[PLO] Bankroll Managment

• stana007
      stana007
      Bronz
      Registrace: 17.11.2010 Příspěvky: 153
      cau lidi, chtel jsem se zeptat na bankroll managment ohledne PLO?...hraju 8 stolu NL5, vim, ze na multitable je treba vetsi bankrol(tim spise na omahu)...kolik buy inu je minimum na dany limit, a pri jakem buy inu je cas prejit vyse/nize...dik za info
  • 12 odpovědí
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Registrace: 11.02.2011 Příspěvky: 2,650
      Ahoj,

to je moc dobrá otázka :) . Za prvé bych do začátků s omahou se nevrhal hned na osmi stolech, možná šest lepší, ale sám časem uvidíš. Jde o to, že šest stolů ti dává větší prostor přemýšlet o hře, nehrozí tolik tilt...nicméně pokud opravdu cítíš, že ti to vyhovuje.

K tvému dotazu. Pokud nejsi závislý na pokeru jako na zdroji příjmů, tak bych to viděl tak na 300 dolarů, kde bych začal postupně zařazovat stoly s vyšší hrou, tedy PLO5

Nejsem moc fanoušek hrát jeden den třeba PLO2 nebo PLO4 a druhý den hned přeskočit všechny stoly UP, prostě postupně...
    • stana007
      stana007
      Bronz
      Ahoi,
      nevím proč jsem napsal NL5,obv to je PLO5 :) ...ono to není do začátku,omaze už se nějaký čas věnuju a samozřejmě už jsem si prošel obdobím, kdy jsem hrával 1-4 stoly...u 6 stolů jsem byl tak měsíc, a přišlo mi, že se nudím, a hraju nesmyslně zbytečně moc hand, abych se nenudil:) ...těch 8 je akorát, a neplánuju zvyšovat...takže nějaké shoty na PLO10, bych měl dělat až tak od cca 300$, třeba 6xPLO5, a 2x PLO10...na netu jsem co se týče na BM na omahu moc nenašel, a nerad bych se na PLO5 plácal zbyttečně moc dlouho:) ...dík za odpověď
      PS: na příjmu z online pokru nejsem závislý, protože žádný není, hodil jsem si 50$ na stáry( momentálně 180$) a snažím se jej rozmnožovat, abych mohl hrát vyšší stakes, kde by už nějaký příjem být mohl:) ...
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Jasný, hlavně nespěchat...v omaze se projeví výsledky až opravdu za hrozně dlouho a nevíš jaký máš run zrovna :) nicméně 6xPLO5 a 2xPLO10 ...tak těch 370-400 bych viděl radši, než čistě 300
    • stana007
      stana007
      Bronz
      a při kolika $ přejít na PLO2?
    • fidelKE
      fidelKE
      Bronz
      Registrace: 06.02.2009 Příspěvky: 86
      Na konkurencnom webe som nasiel nejaky BRM pre omahu:

PLO5 na PLO10 - zacat s 20BI(100$) na PLO5 a vybudovat roll na 50 + 10BI(350$) na shot na PLO10
      PLO10 na PLO25 - zacat s 40BI(400$) na PLO10 a vybudovat roll na 50 + 10BI(750$) na shot na PLO25
    • stana007
      stana007
      Bronz
      dík:)
    • Matusp
      Matusp
      Bronz
      Registrace: 23.02.2010 Příspěvky: 4
      Zdravim vsetkych clenov fora,

mam jednu otazku ohladom tejto temy a nechcel som zakladat novy thread. Aky BM odporucate na microlimitoch (do PLO10) ked preferujem 40 bb BI?
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Ahoj,

primárně si nemyslím, že stack 40bb je v PLO vhodné. Hra bude neuvěřitelně varianční, na micro bude problém porážet rake. Osobně bych se rovnou učil se 100bb, je to pro omahu přirozenější být spíše více deep než v holdemu.
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2009 Příspěvky: 5,202
      LetMeTiitU původně napsal
      Ahoj,

primárně si nemyslím, že stack 40bb je v PLO vhodné. Hra bude neuvěřitelně varianční, na micro bude problém porážet rake. Osobně bych se rovnou učil se 100bb, je to pro omahu přirozenější být spíše více deep než v holdemu.
      +1 :s_thumbsup:

mám kamarády profi shortstackaře na omaze a tou taktikou nejde porážet ani PLO50, žil bys jen z RB a to je na micros cesta do pekel IMHO :s_evil:
    • acceleration123
      acceleration123
      Platina
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      strixsr původně napsal
      Ahoj,

mám kamarády profi shortstackaře na omaze a tou taktikou nejde porážet ani PLO50, žil bys jen z RB a to je na micros cesta do pekel IMHO :s_evil:
      A hráče GodlikeRoy znáš ?
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2009 Příspěvky: 5,202
      acceleration123 původně napsal
      strixsr původně napsal
      Ahoj,

A hráče GodlikeRoy znáš ?

Neznám, ale dá se z tvého příspěvku usoudit, že se jedná o úspěšného hráče short stack Omahy :s_wink: To ale na věci nic nemění, v každé variantě hry lze nalézt hráče, který je v ní v plusu, vycházím ale z informací mě daných - 1.) znám osobně hráče, co poráží PLO s plným nákupem, ani nikoli s shortstackem, 2.) na PSy máme super kouče který učí PLO s plným nákupem a taktéž ho doporučuje a za 3.) nevím, jak je to v PLO, ale obecně mám za to, že s plným nákupem se dá více kouzlit a hru naučit, než s nízkým + stále si myslím, že shortstack je učí hůře, než bigstack aby byl člověk v plusu na bb. Každopádně je to ale každého věc a do diskuze o PLO se nebudu pouštět, to přenechám fundovanějším :s_love:
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Godlikeroy se proslavil shortstack strategii, ale několik věcí k tomu dodám. Dnes už hraje i on myslím normálně deep, protože tahle strategie už nebude na lepší hráče fungovat. Otevírá se menší sizingem atd.

Bude fungovat možná právě na micros u horších hráčů, kde ale zase ten profit bude strašně malý. Já vím, že na PS jsou asi dva shortstakaři na mých stakes PLO50-200, ale i oni teď museli zvýšit velikost stacku, protože stary ještě udělali pravidlo ohledně RB, které short stacky znevýhodňuje. A jsou to chlapci z Paraguaye a Ruska. Angličan by se tím těžko uživil.