epic blog : potulky (pokrovym) svetom, teraz : Filipiny

• LooserSR
      LooserSR
      Bronz
      Registrace: 27.02.2011 Příspěvky: 1,181
      caute vsetci

dozrel cas na start mojho blogu( kedze este nemozem hrat, lebo ma stale boli hlava po nocnej party s TwiceT vo viedni).
      padlo rozhodnutie vyuzit nejako zmysluplne cas a here we go, porod epic blogu :s_cool:

s pokrom som zacal pred 5 a pol rokom, akurat ako som finisoval univerzitu, takze som nemal cas ucit sa na statnice :D zvladol som to(ing medzinarodny obchod) aj napriek jednemu 2 outer suckoutu - dve otazky zo 40 som nestihol precitat a samozrejme som ju insta vytiahol ako prvu :f_eek:

zacali sme hrat standardne s kamaratmi o par korun, fixed limit, postupne som zistil, ze aj online sa da hrat a vrhol som sa na freerolly po precitani mnohych dostupnych informacii o pokri a strategiach. za 2 tyzdne som sa 3 x umiestnil ITM(jedna vyhra 40 $ - doteraz ich mam na tej site :D , jedno tretie za 12 $ --> z tohto som spravil roll).

dalsich 9 mesiacov som sa pasoval s pracou v big companies(postupne IBM - Accenture - Hewlett Packard), po veceroch som drtil online poker, od najnizsich limitov cash game. zacal som rovno na NL10 s mojim safe rollom 12 $, ktory som prezieravo rozdelil na dva stoly :f_p:

zo zaciatku som mal uzasny hotrun a vobec som nevedel o akych downswingoch to ti ludia pisu :rolleyes: plynule som presiel za 7 mesiacov z NL10 na NL200, tam prisiel prvy downswing vacsi ako 7,8 BI. za dalsie 2 mesiace som porazal NL400. napriek tomu, ze som zarabal viac pokrom ako v robote som este stale povazoval poker len za vynosne hobby. vtedy prisiel zlomovy moment - oslovili ma z viedenskeho HP, presiel som vyberovym konanim a dostal solidny job vo viedni so sluzobnym bytom. dal som medzitym vypoved v accenture a isiel na podpis zmluvy s HP, lenze zrada, vraj sluzobny byt nebude. tak som im vysvetlil, ze taku ponuku si mozu niekam strcit.

prisiel cas dat pokru sancu fulltime. hned prvy mesiac ako fulltime pro som zdvojnasobil roll a bolo rozhodnute. do roka od prveho freerollu som hraval NL1000 a vyssie som ani moc nechcel ist lebo som z bezpecnostnych dovodov nechcel mat online privela penazi. vzdy som tam drzal max 30 BI a zvysok som vybral. na mid/high stakes som vydrzal dalsie dva roky, obcasne shoty na NL2k boli, ale neuspesne. ked teraz na to pozeram s odstupom casu, dost lutujem, ze som mal taky mizerny volume hry, casto som odohral denne iba 1 hodinu ako fulltime pro. od konca 2009 som si zacal uvedomovat, ze stracam edge na superov a kedze som nebol ochotny makat na mojej hre, zvolil som cestu mensieho odporu a zliezol som o par limitov nizsie, kde som vydrzal prakticky doteraz(najviac NL200, menej NL400).

uvedomil som si, ze pokrovu slobodu treba vyuzit a prestahoval som sa z bratislavy do prahy s jednym kamaratom z vysokej, ktory tam isiel robit auditora. fungovalo to super, mali sme pekny byt v centre prahy. 2 roky som tam nazival spokojne kym som si povedal, ze prisiel cas popozerat svet.

najskor som sa vybral na vylet juznou amerikou, postupne argentina, uruguaj, paraguaj, brazilia. bol som s cestovkou, takze o vsetko bolo postarane, slovensky sprievodca na urovni, zaujimavy program. najviac ma uchvatili vodopady iguazu, na hranici arg/braz. neuveritelne a majestatne dielo prirody, surova sila vody, uzasny zazitok.

ochutnal som pravy argentinsky steak v buenos aires(bez prilohy, 700 gr masa len s vinom), pozrel tango argentino, samba show, vyvaloval sa na copacabane v riu, navstivil samozrejme cukrovu homolu ci sochu krista.
      celkovo velka spokojnost so zajazdom, urcite s nimi pojdem aj nabuduce niekam.

copacabana, v pozadi sugar loaf)

po pobyte v prahe som rozmyslal co dalej. kedze som sa chcel prestahovat k moru a za lepsim pocasim + odjakziva som fan FC Barcelona, volba bola jasna, hura do barcelony :s_love:

stravil som tam vyse pol roka, okusil dobru spanielsku kuchynu, naucil som sa zaklady spanielciny(spolu s dalsim top ceskym pro Joe-om sme poctivo chodili na kurz spanielciny). takisto samozrejme futbal nesmel chybat, videl som nazivo zapas s valenciou, pekny zazitok.

kedze som predtym uz bol na finale ligy majstrov v rime(barca vs man u 2009) vedel som ake fanusikovske peklo ma caka =) ked 80 tis ludi skanduje meeeeesi, meeeeesi, tak cloveku zimomriavky naskocia. samorejme som pochodil rozne fiesty, spanieli robia malo, fiestuju vela, ako sa na juzanov patri :) na vianoce domov a potom sa bolo treba niekam upratat na zimu.

opat jasny vyber - azia. dva mesiace v thajsku stali zato, stravene v pohode na plazi, v baroch. samozrejme nemohli chybat obcas nejake tie spolocnicky na sprijemnenie pobytu :rolleyes:

nasledoval mesiac v kambodzi, chudobna azijska krajina, uz nie je nebezpecna pre turistov ako by si clovek mohol myslet. moc tam toho pre turistov aj tak neni k videniu, akurat samozrejme ankgor wat, monumentalny starobyly chramovy komplex v strede nicoho

po vylete do historie nasledoval presun do kambodzskeho plazoveho mestecka s klasickym programom :s_love:

napis v jednom kambodzskom bare, cooo :D

na leto som sa chcel opat niekam presunut, zrovna som v azii objavil pokerstrategy a zistil, ze maju akurat spustat cesku verziu. a kedze maju sidlo na gibraltare, co by bola dobra destinacia, kontaktoval som cornieho. vyuzil som jeho pozvanie(dik :] )a dohodol som sa s moderatormi ceskeho fora,(machy & hucas, zdravim :f_biggrin: ) ze si spolu prenajmeme byt.

postupne machy, hucas, ja :D

opat to fungovalo vsetko super, pekny pobyt zial ukonceny pre mna predcasne, kedze spanielska vlada prijala zakon od noveho roka umoznujuci hrat vsetkym zo spanielskeho uzemia iba na jednej herni, samozrejme za nehanebny rake. takze tento mesiac k vam posledny krat plavaju spanielske online rybky :s_cry:

teraz som opat motivovany a chcem dostat moju hru na uroven aby som zase porazal NL1000, potom i 2000. prvy raz som aj vyuzil coaching(TLN). urcite to bola dobra investicia a rozhodne som mal coacha najat uz omnoho skor ...
      pred pol rokom som sa rozhodol, ze aj PLO treba zacat studovat a hrat, lebo to by mohla byt buducnost pokru. zatial mi to moc nejde, 200k hands, ledva breakeven podla EV, a realne je ten vysledok este o 90 BI nizsie. dost ma to demotivuje, necitim tam vobec edge na superov, nerozumiem poriadne flow-u ani tendenciam superov + turny a rivery ma vzdy zarezu --> na 3 mesiace vypustam uplne PLO, potom zas vyuzijem coaching viedenskeho hera TwiceT.

to by na dnes stacilo, o dalsich planoch sa dozviete nabuduce.
      tak vsetkym GL a nech vam to tociiiii :heart:
  • 242 odpovědí
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      Skvělý blog, jedním dechem jsem to celé přečetl. Musim se přiznat, že trochu závidim to cestování. V budoucnu bych taky rád cestoval po světě, láká mě hlavně Kalifornie :)

Tu pokrovou část taky závidim, za rok hraní se dostat na NL1000 musí být skvělé :)

Určitě budu dál sledovat tvůj blog, doufám že se tu dočkám dalších motivačních fotek, nebo dokonce graf, jak moc se ti daří :)
    • hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      Registrace: 04.07.2011 Příspěvky: 757
      EPIC! hlásím se k odběru novinek na blogu

super life story, super fotky :s_thumbsup:
    • Stalker900529
      Stalker900529
      Bronz
      Registrace: 26.08.2010 Příspěvky: 320
      Jak říká hawranomut, EPIC.

Úžasnej blog, alespoň jeho začátek. Musím se přiznat, že jeden z nejlepších, né-li vůbec nejlepší co jsem kdy četl. Opravdu respekt, jak v pokeru, tak v cestování a i životě.

Jo a samozřejmě taky závidím, ale věřím, že když si člověk za něčím jde, tak toho dosáhne:)

Každopádně jedním slovem: RESPEKT!!
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      WOW.

Pro mě blog number one od teďka. Žiješ přesně můj dream-lifestyle, doufám, že se taky dostanu na takovou pokerovou úroveň co mi umožní cestovat po celém světě :s_love: :f_love: :s_love:
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      :D tohle

LooserSR původně napsal
      zacal som rovno na NL10 s mojim safe rollom 12 $, ktory som prezieravo rozdelil na dva stoly :f_p:

a toto

LooserSR původně napsal

postupne machy, hucas, ja :D
      mě rozbilo :f_biggrin: :s_thumbsup: myslím, že:

portrét kolegů je zachycený velmi věrně, zejména mimika ve tváři

Dávám na seznam favourites, určitě budu sledovat. Jsem zvědavý na progres, handy i nový lifestyle.

Keep it coming :s_cool:
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      :D Já teda nevím, ale máš stovky fotek, kde s Machym vypadáme líp a ty sem dáš tyhle po páteční propařený noci, kde oba máme neskutečnou opici :s_ugly:

Každopádně ale :s_thumbsup: a nastavuju follow
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Update ?
    • LooserSR
      LooserSR
      Bronz
      predbezne strucne zhrnutie roka 2011 : nespokojnost :s_mad:

:diamond: mizerny pocet hands (410 k hands)
      :diamond: mizerne vysledky v PLO, ktorej som venoval 5-6 mesiacov
      :diamond: biedny mindset, hlavne neschopnost dat poriadny volume kvoli bad runu, neschopnost ukoncit session na megatilte hrajuc D- game...
      :diamond: prvy final table live donkament som vypadol ako 8., ked tam bolo 7 slabsich hracov...

podrobnejsie sa rozpisem o tomto roku i o planoch do dalsieho roku v januari, ked sa vratim z rakuska z lyzovacky.

pekna hand z dnesnej session na zaver :
      $1/$2 No Limit Holdem
      6 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG ($345.98)
      UTG+1 ($194)
      CO ($36)
      looserSR (BTN) ($616.44)
      SB ($373.26)
      BB ($588.15)

Pre-Flop: ($3, 6 players) looserSR is BTN 7:club: 8:diamond:
      3 folds, looserSR raises to $5, SB raises to $17, 1 fold, looserSR raises to $42, SB calls $25

SB moze byt na tilte, v predchadzajucej hre som mu zobral cez 200 $, ked som na turne trafil top set a na riveri ktory completol 4 card straight som ho checkcallol vs jeho missed FD od flopu.
      takze cakam jeho 3 bet velmi casto, ale myslim ze na 4b bluff zhodi vsetky blufy, calluje, ok

Flop: 2:spade: 5:heart: 5:diamond: ($86, 2 players)
      SB checks, looserSR bets $41, SB raises to $112, looserSR calls $71

jeho c/r nedava zmysel prilis, v rangi overpairs nema(5 betuje preflop), obcas moze sice mat 5 ale takisto bude mat kopu air typu 9Ts, KQo, Ax, ktore som cakal ze give upne na turne a pojde skoro vzdy c/f. takisto moze mat midpair typu 66-88, ktore by mal cheknut na turne, a z tjeto handy ho do riveru vyfoldujem, hlavne ked pridu overkarty.
      takze ho floatujem s tym, ze najcastejsie villain pojde c/f turn.

Turn: 7:diamond: ($310, SB goes all-in $219.26, looserSR calls $219.26)

na turne je villain uz uplne polarizovany, nuts(5x) alebo air.
      kedze air je v jeho tilting range mnohonasobne pocetnejsie zastupeny, callujem po namysle ...

River: J:spade: ($636.52, 2 players, 1 all-in)

Final Pot: $636.52
      looserSR shows
      7:club: 8:diamond:
      SB shows
      10:diamond: K:spade: thank you sir, ship 186 bb :s_love:

:diamond: vsetkym vam zelam prijemnu oslavu noveho roka a uspesny pokrovy i nepokrovy rok 2012 :s_thumbsup:
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      užij si lyžovačku. ;) k handě - call flop se mi moc nelíbí, připadá mi že villain shovne skoro každý turn, osobně bych v této situaci skoro vždy 3bet shovnul flop. Calloval bych asi jen AA,KK.

Každopádně super že to vyšlo, snad je to předzvěst úspěšného roku 2012. :s_cool:
    • LooserSR
      LooserSR
      Bronz
      ok cas na update prisiel =)

vratim sa strucne k 2011 :
      :diamond: malo hands, malo hodin, male vyhry
      :diamond: prechod na plo sa nevydaril, 6 mesiacov stravenych(skor zabitych) a nic moc z toho - okrem teda oddonkovania skoro celeho profitu z NL :f_biggrin:
      :diamond: celkovo KATASTROFALNY mindset, po prehratych session som nemal vobec chut na dalsi grind(a v plo ich bola vacsina, aj vinou variance, aj neoptimalnej hry, za 6 mesiacov som bol asi 50 BI pod EV, spolu s par handami z plo este z 2010 celkovo 80 BI pod EV), co samozrejme len podciarklo fakt, ze plo zatial jednoducho nerozumiem a bude tam potrebne prace ako na kostole(neskor tohto roku sa vratim k plo zas...jj masochizmus ftw)

2012
      :club: poriadny grind ako sa na poker pro patri(neuspokojim sa s nicim menej ako 170h/mesiac, optimum 200 hod, maximum spravit black member do konca roka)
      :club: zamakat na mindsete, poker pro a taky minset ako som mal, to je skandal X(
      :club: zlepsit multitabling(chcelo by to efektivne zvladat aspon 12 stolov 6 maxu) a table selekciu
      :club: najst cas aj na cestovanie(pisem teraz z manily, zajtra sa presuvam na pol roka do cebu, takze to sa ciastocne uz dari :s_love: )
      :club: pokracovat v trende zlepsovania v posilke, do konca roka nabrat na 82-84 kg (v zatvorkach sucasny stav, 78), na hrudnik dosiahnut aspon 8 opakovani so 45kg(38) jednoruckami, na triceps tlak nauzko 110(92) kg, drepy 135kg(110)
      :club: odohrat par live turnajov v azijskej pokrovej tour, konecne nieco binknut live, stacil by aj nejaky solid hotrun :s_grin: v macau kam sa chystam neskor na jar

2012 zacal slubne
      -lyzovacka s novymi lyzami konecne(nezlamal som sa, vsetko je super :D )
      - poker kemp na gibraltari - bol velmi solidny, clovek si zase raz uvedomi ake je potrebne sustavne pracovat na zlepsovani hry, hladat navyse edge v masstablingu ci table selekcii(v tom je hurloon uplny kral, respect)
      - presun do azie prebehol hladko(ak mi teda zajtra aj batozinu poslu :D )

postupne budu obcas (zase kazdotyzdenne updaty odo mna fakt necakajte :rolleyes: mozno sa pridam aj na ten filipinsky blog ) pribudat nejake zaujimave fotos z akcii v cebu, ci z nejakych vyletov po blizkom ci vzdialenejsom okoli. takisto sa budem snazit vypotit sem tam aj ja nejake motivacne a produktivne blogy ako maju TLN ci cornie, to je fakt kvalita a rad to citam.

zatial aspon nejaka mensia uputavka :s_love:

vsetkym GL, vela pracovnej moralky and stay tuned ;)
    • LooserSR
      LooserSR
      Bronz
      chystam sa na live donkament 1180 $ tu v cebu, asian poker tour,

http://www.theasianpokertour.com/apt-asian-series/apt-asian-series-cebu-2012-event-schedule.html

postnem potom nejake zaujimave handy, drzte palce, vcera jeden z nasho domu shipol side event, dnes je rad na mne shipnut main event :s_cool:
    • freespirit47
      freespirit47
      Bronz
      Registrace: 04.11.2008 Příspěvky: 354
      good luck Looser, shipni to! :)
    • LooserSR
      LooserSR
      Bronz
      posledny spominany live turnaj nevysiel, asi v 6 leveli som bustol velmi nadejny stack behom 3, 4 prehratych hand, nic zaujimave, setupy a flipy. v aprili sa chystam na dva velke turnaje tu na filipinach, buyiny tusim 2300 a 2700 $, budem predavat aj nejake percenta ;)

na anglickom blogu som videl hand histories s obrazkami :s_love: , velmi sa mi to paci, zavadzam to aj ja do mojho blogu, pravidelne (kazde 2 tyzdne, mozno aj castejsie) budem postovat zaujimave hands =)

koncom mesiaca bude velky update s fotkami o zivote na filipinach :s_grin:

$1/$2 No Limit Holdem
      6 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG ($134.55)
      UTG+1 ($209)
      CO ($197)
      looserSR (BTN) ($200)
      SB ($205)
      BB ($205)

Pre-Flop: ($3, 6 players) looserSR is BTN 7:spade: 9:spade:

UTG raises to $6, 2 folds, looserSR calls $6, 2 folds

Flop: 7:club: 10:club: J:heart: ($15, 2 players)
      UTG bets $14.25,

looserSR calls $14.25

Turn: 5:diamond: ($43.50, 2 players)
      UTG bets $6,

looserSR calls $6

River: 5:club: ($55.50, 2 players)
      UTG goes all-in $108.30,

looserSR calls $108.30

Final Pot: $272.10

UTG shows
      8:diamond: A:heart:

looserSR shows
      7:spade: 9:spade:

looserSR wins $269.10 (net +$134.55)

UTG lost $134.55

• acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Alficor má konkurenci :D Nejvíc se mi líbí druhý obrázek vztahující se k flopu :D

Těším se na ten update s fotkami :P
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      acceleration123 původně napsal
      Alficor má konkurenci :D Nejvíc se mi líbí druhý obrázek vztahující se k flopu :D

Jojo, jak jsem to začal dělat tady a v eng fóru tak všichni začali taky :D Ale jsem za to rád, tyhle "rozbory" jsou nejvíc lol.
    • LooserSR
      LooserSR
      Bronz
      Alficor1 původně napsal
      acceleration123 původně napsal

Jojo, jak jsem to začal dělat tady a v eng fóru tak všichni začali taky :D Ale jsem za to rád, tyhle "rozbory" jsou nejvíc lol.
      to si ty zacal ? super napad, chvalim ta :D ja som to videl prvykrat na eng fore, jednu hand som videl aj tu dakde, tvoj blog necitam, tak asi zacnem ked to tam mas :f_p:
    • nowys
      nowys
      Bronz
      Registrace: 30.04.2010 Příspěvky: 368
      urcite neco napis o zivote na filipinach.
    • Paliking
      Paliking
      Bronz
      Registrace: 15.02.2009 Příspěvky: 100
      LooserSR původně napsal
      kedze spanielska vlada prijala zakon od noveho roka umoznujuci hrat vsetkym zo spanielskeho uzemia iba na jednej herni, samozrejme za nehanebny rake. takze tento mesiac k vam posledny krat plavaju spanielske online rybky :s_cry:

Ahoj, mozno toto nieje spravne miesto kde by som sa to mal spytat, ale kedze si o tom pisal vo svojom prvom poste....
      ako je to s tym zakonom v spanielsku?
      lebo napr. na bosse je spanielov stale dost

GL
    • LooserSR
      LooserSR
      Bronz
      Paliking původně napsal
      LooserSR původně napsal
      kedze spanielska vlada prijala zakon od noveho roka umoznujuci hrat vsetkym zo spanielskeho uzemia iba na jednej herni, samozrejme za nehanebny rake. takze tento mesiac k vam posledny krat plavaju spanielske online rybky :s_cry:

Ahoj, mozno toto nieje spravne miesto kde by som sa to mal spytat, ale kedze si o tom pisal vo svojom prvom poste....
      ako je to s tym zakonom v spanielsku?
      lebo napr. na bosse je spanielov stale dost

GL
      kludne sa pytaj aj tu.
      posunuli ucinnost zakona, takze spanieli zmiznu neskor v priebehu roka, nie som si isty teraz ci to bude v juni alebo v septembri.