Asociace Českého Pokeru - registrace, otázky a činnost

• Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225

PokerStrategy.com a AČP spojují síly! Pomozte nám!

Legislativní boj za český poker vstupuje do finální fáze. Jak se dočtete v této novince přišel čas zaregistrovat se do Asociace.

:diamond: Registrace: AČP v boji za český poker potřebuje nejméně 5,000 členů! Registrujte se zde.
      :diamond: Otázky a činnost: Na veškeré otázky ohledně registrace, činnosti Asociace a dalších věcí se můžete ptát zde. Vaše otázky rád zodpoví přímo Milan Sláma, předseda Asociace Českého pokeru, nebo jeho prostřednictvím já, Poradce AČP pro evropskou legislativu. Krom toho vás budeme průběžně informovat o aktivitách Asociace.
      :diamond: Diskuze: Už jste registrovaní? Dejte nám vědět v tomto tématu ;) Toto téma bude nadále sloužit jako oficiální téma AČP. Na konkrétní témata můžete nadále debatovat v tématech skončí u nás online poker? , Pokerové kluby - legislativní diskuze , Dane v pokeru

Poker je krásná dovednostní hra! Podpořme Asociaci v boji za český poker.

• 150 odpovědí
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Ahoj,

já jsem se dnes zaregistroval. Co vy? =)

čau
      Cornie
    • Requistek
      Requistek
      Bronz
      Registrace: 29.10.2011 Příspěvky: 76
      Tak jsem tam ale asi fotka kterou jsem stahl s FB vyhovovat nebude :D
    • Frajerlada
      Frajerlada
      Bronz
      Registrace: 29.12.2010 Příspěvky: 350
      Chce to poplatek 400 kč. Sorry, ale to radši budu dál bojovat proti regulacím zdarma skrz politickou stranu jímž jsem členem.
    • Requistek
      Requistek
      Bronz
      Registrace: 29.10.2011 Příspěvky: 76
      Taky to ted ctu na mailu to asi neklapne
    • Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Registrace: 10.11.2010 Příspěvky: 2,977
      Hm, je tam někde počítadlo aktuálního počtu členů.
      Podle mne by to bylo fajn.
      Jinak až někde něco trefím, hned se tam regnu.
      Nechci do pokeru cpát další peníze z venčí, ale jak si to samo na sebe vydělá,
      není to problém :) ))

A pokud bude dobrá nálada a málo členů, možná mne zlomí .-)
      400kč není tak moc :-)
    • Zdenekbside
      Zdenekbside
      Bronz
      Registrace: 09.01.2010 Příspěvky: 1,469
      Ahareen původně napsal
      Hm, je tam někde počítadlo aktuálního počtu členů.
      Podle mne by to bylo fajn.
      Jinak až někde něco trefím, hned se tam regnu.
      Nechci do pokeru cpát další peníze z venčí, ale jak si to samo na sebe vydělá,
      není to problém :) ))

A pokud bude dobrá nálada a málo členů, možná mne zlomí .-)
      400kč není tak moc :-)
      Souhlasím že 400kč + 100kč za průkaz není tak moc ale v případě že by to byl jednorázový vstupní poplatek jenže platit to každý rok se mi nelíbí proto jsem registraci přerušil.
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Provoz každého svazu něco stojí.

Znám to ze šachů, každý rok jsem platil 1,000 Kč členské příspěvky svému klubu.

A to šachy nechtěli zakázat =) Na vlastní oči jsem viděl, kolik práce Asociace udělala za poslední týdny a měsíce. Třeba jenom za posledním připomínkováním novely zákona stojí hodiny práce. A to expertní kvalifikované práce. Lidé kteří táhnou Asociaci (Milan Sláma a Radek Průcha) to nejenomže dělají dlouhodobě zadarmo ale do celé věci investují desítky hodin vlastního času a dokonce vlastních financí.

Členský příspěvek je logická protihodnota za to, co jako členové pokerového svazu budete získávat.

:diamond: Jistotu a jasný řád pro svůj koníček.
      :diamond: Existenci pokerových klubů od roku 2013 dál, protože asociace je zastřeší.
      :diamond: Organizaci turnajů, mistrovství ČR v pokeru. V podmínkách příštího roku získáte na tyto turnaje slevu, takže se vám to vyplatí. V podmínkách 2013 a dále pravděpodobně bez registrace nebudete smět hrát poker vůbec.
      :diamond: Na poker se začne nahlížet jako na sport a umění, nikoliv jako na hazard.

Chápu, že Vám to na chleba nepřidá. Ale když jste chodili na kroužek plavání, taky jste platili příspěvek. Každý rybář platí každoroční příspěvek. Pokud chceme, aby byl poker v ČR vnímán kulturně, je potřeba přiložit ruku k dílu.

Mentalita stylu "ono to nějak dopadne" a "třeba to udělá někdo jiný" nás přivedla k tomu, co se povedlo prosadit Farskému a spol. :( Zkuste se naladit na poker pozitivněji a registrujte se! Potřebujeme se sjednotit a zajistit, aby za nás dlouhodobě někdo bojoval. Já už jsem in.

BTW pokud vím, tak je to 400Kč a průkaz je v ceně. (100Kč bys platil kdyby sis nechával průkaz předělávat).

Čtyři stovky za rok nejsou zas tak moc. A pomůže nám to dosahovat velké věci v budoucnu. Martin Staszko byl letos 14. v anketě Sportovec roku. Třeba jednou taky vyhrajete WSOP nebo velké částky online? Chcete být považování za gamblera nebo za někoho komu lidé tleskají a uznávají ho? Teď můžete za pár stovek pomoct tomu, aby tyhle důležité věci nabraly správný směr.
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Frajerlada původně napsal
      Chce to poplatek 400 kč. Sorry, ale to radši budu dál bojovat proti regulacím zdarma skrz politickou stranu jímž jsem členem.

Ahoj, každý kdo má nějaký koníček platí roční příspěvek klubu a svazu. Potřebujeme tu svaz, který bude registrovat hráče a vnese do pokeru řád, pokud nechceme být uplně zakázaní.

Každá aktivita se cení a je fajn, když bojuješ pomocí své politické strany. Sami jsme také udělali dost jako PokerStrategy.com ale Asociace je jednoznačně nejlepší instituce pro dlouhodobou legislativní aktivitu. AČP už toho hodně dokázala, bojuje za poker 2 roky, má kontakty na Ministerstvu, pravidelně s ním jedná. Dokonce už získala tu pozici, že je zvaná k připomínkování nových zákonů.

Je přirozené platit členský příspěvek svazu. Pokud hraješ live poker, tak se ti navíc vrátí prostřednictvím slev na startovném do turnajů.
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      Cornie4ever původně napsal
      V podmínkách 2013 a dále pravděpodobně bez registrace nebudete smět hrát poker vůbec.
      Tomuto nějak nerozumím, mohl bys to nějak osvětlit ? Máš na mysli hraní v klubech, nebo online nebo eh ??
    • vseek
      vseek
      Bronz
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 73
      Souhlasím s Cornie4ever, 4kilča nejsou žádná zabijácká suma ... A když se rozjedeš večer v hospodě, tak tam necháš podobnou sumičku ;)

Já se budu registrovat až po Novém roce, teď přes svátky se mně v tom moc nechce vrtat ...
    • schiyza
      schiyza
      Bronz
      Registrace: 10.04.2011 Příspěvky: 2,250
      Fakt je potřeba tu polemizovat nad členskými příspěvky? :f_o:
      Každý sportovní klub je má, např. softballový klub druhé ligy je má ve výši 3.000,- Kč ročně.

500,- Kč je jeden BI NL25 regulára. Minimálně tam se každý z nás vidí. Kdo z nás někdy neprojel 25 usd za den, dva, tři? Kdybychom raději uměli přesvědčit sami sebe k disciplíně a A-game.

Dopřát si ten luxus podílet se na něčem, co nám všem skutečně pomůže, stojí 25 usd. A jak píše Cornie, spoléhat se na druhé je krátkozraké. "Hlavně nám někdo pomozte, chceme si hrát".

Nicméně věřím v sílu zdejší komunity!

I am IN.

Jirka
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      acceleration123 původně napsal
      V podmínkách 2013 a dále pravděpodobně bez registrace nebudete smět hrát poker vůbec.
      Tomuto nějak nerozumím, mohl bys to nějak osvětlit ? Máš na mysli hraní v klubech, nebo online nebo eh ??

V novém loterijním zákonu od 2013, který jsme nedávno připomínkovali zjednodušeně řečeno stojí, že live poker v klubech bude dovolený

pro občanská sdružení, která mají 5,000 a více členů

což není v silách jednotlivých pokerových klubů zajistit. Proto je ve hře varianta, že to občanské sdružení provozující kluby bude AČP a zastřeší tak provoz všech klubů v ČR.

V otázce onlinu nechci předbíhat, tam není zatím jisté nic.

Ale obecně je platné, že pro regulovaný poker bude stát vyžadovat, aby nějaká organizace měla přehled o odvětví, přehled registrovaných členů a dávala určitou garanci že licencované kluby a hráči (podmínka 18ti let) jsou v souladu se zákonem atd. (a například pokud nejsi registrovaný rybář a chytáš bez povolení, dostaneš pokutu. No a kdyby neexistoval svaz rybářů, tak asi není dovoleno lovit ryby vůbec... Ale to trochu předbíhám...). Všechno je to o tom, že potřebujeme svaz, který všechny tyto administrativní věci zaštítí. Asociace už vydává kartičky členů, všechno je to na dobré cestě. Jen je potřeba, aby se našlo 5,000 uvědomělých hráčů, kteří Asociaci podpoří. A já pevně věřím, že naše komunita hráčů k tomu významně přispěje.
    • momom122
      momom122
      Bronz
      Registrace: 06.12.2011 Příspěvky: 107
      vseek původně napsal
      Souhlasím s Cornie4ever, 4kilča nejsou žádná zabijácká suma ... A když se rozjedeš večer v hospodě, tak tam necháš podobnou sumičku ;)

Já se budu registrovat až po Novém roce, teď přes svátky se mně v tom moc nechce vrtat ...
      no nevim v hospode necham bezne 500 a kdyz se rozjedu jde to pres 1,5k ...
    • Zdenekbside
      Zdenekbside
      Bronz
      Registrace: 09.01.2010 Příspěvky: 1,469
      vseek původně napsal

taky to nejspíše nechám na nový rok ale viděl jsem Slámu v tiskovce ku přležitosti návratu Martina z Vegas a on tam rozjížděl něco ve stylu že jestli si myslíme že když se regnem až v novém roce že se za nás budou v přpadných problémem prát že se pletem.
      Jestli do návrhu kterej dělaj oni dali to že bez jejich kartičky si nezahraješ živej turnaj(na online to určitě nebude) tak je to taky docela zajímavý.. :f_confused:
    • GallowayP
      GallowayP
      Bronz
      Registrace: 15.02.2010 Příspěvky: 1
      Provoz každého svazu něco stojí.

Znám to ze šachů, každý rok jsem platil 1,000 Kč členské příspěvky svému klubu.

A to šachy nechtěli zakázat =) Na vlastní oči jsem viděl, kolik práce Asociace udělala za poslední týdny a měsíce. Třeba jenom za posledním připomínkováním novely zákona stojí hodiny práce. A to expertní kvalifikované práce. Lidé kteří táhnou Asociaci (Milan Sláma a Radek Průcha) to nejenomže dělají dlouhodobě zadarmo ale do celé věci investují desítky hodin vlastního času a dokonce vlastních financí.

Členský příspěvek je logická protihodnota za to, co jako členové pokerového svazu budete získávat.

:diamond: Jistotu a jasný řád pro svůj koníček.
      :diamond: Existenci pokerových klubů od roku 2013 dál, protože asociace je zastřeší.
      :diamond: Organizaci turnajů, mistrovství ČR v pokeru. V podmínkách příštího roku získáte na tyto turnaje slevu, takže se vám to vyplatí. V podmínkách 2013 a dále pravděpodobně bez registrace nebudete smět hrát poker vůbec.
      :diamond: Na poker se začne nahlížet jako na sport a umění, nikoliv jako na hazard.

Chápu, že Vám to na chleba nepřidá. Ale když jste chodili na kroužek plavání, taky jste platili příspěvek. Každý rybář platí každoroční příspěvek. Pokud chceme, aby byl poker v ČR vnímán kulturně, je potřeba přiložit ruku k dílu.

Mentalita stylu "ono to nějak dopadne" a "třeba to udělá někdo jiný" nás přivedla k tomu, co se povedlo prosadit Farskému a spol. :( Zkuste se naladit na poker pozitivněji a registrujte se! Potřebujeme se sjednotit a zajistit, aby za nás dlouhodobě někdo bojoval. Já už jsem in.

BTW pokud vím, tak je to 400Kč a průkaz je v ceně. (100Kč bys platil kdyby sis nechával průkaz předělávat).

Čtyři stovky za rok nejsou zas tak moc. A pomůže nám to dosahovat velké věci v budoucnu. Martin Staszko byl letos 14. v anketě Sportovec roku. Třeba jednou taky vyhrajete WSOP nebo velké částky online? Chcete být považování za gamblera nebo za někoho komu lidé tleskají a uznávají ho? Teď můžete za pár stovek pomoct tomu, aby tyhle důležité věci nabraly správný směr.
      To podepisuju!!!
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Zdenekbside původně napsal
      vseek původně napsal

taky to nejspíše nechám na nový rok ale viděl jsem Slámu v tiskovce ku přležitosti návratu Martina z Vegas a on tam rozjížděl něco ve stylu že jestli si myslíme že když se regnem až v novém roce že se za nás budou v přpadných problémem prát že se pletem.
      Jestli do návrhu kterej dělaj oni dali to že bez jejich kartičky si nezahraješ živej turnaj(na online to určitě nebude) tak je to taky docela zajímavý.. :f_confused:

Ahoj,
      vyjadřuj se pls trošku s větším respektem o člověku, který pro český poker udělal za poslední rok patrně nejvíc ze všech ;) Měli bysme mu spíš všichni poděkovat.

Podmínky regulace obv stanovuje Ministerstvo a celá AČP, včetně mne, se snaží všechny tyto podmínky udělat co nejměkčí a nejsnadnější na splnění. Asociace naopak bojuje za to aby ty podmínky byly co nejměkčí. Věř mi, že Milan Sláma netráví už 2 roky hodiny času a desetitisíce vlastních peněz (nepřeháním) kvuli tomu, aby komplikoval poker v ČR. Je to jeho koníček, stejně jako nás všech a snaží se za něj bojovat. ;) Snaha získat získat 5,000 členů do Asociace je primárně motivována tím zřídit funkční svaz a zachránit poker v klubech.
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Snaha získat získat 5,000 členů do Asociace je primárně motivována tím zřídit funkční svaz a zachránit poker v klubech.
      a když se podíváte třeba na tyto fotky z posledního turnaje v klubu v Mutěnicích, tak na vás dýchne ta správná atmosféra a řeknete si že to za ty 4 stovky ročně stojí.
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      vseek, schiyza, GallowayP - :s_thumbsup: :f_love:
    • arzimar
      arzimar
      Bronz
      Registrace: 24.03.2011 Příspěvky: 902
      Kristepane co tady resite nejake ctyri stovky? Ja jsem tam uz tri mesice a bral jsem to jako samozrejmost.Pokud chci poker jako svuj konicek dal hrat,tak pro to musim neco udelat.Bohuzel nam vladnou takova individua.Tak uz snad jen proto si poker nenechame vzit!Ty 4 stovky v dalsim roce urco vyhrajete zpet.Jen aby bylo kde hrat.