BLOG: Poker je vášeň

• HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      Registrace: 26.09.2010 Příspěvky: 992
      Po vzoru mnoha dalších hráčů, jsem se rozhodl, že si založím blog. Mám již jeden na jiné stránce, ale nijak s pokerem nesouvisí. Pro začátek nějaký info:

Real life: Narodil jsem se v roce 1991, takže v době kdy toto píšu, je mi 20 let, což se ale za měsíc změní. V současné době studuji na Fakultě sociálně-ekonomické UJEP v Ústí nad Labem. Mezi mé záliby patří kromě pokeru snad jenom moje přítelkyně.

Poker life: Začínal jsem, jako asi většina, na ''dětském'' pokeru 5-card draw někdy na základce. V 18 letech jsem na b-winu objevil NL Hold'em, to byli také moje první zkušenosti s online pokerem, který dnes preferuji. Tam jse male brzy skončil a začal na Pokerstars. Tam hraji dodnes, ale již to omezuji. Ať hraju jak hraju, prohrávám. Asi jsem ryba. V těchto dnech tam již jenom dohrávám CZ/SK ligu a tím moje působení na této herně nejspíš skončí. Přes Pokerstrategy jsem si s $50 dolarovým BR založil účet na Everestu. Tam jsem nejdřívě šílenou hrou sjel $20 a po zamyšlení a přečtení a shlédnutí mnoha článků a videí jsem začal s Cash Game NL2. Teď pomalu přecházím na NL5 a myslím, že jsem našel hernu, která mi opravdu sedí. Uvidíme na vyšších limitech, pokud se k nim dostanu. Do toho hraju taky občas živé turnaje, i když spíš menší. Největší jsem hrál s 46 protihráči. To je ve zkratce můj pokerový život. Život jaký mám opravdu rád. Poker totiž není jenom hra, není jenom sport. Poker je vášeň.
  • 113 odpovědí
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      Rozhodl jsem se také zúčastnit Cornieho výzvy. Jsem teď někde na 45 dolarech, tak uvidíme co dokážu
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      zdravím do ústí ;)

pokud chceš trochu naboostovat svoje začátky tak je výhodné využít upgrade učtu, protože získáš bonus 500$ a vstupenku na turnaj.. věděl jsi o tom?

čau
      Cornie
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      :heart: Je konec týdne, tak bych to viděl na menší summary. Ještě toho není moc, ale tak aspoň něco.

:club: to Cornie: v tom případě nějakou částku navíc dobiju. Asi postačí těch 5 dols, abych nějak dorovnal v tý výzvě tu hranici $50.

:club: od posledního příspěvku, jsem na NL2 a NL5 krásně stoupal, ale dnešek vše pokazil a zbrzdil. 3 stoly NL5. víceméně najedou AA do KQ a KQ samozřejmě na stůl. A pak JJ a posle statů z PT3 jasnej extra loose hráč, VPIP přes 50, pokud si pamatuju, tak jsem mu to pushnul a call s AK...bohužel flip pro něj s A na flopu. Podobných hand bylo bohužel více, takže jsem session raději předčasně ukončil.

:club: Něco málo jsem vyhrál na svých oblíbených PLO HU, něco na DoNech, ale nejde o žádné závratné částky.

:club: zkrátka a dobře (nebo špatně?) jsem se vyšplhal z těch 45 dols asi na 53 a během dneška opět spadl na $48,46 a myslím že ve správnou chvíli session ukončil.

:club: Poker mě tento týden hodně bavil, dokázal jsem si, že dokážu hrát hlavou a nebýt smůly v dnešním dni, bylo by to ještě lepší. Nerad se odvolávám na smůlu, ale tentokrát to tak vidím.
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      Tak teď jsem měl ''super'' handu. Naštěstí jenom na NL2, na NL5 není nějak teď po ránu na Everestu místo. AA na ruce, tak raise, dočkám se re-raisu od dost loose hráče (chippaholic - doufam že není zakázaný jmenovat), já push all in a on call s 3 :diamond: 4 :diamond: . Board K :diamond: 9 :spade: 8 :diamond: J :heart: 6 :diamond: . Potkat ho, tak ho asi zabiju...Ale jak říkám, stálo mě to něco přes 90 centů, naštěsní na NL2. Ale i tak, každý centík se hodí. S tímhle stylem může jít hrát automaty, tam to aspon bliká. To se pak nemá debatovat, jestli je poker štěstí nebo dovednost, když to někteří hrajou takhle...to je hnus...
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      Zdravím, už jsem na forum psal svoje pokerové cíle na příští rok, ale trochu jsem to upravil a rozdělil podle měsíců, tak to zveřejňuju znova, tentokrát zde - na blogu. Je to jenom na půl roku - kdo ví, co všechno se za těch 6 měsíců změní...

:diamond: LEDEN:
      :spade: Shlédnout alespoň 10 výukových videí
      :spade: Kouknout na 6 coachingů
      :spade:P řečíst 5 článků na PS
      :spade: Mít status ''Zlato'' na PS
      :spade: Vybudovat bankroll někam k $70
      :spade: Zahrát si někde live alespoň jeden menší turnaj

:diamond: ÚNOR:
      :spade:O pět shlédnout 10 videí, 6 coachingů a 5 článků
      :spade: Udržet status ''Zlato''
      :spade: BR bych chtěl mít kolem $100
      :spade: Live 1 turnaj

:diamond: BŘEZEN:
      :spade: Zase 10 videí, 6 coachingů, 5 článků
      :spade: Udržet status ''Zlato''
      :spade: Vytáhnout BR na $140
      :spade: Live turnaj

:diamond: DUBEN:
      :spade:O pět videa, coaching, články
      :spade: Zlepšit status na PS na Platinu
      :spade: BR $210
      :spade: Live turnaj

:diamond: KVĚTEN:
      :spade:O pět se pomocí PS videí atd zlepšovat
      :spade: Udržet status ''Platina''
      :spade: BR mít někde kolem $320
      :spade: Zahrát si alespoň 2 live turnaje

:diamond: ČERVEN:
      :spade: Zlepšování se pomocí PS
      :spade: Status stále ''Platina''
      :spade: Bankroll $450-500
      :spade: 3 live turnaje

:heart: CELKEM:
      :diamond: Nehrát na Pokerstars. Jedině, že by tam byl nějak extra výhodný freeroll, ale to asi ne

Samozřejmě se to může ještě měnit, ale tohle je takový stručný plán. Tak snad se ho podaří splnit.
    • vop646
      vop646
      Bronz
      Registrace: 14.08.2010 Příspěvky: 87
      Dobrej blog. Koukam, že se asi budem na Everestu na NL5 potkávat častěji. Jen bacha na BR management. Přeci jen 10 BI se při většim downswingu ztratí jak nic. Jinak hodně štěstí u stolů. :f_grin:
    • ZhiCheng
      ZhiCheng
      Zlato
      Registrace: 04.10.2008 Příspěvky: 2,294
      Caucau, glglg :)

HonzaCZE původně napsal
      Tak teď jsem měl ''super'' handu. Naštěstí jenom na NL2, na NL5 není nějak teď po ránu na Everestu místo. AA na ruce, tak raise, dočkám se re-raisu od dost loose hráče (chippaholic - doufam že není zakázaný jmenovat), já push all in a on call s 3 :diamond: 4 :diamond: . Board K :diamond: 9 :spade: 8 :diamond: J :heart: 6 :diamond: . Potkat ho, tak ho asi zabiju...Ale jak říkám, stálo mě to něco přes 90 centů, naštěsní na NL2. Ale i tak, každý centík se hodí. S tímhle stylem může jít hrát automaty, tam to aspon bliká. To se pak nemá debatovat, jestli je poker štěstí nebo dovednost, když to někteří hrajou takhle...to je hnus...
      Kdyby lidi tohohle typu nehráli, hráli by jen ti, co se řídí správnou strategií, tak by jsme jen platili rake a nikdo by nic nevyhrál :P

Nad situace tohohle typu je nutný se povznést. To jsou situace, kdy Ty vyděláváš, ikdyž zrovna tuhle handu jsi projel.

Hand Equity Wins Ties
      AA 78.91% 8,083,398 46,608
      4d5d 21.09% 2,143,818 46,608

z každýho jednoho dolaru co bude v potu, Ti patří 78.91c.
      Do takovýho scénáře se chceš dostávat co nejčastějc
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      vop646 původně napsal
      Dobrej blog. Koukam, že se asi budem na Everestu na NL5 potkávat častěji. Jen bacha na BR management. Přeci jen 10 BI se při většim downswingu ztratí jak nic. Jinak hodně štěstí u stolů. :f_grin:
      Pro jistotu jsem ''slezl'' z NL5 na NL2, včera jsem si tam nahrál 10 dolarů do plusu. Uvidím jak to půjde dál, než zase přejdu na NL5. Ještě tak den-dva. Taky GL, ukážem jim jak se to u nás hraje :)
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      ZhiCheng původně napsal
      Caucau, glglg :)

HonzaCZE původně napsal
      Kdyby lidi tohohle typu nehráli, hráli by jen ti, co se řídí správnou strategií, tak by jsme jen platili rake a nikdo by nic nevyhrál :P

Nad situace tohohle typu je nutný se povznést. To jsou situace, kdy Ty vyděláváš, ikdyž zrovna tuhle handu jsi projel.

Hand Equity Wins Ties
      AA 78.91% 8,083,398 46,608
      4d5d 21.09% 2,143,818 46,608

z každýho jednoho dolaru co bude v potu, Ti patří 78.91c.
      Do takovýho scénáře se chceš dostávat co nejčastějc

Já vím, ale v tu chvíli mě to slušně vytočilo. Dřív bych házel věcma kolem sebe, tentokrát to bylo více méně v klidu. Bohužel to byl jenom začátek, následoval pak větší sešup. Ale už je to zpět, bylo to mýma chybama. Menší tilt a hrál jsem dál, dokud jsem si to neuvědomil.
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      Hello friends,
      zítra jdu do práce, takže summary bude už dnes. Nevím jestli budu zítra hrát, ale pokud ano, tak stejně jenom chvilku, takže už se to moc nezmění.

Herna: stále Everest Poker
      Hand/týden: 3675
      Hand celkem: 7853

Limity: NL2, NL5 a $1 DoN. Teď spíš NL2 pro uklidnění po downswingu. Zlepšuju se a šplhám zpět.

Bankroll: $39,93
      Oproti minulému týdnu: -$3,96

Někdy v půlce týdne jsem měl downswing, spadl jsem z 50 dols až někam k 25, pak jsem si řekl, že by to mohlo stačit a vypnul to. Další den jsem přešel z NL5 na NL2. Za prvý kvůli BRM a za druhý abych se zklidnil a začal hrát zase slušně. Začal jsem hrát o hodně víc loose a to se projevilo tím, jak jsem šel ke dnu. Bylo i pár bad beatů, ale na to bych to tentokrát tolik nesváděl. Spíš moje chyby a jsem rád, že o nich vím. Svým způsobem mi ten downswing dost pomohl. Během čtvrtka, pátku a dneška jsem si zase ujasnil svojí hru a bankroll vytáhl zpět na alespoň hratelných $39,93.

Mějte se a GL :)
    • vop646
      vop646
      Bronz
      Registrace: 14.08.2010 Příspěvky: 87
      Správnej přístup. Jen tak dál a budem se snad brzo potkávat na NL10 na Everestu. :s_thumbsup: (i když tam už je traffic docela slabej :f_frown: )
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      vop646 původně napsal
      Správnej přístup. Jen tak dál a budem se snad brzo potkávat na NL10 na Everestu. :s_thumbsup: (i když tam už je traffic docela slabej :f_frown: )
      Jenom co se vyšplhám zpět někam k 50 dols (už jsem opět pomocí tight NL2 přelezl hranici $42), tak zkusím zase NL5 a pak s NL10 uvidíme časem. Ale rozhodně je to jeden z krátkodobých cílů, které chci splnit.
    • gordias
      gordias
      Bronz
      Registrace: 22.11.2011 Příspěvky: 394
      :spade: Ahoj, dneska jsem Tě potkal na everest poker NL2 (mám tam nick "gordik")

:spade: Jsi první z pokerstrategy.com koho jsem někde potkal..sice jsem s tebou hrál jen asi 20 minut pak jem musel odejít:)

:spade:O prachy jsem Tě nepřipravil a ty mě taky ne, tak je to dobrý :D

:club: Jen jedna poznámka...nevím jestli hraješ BSS jako já,ale pokud ano, tak si doplňuj BI na plno a nehraj s $0,8 (moje první rada v historii :D )

:diamond: Každopádně GL a třeba se zas potkáme...budu si dávat pozor :)
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      gordias původně napsal
      :spade: Ahoj, dneska jsem Tě potkal na everest poker NL2 (mám tam nick "gordik")

:spade: Jsi první z pokerstrategy.com koho jsem někde potkal..sice jsem s tebou hrál jen asi 20 minut pak jem musel odejít:)

:spade:O prachy jsem Tě nepřipravil a ty mě taky ne, tak je to dobrý :D

:club: Jen jedna poznámka...nevím jestli hraješ BSS jako já,ale pokud ano, tak si doplňuj BI na plno a nehraj s $0,8 (moje první rada v historii :D )

:diamond: Každopádně GL a třeba se zas potkáme...budu si dávat pozor :)
      Zdravím,
      jsem si ani nevšiml, že jsem s tebou hrál :D ale hrál jsem dnes vcelku hodně, takže je to dost možný. Ale těch 0,8 na NL2 bylo úmyslně. Hraju radši MSS . Hodně štěstí a rybiček u stolů i tobě :)
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      Všem adminům, moderátorům, coachům, hráčům a ostatním členům komunity Pokerstrategy přeju příjemné prožití svátků, pohodu a vše příjemné s Vánoci spojené :)
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      :spade: :heart: :diamond: :club:
      Dobrý večer všem čtenářům,

přináším summary za uplynulý týden, které je o poznání veselejší než předcházející. Již jsem si zvykl hrát "podle tabulky" a na výsledcích se to projevilo.

Včera jsem taky obsadil 30. místo z 1050 hráčů ve freerollu, což mi vyneslo $6. Každý dolar, každý cent se hodí :)

Z NL2 jsem přešel zpět na NL5, ale NL2 do toho kombinuju. Také jsem odehrál několik DoNů za "dolar deset" a valnou většinu z nich jsem ukončil ITM. Můj finanční pokrok tedy není pouze zásluha kešovky.

Samozřejmě jsem taky studoval videa, tento týden jsem shlédl sice pouze 2, za to ale každé 3x, abych tomu rozuměl fakt na 100% Obě od Cornieho a to jeho KK video a AK 1. část. Myslím, že jde o výborná videa, která mi hodně dala. Děkuji Corniemu :)

Typ hry: NL2, NL5, DoN, Free
      Herna: Everest Poker
      Cash game hand/týden:3010
      Cash game hand celkem: 10863

Bankroll: $67,48
      Profit za poslední týden: $27,54

Jsem rád, že jsem se uklidnil a hraju zase svojí hru, která přináší ovoce. Teda dolary :) :s_cool:

PS: Jenom co přijdu na to jak, tak sem postnu i graf
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      Crazy day...

AA - > 99 na river flush s tou devítkou
      KK -> 99 na flop 9
      AA -> KK na river K

takže vypínám a hraju až večer, pokud bude čas.
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      :heart: Sváteční večerní update:

:club: Tak jsem tu ztrátu deseti dolarů z dopoledne vytáhl a zakončuju den v plusu. Odpoledne jsem se protáhl v bazénu a prospělo mi to. Tělo se cítí příjemně unavený, mysl se probrala. Měl jsem teď večer snad jenom jednu špatnou hru a to KK raise, týpek mě callnul s JQ, flop AK4, já bet, on call a T na turn a už jsem se vezl. Stálo mě to dva dolary. A dvakrát jsem složil pre-flop JJ, myslím že v dané situaci správně.

:club: Na Cornieho radu hned při rozjíždění blogu jsem si dobil, takže jsem si vyrovnal to, že jsem nezačínal výzvu na 50 dolarech, ale někde těsně pod 45.

:club:D o konce týdne bych rád byl na 100 dolarech, ale když bude míň, tak nevadí. Hlavně, že cítím, že se moje hra zlepšuje :s_grin: Vzhledem k tomu, že když jsem si plánoval cíle na rok 2012, chtěl jsem mít na konci ledna 70 dols a na konci února oněch 100, budu to asi muset přepracovat, když už teď mám přes $80 :) Ale to já rád udělám :D :s_cool:
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      Vyšplhal jsem se na $98,16!!!

Takže můj plán ze včerejška, tedy mít do konce týdne 100 dols, je blízko. I kdyby přišel nějaký menší downswing, tak bych to měl dát. :s_cool: Dneska jsem pařil NL5, nějaký ty DoNy a obsadil jsem 8. místo v Pokerstrategy daily freerollu za čož jsem bral ohromující výhru $2,50 :D V Cornie challenge tak rychle stoupám, i když samozřejmě v mezích, je to jenom NL5. Kvůli bankroll managementu čekám na $160 abych mohl na NL10 :) Dále jsem taky dosáhl na status Zlato :) GL everyone on Everest Poker :) :club: