BLOG: prvé krôčky na dlhej, predhlej ceste

• ondrro
      ondrro
      Bronz
      Registrace: 24.11.2011 Příspěvky: 86
      Dneska rano som si povedal, ze zmenim svoju hru, ze chcem ist do kladnych cisel, proste ze chcem hrat DOBRE.

Nieco o mne mozte najst tu: v mojom PREDSTAVENI , co je vlastne akoby taky aj uvod do tohto blogu a vysvetluje preco som si blog spravil a moje pokrove zaciatky.

Najvacsi problem na cash games mi robi to prestavenie sa z nasich barovych mini turnajikov. Tam si mozem dovolit hrat vela handov a pushovat podla flopu. V cashi mam problem a casto chodim na flop s kartami ktore su na nic. VPIP 40%, no skoro som sa rozplakal. Takze od dnes zasadna zmena! Hram len silne ruky...

Po prichode od frajerky som si zahral necelu hodinku, 261 handov, +1,97$ a VPIP 15%. S tymto som uz o dost spokojnejsi. Tabulku preflop kombinacii som mal otvorenu stale.

Inak hram momentalne NL2 na partypokri a hravam tak 4-6 stolov max(mam strasne maly monitor, kedze sa mi pokazilo LCD tak mam stary a uz aj tie 4 stoly su dost hardcore, hud musim mat vypnuty, lebo na nom nic neni vidno:) )

Ale foldovat ruky co neboli v tabulke, na to som nemal vzdy nervy a tak som urobil par(4-5) chyb. Ked analyzujem handy, tak vlastne som vacsiu sumu prehral iba na tych 4-5 handach co som mal hned foldnut.

Preflop: Hero is MP3 with J, T
      2 folds, Hero calls $0,02, 3 folds, BB raises to $0,10, Hero raises to $0,18, BB raises to $0,65, Hero raises to $0,75 (All-In), BB calls $0,10.

Flop: ($1,51) Q, 8, 4
      Turn: ($1,51) 3
      River: ($1,51) 4 (2 players)

Final Pot: $1,51

Results follow :
      Hero shows (Jc Tc)
      BB shows a pair of fours (Ac Ks)
      BB wins with a pair of fours (Ac Ks)

sam som sa potom chytal za hlavu ze co som to vlastne hral..
      naopak, ako to vyzeralo, ked som hral tak, ako by som snad mal:

Preflop: Hero is BB with T, T
      UTG2 calls $0,02, MP1 calls $0,02, 3 folds, BU calls $0,02, SB folds, Hero raises to $0,12, 2 folds, BU calls $0,10.

Flop: ($0,29) 7, 6, 5 (2 players)
      Hero bets $0,14, BU calls $0,14.

Turn: ($0,57) 8 (2 players)
      Hero bets $0,27, BU calls $0,27.

River: ($1,11) 9 (2 players)
      Hero raises $0,31 (All-In), BU calls $0,31.

Final Pot: $1,73

Results follow (highlight to see):
      BU shows (Ah Ks)
      Hero shows a straight, ten high (Ts Td)
      Hero wins with a straight, ten high (Ts Td)

flop dosiel nizsi ako moje dve karty, postupky som sa nebal, pochyboval som ze by mi calloval preflop raise s 3,4/8,9.. flush nehral, vysi par na ruke by raisoval asi on, typoval som ho na dve over karty, pripadne A/K/Q s dacim nizsim... tak som pokracoval v betovani aby som si navysil pot. turn mi priniesol straight draw a stale nic vacsie ako moje desiny, trochu som uz rozmyslal, ci predsa nema tu 4/9 ale pokracoval som v betovani. a na riveri uz toho moc na rozmyslanie nebolo.

aj ked pisem daco co je asi uplne zjavne, tak sa nehnevajte, to len aby ste vedeli ze som to tak naozaj myslel co som robil:D

to je zatial na uvod asi tak vsetko a ja sa idem pustit do dalsieho zlepsovania mojej hry!
  • 10 odpovědí
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      Ahoj,

vítej na PokerStrategy a u nás v blogařské sekci cash game ;) Správné rozhodnutí začít hrát konečně dobře :f_cool: Tahle fáze proběhla u nás u všech.

Pro úspěšný nový začátek bych ti doporučil můj blog pro inspiraci a akci Učíme se vyhrávat. Už jsi na to koukal?

Hodně úspěchů a zábavy! ;)

čau
      Cornie
    • ondrro
      ondrro
      Bronz
      Tvoj blog som videl, bola to jedna z prvych veci co ma tu zaujala, do akcie som sa uz zapojil.

Inak za nedelu mozem hodnotit +6$+-(elephant mi dako nedoratal asi 150 handov tak neviem presne). Za poobednu session to bolo +2$, od 17-18:00 som sa dostal na +8$ ale potom prisiel mensi tilt ked som si dovolil hrat este poslednu hodinku a upravil som to na +6 len:P

Moj momentalny plan je:

:spade: Zlepsit hru po flope

clanky som si precital, ale nestudoval som ich skutocne, moja hra po flope je docela len taka, pocitova... dry flop aj ked ma nic nechyti betujem, ked nikto nebetoval, nizke bety zase reraisujem.. vacsinou to ma na svedomi fold superov.. aj ked na tomto berem male sumy dost casto, par krat pridem o sumu vacsiu a myslim, ze strata je v tomto vacsia ako moj zisk... preto to musim viac nastudovat a zlepsit!

Teraz sa idem najest a hned potom sa do toho pustim :)
    • ondrro
      ondrro
      Bronz
      tak dneska je to hrozne :(
      AA-KK-QQ-AK mi kazdy len folduje a ked uz hrame, tak ma nepodrzi board...

AA prehrane do setu, AK prehrane na KK, KK prehrane na AA, KK prehrane na AK, AQ prehrane na QQ... proste hrozne... za dnesok 1300 handov a -12$ :(

dneska sa nedari a nedari a mam pocit ze uz budem hrat len AA... aj ked, po prezreti si handov, som na AA stratovi, kedze vzdy poberem len blindy a ked tak vzdy prehram proti setu/dvom parom...

idem plakat do kuta, vypnut stoly a doviest si domov frajerku... snad zo mna odlepi trochu tej smoly...
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      koukám, že tě potkal kopec smůly hnedka na úvod :( tak pozor na to, abys nehrál pod psychickým tlakem.. dej si pauzičku, odrelaxuj, prostuduj nějaké články a videa, take it easy netřeba to lámat přes koleno :f_grin: ;)
    • ondrro
      ondrro
      Bronz
      dik za podporu..
      co ma osobne tesi, ze ani po prehrach som sa nedostal do dakeho megatiltu a nehral vsetko ako mam vo zvyku, ale snazil som sa to udrzat, aj ked obcas som zahral spelukativne na hrane... v tom som so sebou spokojny a teraz uz idem pre tu frajerku a ak dnes este budem hrat, tak len pod jej dozorom:D
    • ondrro
      ondrro
      Bronz
      len kratky report: na PP je to strasne, neviem sa dostat z mizerie a mam pocit ze o chvilu skonci.. negativne...

na bwine dneska slovak facebook freeroll, kde som obsadil 4 miesto... spoznal som dvoch novych ludi, z ktorych jeden na PS uz je a druhemu sme PS odporucili a uz by mal byt registrovany:)

z 3,4$ za 4. miesto som spravil za hodinku 7,8$ kedze v bwin vodach sa dobre lovilo(tymto pozdravujem Pantheru84 a jeho/jej nezmyselne raisy pred flopom s 8 6, mojmu QQ to velmi pomohlo..)

kiez by sa mi takto darilo aj na PP...

EDIT: a este placem lebo uz som mal 91 bodov a prisiel novy mesiac a nestihol som postupit na vyssi level:D
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      mhmm, když si to budeš myslet, tak ten konec nastane

na druhou stranu, všichni tady v komunitě to zvládli, takže ty můžeš taky ;) je to jenom na tobě.. dám ti jednu radu

:diamond: přestan chvíli hrát a pročti si můj blog a pust si moje první videa. až pak si zase zahraj

za 2 dny mi tady napiš co se změnilo ? :f_cool:
    • ondrro
      ondrro
      Bronz
      ahoj, je to trochu lepsie, viac sa pri hre zamyslam a pracujem s hudom...
      ale bankroll je stale v katastrofalnom stave...

Preflop: Hero is MP3 with K, Q
      UTG1 raises to $0,08, UTG2 folds, MP1 calls $0,08, MP2 folds, Hero calls $0,08, CO calls $0,08, 2 folds, BB calls $0,06.

Flop: ($0,41) A, K, J (5 players)
      BB checks, UTG1 checks, MP1 checks, Hero checks, CO checks.

Turn: ($0,41) J (5 players)
      BB checks, UTG1 checks, MP1 checks, Hero checks, CO checks.

River: ($0,41) K (5 players)
      BB checks, UTG1 bets $0,39, MP1 folds, Hero raises to $0,49 (All-In), 2 folds, UTG1 calls $0,10.

Final Pot: $1,39

UTG1 shows (Qs 9h)
      Hero shows a full-house, kings full of jacks (Kc Qc)

Hero wins with a full-house, kings full of jacks (Kc Qc)

cele som to precheckoval, mal som sice K par s dobrym kickerom(vlastne najvysim podla boardu) ale hralo tam vsetko mozne, nemozne... prisiel krasny turn a hrac s VPIP !!!98!!! (ktoreho si momentalne uzivam na dvoch stoloch) betuje a ja sa uz tesim na easy money:D
      v dalsej hande som mal nad nim smolu na inom stole...

Preflop: Hero is MP1 with J, J
      2 folds, Hero calls $0,02, MP2 raises to $0,08, 3 folds, SB calls $0,07, BB calls $0,06, Hero raises to $0,41 (All-In), MP2 folds, SB raises to $0,74, BB folds.

Flop: ($1,31) 7, 7, 3
      Turn: ($1,31) 5
      River: ($1,31) 4 (2 players)

Final Pot: $1,31

Hero shows (Jh Jd)
      SB shows a straight, seven high (Ad 6s)
      SB wins with a straight, seven high (Ad 6s)

:/ hrac dava bezne po boarde 2 K 2 3 2 allin na riveri s 5 6, ale obcas ho to proste chyti... to sa ale rybam stava...

EDIT:

ale co je vela to je moc! opat sa jedna o toho isteho hraca... neuveritelne... ako mozu mat tie ryby tolko stastia?? :(

Preflop: Hero is MP3 with K, K
      UTG2 calls $0,02, 2 folds, Hero calls $0,02, 3 folds, BB raises to $0,12, UTG2 calls $0,10, Hero raises to $1,13 (All-In), BB folds, UTG2 calls $1,01.

Flop: ($2,39) 9, 8, 4
      Turn: ($2,39) J
      River: ($2,39) A (2 players)

Final Pot: $2,39

UTG2 shows a straight, jack high (Tc 7h)
      Hero shows (Kh Kd)

UTG2 wins with a straight, jack high (Tc 7h)
    • DarkDesRee
      DarkDesRee
      Bronz
      Registrace: 25.09.2011 Příspěvky: 9
      A možná jsi třeba právě ta rybka ty :) :)

Ne máš na ty střety smůlu no, mě to taky potkává jen se tím člověk nesmí nechat rozhodit.

Tak hodně štěstí :)
    • ondrro
      ondrro
      Bronz
      na tych handach je nieco zahrane zle?
      JJ allin preflop lebo super ma vpip 98 co mi dava 78%...
      BB som s JJ aj s KK iba limpol lebo hrac isiel po mne a VZDY otvaral raisom(hral som s nim uz asi 20 min na dvoch stoloch) ale ked niekto raisol pred nim, obcas foldol, preto som to nechal tak, cakal na jeho raise a mal v plane reraise na allin, co sa aj stalo...