1$ K4o SB bubble

• vseek
      vseek
      Bronz
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 73
      Party Poker No-Limit Hold'em, 1 Tournament, 300/600 Blinds (4 handed) - Party-Poker Converter Tool from FlopTurnRiver.com

UTG (t4380)
      Button (t2480)
      Hero (SB) (t5230)
      BB (t7910)

Hero's M: 5.81

Preflop: Hero is SB with 4, K
      2 folds, Hero raises to t5230 (All-In), 1 fold

Total pot: t5830

Co myslíte, PUSH nebo FOLD ? Já byl trošku rozpushovaný, protože jsem se vysekal ze shortstacku (tak jsem to tam poslal), takže jsem měl nejspíš loose image.
      Staty BB : 33/19 - začal jsem ho potkávat docela často, vypadá to na rozumného hráče (teda na 1$ sitka :D )...

Když se na to dívám zpětně tak asi FOLD ? - podle nashe je to na hraně
  • 3 odpovědí
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Black Member
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Tak závisí na tom, jestli si uvědomuje všechny náležitosti bubble.

Pokud by calloval nashe, což je 77+A9o+A7s+ KJs+ , tak tam můžeš poslat až K6o, ale pokud bys věděl, že nemá žádné loose sklony(tady z těch statů vlastně nic nevím, ptž. si naudal, z kolika hand, jestli to máš nějak filtrované, hlavně si myslím, že podle VPIP a PFR se nedá nějak přesněji odhadnout, kolik budou v této situaci callovat - už jsem viděl x hráčů s VPIP 60/10, kt. callovali třeba 10%), a calloval by 77+AT+, tak to můžeš posílat.

Hodně záleží, co si o tobě myslí - říkals, že si hodně pushoval, takže by tě mohl teoreticky callnout trošku více loose.

Navíc jsi druhý na chipech a BU má 4bb, takže nemáš moc kam spěchat, i když si zase nemůžeš dovolit úplně oddechnout.

Já bych to foldnul.
    • Duncan737
      Duncan737
      Zlato
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

Část pro začátečníky:
      pokud bych bral čistě profitabilitu této jednotlivé handy vyseknutou z turnaje, kde nepřemýšlím o tom co bude, tak je to hraniční a záleží to jak jinak než na soupeři. :)

Aneb řečí čísel, pokud soupeř calluje 13.4%, 66+ A7s+ A8o+ KTs+ KQo v rámci nash range, tak nám K4o nash doporučuje tuto handu práve jako bottom range.

Teď už tedy záleží na soupeři.
      Pokud je to reg nebo obecně takový ten hráč, kde víme, že je tight a moc se nezapojuje, tak je to ok push.
      Pokud je BB z těch loose hráčů, kteří si nějakou tu překvapivou hru neodpustí ani v 5 lidech nebo na bublině, tedy obecně od něj můžeme čekat nějaké překvapení, tak jednoduše naši bottom range můžeme trochu osekat. Proti většímu stacku totiž samozřejmě v této situaci není profitabilní hrát, takže můžeme hrát nějakou safe range cca K7/K8o+.

To by obecně stačilo, ale můžeme se na to podívat i trochu podrobněji, začínajícím hráčům stačí to výše. :)

Část pro pokročilé:
      Máme tu ale ještě jiný faktor. Future game, tedy co se stane v následujících handách. Za předpokladu, že pushneme, náš stack dostaneme na cca 5.8k a BS spadne na 7.3k. V další handě budeme na BU a budeme moci pushovat širokou range (nash doporučuje 50% se solidním diffe 0.5%, ale záleží i na push rangi BS ze SB, viz. dále). Pokud se nám podaří ukrást blindy i z BU, náš stack budeme téměř 7k a taktéž i stack druhéh BS, což nám do budoucna otevře prostor k dalšímu pushování.

Abychom však toto mohli využít, musíme mít zvládnutou hru na bublině, obzvlášť abusování bubliny. S tím, že čím je BS pasivnější, tím více se do toho chceme pouštět, proto nám pak i čistě matematického hlediska bude velmi push z BU vycházet ziskově, tedy i více než 50% (protože nash počítá se 100% pushing rangí SB) a i zde můžeme trochu zakomponovat future game.
      Pokud se nám povede ukrást blindy ze SB i BU, tak pak můžeme sklízet ovoce v podobě profitabilních pushů z pozice BS. :)

Jen závěrem pro hráče, kteří o future game ještě nemají moc znalostí. Takto si můžeme ospravedlňovat některé, opravdu jen některé pushe.
      1. pravidlo je, abychom si tím neospravedlňovali push, který je prostě špatný, ale my ho chceme hrát, musíme mít dobrý důvod - např náš stack je na kritické hranici a nepřežil by sázení blindů (jdou na nás blindy), umožní nám bubble abuse (pokud máme stack 3k a 2 hráči po naší levici mají 6k, tak posunem našeho stacku na 3.5k stack opravdu nevytvoříme prostor pro abuse), atd. Vždy argumentace!
      2. pravidlo je, že kvůli future game nebude brát jakýkoliv push, ať je sebevíce ztrátový, pokud pusheme ztrácíme 1/5 naší equity v turnaji, tak to opravdu těžko obhájíme, většinou bychom si ten diff, např u abusu, měli být schopni v dalších handách v long-runu nabrat zpět, resp nabrat více.
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Vzhľadom k tvojmu loose image by bb mal callovať viac loose. Preto by sa tvoj push nemal oplatiť. :)