BLOG: Grinding nanostakes

• redwarf01
      redwarf01
      Bronz
      Registrace: 17.08.2010 Příspěvky: 225
      Zdravím,
      dnes je 1.1. a to je bezpochyb nejlepší datum na založení blogu!
      Představení už mám za sebou, najdete ho TADY.

Ještě přihodím můj lifetime CG graf z dřívější doby, kdy jsem měl ještě spoustu leaků, ale jeden hlavní - nepřemýšlel jsem komplexně v rangích. Ale jde vidět, že i bez toho jdou micro limity beatovat :f_biggrin:

Uploaded with ImageShack.us

Můj nynější graf vypadá zatím takto:

A teď už něco přínosnějšího:

:spade: (ne)Pokerové cíle na 1. polovinu roku 2012:
      -Být winning regulárem na CG SH NL50, tj. alespoň 3bb/100 winrate po 20 000 handách
      -Být winning hráčem low-mid MTTs s ROI alespoň 10% (můžu upravit, s MTT v podstatě začínám tak nevím, co od toho očekávat)
      -Vést v průběhu svůj blog, minimálně jednou týdně updatovat, jak se věci mají
      -Být v rámci možností aktivní na cz i en fóru
      -Plánovat si studijní, hrací a review sessions
      -Dokončit Učíme se vyhrávat
      -Přidat se do Cornieho výzvy 50 -> 10000 a úspěšně ji dokončit :f_p:
      -Nebýt result oriented -> dívat se na můj $ přírůstek pouze jednou týdně a to v neděli
      -A hlavně odmaturovat, vybrat si vejšku a dostat se sakra na ní

To je prozatím vše, budu rád za jakékoli připomínky, za podporu a za ochotu pomáhat :s_biggrin:

:diamond: Pro ty, co můj první post dočetli až do konce mám za trest přání do nového roku od Ruskie Disco Polo :f_biggrin: A hezky dokoukat až dokonce

• 11 odpovědí
    • redwarf01
      redwarf01
      Bronz
      Máme tu první update!

:spade: Včera jsme se s dalšími micro stakes hráči narychlo sešli u sweat session a je opravdu zajímavé vidět trochu jinou, také úspěšnou hru. Ohlasy byly celkově pozitivní, takže se dá očekávat, že to někdy zase zopakujeme a budeme tak neustále lepší a lepší.

:club: Jinak cíl na tento týden je pro mě jasný - nagrindit co největší volume. K bezpečnému přechodu na NL10 SH mi chybí už jen pár posledních buy-inů a jakmile je dongrindim, tak zkusím první shot. Tak mi držte palečky, ať to vyjde hned napoprvé :s_cool: . V každém případě si v neděli sednu k HEMu a pojedu review celého týdne + naplánuju si ten další, tentokrát zaměřený více na studium než na hru.

:diamond: MTT pro měsíc leden se odsouvají do pozadí. Nemyslím si, že je moudré dělit svoji pozornost na 2 různé formáty hry. Časem by se mi mohli začít plést dohromady. A o to víc mám času na cashku :f_love:

Tak se zatím mějte a GL na stolech
    • moudlajs
      moudlajs
      Bronz
      Registrace: 02.04.2010 Příspěvky: 194
      Cauko,

Fajn blog, aj ciele. Myslim ze Cornieho challenge takpovedaic otvorila oci a podnietila vela z nas zacat sa viac venovat pokru a seriozne studovat. Snad sa nam vsetkym podari uspesne dotiahnut challlenge to 10k. K tym MTT, tiez by som sa radsej zameral momentalne na jednu disciplinu naplno. Este tolko ze snad, ak budem mat cas, sa ku Vam pridam k tym sweat session, co moze byt urcite len prinosom. To je momentalne vsetko GL k shotu na NL10 ;) btw: Ruskie Disco Polo rulz :D
    • redwarf01
      redwarf01
      Bronz
      @moudlajs: Určitě na popud Cornieho se spousta hráčů začala seriózněji zajímat o poker a já jsem za to rád. Víc lidí teď aktivně komentuje handy, pomáhá méně zkušeným a motivuje druhé. Když to takhle půjde dál, tak je pro nás 10K challenge jenom začátek :s_biggrin:
      A koukám, že se ti graf pěkně otáčí směrem nahoru, tak se na NL10 asi za pár týdnů sejdeme :s_cool:
    • redwarf01
      redwarf01
      Bronz
      Tak před minulý týden jsem měl problémy s PC a moc jsem toho nenahrál, proto jsem minulý týden doháněl volume. A jak že se dařilo?

:spade: Shot na NL10 vyšel celkem ok, podle all-in EV jsem byl breakeven, ale 2BI pod EV, tak jsem si řekl, že než budu pokračovat NL10 nahraju 5bi na NL4. Povedlo se mi nahrát -5 BI - udělal jsem pár chyb (+ downswing? :f_biggrin: ), takže NL10 ještě počká. Nicméně nadešel týden studia, a proto můj trochu opožděný plán na tento týden:

:club: Plán studijního týdne NL Holdem CG SH:
      Moje úroveň je momentálně bronz, proto sjedu všechen bronz materiál, který na PS je.
      Články - hotovo
      Videjka česky
      • Twinnova Step by step série - hotovo
      • Ostatní Twinnova videa seřazená podle data - v plnění

Videjka anglicky - nestihnu, nechám na příští týden
      Poměr studium: hra 1:2 -> po 2 videích si dám celou stránku v HJ fóru a pak 1,5h session a pokusím se uplatňovat nové poznatky :)

Do té doby přeji všem co čtou GL :s_grin:
    • redwarf01
      redwarf01
      Bronz
      Jupijájej!
      Maturita úspěšně pokořena :s_cool: , což znamená, že teď bude spousta času na poker. Pár měsíců jsem neupdatoval a taky se mi nepodařilo splnit moje plány :f_cry: , přesto jsem ale stále tak nějak pokrově přežíval. Ale co není může být. Budu odteď psát moje dlouhodobé cíle zaměřené jen na volume, konkrétně změřitelné statusem na PS a s ultimátním cílem nagrindit BM :f_biggrin: .

Rozdělení odrážek:
      :spade: Plánování
      :diamond: Psychologie
      :club: Strategie
      :heart: RL

:spade: Momentálně mám sice zlato ale nahráno jen 35 PS bodů, proto je můj první cíl spíš symbolický - do konce měsíce nahrát stříbro. Na to mi stačí jen hodina hry denně :f_cool: . Mám tam rozjetý i nějaký bonus, takže budu svoje volume brát podle něj.

:diamond: Rozečetl jsem knihu The mental game of poker, a z toho mála, co jsem se dozvěděl, vypadá velice přínosně. Budu ji tedy souběžně číst a postupně uplatňovat co se naučím. Myslel jsem si, že jelikož mi tilt nedělá problémy, tak žádnou psychologii nepotřebuju, psychologická hra v pokru je ale mnohem komplexnější...

:club: Co se strategie týče, jsem ve fázi, kdy "vím, že nic nevím". Ve své hře mám spoustu leaků, o některých vím, o některých ne. Základní věc, která ovlivňuje snad všechny rozhodnutí u stolu je soupeřova range, z jejíž neznalosti pramení nejvíc chyb. Budu tedy jako první trénovat svůj hand reading skill, abych mohl rychle a správně přiřadit soupeři určitou range (viz Yegonovo 2. video).

:heart: Posilka, frisbee a nevyhnutelné samostudium vaření :f_p:

To je vše, držte mi palce a vám všem přeji GL!
    • redwarf01
      redwarf01
      Bronz
      Stříbro už je na cestě :f_grin:

:spade: Červen se potáhne v duchu Cash Point promo na Poker770. Vítěz si odnese 850$ a i za 40. místo je odměna 100$. Při velkém volume si myslim že se dá kandidovat na přední příčky a vyhrát tak (jen z bonusu) desítky buy-inů / týden na můj nynější NL10 limit.

Jinak na řadě je zlato takže go for it :s_evil: . Bankroll momentálně 663$ a když se mi podaří do července nahrát do 1K tak šup na NL25 a Cash game gymnázium.

:diamond: Dle návodu v knize jsem si sestavil svůj "psychologický profil", takže jsem si vědom svých slabých stránek a během června je napravím :f_cool:

:club: S hand readingem je všechno mnohem jednodušší a v podstatě v každé situaci, kdy přiřadíme soupeři určtiou range, víme přesně (s pomocí dalších informací) jakou lajnu zvolit. Problém, se kterým se na NL10 potýkám je ten, že hráči nehrají tak, "jak bych od nich očekával", takže 17/15 TAG defenduje na SB s A6s nebo hráči zběsile na flopu raisují TP no kicker a ženou se s tím do all-inu. Často pak mají ve své range handy, které bych jim nikdy nepřiřadil :f_mad:

Řešení (imo):
      1. Hrát převážně pro value, vyvarovávat se většině bluffů
      2. Přemýšlet o mé perceived range ale dávat ji jen malou váhu (= nebluffovat :f_confused: )

Tákže yeah
    • redwarf01
      redwarf01
      Bronz
      202/500 tímhle tempem bude zlato za 10-12 dní :s_love:

:spade: První týden v Cash Point promo byl víceméně úspěšný. Ze supportu mi sice dali naprosto špatný info a já tak v podstatě zabil první den, přesto jsem za tento týden +80$. Plán na další týden tedy zůstává stejný.

:club: Tuhle část teď dost zanedbávám, snažím se nahrát velký volume abych se dobře umístil v promo. Vím, že to není ideální, ale obojí mít nemůžu a já si teď radši vyberu easy money..
    • redwarf01
      redwarf01
      Bronz
      Další miniupdate:

348/500 PS bodů, takže vše podle plánu.

:spade: Plán zůstává stejný - nahrát dostatečné volume pro umístění v posledním týdnu promo akce. Větší update postnu na konci promo :f_cool:

GL
    • redwarf01
      redwarf01
      Bronz
      Je to doma :f_love:
      Když už to ta naše reprezentace v Polsku nezvládla, tak mám aspoň já svoje osobní zlato. Nakonec jsem to stihl za necelých dvacet dnů 2-4 hodiny hry denně, což je fajn. Taky to znamená, že platina bude až při grindění NL25, kam se minimálně příští měsíc ještě nepodívám, protožeee

:spade: první půlku července budu větrat hlavu na táboře jako vedoucí :s_cool: a tu druhou se budu dostávat zpátky do hry na NL10 a jen si tak udržím zlato. Těžko říct, kolik času na případný studium pokru bych si na táboře našel a jestli bych na to měl vůbec náladu, ale vytisknu si část pokerové knihy a uvidim co z ní přečtu.

:diamond: Ke zlepšení mindsetu mi dost pomohlo nekoukat se na výsledky ani po konci session, maximálně jednou týdně. Taky protože jsem poslední dobou hrál hodně (na moje poměry) stolů, tak už se nedívám, jak dopadnou allin situace. Většinou na to není ani čas, protože už je akce zase na jiném stole. Nejhorším problémem zůstává lenost a spalovárny času (youtube, facebook atd.) Na session si čas ještě najdu aleee

:club: studium jsem v poslední době dost odbýval :f_cry: . Něco bych měl nastudovat během tábora a pak ofc druhou půlku července při hraní.

:heart: Tak mám za sebou první měsíc prázdnin a teda uběhl nějak rychle pfff. Ale byl super :f_love:

BR mi vychází lehce přes 880$, takže v srpnu už bych viděl reálně shoty na NL25 :s_biggrin:

GL a užijte si prázdniny
    • redwarf01
      redwarf01
      Bronz
      :spade: Plán na červenec-srpen:
      - Věnovat pokru 6-8 hodin v hrací dny, což je každý den kdy nebudu někde odjetej.
      - Stanovovat si "téma týdne", kterému se budu věnovat tak dlouho, dokud si nebudu v každé situaci týkající se tématu naprosto jist.
      - Rozdělovat sessions na studijní, hrací a review.

:club: Téma týdne: shortstacking
      V knize Analytical holdem se autor věnuje v první části myšlení v rangích a plynule navazuje kapitolou jak hrát proti shortstackům. Jelikož se v pokru hraje s efektivními stacky tak ve hře proti shortstackovi jsme v podstatě taky shortstack a měly bychom hrát tedy proti němu optimální shortstack strategii.

=> Týden shortstackování :s_cool:
      Vytvořil jsem nějaký tabulky pro 3betování, light-3betování, callování 3betů a nastudoval si zatim silver články na PS o shortstackování. A takhle to po dnešku vypadá:

Údajně by měl správnej shortstacker vydělávat na NSD a prohrávat na showdownech, což se teda neshoduje s výsledky. Asi to bude kvůli nedostatečný fold equity na NL10-25. Mohl by mi s tímhle nějaký (třeba i bývalý) shortstacker poradit? :f_grin:
      Taky je docela problém najít dost stolů, kde je povolen buy-in s 20bb. Na herně kde hraju jsou tak zhruba 4 NL10 a 4 NL25 FR stoly, takže když na polovině z nich zdubluju tak musim pomalu vypínat/hrát BSS, což není ideální. A ještě by mě zajímalo jak je to s shortstackováním na 6-max stolech... :f_confused:
    • redwarf01
      redwarf01
      Bronz
      :spade: Plán na srpen:
      - Nagrindit první platinu
      - Pokračování v plánu červenec-srpen
      - Začít shotovat NL20, vždy s 2 buy-inovým stoplossem
      - Být aktivnější na PS

:club: Téma týdne: openraising
      Po projití svých statů jsem zjistil jaká jsem strašná nitka s 18/15. Najdu si proto nějaký materiál o openraisingu a začnu rozšiřovat svou openraising range.

Ještě graf za 16.7.-31.7.

Zatím vše
      GL :f_p: