1$ A4o button - bubble

• vseek
      vseek
      Bronz
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 73
      Party Poker No-Limit Hold'em, 1 Tournament, 400/800 Blinds 25 Ante (4 handed) - Party-Poker Converter Tool from FlopTurnRiver.com

SB (t9430)
      BB (t1640)
      UTG (t3080)
      Hero (Button) (t5850)

Hero's M: 4.50

Preflop: Hero is Button with 4, A
      1 fold, Hero raises to t5825 (All-In), 1 fold, BB calls t815 (All-In)

Flop: (t7940) J, 6, K (2 players, 2 all-in)

Turn: (t7940) 10 (2 players, 2 all-in)

River: (t7940) K (2 players, 2 all-in)

Total pot: t7940

Tady jsem hodne premyslel a nakonec jsem to tam poslal. SB se jevil jako fish a BB velice tight. Rekl jsem si, ze SB to necallne a s BB pujdu do tocky, ale nevim jestli jsem si to rekl sprvane :)
  • 8 odpovědí
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Tvoje nash pushing range je 13,9% 77+ A7s+ A8o+ KTs+ KJo+.
      A to za předpokladu, že SB bude callovat pouze 6% 88+AQ+AJs+ a BB 62%.

Ty o SB říkáš, že je to fish, takže tam bude mít dost často daleko širší range.

Navíc, když pushneš a zdoublíš toho BB, tak budete mít všichni tři hráči podobné stacky, no i když ty budeš mít o 1k víc než ti dva.

Daleko lepší je nechat pushnout toho BS(snad i přesto, že je to fish to tady s takovým stackem pushne) a BB bude muset téměř pokaždé zacallovat.
      Naskýtá se tak obrovská šance, jak se dostat do ITM bez toho aniž bys musel zbytečně riskovat.

Za mě je tohle jasný fold.
    • vseek
      vseek
      Bronz
      jj teď s odstupem si taky říkám, že jsem to měl složil, ale co takhle na to jít jinak ?
      Ten SB už dal myslím 2procházky, takže kdybych to třeba jen min-raisnul s tím, že na push SB bych to složil a BB bych callnul ??
      Přece jen už má jen 1BB behind a moje A4 by měla jeho hodně loose range dominovat ??

Jestli to teda s mýma 7BB není úplná blbost :D
    • TheBoxerman
      TheBoxerman
      Bronz
      Registrace: 12.09.2011 Příspěvky: 185
      Ještě než jsem si přečetl poislední příspěvek, chtěl jsem napsat to samé.
      Rozhodoval bych se tu mezi foldem a minraisem.
      Fold kvůli Big stacku na sb. Pokud ale vím že je to nitka, tak si nechám zadní vrátka ve formě minraisu a chci jít hrát s bb.
      Nebo bych to prostě složil a nechal vypadnout shorta na tom druhym shortovi :D
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Min raise se mi zdá jako zbytečná komplikace celé situace.
      Mám příležitost, jak se dostat bez jakékoli investice do ITM + s dostatečným náskokem na potenciálního druhého soupeře.
      A stejně A4o je myslím vs ATC asi 55/45(odhaduji). Takže to má vlastně stejný efekt jako, když bude hrát ATC BS vs ATC BB.

Na druhou stranu může BS využívat stack k přežívání a dát procházku, ale v tomto případě by to musel být extrémně ustrašený hráč, aby dal někomu, kdo má 1bb behind, procházku.
    • vseek
      vseek
      Bronz
      jasny, diky chlapi za rozbor :) zase přibyly nějaký zkušenosti ...
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      minraise urcite nie, ak by sedel na sb nejaky len troska kompetentnejsi hrac tak vam tam pushne takmer atc kvoli shortovi na bb... navyse minraise je vyhadzovanie zetonov...

Ja by som to zlozil, blindy su sice velke, ale stacky BB a UTG male, chipleader tam bude posielat ATC dalsiu hru urcite :tongue: Urcite fold :f_biggrin:
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

tohle je dost zbytečný push. A to hlavně proto, že ty stacky jsou strašně špatné pro nás, jejich pořadí, velikosti, prostě vše. :)

SB je big stack (BS), proti tomu jako 2. BS vůbec nechceš hrát a BB je naopak jasný SS, který musí callovat strašně moc a nemá co ztratit. S A4o nejsi nikdy moc napřed, proti ATC máš cca necelých 57%.

Co získáš pushem? Buď si naběhneš do BS, což je hodně špatný nebo budeš točit s BB, kdy nejsi nějak extra napřed a fold equity proti trochu smýšlejícímu hráči je nulová. V ideálním případě, když si nenaběhneš do BS, budeš mít cca 4k žetonů a vrátíš BB do hry a budete 3 hodně podobné stacky a ztratíš svou poměrně znatelnou výhodu 2. BS a to se stane velmi často.

Není lepší foldnout a nechat BS ať točí s BB a my se můžeme bez rizika podívat, jestli BB vypadne a i když ne, tak máme stále znatelnou chipovou výhodu.

Čistě selským rozumem mi to tady vychází celkem jasně.

Když bych to zadal do wizu, kde zadám calling range SB 10% (nash range 6% se mi moc nezdá na 1$ sitkách), tak BB musí proti našemu pushi skládat 50% a ještě po našem foldu musí SB pushovat do BB jen 50% a BB ho callovat 50%, aby to vyšel aspoň jako BE push...

Je třeba se dívat taky na situaci u stolu ne jen na karty.
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Ja by som to zložil.

SB tu asi bude viac loose ako radí Nash 6%. Tým sa zmenšuje tvoj zisk.

BB by mal callovať 62% podľa Nasha. Točka s BB by priniesla menší zisk, ako je potrebné pre riskovanie svojho stacku na bubline. :) Dostatočný zisk by bol, ak by BB calloval okolo 30%. Myslím si, že bude callovať okolo 70%.