Pohodlná židle...

• peedek
      peedek
      Stříbro
      Registrace: 26.09.2010 Příspěvky: 784
      Nevím, možná už se to tu řešilo, ale přesto založím nové téma (kdyžtak to někdo může přesunout kam to patří)

Mám problém se svojí židlí ke kompu (nebo možná je to kancelářské křeslo). Proseděl sem na ní při pokeru už tolik hodin, že je úplně v dezolátním stavu - ulomená pravá opěrka, chybí jedno kolečko z pěti, už nelze regulovat výškum, navíc se židle stále houpe, protože je ulomená pojistka proti houpání.. To vše jsem byl schopnej ještě překonat, ale nedávno mi na pravé strně praskl sedák a už se to fakt nedá. Takže se porozhlížim po nový.

Tak se vás ptám, jak ste na tom se židlí vy, jako máte?

Případně bych uvítal nějaký tip na web, kde nabízejí dobrá kancelářská křesla (10-15 tis). Popř. úplně ideální by bylo, pokud by někdo věděl o dobrém (velko)obchodě, kde mají opravdu velký výběr kancelářských židlí. Jsem z Budějc ale klidně si zajedu do Prahy, pokud bude velký výběr židlí.
  • 14 odpovědí
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Registrace: 26.03.2011 Příspěvky: 2,493
      Pro mě bylo nejlepší napsat kancelářské křesla do googlu a proklikávat se vším možným až k vytouženému cíli. Sice je to zdlouhavější, ale zase ti nic neunikne :)

rozhodně bych ti poradil žádný tvrzený plast ( z toho leda opěrky na ruce... co jde, to je lepší z kovu
      druhá věc je kůže... kůže je vrah pokud si chceš pěkně v trenkach zahrat po-ránu poker :evil: Takže pokud to jde, tak NE kůži jakožto materiálu ;)
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Platina
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,302
      peedek původně napsal
      ...je úplně v dezolátním stavu - ulomená pravá opěrka, chybí jedno kolečko z pěti, už nelze regulovat výškum, navíc se židle stále houpe, protože je ulomená pojistka proti houpání... ...nedávno mi na pravé strně praskl sedák..
      To by chtělo fotku, takovou chuděrku židli bych rád viděl :D
    • peedek
      peedek
      Stříbro
      @MaloHp:
      Já to samozřejmě do google zkoušel zadat a projel sem si nabídky, bohužel mě žádná židle podle obrázku moc neoslovila. Asi budu muset prolézt nějaký krámy (nejdřív v ČB, dyžtak pak Praha) a sednout si na ní, abych pocítil jak je pohodlná.

Jinak s tou kůží máš asi pravdu..A plastovou si taky kupovat nechci, aby to vydrželo. Klidně za ní dám 10-15 tisíc, hlavně aby se v ní dobře sedělo a šla pěkně nastavit podle potřeby.

Ic3g3org3:
      Fotku dávat nebudu, ona takle na pohled zas tak hrozně nevypadá, ale sedí se v ní už fakt hrozně :s_o:
    • FaulV16ke
      FaulV16ke
      Bronz
      Registrace: 15.07.2009 Příspěvky: 898
      V živote každého muža príde ten deň, keď zdvihne zrak a zrazu tam bude ONA. Upúta pohľad svojou nenútenosťou, zaujme svojou jedinečnosťou a v momente keď si do nej sadneš ihneď pochopíš, že už nikdy nechceš vidieť inú, pretože tá tvoja stolička je tá jediná, ktorá ti môže dať všetko čo potrebuješ. Od toho momentu všetky ostatné stoličky pre teba prestanú existovať a ty sa spojíš so svojou stoličkou v jeden kolieskový, umelou kožou potiahnutý organizmus. Netreba to siliť, ono to príde samo, keď to najmenej čakáš. Prajem ti aby si ten svoj deň D zažil čo najskôr. Veľa šťastia v tvojom putovaní :f_grin:
    • peedek
      peedek
      Stříbro
      FaulV16ke původně napsal
      V živote každého muža príde ten deň, keď zdvihne zrak a zrazu tam bude ONA. Upúta pohľad svojou nenútenosťou, zaujme svojou jedinečnosťou a v momente keď si do nej sadneš ihneď pochopíš, že už nikdy nechceš vidieť inú, pretože tá tvoja stolička je tá jediná, ktorá ti môže dať všetko čo potrebuješ. Od toho momentu všetky ostatné stoličky pre teba prestanú existovať a ty sa spojíš so svojou stoličkou v jeden kolieskový, umelou kožou potiahnutý organizmus. Netreba to siliť, ono to príde samo, keď to najmenej čakáš. Prajem ti aby si ten svoj deň D zažil čo najskôr. Veľa šťastia v tvojom putovaní :f_grin:
      :f_biggrin: :f_biggrin: :f_biggrin:

Doufám že se brzy zamiluju :f_love: protože moje stará je fakt hrozná
    • xandre8
      xandre8
      Bronz
      Registrace: 26.02.2011 Příspěvky: 72
      Ahoj,
      já jsem si kupoval židli nedávno. Sice ne kvůli pokeru, ale kvůli práci, protože u počítače sedím celý den. Chtěl jsem židli do 10.000 Kč, se synchronní mechanikou, područkami a opěrkou hlavy.

Po dlooouhém vybírání jsem si nakonec koupil tuto http://www.kancelarskezidle.com/zidle/kancelarske-zidle/5000-6000-kc/1001579-zidle-vision-sef-synchro-p.php, v černé barvě, středně kvalitní potah, měkká kolečka na tvrdé podlahy, s područkami jako na obrázku. Celkem něco málo přes 7 tisíc. Akorát ty područky se mě natrápily - musel jsem prohodit pravou za levou, abych nenarážel do stolu a ještě navíc je uměle o něco zvýšit (dřevěné špalíčky zespodu), protože i v nejvyšší poloze byly pro mě nízké. A druhá věc je, že ta židle občas trochu vrže, třeba při houpání, ale nevim, třeba to dělají i dražší židle. No, ale abych se dostal k tomu podstatnému, tak jsem s ní maximálně spokojený. Je perfektní, pohodlná a hlavně vydržim 8 hodin sedět se správně prohnutými zády. To jsem dřív nevydržel ani 5 minut.

Doporučuju podívat se sem, je tam spousta informací o židlích, jednotlivých částech a správném sezení. Hodně tam doporučují jedinou značku, ale jestli je opravdu tak dobrá nebo za tím bude něco jiného, to nevím, bylo to už mimo mou cenovou kategorii, takže jsem se o to příliš nezajímal.

Každopádně bych doporučil si židli nejdřív vyzkoušet a úplně nejlepší je mít možnost si ji půjčit domů, protože v obchodě během té chvilky tolik nepoznáš nebo si některé věci neuvědomíš (třeba ty narážející opěrky do stolu apod.)

Snad jsem trochu pomohl, přeju, aby se ti podařilo najít tu pravou :)
    • dreamer14
      dreamer14
      Bronz
      Registrace: 29.08.2011 Příspěvky: 462
      ja uz mam rok tohle...
      http://www.asko-nabytek.cz/kancelarske-kreslo-2.html
      mel jsem neco obyc, ale na tomhle se mi sedi jak na oblacku, je to strasne pohodlny, jak v kresilku, me osobne vyhovuje naprosto nejvic..
      bankroll by sice prezil asi drazsi sezeni (nl50) ale jsem nenarocnej ,stejne tak jak starsi komp a pouze jeden 22" LCD a hrani 9-24 stolu na tom.... hold jsem skromnej asi:-D
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Registrace: 26.03.2011 Příspěvky: 2,493
      Kůže nic moc no... jak uměla tak offic. Pokud jsou ty kolca kvalitnější a kovové, tak si pořid podložku - v případě že máš parkety nebo nejaky takovy povrch pod tou židlou. Ty podloužky jsou většinou pruhledne a povrchově upravene tak, že se ti teoreticky přilepí na podklad a neujíždí to.
    • crazyfish89
      crazyfish89
      Bronz
      Registrace: 24.08.2010 Příspěvky: 406
      Mercury Jesse
      křeslo Ergosoft

Nemáte někdo stejné nebo aspoň podobné křeslo (v podobné cenové relaci) ... názor? Ta koženka asi nějak extra dlouho nevydží nepopraskaná, co? :evil: Nebo tip na něco lepšího, pohodlného v té ceně? :)
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      čau,
      já mám doma tohle :http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/50178859/#/50178859 .... v černé ofc :tongue: ;) ....a jsem s ní absolutně spokojený...je super polohovací a je i dost vysoká, pohodlně si opřu hlavu, a to měřím 190 cm ....

a v práci jsem seděl na něčem takovém...http://www.kancelarskezidle.com/kresla/kancelarske/1500-2000-kc/1008186-kreslo-arizon-kovove-podrucky.php
    • crazyfish89
      crazyfish89
      Bronz
      Registrace: 24.08.2010 Příspěvky: 406
      Ad. první odkaz - na takové jsem se taky díval, ale nedokážu si představit, že je to pohodlnější jak nějaké takové co jsem posílal ... ale možná se pletu :D
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      crazyfish89 původně napsal
      Ad. první odkaz - na takové jsem se taky díval, ale nedokážu si představit, že je to pohodlnější jak nějaké takové co jsem posílal ... ale možná se pletu :D
      záleží čemu říkáš pohodlí....pro mě je pohodlí, že mám dobrou oporu pro záda a pro hlavu, dobře se mi sedí a nesedím jak na koženém polštáři....navíc si židli můžu krásně položit a skoro ležet :P

ale to je můj názor, prostě se mi nelíbí ty tvoje kožené křesílka, no offence... :D
    • smithko
      smithko
      Bronz
      Registrace: 28.06.2009 Příspěvky: 19
      nejpohodlnejsi zidle je postel
    • mjCch
      mjCch
      Bronz
      Registrace: 11.05.2011 Příspěvky: 1,516
      Na kožence se strašne potí prdel, to se nedá... Já mám tuhle a super, sice neni opěrka hlavy , ala já si třeba hlavu vůbec neopírám. A má pěkný tvarování na sedinku...
      http://www.officepro.cz/cz/kancelarsky-nabytek-zidle/sortiment/7/calypso-kancelarska-zidle-s-podruckami.htm