Pokerová hádanka 8

• toteatoo
      toteatoo
      Stříbro
      Registrace: 15.11.2011 Příspěvky: 249
      Ahoj všichni, Hucas mě upozornil, že tady na fóru existují pokerové hádanky, tak jsem taky jednu vytvořil, snad se bude líbit:

Pět kamarádů, členů PokerStrategy, hraje No Limit Texas Hold'em, v současnosti každý na jiném limitu (od NL2 do NL 100 včetně těchto dvou), v jiné online herně, s různým HUD softwarem a různým PokerStrategy statusem.

Určete, který z nich používá software Elephant, jestliže máme následující informace:
      1. Libor má vyšší status než hráč na PartyPokeru a používá Poker office.
      2. Diamantový status má hráč hrající na 888poker.
      3. Žádný z přátel zatím nezískal status Black Member.
      4. Pavel používa PokerTracker 3.
      5. Hráč na PokerStars má bronzový status.
      6. Hráč na limitu NL 25 používá sofware HEM.
      7. Tomáš hraje ze všech pěti kamarádů na nejnižším limitu.
      8. Stříbrný hráč hraje na vyšším limitu než platinový a žádný z kamarádů nehraje mezi limity těchto dvou hráčů.
      9. Václav hraje na nižším limitu než Libor, ale na vyšším než Martin.
      10. Hráč na druhém nejvyšším limitu hraje na Titan Poker.
      11. Stříbrný hráč hraje na Poker 770.
      12. Hráč, který hraje na pětkrát nižším limitu než ten, který hraje v herně PartyPoker, používá Table Shark.
      13. Každý z pěti kamarádů získal startovní kapitál $50, dokonce i hráči, kteří v současnosti hrají na limitech NL 10 a NL 50 (málem jim vypršel časový limit).
      14. Hráč hrající na 888poker nehraje ani na nejvyšším, ani na nejnižším limitu.

Řešení je (poměrně) přímočaré a jednoznačné (pokud jsem to dobře sestavil). Takže není potřeba tipovat, stačí postupovat logicky.

Možná by bylo dobré dávat vaše (správné) odpovědi do spoileru, aby Ti, kteří si chtějí úlohu vyřešit sami, nenašli správnou odpověď mezi rozzlobenými komentáři.
  • 9 odpovědí
    • JuiceQuadre
      JuiceQuadre
      Bronz
      Registrace: 05.10.2008 Příspěvky: 2,688
      Tak tady ve spoileru je můj komplet výsledek =) .

Měl sem u snídaně co dělat =) díky za hádanku, doufám že je to správně :D

Nl2-------------nl10--------------nl25---------nl50-----------nl100
      Stars----------Party-------------888----------Titan----------770
      Bronz----------Zlato-------------Diamond---Platina--------Stříbro
      Tomáš---------Martin------------Václav------Libor----------Pavel
      Table shark---Elephant--------Hem--------Pokeroffice---Poker tracker
    • toteatoo
      toteatoo
      Stříbro
      Gratuluji JuiceQuadre k prvnímu správnému zodpovězení hádanky. Je to přesně tak, jak uvádíš.

Pokud by si hádanku chtěli vyřešit i další, ale nevěděli jak na to, tak můžou počkat - za pár dnů napíšu nápovědu.
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Mňa z týchto vecí vždy hrozne bolí hlava, vzdávam sa :f_biggrin:
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Registrace: 07.05.2011 Příspěvky: 2,451
      jen technicka, cislo hadanky by melo byt 8, 7 uz tu je :)

jinak hadanku chvalim :)
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      zizelevak původně napsal
      jen technicka, cislo hadanky by melo byt 8, 7 uz tu je :)
      Upraveno ;)
    • schewito
      schewito
      Bronz
      Registrace: 15.02.2010 Příspěvky: 594
      No ja som podobnu hadanku riesil nedavno, ale to bolo z narodnostami, cigaretami, napojmi atd. .... bola pri nej poznamka, ze to vymyslel Einstein a ze ju vyriesilo len par percent riesitelov, co sa mi teda nezda, lebo som ju vyriesil za pol hodinu a nebolo to nejak extra narocne :D ... ale inak je to fajn vec na cvik logickeho myslenia a na zabitie casu ;) :D
    • toteatoo
      toteatoo
      Stříbro
      zizelevak: Promiň, tvou hádanku jsem nechtěl zasklít :-) Jen mám problém s přičtením jedničky k sedmičce.

Hucas: Dík za opravu.

schewito: Ano, pravděpodobně poprvé sestavil tento typ hádanky Albert Einstain, ale dnes existuje spousta variací na různá témata. Já jsem se také inspiroval a sestavil hádanku speciálně s pokerovým tématem, ale přidal jsem tam například ty x-násobky limitů, což v originální hádance nic takového není, ta se týká sousedních domů. Ta hádanka (ani ta moje, ani ta Einsteinova) není opravdu moc těžká, s těmi procenty řešitelů je to trochu jinak - podle Einsteina tu jeho vyřeší pouze 2 % lidí z hlavy - tedy bez použití tužky a papíru, počítače a podobně. S papírem a tužkou to vyřeší spousta lidí, ale držet v hlavě všechny úvahy a zároveň nezapomenout už vyřešenou část, to je těžší a věřím, že to moc lidí nezvládne.

Pro všechny, kteří se marně pokoušeli hádanku řešit tady mám slibovanou nápovědu. Je vhodné si jednak z textu vypsat všechna jména, používané softwary, limity, PokerStrategy statusy a herny - pro přehlednost. A pak stačí do vhodné tabulky postupně zapisovat všechny známé údaje a postupně využít všechny informace (ty zcela využité je dobré si odškrtnout).

Vhodná tabulka by mohla vypadat takto (nejlepší je seřadit si hráče podle limitů):
      kód:
      Limit:               NL2              NL10              NL25               NL50               NL100
      Jméno:    
      Herna:    
      Status:   
      Software: 

Jako nápovědu jsem Vám seřadil limity. A teď už stačí jen vepisovat. Jako první se třeba nabízí informace č. 7 nebo č. 10 - použít, vepsat do správného políčka a pokračovat...

Další nápověda až příště (možná, třeba to už všichni vyluští).
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Ako tak pozeram tak to vyzera podobne ako ta hadanka so susedmi :)
      resp. to je ten isty princip, len tema je ina :D A kedze tu som uz vyriesil tak toto sa mi nechce, kedze je to velmi podobne pravdepodobne :)

Myslim toto:
      Brit býva v červenom dome.
      Švéd chová psa.
      Dán pije čaj.
      Zelený dom stojí hneď vľavo od bieleho.
      Majiteľ zeleného domu pije kávu.
      Ten, kto fajčí Pall Mall, chová vtáka.
      Majiteľ žltého domu fajčí Dunhill.
      Človek z prostredného domu pije mlieko.
      Nór býva v prvom dome.
      Ten, kto fajčí Blend, býva vedľa toho, kto chová mačku.
      Ten, kto chová kone, býva vedľa toho, kto fajčí Dunhill.
      Ten, kto fajčí Blue Master, pije pivo.
      Nemec fajčí Prince.
      Nór býva vedľa modrého domu.
      Ten, kto fajčí Blend, má suseda, ktorý pije vodu.

Otazka: Kto chová rybičky?
    • schewito
      schewito
      Bronz
      Registrace: 15.02.2010 Příspěvky: 594
      ahaa, no tak z hlavy, bez papiera a ceruzky nemam sancu :D