Fefe'ho blog

• fefe13
      fefe13
      Stříbro
      Registrace: 08.04.2010 Příspěvky: 211
      Zdravim vsetkych pokrovych nadsencov,

Tak nastal cas zalozit svoj blog hlavne kvoli napredovani svojej hry.
      Povodne som hraval SNG 6max na 888 kde sa mi aj celkom darilo 50 dolarov sa mi podarilo rozmoznit na 400. Bohuzial ma dobehla variance, ktora je na SNG obrovska a je dolezite ju eliminovat velkym objemom. A tu bol moj problem, hlavne kvoli praci som nebol schopny hravat taky objem aby som bol vyrovnany s variance a tak som sa rozhodol prejst na CS.

S 888 som presiel na party a momentalne hravam NL4 SH 3 az 4 stoly. Ciel je ist urcite vyssie ale hlavne sa potrebujem na CS spravne etablovat, kedze ma stale ovplyvnuju niektore navyky s SNG, ktore ale pri CS su skor na skodu.
      Zatial mam odhratych len cca 6000 ruk co je micro vzorka a som v miernom minuse -3BI co je ale sposobene ze zatial mam top ruky AA,KK,AKs,AKo stratove z dovodu klasickych suck-outov. Dobre je ze po zazitkoch s SNG ma to uz vobec netiltuje a tym padom moja hra nepada dole.

Jedina kritika na party je to oznacenie hracov v lobby ale to tu uz riesilo viacero ludi. Dost to stazuje table selection ale tak na mojom limite to este nie je tak podstatne.

Do blogu budem postovat priebezne grafy pod nejaky zmysluplnych objemoch.. a samozrejme ruky v ktorych som si neni isty.

Tak googl luck vsetkym.
  • 13 odpovědí
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      ahoj,

vítej v cash game blogařské sekci ;)

ohledně těch ztrátových hand, se můžeš mrknout na moje videa, kde přesně rozebírám cashovkářské strategie s těmahle handama.. ale ty hraješ víc SH, takže tam si to můžeš upravit na trochu víc loose přístup.

Tak hodně štěstí, at se ti daří! čau

Cornie
    • fefe13
      fefe13
      Stříbro
      Dik za privitanie,

jj postupne prechadzam CS videa, uz mam prejdene twinove a momentalne prechadzam tvoje AK, velmi dobra praca chalani. :f_thumbsup:
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      super, díky :s_cool: akci Učíme se vyhrávat máš taky v plánu profrčet? =)
    • fefe13
      fefe13
      Stříbro
      urcite ano, uz som si to zbezne pozeral a urcite sa zapojim.
      Inak som presiel tvoje AK videa a hned sa mi to pri dnesnej session vyplatilo. Takmer vzdy som hral AK 3bet ak niektor otvoril a tym som sa strasne izoloval. Na zaklade tvojho videa som to trocha upravil a nesie to svoje ovocie.
      takze este raz dik za super rozbory.
    • fefe13
      fefe13
      Stříbro
      Tak pomaly budem mat prvych 10K na NL4 za sebou, som zatial -4BI a z hrou hlavne v zaciatkoch som nebol vobec spokojny.. v druhej polke som hru zlepsil a pomaly to vidiet aj na vysledkoch. Stale je vsak co zlepsovat.

Dnes som mal jednu ruku, ktora celkovo ukazuje ze nemam moc prehlad ako hrat flush draw.
      Ako hrate taketo ruky?
      Hand #66
      Party Poker $4 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 1574497
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

UTG: $4.58
      CO: $3.94
      Hero (BTN): $4.26
      SB: $4.48
      BB: $4.30

Pre Flop: ($0.06) Hero is BTN with 9 :diamond: T :diamond:
      1 fold, CO raises to $0.12, Hero calls $0.12, 2 folds

Hrac bol prvu ruku na stole, ale mam poziciu, krasne hratelnu ruku tak callujem

Flop: ($0.30) 6 :diamond: Q :spade: 5 :diamond: (2 players)
      CO bets $0.29, Hero calls $0.29

rozmyslal som raisovat uz tu ale kedze som mal poziciu a ziadne historiu na hraca tak som volil len call

Turn: ($0.88) J :spade: (2 players)
      CO bets $0.84, Hero raises to $3.85 all in, CO calls $2.69 all in

- super dava druhy barel, co indukuje pomerne silnu ruku ale stale tu moze mat aj nieco ako AQ,KQ a betuje aby sa ochranil pred flush. ja sa rozhodujem dostat do potu cely stack nakolko mam 15outov a ak by som len calloval na diamond riveri som uz od supera nemusel dostat nic.

River: ($7.94) 3 :diamond: (2 players - 2 are all in)

aka linia je tu spravna?
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      fefe13 původně napsal
      urcite ano, uz som si to zbezne pozeral a urcite sa zapojim.
      Inak som presiel tvoje AK videa a hned sa mi to pri dnesnej session vyplatilo. Takmer vzdy som hral AK 3bet ak niektor otvoril a tym som sa strasne izoloval. Na zaklade tvojho videa som to trocha upravil a nesie to svoje ovocie.
      takze este raz dik za super rozbory.

:s_thumbsup: super, jen tak dál.. ale zase někdy je dobrý 3bet/shove.. je potřeba číst dobře ranges ;)
    • fefe13
      fefe13
      Stříbro
      Prvy mesiac 2012 je pomaly za nami. Rozhodol som sa ze vzdy na konci mesiaca budem robit do blogu suhrn aby som mal zachytene ako sa vyvijam alebo nie :D
      Konecne mesiac po ktorom citim spokojnost ale viac asi v utorok,v stredu ked spravim prvy suhrn.
      Zatial sem hodim jednu ruku zo vcera, bol by som rad ked by to niekdo zhodnotil ci to bol dobry move alebo zle. dik

Party Poker $4 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 1613288

BTN: $1.40
      Hero (SB): $4.45
      BB: $2.26
      UTG: $9.72
      CO: $4.00

Pre Flop: ($0.06) Hero is SB with A :club: A :heart:
      1 fold, CO calls $0.04, 1 fold, Hero raises to $0.20, 1 fold, CO calls $0.16

Flop: ($0.44) 5 :spade: J :spade: 8 :club: (2 players)
      Hero bets $0.40, CO calls $0.40

Turn: ($1.24) T :diamond: (2 players)
      Hero bets $0.88, CO calls $0.88

River: ($3.00) J :heart: (2 players)
      Hero checks, CO bets $2.52 all in, Hero calls $2.52

Final Pot: $8.04
      Hero shows A :club: A :heart: (two pairs, Aces and Jacks)
      CO mucks T :heart: 9 :heart: (two pairs, Jacks and Tens)
      Hero wins $7.64
      (Rake: $0.40)

Super bol fish po cca68h staty 44/4/A-32. Na riveri som sa rozhodl check/callovat nakolko ak mu predtym niekdo betol a nemal tak foldoval. Keby som pushol ja tak mi zavola len lepsie, cize Jx, straight ostatne vyfoldujem. tak som chcel dat priestor jeho blufom kedze som ho uz videl takto blufovat.
      Foldovat som moc nechcel aj ked ma porazal toho dost. Dolezita bola aj vyska jeho betu 2x som videl ked mal flush takto na riveri a betoval malo aby dostal call. Ten push mi prisiel ako cisty bluf. Da sa to takto hrat ak mame read?
    • fefe13
      fefe13
      Stříbro
      Caute,

Takze je cas na prvy report za januar. Ako som si predvsadzal budem robit report po kazdom mesiaci. Kratsie to nema vyznam pretoze moj objem je tragicky. Pre upresnenie hram cca 4-5session za tyzden od dlzke 1,5h. Viac si moje pracovne a ani sukromne povinosti zatial nedovoluju.
      Reporty maju zluzit na to aby som sa motivoval dodrzovat ciele a zaroven sa zlepsoval.

Januar:
      limit: NL4 SH
      pocet ruk: 3359
      profit: +12,54$

Mesiac mozem rozdelit do 2 bodov:

:diamond:O bjem - Ten je tragicky. Dovody su viacere:
      - Zo zaciatku som hral len 2 stoly aby som sa naucil plne koncetrovat na veci, ktore som pri SNG nepotreboval.
      - Zdravie tiez nesluzilo a tak som nejaky cas prelezal s chripkou v posteli. Ale som rad ze som sa prvy krat donutil v takomto stave nehrat. Vacsinov to malo vzdy katastrofalne nasledky. Moje koncentracia, myslenie su v tedy vzdy na bode mrazu a tym padom nema ziadny vyznam hrat len kvoli objemu.

:diamond: Hra - Z hrou som bol celkom spokojny. Na limite som sa udomacnil a citim sa tam komfortne. Odstranil som najvacsie chyby a zaroven aj zacal viac premyslat pri hre nie len tak klikat. Tiez by som to rozdelil do viacerych bodov:
      - Naucil som sa hrat naozaj len v tedy ak som bol sustredeny, zdravy a hra ma bavila. Prestal som hrat za kazdu cenu len aby som nabral objem. V prvom rade musim byt spokojny so svojou hrou a by plne koncetrovany
      - Prestal pri kazdej session sledovat grafy. Hlavne all in EV krivku, pretoze som sa s tym z nervoznoval. Ked som bol nad all in EV stale som mal hlave ze uz musi prist suck-out a podobne somariny. ?( Potom ta hra aj tak vyzerala.
      - Po kazdej session si prejdem V PT3 a equilabe zlozitejsie handy
      - Viacej som zacal vyuzivat staty v HUDe. Doteraz ma skor sledoval len zakladne stat VPIP/PF/AVq. Zacal som vacsiu pozornost venovat aj ostatnym statom a informacie vyuzivat pri hre.
      - A v poslednom rade som prestal tilltovat s fiskami. Klasicky priklad ak som mal na stole maniaka 80/40 tak som sa az moc nanho koncentroval. Nebodaj ked mu este aj chodilo tak som ho musel za kazdu cenu dostat a nevedel som ani po skonceni casoveho limitu na session stol vypnut. A vieto potom kto dostal koho :D Toto som v januari uplne obmedzil a s tym je asi najvacia spokojnost. :s_cool:

Ciele na februar:
      :club: Dalej pokracovat hre ako v januari, cize plne sa koncetrovat a vyvarovat sa somarinam popisanym vyssie. Studovat a zlepsovat svoju hru. Presiel som vsetky pristupne cesko-slovenske videa. Takze si davam za ciel docitat vsetky clany s BSS.
      :club: Zvysit objem. V tomto chcem byt realista a pri mojom hracom case nidky nebudem robit 20k ruk mesacne. Cize aj tu mam ciel realny a to byt lepsie ako v januari. Celkovy ciel budem po case odohrat kazdy mesiac aspon cca 7k az 10k ruk.
      :club: Viacej postovat handy do HJ fora a diskutovat tak ostatnymi hracmi.

Tak som rad ak si to aspon niekdo precital a hor sa do boja :D
      "To sam si si vybral tym cim budes preto tym si..iba odteba vzdy zaviselo toto nepomyl si"

GL
    • fefe13
      fefe13
      Stříbro
      Caute

Tak februar nema ani cenu hodnotit, kedze som prakticky hral minimum(odohral som len cca2800ruk a skoncil profite nejakych 28$). Ale na tej mikro vzorke to ani nema cenu hodnotit.
      Marec som chcel zapnut viacej.. ale chytil som swing co party ako tak citam rozdal celej cesko-slovenske komunite ?(
      Len dnes behom 45min so stihol prehrat AAvs67, KKvsTT a moja specialita set vs overset. Ja som sice podla EV lucker lebo som +6BI nad ale vsetko mi to vynahradzaju sety. Za cca 15k ruk som asi 13x prehral set vs overset opacne som dostal zaplatene len 2x. Ale verim ze casom sa to upravi, respketive budem mat horsiu EV a zase si nebudem mozno tolko nabiehat do toprange s mojimi nezahoditelnymi rukami.

S hrou som celkom spokojni tak uvidime ako sa to obrati. Jedine co som si neni isty ci po par prehratych handach nie som az moc opatrni ako v tejto ruke??
      Party Poker $4 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 1668112

BB: $4.23
      UTG: $4.88
      Hero (MP): $7.21
      CO: $4.52
      BTN: $4.00
      SB: $6.21

Pre Flop: ($0.06) Hero is MP with T :spade: T :club:
      1 fold, Hero raises to $0.16, 2 folds, SB calls $0.14, 1 fold

Flop: ($0.36) 7 :heart: 3 :spade: 2 :spade: (2 players)
      SB bets $0.25, Hero raises to $0.64, SB raises to $1.70, Hero folds

Final Pot: $1.64
      SB wins $1.56
      (Rake: $0.08)

Pan mal staty 15/10/67 ..3bet 0 po 40rukach. Asi hned v druhej hande sa so mnou stackol ked otvaral UTG s 99, ja na BU 3bet s AA, on cal flop T65 chcek a moj CB rovno pushol all in.
      Tu som ho daval na sety, AsJs+, 88-QQ dobr fold alebo to bolo moc nit?

tak gl nech sa to vsetkym obrati.
    • fefe13
      fefe13
      Stříbro
      Caute,

Vcera som robil taku review mojho snazenia na partypokri. Dovod bol odhalit svoje najvacsie nedostatky a veci na ktore si musim davat pozor. Zatial ma odohranych 15565ruk. Co je zatial mala vzorka, preto niektore veci mozu byt skreslene ale uz mi to dava nejaku vypovednu hodnotu.

herna: PP
      Format: NL4 SH
      Hands: 15665
      Profit: +41,43$

Zavery z review su:
      :diamond: Maly objem. Na 4 mesiace na PP naozaj mizerny. To bolo sposobene viacerymi faktormi.
      - hlavne na zaciatku som sa dlho babral so statmy v HUDe. Kedze predtym som hraval SNG a HUDe som mal len par zakladnych stastov. Prvy mesiac som hral tak 1-2 stoly a venoval sa vsetkym moznym nastaveniam(az zbytocne)
      - februar som takmer uplne vypustil. S tymto vsak musim pocitat. Po celodennej praci som nemal absolutne chut do hry (unava, stress a pod). Lepsie je v takomto stave nehrat ako to silit pretoze vzdy to malo len efekt padu dole.
      - dlzku sessions som sa si nastavil limit 60-90min, po tejto dobe stracam koncetraciu a hra rapidne pada dole(ako som cital viacero ludi toto trapilo)

Celkovo som si dal za ciel zlepsit objem, co pri mojich moznostiach znamena 5k ruk mesacne.

:diamond: Najstratovejsia ruka AJo
      - Aj ked este to moze byt skreslene malou vzorkou. Tuto ruku mam najviac stratovu cca8$. Nemam pocit ze by som tuto ruku extremne prehraval ale tak dal som si za ciel znazit sa hrat viac z pozicie. Skusim hlavne so SB pri nejakych EP openoch vypustit a uvidime co to spravi. Vseobecna otazka na vsetkych.. ako hrat AJo na SB ak otvara solid hrac s EP??

:diamond: Ostatne staty sa mi zatial +- pozdavali aj ked chyb je tam dost ale nie su to zatial take zasadne problemy.

:heart:O brovsky sok vsak nastal ked si si pozrel all-in EV kde som 40$ nad EV cize 10BInad. Prve co ma napadlo ze moja hra musi byt strasna a len vdaka lucku som ziskovy.
      Ked som si to presiel blizsie, tak nemam pocit ze som nejaky mega lucker. Ano stalo sa mi ze som 2x porazil KKvsAA asi 5x co som si nabehol. Inak skor islo o to ze som vytocil veci za plne stacky a nevytocil skor proti shortom co moze robit tento rozdiel. Na druhu stranu
      zase si neuveritel casto nabieham s monsterom do vyssieho (set vs vyssi set a podobne, fullhouse vs vyssi FH).
      Otazka na skusenejsi borcov. Ma zmysel to teraz nejak extra rozoberat alebo to moze byt len min. vzorkou?
      Moj predpoklad ze sa to otoci .. t.j PF sa to vyrovna ale zas si mozno nebudem tolko nabiehat na flope cize profit by tym nemal trpiet.
    • fefe13
      fefe13
      Stříbro
      Po dlhom case maly update,

Kedze objem je tragicky rozhodol som sa robit update v dlsich intervaloch aby vzorka hand aj o niecom vypovedala.
      Zatial sa stale placam na NL4 SH ..odohranych mam cca 27 000h profit +85$.. Ciel je postupne prejst na NL10 ale realne to vidim ze az po lete nakolko este porebujem zvysit BR a cez leto bude toho hrania pomenej.
      To len tak okrajovo, iné som chcel.

15.6 som si bol zahrat svoj prvy zivy turnaj PokerStrategy.com series 5. Kedze okrem domacich hier s kamosmi hravam len on line, bral som tu ako cistu zabavu a naberanie skusenosti.
      K samotnej hre, hracov som absolutne nepoznal takze som hral tight. Na prvom stole som mal celkom slusnych hracov. cca po hodinke ma presadili na novy stol ktory sa mi zdal celkom hratelny.
      Najvacsi problem mi sposobovala urcovanie ranges, kedze nikoho som nepoznal takze nejake velke bluffy neprichadzali do uvahy. Taktiez som tazko odhadoval hracov co su schopny calovat a co nie a tym padom som hral az moc opatrne. Cely vecer som bol aj card dead takze ziadna slava. (mal som asi 5 hratelnych ruk)
      Na prvom stole som tusim zobral za cely cas jeden pot. Na druhom stole som mal 2 zaujimavejsie hry.
      Na MP raisujem na 3BB KhJh. Dostavam call od pana na BB. Flope Ah9c4h. BB chceck, ja conbetujem dostavam call. turn blank pan opat check, tu kedze nemam ziadne info o hracovi radsej check aj ja. River 6, BB check ja check .. BB otaca 64o.
      Posledna hra pred prestavkov, pani si lipne na MP ja na BU nachádzam QhQd. Raisujem na 5BB blindy fold, pani call. Flop Ts9s5s, pani hned bet 2000 do potu cca2500. Hrala predtym pomerne pasivne takze tipujem AT s esom spadoch alebo uz hotovu flush, pripadne set. Mam poziciu takze callujem s tym ze ak ma len jeden spade a na turn nedojde pri jej pasivnej hre by mohla chceckovat a mam sancu ju vytlacit. Turn tusim nejaka 7 mimo spade pani all in.. po dlhsom rozmyslani foldujem pani otaca A6 v spadoch.
      Po prestavke som sa vratil na povodny stol. Mal som cca 23BB. Raz som pushol KTs s BB ked otvaral BU.
      Posledna hra... tu som asi trocha zbytocne zariskoval. ja na BB s QTo cca 20BB..vsetci fold len SB call. Ja check flop Tc9c3d. SB check. Ja betujem 500 do potu cca 750. Dostavam raise na 2000. Za ciarov mam cca 5000(blindy 300/150 ante 25). Pushujem all in s tym ze zatocim a pan moze mat len nejaku flush draw. Dostavam call otaca T9 ..na turne a riveri pomoc neprichadza a pol 3,5 hodinach balim.

Ako som uz spominal najvacsi problem bol v odhadovany hracov. Niektory hrali dost loose niektory tight a bez absolutnej historie som tazko urcoval spravnu liniu(napr. KJh by som dnes urcite betoval aj turn). Celkovo ma turnaj bavil aj ked vela akcie som nemal a urcite si ucast zopakujem na podobnych akciach. Prostredie bolo fajn, hlavne ze sa nefajcilo ziadne vyhrady nemam aj ked zatial nemam s cim porovnavat.Bola to velmi prijemna skusenost do dalsich turnajov.
    • fefe13
      fefe13
      Stříbro
      Tak pridam aj ja kratke zhrnutie svojho pokroveho roku 2012:

:diamond: Na zaciatku roku som definitivne presiel s SNG a herne 888 na CS a party poker
      :diamond: Bankroll s 888 som si poslal na ucet, a zacal som na party s 30$ na NL4SH
      :diamond: Myslim ze sa mi to darilo porazat, ale vdaka mizernemu objemu som postupoval pomaly (cca 47000h profit +130$)
      :diamond: V decembri som a agresivnym BM(18BI :D ), presiel na NL10, Zatial 4000h +4,5BI takze nie je este co hodnotit ale verim ze na NL4 sa uz nevratim

Ciele na novy rok:
      :spade: - udomacnit sa na NL10 a porazet tento limit
      :spade: Zmenit rezim hrania a tym zvysit objem. Hraval som prakticky len cez tyzden a to vzdy hned po praci. Nakolko robim v IT a cely den som za PC, to viedlo k tomu ze som vela sessions ukoncoval predcasne lebo som bol uz s "PC unaveny". Zacat hrat aj cez vikendy + v tyzdni az neskor vecer ked sa trocha z relaxujem z prace.
      - neskot prejst na NL25 (ale uz pri standardnom BM :D )

GL vsetkym do noveho roka
    • fefe13
      fefe13
      Stříbro
      Tak je cas si to tu troska oprasit :D nech ma aspon nieco nutit pracovat dalej.

:diamond: posledny mesiac je v znameni downswingu. Som asi -80$ na NL10 za toto obdobie cize som dost znechuteny. Prva polka bola dost o suckoutoch, druha je skor o tom nedostat nikdy nic zaplatene. Priklad bola vcerajsia sessions, kde som mal rovno poziciu na agroo rybku nieco ako 69/50 AQF 75.. ked som dostal AA vzdy foldoval PF. 2x som sa dostal s nim a inymi hracmu do 4way potu ked som mal trafeny set, samozrejme nedostal som ani dolar z nikoho. Takto to mam uz 2-3tyzdne.
      :diamond: Zaroven aj Party po tej segregacii zapinam s nechutou, takze problem moze byt aj troska v hlave ze sa viac sustredim ako nas od.. a nie na hru :D Je vsak pravda ze najst dobre stoly je tazsie. V priebehu januara som vobec neselectoval a vzdy som mal na stole 2-4ryby. Teraz najst 1-2 je niekedy problem a su pri nej vsetci regovia. Aj ked na tomto limite ani ty regovia nie su uplne dokonaly hraci. Hlavne mam pocit ze keby na to neprisli hraci tak party ani nikdy neoznami ze nieco take robi. Radsej potom ani nechcem vediet co su schopni za chrbtom hracov este vsetko spravit.
      :diamond:P otrebujem docistit nejake bonusi cca mesiac a potom prehcadzam inde.
      Varianty su PS a WH, zatial preferujem PS nakolko na WH na NL10 sa tazsie bude clearovat vstupny bonus. Tam to lepsie vychadza az od NL25. Ak ma niekto nejake tipy kde je lepsie ist budem rad za info.

Jediny pozitivum posledneho obdobia je ze som konecne zmenil rezim hrania, co prinasa svoje ovocie.

Tak gl vsetkym pri stoloch.