/150 -EV push bubble

• s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      PokerStars - $6.45+$0.55|75/150 NL (9 max) - Holdem - 4 players
      Hand converted by PokerTracker 3

BB: 3,624.00
      UTG: 3,385.00
      BTN: 5,511.00
      Hero (SB): 980.00

Hero posts SB 75.00, BB posts BB 150.00

Pre Flop: (225.00) Hero has 4:heart: A:heart:

fold, BTN raises to 450.00, Hero ?

Push by tu byl asi hodně -EV, ale vzhledem k tomu, že mám pouze 6bb a nejbližší soupeři mají mohutné stacky zhruba 3x větší než můj, takže tady je to asi ztracená bubble, a proto jsem se rozhodl buď double up nebo jdu ven a nebudu dál ztrácet čas tímto turnajem.
      BU byl hodně loose a fishy.

BU: 47/16(33) - steal BU 50% 1/2
  • 4 odpovědí
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Registrace: 16.03.2010 Příspěvky: 371
      Tak přesně takové na bublině chci :D , aby mi dali call s handou bez dostatečné equity na bublině a točili semnou do dvou živých karet. I kdyby to byl největší šulín, tak tady nedostaneš ziskovou situaci. Tvůj push nemá fold equity, raději rozšiř range z BU v příští handě 6BB je ještě good.

Dvě situace jsou tu ziskové s touto handou, buď tam bude raisovat nějakých 75%+ a nebo třeba 50% a bud tam ještě fold equity části jeho range a zahodí. Ani jedna situace tu nebude akceptovatelná u tohoto hráče :) fold equity tam nebude určitě a víc jak 75% tady nepošle, takže fold. :tongue:
    • TheBoxerman
      TheBoxerman
      Bronz
      Registrace: 12.09.2011 Příspěvky: 185
      Kdyby to byl hráč se staty a chováním rega tak bych o tom callu i přemýšlel. Tahle fish bude hrát ale push víc tight a rozhodně nebude pushovat víc jak 40 %. podle mě pushne maximálně 25 % a proti takové rangi jsme ztrátoví.

Fold nás bude stát jen 75 chipů a to nám v podstatě nijak nezmění equity.
      Další co mě napadá je to, že i dkyž se zdablíme tak jsme stále velmi pozadu. Je i prro nás výhodnější zdablit se přes jednoho z těch middle stacků, pak budeme mít cca stejně chipů.

Takže fold a další kolo/a pushovat hodně loose
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

vzhledem k tomu jaký jsme SS máme celkem slušný odds i malý risk premium (necelých 10%), což nám zdánlivě umožňuje být loose, ale také je třeba si uvědomit, že i soupeři nebudou tak loose, protože máme tak malý stack a navíc jsou dost deep.

Záleží, jakým způsobem tady ten BS hrál tuhle pozdní fázi, jestli začal tlačit s tím jeho stackem, můžeme vzít trochu -EV spot, takže bych do toho šel za předpokladu, že bude alespoň kolem 40 nebo 45%, samozřejmě nemáme fold equity...

Takže pokud třeba začal tlačit s tím velkým stackem a raisuje každou druhou handu, tak np push.

Nicméně pokud dál hrál tu svoji spíše pasivní hru, tak se bojím, že jsme dost behind a i ten jeho větší raise takto putnu spíš na silnější range, kde budu muset skládat. Raději rozšířím svoji pushing range např z BU, samozřejmě ze SB.
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Keď BTN raisne širšie ako 40%, čo pravdepodobne áno, tak je tvoja strata prijateľná. Myslím, že by si mohol brať stratu do -0.7%.

Ak by si mal podozrenie, že protihráč bude viac tight a blindy sa nebudú hneď zvyšovať, môžeš počkať na lepšiu príležitosť, lebo aj ante sú ešte ďaleko.