/20 QQ a K-high board

• s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      PokerStars - $6.45+$0.55|15/30 NL (9 max) - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 3

CO: 1,790.00
      BTN: 1,755.00
      SB: 1,370.00
      BB: 1,430.00
      UTG: 2,065.00
      UTG+1: 1,350.00
      MP: 830.00
      Hero (MP+1): 1,455.00
      LP: 1,455.00

SB posts SB 15.00, BB posts BB 30.00

Pre Flop: (45.00) Hero has Q:club: Q:heart:

fold, UTG+1 raises to 60.00, fold, Hero raises to 195.00, fold, CO calls 195.00, fold, fold, fold, UTG+1 calls 135.00

Flop: (630.00, 3 players) 2:heart: 5:club: K:diamond:
      UTG+1 checks, Hero checks, CO checks

Turn: (630.00, 3 players) 6:club:
      UTG+1 checks, Hero bets 327.00, fold, fold

Už vím, že nemá smys betovat flop do dvou loose hráčů. Ale když checknuli flop a jeden z nich ještě turn, tak si myslím, že je vysoce nepravděpodobné, že by měli Kx.
      Je tu lepší bet a vyhnat hráče z potu nebo se podívat na river a levně do SD?

Staty dávat nebudu, ptž na oba mám jen 5 hand.
  • 8 odpovědí
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Registrace: 16.03.2010 Příspěvky: 371
      To je zajímavá handa, ale když se nato podíváš, tak zase toho kinga až tak nutně mít nemusí, z UTG tím mraisem může mít lecos páry, klidně i nějaká silnější esa, občas i nějakou blbost KQ,JQ,QT a podobné a ten CO tak též, každopádně v 3b potu budou hráči často i s blbostmi. Flop bych checknul asi jen za předpokladu, že ten CO nevsadí z pozice, kde tě může vyhnat lecčím, zase na druhou stranu jsi proti dvěma soupeřům a tvůj cbet bude mít menší efekt než do jednoho a pravděpodobnost, že soupeř má K bude o něco větší. Pokud se podívam na tento board je hodně dry, tady by soupeř většinou reprezentoval jenom to K, možná nějaké páry 88-QQ z pozice po dvou procheckování. Asi bych zahrál ten delayed cbet jako, ty když bych vicítil slabost na flopu a turnu, ale zase možná na druhou stranu je to škoda tady necbetnout flop a nechat se vybluffovat z pozice. Každopádně hezká situace. Těším se jak nato kouká duncan :) . Možná tu bude stačit cbetnou lehce flop třeba 225. Tady soupeři kromě K a párů nemají co hrát.
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Za mna urcite cbet flop :)

3-betujeme pred flopom hraca z utg, takze reprezentujeme docela silnu ruku, myslim ze ak super ktory je za nami na CO ma nejaku silnu ruku ako AA alebo KK tak by pushol, kedze po nasom 3bete uz takmer nikdy nezahodime a tak ako to vieme my to vie aj on, navyse nepredpokladam aby riskoval do 2 hracov :) Rovnako si to myslim aj o utg, kde do 2 hracov OOP bude AK, mozno nejake AQs, QQ+ pushovat pred flopom...

Takze v ich range vidim nanajvys stredne pary, nanajvys JJ, mozno vysoke Ax, nechcem uplne vylucit KK,AA a AK ale nezdaju sa mi velmi pravdepodobne ;-)

Navyse sme predflop agresor, kde checkom na flope ukazujeme, ze sa flopu bojime :) Preto tam budem cbetovat takmer v 100% pripadoch, navyse mozme reprezentovat AK, mozno AA alebo KK :) Ideme proti 2 superom, takze free karta im stale iba pomoze, karta ktora by pomohla nam prakticky nieje :) Pretoze ak pride Q tak nam aj tak nikto nic nezaplati, kedze nemaju toho vela co trafit, zato superi mozu chytit set :)

EDIT: podla coho sudis ze su to loose hraci, kedze mas na nich len 5 ruk?
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      1 tableři, kt. měli VPIP nad 50.
      A coc 3bet z CO, když je ve hře ještě UTG v brzké fázi je dle mě docela fishy.

Nechtěl jsem se dostat do situace, kde do nich betnu a dostanu call, přičemž prostě nevím na čem jsem. Někteří hráči by mě tu callnuli s K a někteří s totálním nesmyslem.

Na turnu bych pak čelil nepříjemné situaci, kde jsem buď hodně napřed nebo hodně pozadu - a to jsem vlastně už na flopu.

A kdyby do mě CO vsadil na flopu, tak bych to callnul a počkal, co udělá na turnu. Kdyby vsadil znovu, tak bych musel z handy.
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      No ja ak by som bol na CO tak by som napr. callol JJ pravdepodobne napr. :) :D To k tomu callu od fishi :D

Ide len o to, ze betom na flope proti takto loose hracom (hlavne teda fish hracom) vacsinu ich range vyzenies... Ak dostanes call tak sa snazis samozrejme dostat lacno do showdownu, resp. nejako valuebetovat (ak by nas callol UTG a ocheckoval to do riveru :) )

Ale ak checkneme flop, CO betne, my spravime co?
      1. UTG callne, my foldneme
      2. UTG foldne, my callneme - a turn? CO zas betne a my? nemame co spravit

Ak CO checkne?
      1. davame free kartu 2 hracom, ktora im casto pomoze nieco trafit, hoc iba draw, ale ak hrac na CO trafi draw a zacne barrelovat, vybluffuje nas
      2. pridu blank karty a superi ukazu stredne pary, resp. karty, z ktorych by sme aspon jednu street value dostali

Ak betneme my?
      1. CO callne, UTG callne, sme pozadu, checkujeme zhadzujeme
      2. CO callne, UTG foldne, sme agresor, podla dalsej karty na turne sa mozme rozhodnut, popripade vzdat sa a nechat mu pot, ale ziskali sme vyhodu v tom, ze to sme my kto kontroloval pot a super sa musi obavat co drzime, pripadneho c/r od nas ;-) Navyse si urcujeme my vysku potu, kedze betujeme flop, preto si ho nespravime prilis velkym (ako napr. ked checkneme flop a CO betne, potom on urcuje velkost potu, casto nas velkou stavkou vybluffuje, aj ked nato nema kartu :) )
      3. CO foldne, UTG callne, sme v pozicii, mozme podla turnu a riveru, resp. naslednej hry supera valuebetovat, kontrolovat pot, easy game
      4. CO foldne, UTG foldne we are the champions :D

Tak to vidim ja, proste mne sa vidi lepsi bet na flope, navyse treba poukazat, ze my sme ten agresor ktory 3betoval pred flopom, nas sa musia bat ;) To ze prisiel K na flope by nas az tak nemuselo zajimat, kedze my ho vlastne 3betom reprezentujeme v nasej range, ale superi svojim callom velmi nie ;-)
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Asi mas zase pravdu.
      Dik.
    • joehovado
      joehovado
      Bronz
      Registrace: 16.03.2010 Příspěvky: 371
      Shika to hezky rozebral no. Jako já být na CO s nějakým párem v 3b potu ocheckovaném původním agresorem bych asi zatlačil a ty by jsi nevěděl co dělat :) .
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

na úvod bych jen napsal, že když víš o soupeřích, že jsou 1 tableři, tak to určitě zmiň, protože to je jistě dobrý read.

Nuže flop bych určitě checkoval, na takto dry boardu se většinou izolujeme proti Kx. Že ho soupeř nebude mít? Myslítě, že soupeř co cold callne 3bet za 1/9 stacku nemůže mít KQ, KJ, to si tedy nemyslím, to samé platí o hráči co zahraje min-raise/call 3 bet. Btw případný cold call s JJ je tady hrozný.

K tomu druhému příspěvku Shiky, vidím tam jeden zásadní problém, ty počítáš s tím, že soupeř nebude mít často Kx, což asi bude a taky s nějakým dalším betováním... To chceš na takhle dry boardu opravdu dávat druhý barel, který tady znamená tvůj all-in - není prostor k nějakému manévrování.

Na turnu už je to bet. Dorovná nás 77-JJ, teoreticky nějaký runner runner flush draw, případně nějaká jiná draw donků, navíc vzhledem k vývoji handy se snižuje šance, že soupeř drží Kx.
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      V modelovaní situácie turnu som súperom zriedil výskyt K na 1/3, lebo by väčšinou K betovali a neslowplayovali. Takto stojíš na turne veľmi dobre a musíš betovať. :) Je to z dôvodu, že v ich range sa eso vyskytuje často. Ak by padlo na rivere, čo je 35% šanca, tak musíš zložiť.