Foxova výzva: z 50$ na 0$ a zpět :)

• foxak81
      foxak81
      Bronz
      Registrace: 16.11.2011 Příspěvky: 28
      Hoj,
      tak začátky jsou težké no, ale to je asi normalní, dnes z 50$ na 45$.

Aspoň jsem zjistil základní nedostatky, špatná hra na blindech, prakticky netuším, co tam dělat :) a co mi děla největší problém je hra na flopu, pokud nic nechytnu a mám třeba A,K mimo barvu, flop 4,8,J - > 1,2 soupeři, dám conbet, bohužel mi skoro nikdy nikdo nesloží,a povětšinou po mém betu ještě přijde raise, většinou dorovnám, abych zjistil, že ani na turnu jsem nic nechytil :) a už se vezu.
  • 63 odpovědí
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      Důležité je, že o těch chybách víš, takže se jich můžeš při příštím hraní vyvarovat :)
    • foxak81
      foxak81
      Bronz
      Tj, ikdyž to byla finančně ztátová session, tak určitě byla přínosná, vím že nemůžu hrát dál dokud nezjistím pořádně co dělat na těch blindech.

A když si tak projíždím zpětně handy, tak koukam, že ty případy kdy mám overkarty, treba A,K na flopu netrefím nic, tak pro mně vychází asi nejlépe je checknout nebo fold, jelikož v 95% jsem je stejně nakonec prohrál.
    • mirisekvip
      mirisekvip
      Bronz
      Registrace: 29.11.2011 Příspěvky: 115
      Ahoj,
      tak se také hlásím k tvé výzvě :-) ...po dvou večerech z 50 na 42,5 :-( ..... dneska si dávám pohov...a přemýšlím kde všude jsem dělal chyby. Jsem na Everest, na stolech 0.02/4 a 0.05/10. 1) ani hodně agresivní hrou s AA v ruce jsem nedokázal eliminovat dostatečný počet protihráčů...abych po riveru prohrál proti 33,77 :-(,..... 2) při hře na dvou stolech jsem se pravidelně buď nudil (lepší varianta) ...nebo nevěděl co dřív....a tady jsem také dost ztratil ukvapeným kliknutím,nebo i překliknutím :-( ..... 3) paradoxně ve chvílích kdy jsem i se slabší handou intuitivně cítil že bych měl hrát..... skládal jsem (a pak se smutně díval jak jsem propás fullhouse a vyšší).....abych pak před flopem se silnými handami raisoval.... a po flopu a turnu byl K.O. :-( ..... 4) nějak jsem na Everestu postrádal větší výběr stolů ..... někdy byl na mém limitu jen jeden či dva....takže výběr stolu kde bych mohl být mezi slepými jednookým králem :D byl na nule. .... no a jaké jsem z toho prozatím vyvodil závěry?...... Na Everestu budu nadále hrát a čerpat díky padesátce zdarma zkušenosti......abych si pak poslal své peníze na pokerstars....kde mi to přijde z mého pohledu uživatelsky příjemnější a přehlednější.....o výběru stolů ani nemluvě. Jen otázka na závěr..... jak se dá hrát proti loose na mikrolimitech, kde možná více jak polovina výher vyjde až po riveru?
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Registrace: 07.05.2011 Příspěvky: 2,451
      tady se dobre hrajou suited konektory a pocket pary na chyceni setu. S top parem nebo overparem se musis smirit ze vetsinu potu nakonec prohrajes.
    • Slunnnko
      Slunnnko
      Bronz
      Registrace: 06.09.2010 Příspěvky: 58
      já myslím, že zásadní bude si uvědomit kdy a proč sázím. Z toho v podstatě vychází vše. A zároveň je to společné pro všechny limity ;)
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2009 Příspěvky: 5,202
      Ahoj,

tak co, jak se daří? A byl jsi na včerejším koučingu? :s_smile:
    • cimprcampr
      cimprcampr
      Bronz
      Registrace: 10.05.2011 Příspěvky: 1,315
      Ahoj foxáku,
      tak jsem měl asi právě tu čest sedět s tebou u jednoho stolu. Nejdřív jsem ti sem chtěl jít napsat, že to takhle nejde abys z prvních 19 hand zahrál jen jednu a to jen proto, že jsi mohl cheknout z bb, ale pak jsi nějak ztratil ostych, nebo co a nakonec jsi se dostal na normální čísla. Jen tak dál a ono to půjde. Rozhodně minimálně na tom našem společném stole, to nebyla tak ztrátová session jak píšeš ve svých prvních příspěvcích. Mám pocit, že jsi nakonec odcházel i v plusu.

Nevím jestli se koukal na strixsrovy videa a jestli jsi identifikoval, že mě znáš odsud, ale příště bys mě mohl ze svého blindu sem tam i raisnout nebo aspoň dorovnat, položil jsi mi na úplně všechny pokusy o krádež. Mrkni hned na druhé video a tam myslím o tom strixsr mluví, že z bb můžeš hrát mnohem větší počet hand, než ve skutečnosti hraješ. Ale to už jsi tady myslím říkal, že jsi hrou z blindů nejseš úplně jistý. Tak na tom zapracuj a já si tě dobudoucna označím a začnu se ti vyhýbat. Přeju hodně úspěchů. Měj se.
    • foxak81
      foxak81
      Bronz
      Ahoj, tak na partypokeru zatím nic moc :) ˇUspěšne jsem dojel na 41$. Pokerstars a bwin vcelku jdou, končím session bud v lehkém zisku nebo na tom s čím jsem přišel na stůl.
      Ono, ani nezvládnu moc rukou zahrát, mám čas jen večer když uspím 3-letou dcerku. Takže tak od 21:00 do 24:00, většinou dám kolem 60 rukou na každé herně.

jinak na couchingu jsem byl, pripojil jsem se později a nejdřív jsem vůbec nevěděl o co jde :) , než jsem pochopil, že je to HEM a přehráváš zpětně něčí ruce, HEM jsem viděl poprvé, mám zatím místního Elephanta.
    • foxak81
      foxak81
      Bronz
      cimprcampr původně napsal
      Ahoj foxáku,
      tak jsem měl asi právě tu čest sedět s tebou u jednoho stolu. Nejdřív jsem ti sem chtěl jít napsat, že to takhle nejde abys z prvních 19 hand zahrál jen jednu a to jen proto, že jsi mohl cheknout z bb, ale pak jsi nějak ztratil ostych, nebo co a nakonec jsi se dostal na normální čísla. Jen tak dál a ono to půjde. Rozhodně minimálně na tom našem společném stole, to nebyla tak ztrátová session jak píšeš ve svých prvních příspěvcích. Mám pocit, že jsi nakonec odcházel i v plusu.

Nevím jestli se koukal na strixsrovy videa a jestli jsi identifikoval, že mě znáš odsud, ale příště bys mě mohl ze svého blindu sem tam i raisnout nebo aspoň dorovnat, položil jsi mi na úplně všechny pokusy o krádež. Mrkni hned na druhé video a tam myslím o tom strixsr mluví, že z bb můžeš hrát mnohem větší počet hand, než ve skutečnosti hraješ. Ale to už jsi tady myslím říkal, že jsi hrou z blindů nejseš úplně jistý. Tak na tom zapracuj a já si tě dobudoucna označím a začnu se ti vyhýbat. Přeju hodně úspěchů. Měj se.
      Hoj, jsem si říkal že už jsem tě někde viděl, když jsem tě viděl u stolu. Jinak k té hře, ten začátek, chodili mi úplně strašné karty to opravdu nešlo hrát. Jinak k těm blindum, stále to není moc ono, moc se mi do nich nechce investovat pokud nemam aspon trosku kloudnou ruku. Jak jsem si projel ruce zpětně, stávalo se mi že když už jsem se rozhodl na call na BB, tak po flopu jsem většinou něměl nic, samozřejmě že od stealera přijde hned bet na flopu, no, tak bud call, ale to většinou nemá valný význam, nebo fold, ale to jsem ten 1 BB vyhodil zbytečně navíc.
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Registrace: 21.09.2011 Příspěvky: 1,482
      Na bránění blindů jsou perfektní tabulky ve strixsrovým videu. Já je používám. Pokud missnu flop tak v klidu zahodim na cbet. Ono často něco trefíte, záleží na soupeři jak to zahraje. Určitě lepší než furt foldovat protože pak když Vám tam svítí "fold to stel" 95% tak to prostě zkusí vždy.
    • cimprcampr
      cimprcampr
      Bronz
      Registrace: 10.05.2011 Příspěvky: 1,315
      Jasný to přijde časem, jedna věc je se na to kouknout ve videu a druhá věc je to správně aplikovat. Ono si člověk časem sám vyzkouší a osahá co si může dovolit a co už ne. To že stealer betne i flop je jasná věc, bez toho ten steal nemá vůbec cenu, to ti udělá i když ho flop taky netrefí, je třeba ho sem tam cvičně callnout i když tě netrefí taky, ale máš šanci na to, že tě může turn vylepšit. Jinak mě jsi to složil vždycky hned před flopem, ne až na něm.

Jinak mě se to kecá, ale sám mám ještě se hrou na blindech obrovské problémy a někdy nevím co je ok ještě bránit a co už ne. To je prostě fakt o tom se vyhrát a získávat zkušenosti a s němi i zdravé sebevědomí.

Můžeme zkusit Strixsrovy navrhnout ať se na některém příštím tréninku na obranu blindů trochu víc zaměří :)
    • Begginer509
      Begginer509
      Bronz
      Registrace: 27.10.2011 Příspěvky: 1,397
      Ahoj chlapi,
      no dneska jsem měl úplně strašnou session, to se mi asi ještě nestalo :rolleyes: . Hodně dlouhou dobu jsem seděl u stolu s pěti totálními calling stations. Sice na jednu stranu měl člověk radost, že má u stolu naprostý fisháky, jenže na druhou stranu to bylo úděsný hrát pravidelně flop ve 4 - 6 lidech. Rais nepomáhal, nefoldnul skoro nikdo s ničím. Samozřejmě, že se pak stávalo, že jsem prosral třeba i handy se setem es jenom proto, že někdo z těch pěti výtečníků dal z ruky 3,7 na riveru dohromady postupku. V takovou chvíli by člověk vytrhl ten počítač ze zásuvky a prohodil ho oknem :s_biggrin: . No nakonec jsem skončil plusovej, ale takový stoly asi na mojí nervovou soustavu nebudou :s_o:
    • foxak81
      foxak81
      Bronz
      Hoj,
      tak přesně toto jsem měl včera, jeden člověk tam uplně podle náhodného klíče calloval, betoval, raisoval. Nikdy nesložil, a pak chytal set 3 na riveru. Musel jsem nakonec od toho stolu odejit vubec mi neslo na nej hrat. Neměl zaškrtlé muck karty, takže jsem videl s cim to hral, QK nebetnul, ale pak pro změnu raisoval 4,7.

PS: Jak jsou tvořeny sítě poker heren? Je to nejak selektovane, ze napřiklad když se lognu na partypoker z evropy, tak hraji z hráči jen z evropy? A například pro ameriku je pod partypoker jiná síť? K čemu se chci dostat, překvapujeme, že jsem u stolu nikdy nepotkal amíka a přitom, těch je jako much, že by nikdo nehrál poker se mi nechce věřit.
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      To je naprostá klasika která tě bude pronásledovat celý FL život. I já jsem včera krásně profitoval, terorizoval limpera izolation raisama na kterého jsem měl pozici /staty 71-2/ a vypadalo to na fajn session. Posledních 10min znamenalo -6$, 3x jsem si naběhl s overpárem do vyššího kickeru /AQvsAK, QJvsQK a KTvs KQ). No a potom přišla handa kdy jsem s AA na boardu AQQ 3T (proti dvoum limperům) betoval až jsem se úplně rozvášnil a protože mi oba raisovali, tipoval jsem něco jako Qx. No na SD mi jeden ukázal 53s a druhý QQ WTF!! Openlimp s QQ.. nemáš zač!
      Ale tohle mě už nesmí tiltovat. Koukal jsem na nějaké angl. video myslím od boomera nebo článek to byl možná, už si nepamatuju, a tam říkal že kdykoliv ho nikdo takhle odpálí a zahraje to ten soupeř vyloženě zle, tak má radost protože ví že ty peníze dostane zpět i s pěkným bonusem :heart:
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      No amíka u stolu nepotkáš, hádej proč :D
    • popkoba
      popkoba
      Bronz
      Registrace: 04.08.2011 Příspěvky: 338
      nechcem sa hrat na chytraka ale ono to bude mozno tym ze maju americania zakazane hrat? :D posledny rok si prezil v jaskyni?
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Begginer509 - Kolik máš celkem odehráno hand na FL SH?
    • Begginer509
      Begginer509
      Bronz
      Registrace: 27.10.2011 Příspěvky: 1,397
      Málo, nejdřív jsem hrával hlavně Fullring. Na 6 max jsem přešel hlavně kvůli Strixsrovým videím a dalším materiálům, co tu na to jsou, protože mi přijde, že ačkoliv to tu Strixsr pořád rozvíjí a nemá to ukončený, tak už v tuhle chvíli to má mnohem líp sfouknutý, než články co se tu týkají FL. Navíc u FL se i na microstakes hraje jenom hodně málo stolů - 1 až 2, takže pokud má člověk blbej stůl, tak dost dobře nemůže odejít a sednout jinam, protože prostě jinej stůl nejni. Sečteno, podtrženo = FL nemá smysl hrát. Ale ani těch stolů na FL jsem zatím neodehrál moc, celkově jsem v pokeru nováček, hraju to tak cca měsíc, s přestávkami ani to ne, ale zatím to docela jde. Už jednou jsem si sice namlátil držku, když jsem na FL z těch 50 doláčů od PS udělal už šede, ale pak jsem s těmi materiály na FL začal hrát i SH a to nefungovalo, dostal jsem na prdel a spadnul zpátky na těch startovních 50. Teď jsem si po několikanásobným shlídnutí těch videí od Strixsra udělal z toho výcuc a snažím se hrát přesně podle toho a docela to jde. Začínám cítit, že jsem na těch SH ziskovej, ačkoliv to jde hodně pomalu. Jsem teď na nějakých 53 dolarů, pořád na startovní úrovni 0,1-0,2 :f_biggrin: Takže Foxaku: jde to, ale dře to :D . Ty Calling stations jsem potkával už i před tím - to je normoš. Ale většinou vždycky měl člověk (zatím jsem to tak vždycky měl) u stolu vedle Calling station alespoň jednoho Rocka, nebo Laga, koho se dalo položit, většinou i víc. Tohle byl fakt extrém, všech pět jenom callcallcallcallcall a nic jinýho. To už jsi byl pak v takovým tiltu, že jsi se bál dát na flopu rais i s flushem, protože si člověk nemohl bejt jistej, jestli ten flush nemá i někdo z těch pěti ostatních. No nakonec jsem dopadl plus 0,5 dolaru, mohlo to být víc, kdybych se nevytiltoval :rolleyes:
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Já se ptám protože mi přijde trošku srandovní mít odehráno pár stovek rukou na FL SH a už vědět že ostatní u stolu jsou fishky :f_biggrin: Kdo tam asi byl ta největší :D No offense, já jsem hrdá fish a než budu mít odehráno tak 100k rukou tak si nebudu připouštět opak.