HeM - postgreSQL

• woesLoL
      woesLoL
      Bronz
      Registrace: 12.08.2010 Příspěvky: 54
      Ahoj,
      včera jsem dostal nový notebook, tak jsem si řekl, že si hned naistaluji HeM a zahraji poker. Při instalaci mi vyskočilo okno:
      You may have an existing PostgreSQL installation already running. Please run the uninstaller on that PostgreSQL installation and try running this installer again.
      Myslíte si, že když vymužu ten PostgreSQL co byl už v pc, tak se nic nestane?
      Notebook je značky Lenovo IdeaPad Z560
      Díky za případné rady :)
  • 4 odpovědí
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Cau;

ziaden Postgre tam pravdepodobne nemas. Podla toho co pises, mas uz nejaku rozbehnutu instalacku (ktora sa bud ukoncila chybou alebo stale bezi na pozadi), ktoru musis najprv stopnut, kedze sa tazko instaluje nieco dvakrat sucasne. Pre istotu by som si ale overil, ci tam skutocne nemas nieco, co by tu databazu mohlo aktualne pouzivat.. Je to firemny NB? Ak si si ho len teraz kupil a mas tam len samotny windows, tak odstranenie PostgreSQL ti nijako nemoze uskodit.
    • woesLoL
      woesLoL
      Bronz
      Podla toho co pises, mas uz nejaku rozbehnutu instalacku (ktora sa bud ukoncila chybou alebo stale bezi na pozadi), ktoru musis najprv stopnut, kedze sa tazko instaluje nieco dvakrat sucasne.

Prosím tě, moc se nevyznám v počítačích, co mám udělat, abych tu rozběhnutou instalačku stopnul?

Pre istotu by som si ale overil, ci tam skutocne nemas nieco, co by tu databazu mohlo aktualne pouzivat..

Taky nevím jak si to mám ověřit :(

Je to firemny NB? Ak si si ho len teraz kupil a mas tam len samotny windows, tak odstranenie PostgreSQL ti nijako nemoze uskodit.

Není to firemní, je úplně nový. Je tam windows a nějaké prográmky
      Jinak jsem našel v C:\Program Files (x86)\PostgreSQL\8.4 a tam je aplikace uninstall-postgresql tak jsem uvažoval, že bych to odinstaloval, ale ještě jsem se chtěl radši zeptat, abych neudělal nějakou hloupost :)

Promiň, jestli nějak otravuju primitivními otázkami
    • opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270
      Ak je uplne novy, tak to mozes odinstalovat - netusim, co by tam mohlo pouzivat PostgreSQL. Byt tebou, tak to odstranim, ale nepreberam zodpovednost. ;)

Tazko ti poradim inak, ak ten pocitac nemam pred sebou...
    • woesLoL
      woesLoL
      Bronz
      Díky moc,
      už mi s tím poradil kámoš přes TeamViewer, odinstaloval ten PostgreSQL, nic se nestalo s PC a už to fičí :)