2 páry proti tight hráči

• inzenyrKralik
      inzenyrKralik
      Bronz
      Registrace: 12.05.2011 Příspěvky: 169
      SnG DoN 1 USD, 8 players, blinds 40/80

villain is at seat 3 (MP) with 2,155.
      Hero is at seat 9 (BB) with 2,760.

The dealer is seat 6.

(Hero is dealt Q :heart: 8 :club: .)

Pre-flop:
      2 folds, villain calls for 80, MP+2 calls for 80, 3 folds, hero checks

The flop comes
      Q :diamond: 9 :diamond: 8 :heart: .

Hero bets 160, villain raises 600, 1 folds, hero raises 800, villain goes all-in for 1,315, hero calls for 515.

Showdown:

Hero shows: Q :heart: 8 :club:
      Q :diamond: Q :heart: 8 :heart: 8 :club: 9 :diamond:
      Two Pair, Queens and Eights

Villain shows: 9 :heart: 9 :club:

The turn comes 3 :club: .
      The river comes 7 :club: .

Hero shows: Q :heart: 8 :club:
      Q :diamond: Q :heart: 8 :heart: 8 :club: 9 :diamond:
      Two Pair, Queens and Eights

Villain shows:9 :heart: 9 :club:
      9 :diamond: 9 :heart: 9 :club: Q :diamond: 8 :heart:
      Three Nines

Villain wins pot (4,430).

Soupeř hrál hodně tight a spíš pasivně. Jeho limp jsem odhadoval na nějaký pár (TT+), případně connectory. Proti těm jsem se chtěl na flopu bránit agresí a první 3bet jsem nevěřil, že je proti mým dvěma párům lepší. Ve chvíli, kdy to pushnul, jsem už asi nemohl cuknout, navíc jsem měl pořád outy na full house. Pak jsem si zpětně říkal, že jsem možná měl ten jeho reraise jen dorovnat a počkat na další vývoj a že jsem to zahrál zbrkle. Zajímá mě, co si o tom myslíte vy... Díkes
  • 3 odpovědí
    • Shikamaru917
      Shikamaru917
      Bronz
      Registrace: 10.04.2010 Příspěvky: 3,900
      Tu by som taktiez hral check/call, nemame poziciu a betujeme do 2 hracov, kde nas casto hrac callne len s draw popripade so setom... Mozno moze mat nejake Qx alebo Qa k tomu draw :) Preto by som sa to snazil zahrat lacno do showdownu :) Zbytocne netreba blaznit na takto nizkych blindoch, navyse ak je super limper ktoreho ten flop poriadne trafia :)
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

nemyslím si, že check/call je moc dobrý. Soupeři budou mít hodně draws a jiných kombinací, které nás vyplatí.

Máme 2 pairs, což je velmi silná handa, která beatuje většinu soupeřovy range, avšak stále je dost zranitelná proti velkému množství draws, které jsou na tomto boardu možné, takže bych určitě betoval.
      Nebál bych se betnout i více, třeba +-200 a určitě bych handu neskládal na případný raise.

Edit: nevšiml jsem si komentu... Pokud seš si jistý, že soupeř pouze set minuje, tak teoreticky můžeš zahodit, protože jsou proti jeho rangi na tom dost špatně.

Avšak betoval stejně musíš i kvůli druhému hráč. Nemá smysl callovat, jsi mimo pozici, spoousta turnových karet je pro tebe děsivých a bude se ti to velmi těžko hrát, prostě pokud ho dáváš jen na set, tak zahoď, pokud si myslíš, že může mít i něco jiného, tak reraise, určitě ne call.

Na to abych foldoval bych chtěl mít asi dobrý read, imo hráč, který při 40/80 limpuje je dost špatný a málo špatných hráčů tady limpuje jen pocket páry. Ale řiď se svým readem.
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Keď je villain tight passive, tak by mohol mať raising range na flope 99-88, AQs, AdKd, KdQd, AdJd, KdJd, QdJd, AdTd, KdTd, QdTd, AQo. To dáva asi 56% equity. Proti rôznym range je to 50-60%.

Celkovo, ak by súper pushol, potrebuješ 49%, takže ruku nemôžeš vzdať. Zahral si to dobre. :)