[PLO] BLOG: Asianboy goes ZOOOOM

• ZhiCheng
      ZhiCheng
      Bronz
      Registrace: 04.10.2008 Příspěvky: 2,294
      Zdravím,

Jmenuju se Tomáš, je mi 22 a tenhle blog bude o přesunu z NLHE do PLO.
      Z minulých zkušeností vím, že mít blog na PS je super +ev. Měl jsem blog na eng foru(100k+ views :s_pleased: ), kde jsem našel podporu v době krizí a bez lidí, se kterýma jsem se tam seznámil, bych určitě nikdy nedokázal to, co jsem dokázal..(erm, neni toho moc, ale určitě víc, než by toho bylo jinak). Ted, když tu máme CZE komunitu, tak doufám, že prožiju to samý, snad jěště intenzivněji!

Můj poker příběh:
      S pokrem jsem začal po shlédnutí pár dílu PAD. S kamarády (JuiceQuadre, QubaBuba) jsme koupili set a cca jednou týdně jsme hráli nějaký přiblblý sng s retardovanou divnou strukturou, ale co byste čekali od bandy noobů? :) Ofc nedlouho potom jsme objevili taje online pokeru. Než jsem se dostal na PS, tak jsem bustnul několik starting capitalů z jiných sítí. Na PS, kde jsem musel projít quizem, než jsem něco dostal jsem se něco málo naučil a pár měsíců jsem blbnul B/E na SNGoučkách.

V létě 2008 mě JQ namotivoval k přesunu do CG s tím, že budem číst články, postovat handy a snad se tím někam dostaneme. Celkem to šlo, v listopadu jsem měl docela solidní BR a přišli první šoty na nl50. V té době jsem měl poměrně slabý mindset, materiály na tohle téma nebyly tak skvělý jako dneska, takže není divu, že přesun na první limit, kde jde o celkem slušný peníze pro 18ti letýho kluka, byl totální katastrofa. Jako totální blbeček jsem odpálil cca 80% BR na limitu, na kterej jsem jěště nebyl připravenej znalostma a hlavně mentálně.

Po měsíci nicnedělání a přemejšlení o pokeru a jestli to vůbec má cenu atp jsem se rozhodl shodit pýchu a v lednu jsem se přesunul na Everest a začal znova na nl10. V únoru pak FTP přišel s RushPokrem, kterej jsem si insta zamiloval a trávil jsem na něm všechen možnej čas, netvralo dlouho, kdy přišel další šot na nl50, tentokrát to bylo o hodně lepší, ale po 3měsích jsem byl b/e a to mě ně úpně těšilo.

Největší zlom v "kariéře" přišel v Červenci 2010, když jsem měl to štěstí být částí PartyCrew v Bangkok, a luckboxnul jsem pokoj s TwiceT (jestli nevíte o koho jde, okamžitě jděte na eng fora a přečtěte si všechny jeho posty, hlavně ty v blogu "první BM" a "AMA"..) běhěm 4dní, kdy jsem ho sledoval hrát, kdykoli hrál a pár coachincích, když zrovna nehrál a mě chut mě sledovat + měsíci šílenýho grindu jsem se změnil z b/e nl50 rega 6bb winnera na nl100.

Několik solidních měsíců mi otevřelo nové možnosti a to v lednu 2011 vyvrcholilo v přesun do pokerhousu na Filipínách se super lidma z eng comunity. Absolutně úžasná zkušenost a radši se nebudu moc pouštět do toho co jsem prožil a zažil, ptže bych tenhle post asi nikdy nedokončil xD
      (Možná jednou za čas postnu nějakej příběh pro oživení).

Původně jsem tam měl zůstat do února 2012, ale protože jsem se rozhodl přejít do Omahy + rodina chtěla, abych přije na Vánoce jsem se rozhodl pobyt zkrátit a věnovat 100% času a energie do přesunu do PLO (to půjde snáz v do sněhového kabátu zahalé evropě, než na prosluněných, party prorostlých Filipínách).

Můj plán každopádně je se tam vrátit v březnu (pokud budu beatovat PLO100+) a začít nový pokerhouse(se stejnejma lidma ofc).
      --------------------------------------------------------------------------

Jsem estrémně líný ztvoření s nechutnym sklonem k prokrastinaci. Cca před měsícem jsem přišel na způsob, jak se donutit fungovat, tak, jak bych si přál.
      Vše spočívá v plánování, rozděluju den do 24 hodinových segmentů a pro každý segment mám naplánovanou nějakou činnost, ten rozvrh tu budu sdílet, abych na sebě měl další dohled a motivační faktor - Vás:P

Do omahy jsem dal cca 150hodin a začínám beatovat plo10

Vypadá to trošku agresivně a nejsem si úplně jistej, jestli reálně, ale
      The higher your goals, the more likely you are to become an outstanding performer

Cíle a plány:
      :diamond: winner na plo25 v prosinci
      :diamond: plo 50 v lednu
      :diamond: plo100 v únoru..
      :diamond: Filipíny jako plo crusher v březnu

Jak na to?:
      vrhnout se do toho po hlavě!

:diamond: 35h+ hraní týdně
      :diamond: 15h+ studování a analyzování
      :diamond: tableselectovat do maxima a nikdy nehrát víc než 6 stolů
      :diamond: RL balance

Prvních 6měsícu jsem na PI cvičil cca 3-4x týdně, poslední 2 měsíce jsem byl cca 2x, takže jsem dost z formy:/ To se musí změnit. Spolu s JQ budeme jíst zdravě + cvičit pravidelně.
      Už se těším.
  • 129 odpovědí
    • Diametroz
      Diametroz
      Bronz
      Registrace: 06.07.2011 Příspěvky: 885
      Ahoj

Silná závist na tvé zážitky a pokerové dovednosti =)
      S nic neděláním to máme podobné taky chystám svůj rozvrh který odkládám už dva dny :D

Jen nechápu proč se chystáš přesedlat na PLO ? Je to proto, že je tam lepší hratelnost menší úroveň soupeřů ?:)
    • ZhiCheng
      ZhiCheng
      Bronz
      Ahoj ahoj,

důvodů je několik, jeden z nich jak jsi nastínil je:
      ryb v plo > ryb v nlhe, skill ryby v plo < skill ryby v nlhe.
      V NLHE clovek v dnesni dobe uz nenajde megawhale co ma -60+bb/hh pres decentní sample na 200+..
      Posledni dobou scanuju plomidstakes stoly a je skoro nemožný s trochou porozhlédnutí nemít 6stolů se 2+ rybama a na supermegawhale taky neni uplne nejtěžší narazit.

další důvod je, že jsem strádal motivaci v nlhe poslední dobou a učit se něco novýho je příjemnej novej impuls.

poslední důvod, všechny karty na stůl, poslední 3měsíce cca jsem měl ukrutnost run v nlhe na stars a rozhodl jsem se, že nemůže být na škodu to na chvíli vypustit, ptže bad run -> bad play a kdyby to pokracovalo tempem, kterym se to vydalo, tak bych si asi uplne zprznil vsechny znalosti co o nlhe mám (nemálokrát jsem pozastavil nad úplně standartní handou, kvůli negativnímu výsledku... Ačkoli mám poměrně solidní mindset, tenhle swing se na mě začínal podepisovat)

Neříkám, že věsím nlhe na hřebík, to určitě ne, esp jestli se vrátí FTP, nebo jestli Stars přijdou s RushPokrem, tak se toho jěště nagrindím :)

Mixovat nlhe a plo není úplně šikovný, ptže ačkoli to vypadá podobně, jsou tam ukrtuný rozdíly - hlavně v přemýšlění nad kombinacemi a sílou hand, takže 100% focus na plo minimálně 2měsíce a pak se uvidí :)
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      PLO? :f_eek:

Drzim palce a 17teho sa vidime! :f_cool:
    • ZhiCheng
      ZhiCheng
      Bronz
      Těším se!;)
    • filuta
      filuta
      Bronz
      Registrace: 14.08.2009 Příspěvky: 781
      ahoj, super vidět další omaha blog :s_thumbsup: , máš smělé cíle, takže budu držet palce
    • ZhiCheng
      ZhiCheng
      Bronz
      Nice, můžem někdy udělat nějaký sweat věci, nebo session review nebo tak něco

přidej mě na skype jestli zájem (tomas_-_tomas)
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      Určitě budu sledovat :) .

GL
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      sick good blog :s_cool: :f_love: Určitě budu sledovat a GL ;)

(akorát si myslím, že PLO100 do února nemůžeš imo dát... podle toho co vím od LetMeTiltU o Omaze)

...to jen abys měl trochu motivaci :f_p: :D
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Preco by to nemal dat? Blby sick run uz zazil, takze ak pride jeden poriadny hotrun, bude na 100ke aj do konca roka. :f_thumbsup:
    • dreamer14
      dreamer14
      Bronz
      Registrace: 29.08.2011 Příspěvky: 473
      moc se mi libi tvoje story, jen mi nejak nejde do hlavy proc utikas z boje, kdyz se muzes dostat trebas na nl600+?
    • ZhiCheng
      ZhiCheng
      Bronz
      Cornie4ever původně napsal
      sick good blog :s_cool: :f_love: Určitě budu sledovat a GL ;)

(akorát si myslím, že PLO100 do února nemůžeš imo dát... podle toho co vím od LetMeTiltU o Omaze)

...to jen abys měl trochu motivaci :f_p: :D
      NICE! Win/Win situace.. Nemůžu zklamat/můžu překvapit :s_cool:

dreamer: neutíkám, jen si dávám break a chci vyzkoušet něco novýho.. když to bude trága, tak budu grindit nlhe rychlejc než bys řekl švec (LOOOOOOOOL)..
      + moje ambice nikdy nepřekročili nl200, od 400+ je to imo trosku jiná liga je třeba extroextrémní úsilí to tam zmáknout

beatovat midstakes v PLO je o něco reálnější než v NLHE imo.

Zrovna jsem v Istanbulu na letišti, měl jsem exkluzivní let z HongKongu - luckboxnul jsem volnou trojsedačku, tak jsem se krásně prospal a nic mě nebolí! - docela umění na 12ti hodinovym letu :P

Venku je ukrutná zima, to jsem zvědavej co mě čeká doma :f_eek: , snad ten skok z +30°C na -5°C přežiju :f_biggrin:
    • BOBOsvk
      BOBOsvk
      Bronz
      Registrace: 14.02.2010 Příspěvky: 2,505
      ZhiCheng původně napsal
      bad play a kdyby to pokracovalo tempem, kterym se to vydalo, tak bych si asi uplne zprznil vsechny znalosti co o nlhe mám (nemálokrát jsem pozastavil nad úplně standartní handou, kvůli negativnímu výsledku...
      vitaj :)

tak ja som polozil v sng KK na 3bet pri cca 60bb :s_evil:
    • Acemax67
      Acemax67
      Bronz
      Registrace: 29.03.2011 Příspěvky: 334
      Cau ZhiChengu, parada ze mas blg, budu sledovat...pamatuju si, ze na PS sem snad jako prvni videl tvoje video o Rush pokeru, trochu nostalgicky vzpominam, jak sem to pak na FTP hraval:) )

Sem zvedavej na ten tvuj denni rozvrh, nejak sem neprisel na to, jak rozdelit den do 24 hodinovejch segmentu, podle me to nejde;)

At se dari....
    • ZhiCheng
      ZhiCheng
      Bronz
      Caucau,

no jo FTP :f_love: RushPokaaah :f_love: , snad si už v lednu za quickfoldujem:P

Ok, čas na malý update, v pátek jsem dorazil domů, takže ofc jsem byl celý víkend vytížen do maxima rodinou, ve volných chvilkách jsem trosku hrál, ale není to úplně ono, když se člověk nemůže naplno soustředit ptže za xx minut příjde ten a ten a bude se dít to a to a blablabla..

Určitě jsem si rodiný čas užil po takové době, ale teda musím říct, že jsem vyčerpanej mnohem víc, než kdybych ten čas trávil pokrem.

Od zítřka začnou galeje, můj náčrt rozvrhnu na příštích pár dní viz níže.
      Samozřejmě splnovat všechno přesně na minutu a v takovym pořadí v jakym to je naplánový není úplně jednoduchý, takže do toho budu každý den sahat a přehazovat a doplnovat (snad ne ubírat :P ), na konci týdne pak postnu finální formu, co jsem udělal, co ne, kolik času jsem věnoval produktivním činostem a o kolik jsem svůj život připravil nablbým nicnedělám(děláním nablblejch věcí)..
      Spokojenost by byla 8h+ denně strávených pokrem a 2+ ostatním sebezdokanlovacím procesem (PO-PÁ), na víkend se chystá několik akcí, takže plán budu řešit až v pátek, každopádně určitě se tam nějaký poker dostane.

Hurá do toho
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      si zakvikfoldujem :f_biggrin: :D n1

jinak sick rozvrh, GL
    • LooserSR
      LooserSR
      Bronz
      Registrace: 27.02.2011 Příspěvky: 1,181
      cau
      pekny casovy rozvrh =)
      s tym prechodom na plo to nebude take jednoduche, ja som tym presiel poslednych 5 mesiacov.
      nahral som 200k hands plo100-500, okolo 90 BI under EV, obv najhorsi run na najvyssom limite. ryby tam su aj na plo500, len sa tazko oberaju(s mojim skillom) :s_cry:
      je to boj, docasne som sa vratil zas na nl, vo februari marci zas skocim do plo po hlave :s_cool:
      inak tie filipiny ma stale lakaju, chcel by som ist tam od konca januara :s_love:

P.S. kto je ten TED ? :D

GLGL
    • ZhiCheng
      ZhiCheng
      Bronz
      lol @ kvikfold :f_love:

http://www.ted.com/
      Chci obohatit svůj obecnej přehled a tahle sít je absolutně nuts.

Určitě nečekám, že to bude jednoduché, nic v životě není, ale pokusím se s tím poprat do posledního dechu :f_cool:

Filipíny doporučuju, amazing place... Určitě bys neměl problém najít lidi se kterejma založit pokerhouse, na 2+2 to docela jede ted.

Ten barák, ve kterym jsem byl já asi jentak volný místo mít nebude, vsichni plánujou tam zůstat cca na pořád xD
    • Vildcz
      Vildcz
      Bronz
      Registrace: 09.12.2010 Příspěvky: 743
      Ahoj, vypadá to na další nadějný blog, určitě budu sledovat :) Už jen kvůli tomu, že jsem si jeden den v týdnu vyčlenil pro PLO kvůli oživení :f_cool:
      Ta fotka s tygrem, není to náhodou focené v buddhistickém klášteře?
    • ZhiCheng
      ZhiCheng
      Bronz
      Jop, absolutně nezapomenutelnej zážitek, pokud někdo plánuje výlet do Thajska, 100%must do :

http://tigertemple.org/tigertemple_new/main.php