BLOG: Five Kings are nuts!

• Floowwee
      Floowwee
      Bronz
      Registrace: 12.12.2010 Příspěvky: 616
      Ahojte, tak si představte že jsem se rozhoupal začít psát BLOG! :f_biggrin:

No jelikož je to můj první takový počin, tak ani nevím kde a jak začít... :f_eek:

Aby jste si o mě udělali nějaký obrázek, tak další nudný text jsem sesmolil tady v představení . :f_biggrin:

No a hlavní důvod k tomuto "epickému" blogu je hlavně se trochu stmelit s komunitou, což je podle mě asi nejlepší krok jak začít. Navíc Cornieho cesta z 50$ k 10000$ mě natolik zaujala a pomohla, že se ji chci zúčastnit na 101%. :s_evil:

Asi nemá cenu sem vypisovat všechny články a videa co jsem zkoukl a bez kterých bych byl už na 0. Stručne jsou to všechny články včetně silver a videa hlavně od Twinna,Hasenbratena a Cornieho.

Chtěl bych si je ještě několikrát pořádně proletět a pochopit, hlavně matematiku ( hodně věcí dělám spíš intuitivně, než abych si to počítal jestli je to dlouhodobě EV+ rozhodnutí ), post-flop hru, která je podle mě to nejdůležitější. Jo a málem bych zapomněl na čtení range svých soupeřů. ( v tom jsem ještě malej kapřík :f_confused: ).

Jak to celý začalo?
      Bez nějakých větších znalostí jsem si poslal asi před 2 měsíci 112$ na účet PartyPoker, což jsem samozřejmě bleskurychle sjel asi na těch 50$ :f_cry:
      TILT jak nikdy a v hlavě mi svítí červená kontrolka: "Vyber TO a v*ser se na TO!!!".
      No málem jsem to udělal, ale pak jsem zahlíd Cornieho blog, kterej změnil celý můj náhled na poker. ( dík Cornie ! :f_biggrin: )

Jak jsem na tom nyní?
      Nedávno jsem přešel z FR NL4 na SH NL4 a to proto, že mě celá hra na FR deprimovala. Bylo to v podstatě jen dlouhé čekání na karty, které mi pak stejně nikdo nezaplatil, což mě neskutečně unavovalo a tím se zhoršovala moje hra.
      Narozdíl SH na NL4 je plný :f_biggrin: , i když jsem možná i já jedna z nich, tak doufám, že o něco dravější :s_evil: . Je pravda, že je to tam větší horská dráha než na FR, ale pokud se člověk soustředí, tak se to dá zvládnout v pohodě.

Bližší informace o stavu účtu:
      nick: Floowwee
      herna: PartyPoker
      typ hry: NL4 SH
      startovní kapitál: cca 112$
      kapitál za doby kamenné: cca 60$ ( před nastudování teorie hry )
      kapitál po nabušení informací: 169,85$ ( po nastudování teorie )

No a pokud chcete vidět graf, tak bohužel nemám graf za celou dobu, ale asi jen za poslední 2 týdny možná ani to ne. Důvodem je můj nekonečný boj se Slonem. Prostě on mi jednou za čas jen tak spadne a už to nerozchodí :f_mad: .
      Databázi se mi nepodařilo obnovit tak jsem si udělal novou a snad už to nekrachne :s_evil:

Uploaded with ImageShack.us

No a zazvonil zvonec a pohádky je konec! :f_love:

Ti co dočetli až sem si zaslouží odměnu!

• 281 odpovědí
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Vitaj!

Aký máš prosím Ťa 3bet%? ;)
    • Floowwee
      Floowwee
      Bronz
      Fiskantes původně napsal
      Vitaj!

Aký máš prosím Ťa 3bet%? ;)
      Ahoj a díky ;)

Tak ten 3bet% mám 5% . Je to moc? :f_eek:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Nie nie, je to fajn, ja len že v mojom HUDe ho máš okolo 15%, tak to som na Teba asi iba natrafil vo "veselom rozpoložení" :f_biggrin:

Tak držím palce, vidíme sa pri stole.
    • Floowwee
      Floowwee
      Bronz
      Fiskantes původně napsal
      Nie nie, je to fajn, ja len že v mojom HUDe ho máš okolo 15%, tak to som na Teba asi iba natrafil vo "veselom rozpoložení" :f_biggrin:

Tak držím palce, vidíme sa pri stole.
      No asi jo, zase takovej maniak nejsem si myslím :f_biggrin:

Naopak sleduj, jaký mají respekt z mého shove preflop :s_evil:

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter: Přehrát handu $0.02/$0.04 No-Limit Hold'em (6 handed) Known players:
      MP2:
      $6.13
      MP3:
      $7.75
      CO (Hero):
      $4.00
      BU:
      $4.00
      SB:
      $11.44
      BB:
      $9.28
      Preflop: Hero is CO with K, Q. MP2 raises to $3.88, MP3 folds, Hero raises to $4.00(All-In), 4 folds, 3 folds, 2 folds, MP2 folds, Hero gets uncalled bet back. Final Pot: $3.94.

PS: na soupeře jsem měl dobrý ready, byl to uplný maniak co dával open raise 100BB každou handu :-D
    • Floowwee
      Floowwee
      Bronz
      :diamond: UPDATE :diamond:

Rozhodl jsem se, že se budu snažit updatovat tento blog pokud možno v neděli. Budu sem házet co mě napadne ( svůj postup až na high stakes :f_biggrin: , jak se mi dařilo a nedařilo , možná dokážu sesmolit svoje cíle v pokru, atd. ).

Asi pro mě teď největší novinka, tak jsem včera překročil hranici 200$! :s_evil:

Už se nemůžu dočkat přestupu na NL10 !! Těším se jak děcko na lízátko :f_p:
      Nic proti NL4, ale začátky na NL4 FR byly pro mě deprimující, protože jsem byl strašně dlouhou dobu BE ( +/- 0 ).
      To se změnilo s přestupem na SH stoly, které mě neskutečně baví! :s_love:

Právě přemýšlím, jestli zkusit shoty na NL10 nebo si počkat na 25BI. ( nyní mám 22BI). Docela se bojím,ale zároveň se těším :]

Později sem možná hodím graf z mojí dnešní session, ale jsem neskutečně línej a vůbec se mi nechce otvírat malování :D Navíc, nevím proč, ale při hře mi v Elephantu zmizí grafy ( overview ) , hand history... no prostě to nefunguje. Musím to vypnout a zapnout znova a nejspíš u toho nesmím ani hrát jinak to zmizí zase :f_cry:

Současný stav:

:heart: Dnešní session :heart:
      hands: 1204
      proffit: +18,03$
      BB/100: 37,44

:heart: Dohromady :heart:
      hands: 13552
      proffit: +89,55$
      BB/100: 16,42
      celkový bankroll: 222,55$

Takže pokud hrajete zodpovědně dodržujete BM a k tomu studujete, tak to opravdu jde nahoru! :f_love:
      Čus bus!

Odměna!

EDIT: Nakonec jsem se rozhoupal a tady je graf z dnešní session =)
      Uploaded with ImageShack.us
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      Ahoj,

moc pěkný barvičkový blog a muzika :s_cool: Pěkně se to čte. Držím palce, ať se ti daří a na NL10 se posuneš co nejdříve.. ;)

V SH hře je dost swingů, tak doufám, že to skutečně dostatečně beatuješ a nejsi zrovna jenom v upswingu (protože ty pády z výšky bolí víc a je to dost nálož na psychiku).. Osobně bych doporučil shot udělat / neudělat hlavně podle toho jak silně se cítíš herně. Pro získání velké herní jistoty doporučuji

:diamond: si pustit TheLastNail videa ke kterým máš přístup (tj zatím jedno a až budeš mít zlatý status tak 2)

:diamond: pročíst poslední stránku hodnocení hand ve stříbrném foru.

Pokud ti ty věci dávají smysl, tak jsi připravený na shot ;) :f_grin: (Umyslně dávám náhled na složitější koncepty abys neusnul na vavřínech.)

(jo a samozřejmě GL v naší výzvě :s_love: go for it!!)
    • Floowwee
      Floowwee
      Bronz
      Cornie4ever původně napsal
      Ahoj,

moc pěkný barvičkový blog a muzika :s_cool: Pěkně se to čte. Držím palce, ať se ti daří a na NL10 se posuneš co nejdříve.. ;)

V SH hře je dost swingů, tak doufám, že to skutečně dostatečně beatuješ a nejsi zrovna jenom v upswingu (protože ty pády z výšky bolí víc a je to dost nálož na psychiku).. Osobně bych doporučil shot udělat / neudělat hlavně podle toho jak silně se cítíš herně. Pro získání velké herní jistoty doporučuji

:diamond: si pustit TheLastNail videa ke kterým máš přístup (tj zatím jedno a až budeš mít zlatý status tak 2)

:diamond: pročíst poslední stránku hodnocení hand ve stříbrném foru.

Pokud ti ty věci dávají smysl, tak jsi připravený na shot ;) :f_grin: (Umyslně dávám náhled na složitější koncepty abys neusnul na vavřínech.)

(jo a samozřejmě GL v naší výzvě :s_love: go for it!!)
      Ahoj Cornie, moc díky za post na blogu i za podporu. ;)
      Jsem rád, že se to dá číst a barvami tu kompenzuji obsah... :f_biggrin:

Podíval jsem se na video od TLN a díky za tip, hodnocení hand pročítám každý den a je to znát :s_evil:

No hlavním účelem tohoto postu je, abych se svěřil, že už jsem zkusil shot na NL10. Už jsem to nemohl vydržet :f_cool:
      Trošku nezvyk, když jsem byl v -4$, což před tím 1BI :f_o: . Potom jsem se ale otrkal a postupně ze 2stolů najel opět na 4stoly ( měl jsem i 6, ale nestíhám pořádně uvažovat nad situací, a taky mám malý monitor :f_eek: ).

Tak tedy za svoje dnešní 2 session na NL10 jsem zatím +48,62$
      Asi je sice brzo na nějaký ukvapený závěry, ale zatím se mi to pole na NL10 zdá víc soft jak na NL4. Lidi se tu stack-offují úplně lehounce, stačí jim k tomu třeba TPGK. :s_biggrin:
      No uvidíme až chytnu nějaký downswing a budu na tom stejně :D ( ťuk, ťuk )

celkový bankroll: 269,45$

PS: Ještě by mě zajímalo, kde se můžu podívat jaký odvádím rake a jak zjistím rakeback? :f_p:

Ok, tak zatím čusák!
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      gratuluju a držím palce at to vydrží ;) nezapomen studovat a mělo by :f_love: k tomuto:

Floowwee původně napsal

PS: Ještě by mě zajímalo, kde se můžu podívat jaký odvádím rake a jak zjistím rakeback? :f_p:

Ok, tak zatím čusák!

všechny informace najdeš tady PartyPoker - Promo akce a freerolly zejména v sekci StrategyPoints (které lze zpětně přepočítat na rake) a VIP systém, tam budeš později kupovat pěkné cash bonusy za PartyPoints, až něco našetříš
    • Floowwee
      Floowwee
      Bronz
      všechny informace najdeš tady PartyPoker - Promo akce a freerolly zejména v sekci StrategyPoints (které lze zpětně přepočítat na rake) a VIP systém, tam budeš později kupovat pěkné cash bonusy za PartyPoints, až něco našetříš

Díky za pomoc Cornie, mrknu se na to :f_p:

:spade: Malé ohlédnutí za dnešním dnem :spade:

Jak to včera krásně šlo, tak dneska úplný opak. Děs a hrůza, hrůza a děs ten můj dnešní výkon. To bylo jak na horské dráze: nahoru, dolů, nahoru, dolů, dolů, dolů, nahoru , nahoru a pak zase dolů. :f_confused:

No celkově vzato, jsem se za celý den nepohnul z místa. Trošku je to možná tím, že jsem "result oriented" ( mermomocí se chci dostat přes 300$ ). A to je špatně. Navíc jsem taky asi trošku "opilý" včerejším upswingem :f_cool:
      Ke všemu tomu na mě leze chřipka :f_cry: No snad to nebude nic dramatickýho. Jinak budu muset navštívit naší paní doktorku! :heart:

Teď si asi udělám pauzu, zvednu si mindset jinou čiností, snad to pomůže abych ve hře nedělal kraviny. :s_evil:

Zatím, čusák!
    • Floowwee
      Floowwee
      Bronz
      :spade: Krátké poznatky o NL10 :spade:

Tak a je to tady, konečne jsem se pohnul z místa a přeskočil hranici 300$! :s_evil:

:diamond: Na NL10 je potřeba si chvíli zvyknout, jelikož lidi jsou tu o něco víc agresivnější a chyby vás stojí mnohem více než jsme byli zvyklí na NL4.
      :diamond: Je tu stejně fishek, né-li více než na NL4 ( mluvím hlavně o SH ).
      :diamond: Celkově je hra agresivnější!
      :diamond: Používá se zde mnohem častěji light 3bet a občas i light 4bet!
      :diamond: Často už se tu i tedy calluje 3bet s marginálníma handama. ( vhodný výběr soupeře na light 3bet ).
      :diamond: Na SH stolech hrát jen počet u kterého zvládneme vyhodnocovat situaci. ( u mě jsou to 4 - 6 stolů ).

Já, už se do toho pomalu dostávám a začínám se tu usazovat ( tedy doufám, že se mi to nezdá :f_eek: ). Každopádně chci tu odehrát co nejvíce hand, dokud to nebudu mít v malíku. Přesto se už nemůžu dočkat NL25 a doufám, že se tam dostanu co nejdřív, jestli teda vůbec.
      Na NL10 jsem hrál už před tím, bohužel jsem nebyl v roli rybáře, ale málé neškodné rybky, kterou rybáři měli moc rádi... :f_p:

Tady vám hodím graf z dnešní první session.

dnešní profit: 60,95$
      počet hands: 2126
      celkový BR: 355,49$

PS: Pro všechny kdo shotují NL10, tak přeji good luck hned při první střele!

Na závěr skvělou věcičku od "Magnetic Man". Enjoy! :f_love:

• Floowwee
      Floowwee
      Bronz
      Downswing přišel na návštěvu!

A je to tady, myslel jsem že mě to nepotká tak brzo, ale ano je to tady. Variace ta zlá mrcha se ukázala, sebrala mi -10BI a zamávala mi s mindsetem tak hrozně, že už jsem nehrál poker,ale něco úplně jinýho!

Házel jsem tam ty doláče jak do kanálu. Prostě jsem to nečekal a vidím,že TILT ještě nemám vůůbec pod kontrolou. Prostě shit shit shit! X(

Takže jsem z bankrollem opět na začátku NL10, tedy 256,17$! Můžu být rád, že jsem se zastavil na tomto :f_biggrin: Teď je důležité se tím nenechat rozhodit, dát si pauzu a příště začít hrát A game poctivě. :s_evil:

Na čem zapracovat:

:diamond: Nedokážu hrát na NL10 svoji hru jak na NL4!
      :diamond: Když mě celý den neustále někdo 3betuje,já to pak neustojím a začínam dělat hovadiny typu 4bet/fold ? wtf?
      :diamond: Neustále sleduju cashier a jsem result oriented!
      :diamond: Problém v 3bet potech, kdy se do toho někdy zamotám.
      :diamond: Občas mám problém složit TPTK a overpair a pak se nestačím divit :f_eek:
      :diamond: A dělám špatný cally, kdy mu prostě nevěřím že něco má.

No nic musím na svoji hře zapracovat a dostat se do toho! :s_cool:
      Možná si zkusím NL4 abych nabyl trošku sebejistoty, nejdříve ale je nutná pauza a přestat myslet na poker. No je tu víkend,takže to nebude tak těžký :f_biggrin: .

No a to je všechno prostě jsem to ze sebe musel dostat, uff!Hned je mi líp :f_p:

Tak a pro všechny co tohle právě prožívají, prožili nebo teprve zažijí tu mám něco na povzbuzení bojového ducha! :s_love:

• hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      Registrace: 04.07.2011 Příspěvky: 757
      Čaute,

dneska jsem tě zahlídnul chvíli u stolu, tak tě jdu pozdravit.

Sleduju tvůj blog. Z downswingu si nic nedělej, pokud si za to člověk nemůže sám, tak se to otočí. Hlavně se vyvarovat zbytečným chybám... Známe to všichni. :)

Držím palce, ať se daří.
    • Floowwee
      Floowwee
      Bronz
      hawranomut původně napsal
      Čaute,

dneska jsem tě zahlídnul chvíli u stolu, tak tě jdu pozdravit.

Sleduju tvůj blog. Z downswingu si nic nedělej, pokud si za to člověk nemůže sám, tak se to otočí. Hlavně se vyvarovat zbytečným chybám... Známe to všichni. :)

Držím palce, ať se daří.
      Ahoj Hawranomut ( super nick :f_p: ),
      já si tě pak taky všiml, automaticky si značím členy komunity červeně :D Začíná nás tam být na NL10 SH celkem dost, bude to těžký se přes ni prokousat :s_biggrin:

Díky za podporu, snad se z toho vykopu a tobě přeji dobré karty a plno rybek u stolu :f_p:
    • Floowwee
      Floowwee
      Bronz

Ono zde vlastně ani nemám vlastně co napsat, protože jsem se od minulého týdne skoro nepohnul z místa.
      Vlastně hned den na to, jsem chytil žumpu a přišel o -10BI. Naštěstí jsem se zachytil na hranici NL10 a nemusel jsem sestupovat o limit níže. I když, abych nabyl sebevědomí, tak jsem si tam pár hand odehrál.

:spade: Co k tomu vedlo? :spade:

:diamond: Nabyl jsem až moc velkého sebevědomí, po mém prvním hot runu na NL10.

:diamond: Byl jsem až příliš agresivní v nevhodných spotech a riskoval tak celý stack pouze s jedním párem nebo over-párem.

:diamond: Špatné cally na riveru o velkosti potu, kdy jsem se snažil bluffcatchovat. :s_confused:

:diamond: Nakonec jsem si dal stoplimit -3BI, ale stejně jsem zastavil až na -10BI, kdy jsem věřil, že to dotáhnu. Ale už jsem hrál result oriented. :f_mad:

Konec fňukání.... :s_evil:

:heart: Co se změnilo? :heart:

:diamond: Přestal jsem hrát nekonečně dlouhé sessions a rozdělil jsem je na dvě až tři sessions po 90min. Po každé následuje pauza zhruba 30min, někdy déle.

:diamond: Dodržuji stoploss -3BI.

:diamond: Každý den prohlížím HJ forum a budu se snažit aktivně zapojovat své skromné dovednosti. :f_biggrin:

:diamond: Sleduji Twinnova a Cornieho videa, tentokrát pořádně :D

:diamond: Sleduji zajimavé blogy ostatních hráčů a jejich zkušenosti, poznatky, atd.

Nakonec jsem tu ztrátu skoro dohnal a jsem, kde jsem byl před týdnem.

Celkový počet hands: 43374
      BB/100: 8,98
      současný BR: 326,11$

A teď něco pro sluchovody, tentokrát úplně z jiného soudku než obvykle. Enjoy "We are young" :f_p:

• Floowwee
      Floowwee
      Bronz
      Zapoměl jsem tu hodit svůj graf. Krásně je tam vidět můj donwswing :-D

• Floowwee
      Floowwee
      Bronz
      Dneska jenom krátce...

NL10 je zatím horská dráha, nejde to a nejde to... hold musím vydržet a doufám, že to časem zlomím. Začínám si uvědomovat, že moje hra není to pravý ořechový,ale ještě nevím co přesně změnit. No já na to přijdu! :f_biggrin:

Začal jsem znova koukat na serii od Hasenbratena a tentokrát to i vnímám a nehraje mi to v pozadí zrovna, když mám puštěný 4 stoly :f_grin: Tak uvidíme co mi to dá...

současný BR: 274,93$

Jelikož je tu víkend, tak tu hodím jedno videjíčko. Kdo se tam poznává +1 :D

• Floowwee
      Floowwee
      Bronz

No co se stalo tento týden?No asi jen to, že už jsem asi po třetí na NL10 spadl na hubu, jelikož je to pro mě zakletý limit. Nevím přesně v čem to vězí, ale začínám tušit že se tu nechám snadno vyTILTOVAT. :s_confused:

Co mě přivádí k tiltu?

:spade: Například, když mě neustále 3betují a já musím často zahazovat slušné ruky a pak mi dlouho nic nechodí.
      :spade: Když na mé light 3 bety často odpovídají all - inem.
      :spade: Několikrát za sebou nevytočím lepší ruku a už vidím, jak budu muset hrabat zpátky svoji ztrátu.
      :spade: No a tak dále, bla bla bla....

Každopádně jsem začal hrát trošku jinak a dávám si větší pozor na ošemetné situace.Znova jsem se dal na sérii videií od Hasenbratena a už jsem u 6 dílu. Opravdu to chce vidět několikrát a dávat pozor. Celkově se více soustředím na stůl a čtu soupeře ( tedy aspoň se snažím, i když někdy nemám nejmenší tušení co dělat ). Hraji vždycky 4 stoly a vyjímečně 5-6, když se nato cítím. Ale není to ideální, jelikož na svém monitůrku nevidím pořádně staty.

Pomalu,ale jistě jsem si nahrál co jsem za jeden den ztratil a jsem po týdnu opět v plusu. Hell yeah :f_biggrin:
      Snad to půjde takhle dál, a já budu se svoji hrou spokojený. Graf jsem dávat zatím nebudu, až někdy příště.

Ještě bych chtěl přidat úterní "koučingy" s Twinem, pokaždé se na to připravuji a pak to zmeškám. :f_cry:

Chtěl bych zkouknout nějaké videa o SH, NL mikrolimitech atd. Tímto se ptám, jestli by mi tu někdo něco nedoporučil, může to být i v angličtině :f_cool:

Už je to dlouhý aj na mě dost, takže to zakončíme obligátně. Tedy nějakou písničkou :f_biggrin: Kdo viděl film "Driver" určo se mu zalíbil soundtrack a tady je jedna z něho.

• Floowwee
      Floowwee
      Bronz
      Weeeeeeeeeeeee.....!

Mnooo, takhle se mi to líbí! Dal jsem si noční session a vychytal jsem macaté kapříky, kteří mi s radostí dávali celé stacky a hned několikrát za sebou :s_evil:

dneska +10BI ( +90$) a bankroll se konečně pohnul nahoru 407,16$.

• Floowwee
      Floowwee
      Bronz
      Na NL10 začíná svítat na lepší časy! Začínám to tu mít i rád, a to jsem to tu nesnášel minulý týden :D
      Už nemám problém s tím, že prohraji 2BI ze začátku session.Už totiž vím, že to nahraji zpět a nějak zvlášť mi to nerozhodí mindset jako kdysi. Navíc to tu začínám crushovat skoro jak na NL4 a chytám svoji ztracenou jistotu.

Cítím se silně a hraji zatím nejlepší poker za celou dobu.

I když pořád dělám stejné chyby, snažím se je omezovat a ponaučit se z nich!

"Neslowplayovat monster na draw boardu, protože jim to většinou dojde na river!" :f_cool:

No takže rozhodl jsem se poškádlit support a požádat je o bonus 20$ a ten jsem už do půl hodiny od požádání začal clearovat ( 59%).

Můj stav je nyní: 508,94$ + bonus

Už se nemůžů dočkat NL25!! :f_biggrin: