6 max Turbo - špatný call na flopu?

• Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      Registrace: 05.04.2011 Příspěvky: 3,031
      Ahoj,

prosím o vyhodnocení...

Tahle handa je pro mě hrozně diskutabilní, vzhledem k tomu, že tento pán byl tight a vyloženě si seděl monstra... Staty vám neřeknu, protože "nečekaně" mi nejde v replayeru zapnout Hud..

Věděl jsem, že má to AK, protože kdyby měl JJ+, tak to zatočí a zbytečně by nehnal pot.Takhle jen dorovnal a bylo mi jasné, že má něco jako AK(Q). Nic jinéh jsem mu nedával.

Na flopu se otevřela FD - nečekal jsem, že by to mohl mít AKs zrovna v :club: ,
      Vzhledem k tomu, že jsem chtěl vědět, jak si stojím, tak jsem vsadil 1/2 potu. Kdyby dorovnal, tak bych měl malér a ještě by byl čas to vzdát. Ale další tah se mi prostě nezdál. Asi si budete říkat, že ten call na flopu je špatnej, ale házejte po mě co chcete. Budu si stát za svým rozhodnutím. Protože něco jako TJ, nebo podobně by mi na pre-flop 3 bet nedorovnal, takže z toho 3 bet shove na flopu od něj mi bylo jasné, že buď má FD, eventuelně nějakej GS... Ale byl jsem si téměř jistej, že má to AK...

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$20/$40 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      BU:
      $1940.00
      BB:
      $1960.00
      MP2 (Hero):
      $2000.00
      MP3:
      $4200.00
      CO:
      $1900.00

Preflop: Hero is MP2 with 9, 9.
      2 folds, BU raises to $140.00, BB folds, Hero raises to $459.00, BU calls $359.00.

Flop: ($958) J, 2, T (2 players)
      Hero bets $509.00, BU raises to $1,441.00(All-In), Hero calls $932.00.

Turn: ($3840) 8 (2 players)

River: ($3840) Q (2 players)

Final Pot: $3840.
      Results follow:

Hero shows a straight, queen high(9 9).
      BU shows a straight, ace high(A K).

BU wins with a straight, ace high(A K).
  • 3 odpovědí
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Bronz
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 3,000
      Pokud máš na soupeře read, že JJ+ 4betne pf a tvůj 3bet callne jen s AQ,KQ (já bych řekl, že typický tight hráč callne spíš KQs, AJs, AQ, možná ATs nebo KJs, přičemž AK bude 4bet pushovat), tak na flopu se mi nejlepší varianta zdá check-call nebo check-fold (podle agresivity darebáka, jak často tvůj check vyhodnotí jako slabost a bude bluff betovat). Na c-betu se mi nelíbí toto: a) není to úplně extra flop na c-bet, snažíš se vlastně reprezentovat trefený J/ overpair, což tvoří jen malou část tvojí pf 3bet range. Takže protihráč to často může vyhodnoti jako klasický c-bet na missnutém flopu a bude floatovat, popř. semiblufovat pushem. b)Pokud je protihráč trochu station, tak tě často bude se svojí rangí callovat - buď s KQ má OESD + 2 over, nebo s AK/AQ gutshot + 2 overkarty +může mít např. backdoor FD, popřípadě rovnou FD.
      Když si se rozhodnul po c-bet a soupeř pushnul, tak bych foldoval. 1) Vypadá to celkem jako AJ, KJ, kde darebék prostě trefil flop. 2) Když už to bude semibluf-pushovat, tak si nestojíš nijak slavně; proti AcKc máš jen 40% (což je vůči pot-odds ještě O.K., ale myslím že ten push bude častěji trefený pár než semibluff. Nějaké slabší draw (nař. AcKx) by myslím na flopu jen calloval.
      Když checkneš a soupeř betne, dá se zacallovat 1 barrel, pokud myslíš že protihráč bude hodně často blufbetovat kvůli tvému checku a zároveň jeho range netrefuje flop. Na druhý barel bych se už vždycky pouštěl.
      Další poznámky:
      -Ten sizing 3-betu a následně c-betu se mi zdá moc velký. Před flopem by snad stačilo 360- 380, následně můžeš dát menší c-bet (tak 300-350). Takhle jsi se tam commitnul za půlku stacku, což se mi nezdá se středním párem, navíc OOP, moc dobré.
      -Druhá možnost jak to zahrát je call pf. Pokud je soupeř dost tight, tak budeš mít poměrně přesné info o jeho handě - na nízkém boardu se nějak levně dostaneš do showdownu; na boadru s jednou over (Qxx apod) můžeš callnout 1 barel; na něčem jako AKx jdeš rovnou give-up.
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Na flop call potrebuješ 27.39%. Aj keď by som trochu zmenil tvoj read a súperovi dal trochu viac rúk ako QQ-TT,AJs+,KQs,AJo+,KQo, stále to dáva dostatočných 43%. Tvoj popis súperových rúk AK, TT dáva 51%.

Skôr hraničný bol tvoj cbet na flope, keď nemusí byť isté, či by súper točil napríklad JJ.

Na druhej strane, ak by si checkol na flope a súper pushol, potrebuješ 41% na call, čo podľa readu na oponenta máš. :)
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

já bych to vůbec nekomplikoval. Pokud víš, že čeká na monstery, tak proč 3betuješ pre. Dobře víš, že jeho range bude dost úzká, pokud máš nějakou fold equity, tak si pro jistotu ještě těch pár horších kombinací, které může mít, vyženeš.

Naopak pokud si myslíš, že bude mít silnou range i z BU, tak callni na set mining, dorovnat 100 při stacích necelé 2k je v pohodě, za předpodu že víme, že jeho range nebude 50%...

Takto se dostáváš do dost nehezké situace, kdy budeš mít 1.5 PSB na flopu.

As played...

Nemyslím si, že by musel JJ+ nutně pushovat preflop, klidně může nějaký QQ+ jen callnout.

Teoreticky

Board: Jc 2d Tc
      Dead:

equity win tie pots won pots tied
      Hand 0: 42.919% 42.92% 00.00% 21245 0.00 { 9c9h }
      Hand 1: 57.081% 57.08% 00.00% 28255 0.00 { QQ+, AQs+, AQo+ }

Což je postačující, problém ale bude, když tvůj read selže a on bude callovat třeba i AJ nebo jiné jako KJ, což už asi ne. Jakmile by měl ve stejné rangi i AJ, tak už je to dost marginální, až lehce ztrátová handa post-flop, i když odděláš QQ, tak BE handa v podstatě.

Prostě bych si to nekomplikoval a proti tight hráči callnul pre. Pokud má tight range, set mining je v pohodě. V případě argumentu, že se 99 bude hrát špatně postflop OOP při soupeřově širší rangi, to bude. :) Ale s 1.5 PSB to ani z pozice PAGa nebude žádný terno.