[PLO] BLOG: Moje pokerová cesta neustálého zlepšování (reloaded)

• funktor
      funktor
      Bronz
      Registrace: 10.08.2008 Příspěvky: 922
      Zdravím všechny,

Cornie navrhl, že bych mohl začít svůj blog v češtině...

Beru ho za slovo, ale když už v češtině, tak pěkně od podlahy...

Něco o mě:
      Je mi 30, živím se aktuálně jako manažer kvality ve firmě asi o 1000 lidech (místní pobočka), donedávna jsem pro stejnou firmu dělal audity systému kvality (interních poboček a dodavatelů).

Aktuální časové vytížení je poměrně velké a tak jsem se rozhodl odreagovat hraním micro stakes...

Takže, vyberu BR :s_cool: a půjdo do akce $50->$10,000.

Svých $10,000 jsem měl v rollu vloni na vánoce, takže už tuším jaké je se to tam dostat.... celkové výhry mám asi $15,000.

Co jsem v minulosti hrál? SNG (do $20 BI), DoN (do $20 BI), MTT (do $30), FL HE (<= $3/6), NL HE (<=$200), nějaké PLO (<=$50).

Takže... za poslední peníze asi koupím Card Runners (akce za $180), na PokerStars vložím $50 a budu hrát...

Co budu hrát? Asi všechno... ale primárně MTT, protože to je herna kde to stojí za to...

Co bych chtěl hrát a naučit se? PLO - ale nevím jestli na to budu mít sílu to pořádně nastudovat.... přece jen je to hra, kde jsem zatím ztrátový...

A na závěr přidám snad jen úvod z mého anglického bloku... snad Ta handa důkladně vysvětlí, co že je to ta kvalita a neustále zlepšování...

Mějte se GL

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
      I was thinking for a long time how to name my blog. And it happens that yeasterday I played hand, that is connected to my job - quality.

The goal of quality is to meet certain requirements and be better every time we have to meet them again.

I see poker as my second job. Therefore I spent a lot of time on it and trying to be better every day, every session I play.

Let's start with motivation hand on continous improvement:

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Play hand

$1/$2 Fixed-Limit Hold'em (6 handed)

We have fairly nice hand for late position so lets open with it. 3-bet is not nice, but anyway we are going to see flop with it.

Preflop: Hero is MP2 with T, J.
      Hero raises, MP3 3-Bets, 3 folds, BB calls, Hero calls.

Oh. Let's see it. We flopped top pair. That is decent hand and we can see showdown with it... wait a moment we have straight gutshot flushdraw as well... we started prety well!

Flop: (9.5 SB) 9, 7, J (3 players)
      BB checks, Hero checks, MP3 bets, BB folds, Hero raises, MP3 3-Bets, Hero caps, MP3 calls.

Ok, the second jack definetely scared our comptetitor as he does not provide any additional action. But we have trip. That is prety nice improvement. We are doing great

Turn: (8.75 BB) J (2 players)
      Hero bets, MP3 calls.

And finally. Can you believe it? All our hard work gets its fruits now. We have improved again. Let see our new standard that comptetitor shall be afraid of.

River: (10.75 BB) 8 (2 players)
      Hero bets, MP3 calls.

Final Pot: 12.75 BB.
      Results follow:

Hero shows a straight flush, jack high(T J).
      MP3 shows two pairs, aces and jacks(A A).

Hero wins with a straight flush, jack high(T J).

Dear guest. Now I belive that you understand what continous improvement is. Be better every time you try. Like in this hand.

My goal is improve from solid foundation (JTs) that I get by studing to advanced understanding of the game (straight flush). I hope that I am at the moment at least at Top Pair on flop situation.
  • 79 odpovědí
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Preco?
    • funktor
      funktor
      Bronz
      Neni cas...

Aktualne jsem 10h+ v praci... treba me to prestane bavit (penize tam zase nacpu zpet)... nebo mi konecne dojdou penize z FTP...

... jednou se clovek rozhodl vzit pozici v managementu, takze je to spousta stresu a casu sama o sobe... jeste abych resil, ze dneska bustnu xyz tisic apod...

Chtel jsem hrat jeste na bodogu, ale ten se aktualne dokurvil takovym zpusobem, ze k tomu nemam slov... pouze anonymni stoly, PT3 nepracuje, ... tudiz tam temer nikdo nehraje...

Funktor
    • funktor
      funktor
      Bronz
      Grafik za prvni 2 dny... odehral jsem mezi tim co usnul maly, a nez prisel cas si vzit antibiotika...

6x NL2 SH, cca 560ruk/h... trosku luckbox :s_cool: , ale tak to ma byt

• funktor
      funktor
      Bronz
      Stats za první týden:

Herna: PokerStars
      Hráno týdnů: 1
      Současný Bankroll: $113,05
      Bankroll na začátku výzvy: 50$
      Profit za poslední týden: $63,05
      Profit celkově: $63,05
      Typ hry: NL2, MTT SNG (45+90 handed) $0.5, SNG 6max Hyper Turbo $1.5
      Hand: 6910 (2085 (CG) + 4825 (SNG))
      Hand minulý týden: 6910

Od minule jsem hrál už jen SNG (MTT a hyper turbo):

• funktor
      funktor
      Bronz
      Pár myšlenek proč hraju SNG / MTT a ne CG na mikrolimitech:

Na nízkých limitech považuji SNG výrazně měkčí než CG.

Například na Stars mě opravdu překvapilo, že jsem seděl na NL2 SH a 3 další hráči měli stats 11/4. Né že by to nějak vadilo, ale obírat je po 3 centech každé kolo není úplně ono.

Takže hned jak to šlo a čas dovolil jsem skočil na MTT SNG s BI $0.5.

Pravidla bankroll managementu říkají, že pro 9 max SNG by sme měli mít asi 50BI, samozřejmě záleží na ROI apod. Čím vyšší limity hraju, tím menší ROI a tedy větší swingy a ted nutnost mít větší BR.

Když zvětším počet hráčů, moje variance se zvýší. Zvýší se i ROI, protože mám větší edge, každopádně už na 2 stolové SNG bych to chtělo tak 80 BI+ a na 45-90 tak 120BI (asi s jedinou výjímkou na mickrolimitech, kde se to dá risknout od těch 70+BI).

Nevýhoda MTT je poměrně velká časová náročnost... 45 man SNG (Turbo) se vyhraje tak za 75-80 minut, 90 man SNG tak za 90 minut. Aby to tedy mělo cenu, je nutné hrát tak 3 hodiny v kuse...

Děkuji bohu za synchronizované přestávky... toto téma již bylo znázorněno i v +EV komixu... v té době synchronizované přestávky neexistovaly :s_biggrin:

Co jsem nakonec na PS objevil jsou HyperTurba. Pokud si pamatuji dobře, tak první Super Nova Elite v roce 2010 získala právě svůj status v Hyper Turbech. V té době existovaly pouze jako satelity...

BI $200 BI, ROI 1%... kamarád to komentoval slovy: Bože můj, to je jako mít velkoobchod... (ohromné objemy při malých maržích).

Takže jsem prubnul i ta Hyper turba... BR asi $74, cca 50 BI na 6 max Hyper turba $1.5, 2 minutové levely, 500 startovní chipy (25bb).

Nevěděl jsem co od nich čekat, nikdy jsme to nehrál... hodil jsem si 10 minut na ICM, abych si tak připomenul jaké že tam asi budou tak push range, a vyrazil na to...

Nastavení hudu v PT3 následovné - VPIP/PFR/počet ruk

V Table Ninjovi jsem si prednastavil klávesové zkratky na fold a all-in, nastavil schéma na 10 stolů (6 + 4 (23" + 17" LCD))... připravil Sit and Go Sensei aby mi udržoval registrovaných 10 stolů.

Co k tomu dodat... odehrál jsem asi 2h, 127 kousků, ROI 21%. Hráči nemají tušení kdy callovat, kdy pushnout, limp callují s nesmyslnými handami.... no prostě zlatý důl.

Otázka 1) Je to pro každého?

Určitě ne, pokud nemáte nahráno alespoň něco na SNG tak bych se do hyperturbo nepouštěl. Chce to porozumět i bubble dynamice (struktura 3:2 první a druhé místo - 6max) vytváři hodně velký bubble facktor, když tam jsou 3 hráči.

Zároveň je nutné dávat pozor, proti komu hraji, někteří hráči callují moc looose a to pak je ICM k ničemu!!!!

Příklad může být, že můj push range je dle ICM z SB do BB 90%, ale ve chvíli kdy hráč calluje sub optimálně (v tomto případě moc), tak můj push range brutálně klesá a mé optimum může být třeba jen 40% nebo i méně procet ruk, které mam poslat All-in.

Otázka 2) Proč to vůbec hrát?
      Je to veliká zábava, spousta akce, pořád all-in. Určitě bych doporučil si zahrát Hyper Turba před tím, než se pustíte do Turbo MTT. Pořádně natrénovat push fold fázi, bubble fázi, koncovku, HU hru - to se hodí... v MTT to tak často hrát nebude, tady tak v každém druhém až třetím.

Průměrná délka hyperturba je okolo 8 minut, tj. je to hodně flexibilní... skoro jako CG, sednu... 30 minut hraji... 20-30 kousků a jdu pryč.
    • funktor
      funktor
      Bronz
      Krátká vsuvka:

Předevčírem jsem hrál dvě hodinové session na Hyper Turbo $1.5 6max. Sedl jsem k tomu pomerně unavený, vrátila se bolest v krku...

Cítil jsem na sobě, že to nebylo ono... hrál jsem moc loose a projevilo se to i na winrate (je to trošku odvážné tvrzení vzhledem k tomu, že jsem nahrál jen 130 kusů)...

Ale i tak, včera jsem si dal je jen jednu 1/2 hodinovou session po příchodu z divadla, ale před tím jsem si dal 5 minut na ICM. Ale i tak jsem se zděsil, co že jsem to vlastně přede dvěma dny hrál....

Takže s ohledem na to, že musím výrazně omezit své push range, jsem nahrál 30 kusů s 15% roi (vs 130 kusů s 7% ROI) a do budoucna jako minumální přípravu vždy na chvíli pustit ICM než začnu a provést rychlou kalibraci co, že to jsou vlastně ty optimální push/call range.

Nepodceňujte te přípravu a stav v jakém hrajete!

Funktor
    • funktor
      funktor
      Bronz
      30BI downswing??? WTF??

Asi prisel cas prehodnotit pozadavky na BRM pro Hyper Turbo... 100BI+?

• funktor
      funktor
      Bronz
      Pro ty, ktere by to zajimalo jsem pripravil malou lahudku...

Screenshot meho desktopu - otevreno 10x Hyper Turbo 6max - $1.5

Hud na Stole
      vlevo nahore pocet bb
      kazdy hrac VPIP/PFR - znejakeho duvodu to screenshot nevzal
      TableNinja se mi stara o otevirani SNG, klavesove zkratky pro pokladni karet, all-in, zavirani oken, pop-up apod.
      ano, je to 1:1.... 3 monitory 22", 23" a 17" LCD

• iambanker
      iambanker
      Bronz
      Registrace: 28.06.2011 Příspěvky: 5,519
      funktor původně napsal
      ano, je to 1:1.... 3 monitory 22", 23" a 17" LCD
      :f_love: :f_love: :f_love:
    • funktor
      funktor
      Bronz
      Úplně bych zapomenul...

... přijedu takhle domu, koukám obálka z Německa... otevírám nemaje tušení kdo mi to může psát...

A tam PFko od PSGY a výborná čokoláda... malé, ale za to velmi, velmi příjemné překvapení...

Díky a vše nejlepší do nového roku i vám!

Funktor
    • funktor
      funktor
      Bronz
      Tento herní týden se blíží ke konci.

Bankroll se posunul na $174, tj. je vhodný pro shot na $3.5 SNG (50BI).

Hyperturba nakonec nešla tak dobře, jak jsem očekával... ale co už...

Grafík za tento týden, $1.5 Hyper Turba...

V tuhle chvíli bych se však chtěl zamyslet nad něčím jiným a co může být na microstates trošku opomíjeno...

Dovolte abych vám představil, nejlepšího pokerového hráče u stolu. Dámy a pánové - Rake.

Struktura na PS u hyper turb je $1.4+0.1. Tj. na 735 kousků, jsem herně odevzdal $73.5. Z toho neuvidím zpět témeř nic...

Už 30% rake back by mi přidal $25 a zvedl winrate téměř o 40%. Takže poučení pro záčátek... ani na mikrolimitech nezanedbávejte rake, mikrolimity mají typicky hodně vysoký rake a rakeback hodně přidá na výsledcích a rychlosti jakou roste bankroll...

Funktor
    • funktor
      funktor
      Bronz
      Prvni shot na $3.5 nechal v BR diru -$32, takze zpet na stromy, tedy $1.5 limit a za chvili znovu a radostneji

Funktor
    • funktor
      funktor
      Bronz
      Graf za druhý týden...

2 session na $3.5 6max Turbo SNG

• funktor
      funktor
      Bronz
      Tak a jsem tam kde jsem začal, dnešní sessions brutálně nevyšly...

94 kousků
      5 prvních, 17 druhých a 36 třetích míst (2 placené)

Stáho jsem si na to i Holdem Manager 2 v trial verzi, protože to jsem musel vidět...

Takže znovu a radostně od $50 (+$10 Stellar Bonus)

A přidávám i cekové SNG / MTT výsledky až do teď....

Není nad to mít bad run hned na začátku...

Funktor
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      pěkně kousla mrška variance :f_p: já měl na NL2 taky pěknej downswing, v jednu chvíli jsem byl 10bi pod EV a taky spadnul na startovní čáru, asi po 20k hands :s_mad:

je to psycho někdy ty začátky :f_frown:

každopádně GL ;)
    • funktor
      funktor
      Bronz

Tak dovolil bych si tvrdit, že tohle byl asi nejhoší den, který jsem kdy v pokeru zažil... Po neutěšené session $1.5 hyperturbo se situace opakovala s MTT ($0.5). ITM 2/48. 2x jsem poslal na bublině QQ do KK, několikrát neotočil 70% (PP vs Ax)...

Jako ochutnávku dávám jednu z hand - přibližuje celý den... Finalový stůl 90 hráčů, placeno 12 pozic.

PokerStars - $0.45+$0.05|600/1200 NL (9 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 3

Hero (CO): 26,633.00
      BTN: 47,985.00
      SB: 3,678.00
      BB: 26,387.00
      UTG: 12,130.00
      MP: 18,187.00

Hero posts ante 125.00, BTN posts ante 125.00, SB posts ante 125.00, BB posts ante 125.00, UTG posts ante 125.00, MP posts ante 125.00, SB posts SB 600.00, BB posts BB 1,200.00

Pre Flop: (2550.00) Hero has A:spade: A:heart:

fold, MP calls 1,200.00, Hero raises to 4,200.00, fold, fold, BB raises to 26,262.00 and is all-in, fold, Hero calls 22,062.00

Flop: (55074.00, 2 players) 9:heart: 8:club: 8:diamond:

Turn: (55074.00, 2 players) 2:spade:

River: (55074.00, 2 players) Q:heart:

BB shows 8:heart: K:diamond: (Three of a Kind, Eights) (Pre 12%, Flop 91%, Turn 95%)
      Hero shows A:spade: A:heart: (Two Pair, Aces and Eights) (Pre 88%, Flop 9%, Turn 5%)
      BB wins 55,074.00

Takže z ranních $130 zůstalo $56 a můžeme začít znovu... :f_cry: au... :s_cry:
    • funktor
      funktor
      Bronz
      Koukám, že jsem strašně dlouho nic nepřidal... minulý měsíc byl v práci blázinec, tento to není lepší...

Nová pozice si vybírá svou daň nejen v podobě více než standardních odpracovaných hodin, ale i poměrně vysokou psychickou náročností.

Přes den meetingy, ráno/večer práce. Doma pak na poker není ani pomyšlení...

No snad se po dovolené příští týden dokopu a začnu něco hrát...

Funktor
    • rakyi
      rakyi
      Bronz
      Registrace: 07.05.2010 Příspěvky: 89
      Ahoj, velmi zaujimava tema. Ja som si tiez vsimol ze rychle SNG su pomerne soft pri nizkych buyinoch, ale nezda sa mi to ovela ziskovejsie ako CG, vzhladom na rake a variaciu.

Prosim ta, ktory z tych programov ti rata pocet BB? Mozno to bolo spominane, ale zrejme som to prehliadol.
    • funktor
      funktor
      Bronz
      Po hodne dlouhe dobe jsem nasel motivaci opet zacit hrat poker, zoom bezi svizdne...

Takze jsem tam nabouchal nejakych 4k5 hand a +$8.66 :D

Funktor