Lednový fix limit - pokec pro hráče FL

• opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270

Lednový fix limit

pokec pro hráče FL

Lednový fix limt je vlákno pro všechny hráče FL, kteří si chtějí bez limitů pokecat o svých sessions, pochlubit se svými výsledky, upozornit na rybu u stolu nebo na svůj hot run, případně jenom hodit řeč a poznat se s ostatními hráči FL. Každý měsíc bude založeno nové téma pro tento pokec. Toto vlákno bude vždy založeno administrátory nebo moderátory. Přestože se jedná o "pokec", tak zde nechceme vidět žádný spam a platí zde stejné principy jako ve zbytku fóra.

Toto téma je vhodné na všechny drobné příspěvky, nápady, zjištění, bragy, okamžité informace atp. Znáte ten pocit, kdy chcete něco říct, ale nikam se to tématicky nehodí? Nebo se Vám nechce na tuto drobnost zakládat speciální téma? Napište nám v tomto tématu ;) Toto téma je otevřené veškerým debatám o fix limitu v lednu :f_love:

(Pokud si naopak váš příspěvek zaslouží vlastní téma, nebo už toto téma existuje, např. Hand of the Day, Dobrý den? pošlete svůj graf, atd bude obvykle lepší napsat váš příspěvek do tématu, který je věnován danému tématu.).

Hodně štěstí v lednu! ;)
  • 146 odpovědí
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2009 Příspěvky: 5,202
      Tak a začínáme z ostra http://cs.pokerstrategy.com/video/22392/ :f_biggrin: :s_evil:
    • jurik05
      jurik05
      Bronz
      Registrace: 15.11.2011 Příspěvky: 245
      Yes, je to bronz.. :D :heart:
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Registrace: 21.09.2011 Příspěvky: 1,482
      já začal včera zostra, komu se mam vyplakat kurňa :D
      zase se vracim na dva stoly, jinak bustnu :f_o:
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,231
      vcera byly asi naky skrvny na slunci..ja tam taky nechal asi 10 USD, ale pravda je, ze sem hral jak megafish..:/
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      já tam nechal 12$ a nevim, prostě jsem prohrál všechny showdowny, nic složitýho se nedělo.. to bylo jak lavina
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Registrace: 07.05.2011 Příspěvky: 2,451
      ahoj, zapakuju svoji otazku z prosince, pokud se najde nekdo kdo bude vedet nekterou z odpovedi, pripadne by si o tom chtel diskutovat je vitany :)

obracim se na vsechny o radu, doufam ze odpovi i Stepan. Rekl bych ze jsem pulku problemu vyresil tim ze jsem dokazal zformulovat otazky na co se zeptat.

Nevim jak hrat kdyz me souper 3-bet preflop, nemam tak inciativu ani pozici. Na FR to resim jednoduse, proste zahazuju na flopu, nepojdeji na turnu. Vadi me ze vetsina souperu proste kazdou street da sazku nebo ji dorovna, pokud je pot 3-betovany.

Pro lepsi orientaci ma kazdy bod pismenko nebo cislo, tak ho prosim pouzivejte u odpovedi.

Sepsal jsem poznatky

A) nema smysl davat cap, stejne dorovna a kdyz dam c-bet flop nejcasteji dostanu raise
      B) nema smysl zkouset souperovi sebrat inciativu, i kdyz me ji necha, ma na me pozici a kdyz nebetnu, betne on. V drtive vetsine rovnez 3-betovany pot preflop agresor proti jednomu hraci nezahodi.

Nevim jak zahrat
      1) mam monster, AA, set, dva pary. Souper me obvykle zaplati jen jeden ch/r na turnu a pak docaluje do riveru, vic se asi vymacknout neda ?
      2) Mam AK, AQ a netrefil jsem zadnou dalsi draw, co s tim delat ? Respektive kdy to zahodit kdyz nic nehitnu. na turnu, nebo az riveru, nebo vubec ?
      3) Mam nizky PP o kterem predpokladam, ze porazi jen A hight, pokud souper mel PP nebo neco hitnul tak porazi on me. Co s nim ? Zatim to hraju ze docaluju do riveru, pokud se neobjevi na boardu A, na to zahazuju.
      4) Hitnul jsem stredni nebo nejnizsi par. Tady hrozi ze souper ma lepsi kicker (obvykle A), nebo vyssi pocket par, pripadne top par. Resim to stylem docallovani riveru.
      5) Mam top par (mimo paru A, to je bod 8), ma smysl davat raise ? a pokud ano tak kde ? Hlavne tu hrozi ze souper muze hodit 3-bet pokud ma monster. V soucasny dobe to resim ch/r turn nebo kde ho dostanu.
      6) mam flush, straight draw, to calluju, kdyz neprijde zahodim na riveru. kdyz prijde tak ch/r. To jedine asi umim hrat.
      7) mam dve overkarty, ale ne A. Fold na flopu ?
      8) trefil jsem par A, co s tim ? pokud ma souper taky A, tak mam horsi kicker, je jasne ze to nezahodim, ale ma smysl davat ch/r ?
    • mirisekvip
      mirisekvip
      Bronz
      Registrace: 29.11.2011 Příspěvky: 115
      Připojuji se k otázce....sám bych ji neformuloval lépe :)
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Ahoj,

to je ale otázek :s_biggrin:

takže obecně k CAPu - budu o něm mluvit podrobně v nějakém příštím videu, ale obecně CAP nedáváme nikdy mimo pozici - více value vytěžíme z line ch/r turn než z cap pf, jelikož tam jde o small bet a turn ch/r je big bet. Druhý význam capnutí, tj získání respektu opět mimo pozici naráží na to, že soupeř může na pozici zahodit kdykoli chce, takže mimo pozici necapujeme. Na pozici capujeme pro value nebo pro iniciativu a možný check behind na flopu/turnu.

1.) to je standartní line, ch/r nebo raise turn podle pozice, když budeš chtít vytěžit více, tak riskuješ soupeřův check behind nebo insta fold, proto je v HU nejlepší raisovat turn.
      2.) s AK a AQ jde o to, jaký je soupeř, proti reg hráči je lze normálně 3* betnout a čistě pro value, protože většina reg hráčů na nezkompletovaných draw boardech docalluje A high. Pokud je ale soupeř opatrný a začne přes tebe sázet, tak je klidně zahoď. Ta otázka je hrozně obecná, odpovědí mohou být všechny tři možnosti, ale velmi obecně a zhruba - proti 1 hráči nefoldovat AK/AQ, proti více foldnout.
      3.)v 3-betovaném potu nemíváš moc nízkých párů, ne? :s_o: ale jasně, pokud je tam několik overkaret, tak je nejlepší line conbet turn, check river a potom check/call na dry (tj bez došlých draws) stole a nebo check/fold, pokud je tam např barva nebo postupka.
      4.)v současné chvíli to určitě není špatné řešení. Postupem času se budeme učit takovéto páry hrát agresivně, protože jak se podle stakes zvyšuje počet 3betů, tak se zvyšuje i počet missnutých boardů a každý pár má cenu zlata.
      5.)jj, dávej opět obecně, ch/r na streetě, kde ten tp dostaneš
      6.)proti dobrým soupeřům je lepší donkovat river, mluvím o tom v předposledním videu, většina dobrých hráčů pozná, když ti přijde draw a dají ti check behind
      7.)nn, tady si to musíš spočítat pot odds, případně když máš čas i implied odds, ale většinou callneš flop (šance že ti na turnu přijdou overkarty, pokud nemáš žádné draw, je cca 12% a to na tom fplopu většinou máš) a na turnu složíš, když ti přejde ještě nějaký out, tak call...hlavně v potech, kde je hodně lidí
      8.)záleží na range 3betu u soupeře, pokud tam má karty jako A2+, tak můžes ch/r v podstatě jakékoliv eso, protože vaše role se obrací a ty máš lepší kicker a on zahodit nemůže. Každopádně i když máš slabý kicker, tak zahodit nemůžeš, protože on může mít pořád KK/QQ a nebo máš odds na tu menší kartu, případně str8 nebo flush draw s ní.

ufff...úplně jsem se modlil, aby se mi nevypnul pc :s_biggrin:
    • irik83
      irik83
      Bronz
      1) mam monster, AA, set, dva pary. Souper me obvykle zaplati jen
      jeden ch/r na turnu a pak docaluje do riveru, vic se asi vymacknout neda ?
      tady si myslim, ze z toho vic nevymacknes, ja to vetsinou resim bud tim ch/r na turnu a dalsim betem na riveru nebo podle toho jestli o hraci neco vim tak uz i betem na turnu..vetsinou ale mam spatnou zkusenost s ch/r, protoze to zustane jen u checku tak radeji betnu... tady by me spis zajimalo na jaky stat se divat abych poznal jak se nejcasteji hrac v situaci ch/r zachova (tedy pokud to jde), ale jinak dost vychazim z hry na flopu, pokud hitnu a souper projevi agresi tak to zkousim s ch/r na turnu, jinak to nema cenu a radeji betuju, ono dle myho neni zas takovej problem, ze nevyhravas jen monster poty a mam dokonce pocit(pokud se pletu tak me opravte) ze i Stepan to zminoval, ze u vyssich stakes jsou ty poty spis mensi nez vetsi

2) Mam AK, AQ a netrefil jsem zadnou dalsi draw, co s tim delat ? Respektive kdy to zahodit kdyz nic nehitnu. na turnu, nebo az riveru, nebo vubec ?
      pokud mam tyhle ombinace a mam pozici tak sleduju jak se chova souper na flopu. Pokud mi na nehitnutem flopu pouze dorovna cbet tak jdu samozrejme na turn, pokud ani tam nic nehitnu tak davam check behind a pockam co udela souper, bud ziskam zdarma river nebo zahodim..(pokud je to maniak, ktery hraje hodne tak v zavislosti na odds dohraju i river, jinak ten river se podle odds da dohrat i casteji s A high, ale me to vetsinou stejne nevyjde :D ) pokud nemam pozici/iniciativu tak se vetsinou rozhoduju uz na flopu jestli zahodim nebo ne...

3) Mam nizky PP o kterem predpokladam, ze porazi jen A hight, pokud souper mel PP nebo neco hitnul tak porazi on me. Co s nim ? Zatim to hraju ze docaluju do riveru, pokud se neobjevi na boardu A, na to zahazuju.
      ja vetsinou s timhle PP kouknu na flop a tam se rozhodnu, opet podle soupere, pokud vim, ze bude kazdou street betovat tak to zahodim rovnou, pripadne zahodim na turnu, pokud je to opet nejaka maniac fish tak docaaluju az do SD a pripadne k nemu hodim poznamku jak a co zahral

4) Hitnul jsem stredni nebo nejnizsi par. Tady hrozi ze souper ma lepsi kicker (obvykle A), nebo vyssi pocket par, pripadne top par. Resim to stylem docallovani riveru.
      tady pokud zacne nejaka akce na flopu tak to radeji zahazuju..nema cenu to callovat a cekat co me prevalcuje na dalsich streets..

jsou to ale ciste moje osobni myslenky a vetsinou to tak zahraju, aspon se dozvim co delam spatne a co snad umim obstojne odehrat...dopisu dyztak pozdeji i dalsi body..
    • irik83
      irik83
      Bronz
      a aby se nam to tema zase nekam posunulo nahodim otazku:

:heart: :heart: :heart: :heart: JAK VYPADÁ VAŠE TYPICKÁ LIMIŤÁCKÁ SESSION? :heart: :heart: :heart: :heart:

takovy otazky se uz nekolikrat poruznu nachazely, ale treba najdeme nejaky odlisnosti od nolimitaku, keri grindi na x stolech, sedi pred nekolika monitory a jedou bez ohledu na svet :D Ja osobne si porad rikam, ze nez se to radne naucim tak si pujdu sednout do vedlejsi mistnosti, bez televize, bez psa, bez rusivych vlivu a tam si na zed pred sebou nalepim veskery poznamky a tabulky :heart: se kteryma budu hrat, ale nakonec zapnu bednu, zapnu par stolu a este u toho cucim na net..no pro zacatecnika naprosto nevhodny..navic po kazde druhe treti hande furt cucim do hemu jak se mi vyviji session, coz zrejme taky neni az tak idealni..takze co vy? :s_cool:
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Sám v pokoji, dva stoly uprostřed monitoru, po stranách tabulky. Když hraju 3-4 tak mám tabulky na papíru na čtvrtce A3 a tu mam položenou vedle monitoru. No a furt nadávám :f_biggrin:
    • jurik05
      jurik05
      Bronz
      Moje session : Musím počkat na večír až je klid nebo když není doma nikdo. Zapnu dva stoly a rozložím okolo sebe asi 30 papírů :f_grin: a jedu.. samozřejmě na net taky kouknu ale až tak po 30-40min kdy se už fakt nudim :O
    • CC100
      CC100
      Bronz
      Registrace: 10.05.2011 Příspěvky: 766
      Moje session: dva stoly, občas teď zkouším i tři.
      ŽÁDNÉ tabulky po stranách, ŽÁDNÉ rozložené papíry kolem monitoru!

Dřív jsem to tak mněl. Od té doby co jsem si vyčistil stůl je mi lépe.
      Co vím, to vím... a range na jednotlivé pozice už bych snad měl znát z paměti, ne? :evil:

pokud hodně dlouho netrefuji ničím flopy bouchám pravou pěstí do stolu a kleju

jinak jsem většinou klidný, co se týče pocitů,
      tak někdy si při hraní online pokeru připadám tak trochu jako pí.us...

občas se při session, když hodně nejde list podívám sem na PS do FL fóra :)
    • jurik05
      jurik05
      Bronz
      občas se při session, když hodně nejde list podívám sem na PS do FL fóra :)
      +1
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Ahoj,

já hraju kdykoli je čas. Je docela zvláštní, že i když je to hlavní moje zaměstnání, tak musím přizpůsobovat hraní okolí a ne naopak :s_confused: Jinak přímo u hraní se občas taky mrknu na net, ony ty stoly většinou samy vyskočí :f_biggrin:
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Registrace: 07.05.2011 Příspěvky: 2,451
      tak u me to vypada tak ze, otevru minimalne 6 stolu a pokud je na nich pomala hra (treba 40 her do hodiny), tak abych se nenudil otviral dalsi 3 jeste.

Kdykoliv nemam na stolech akci tak sleduju v loby, jestli se nezhorsila kvalita nejakeho stolu (malo % hracu na flop, maly pot), pak se na ten podezrely stul podivam, a vetsinou dam odsednout pristi blind, obcas kdyz mam pozici na fishku tak u stolu zustanu jen kvuli ni. Zaroven se prihlasuju do waiting listu, nekdy me pridje ze s timhle zaberu vic casu nez hrou
    • Begginer509
      Begginer509
      Bronz
      Registrace: 27.10.2011 Příspěvky: 1,397
      No jsem asi sralbotka, ale obvykle hraju pořád ještě jenom jeden stůl. Je to asi takovej můj zlozvyk, dumat, přemýšlet, přemítat, psát do poznámek každou kravinu a pak něco zahrát. Jakmile začnu přidávat stoly, obvykle hraju děsně blbě. Ale zase na druhou stranu u toho jednoho stolu jsem schopný strávit i hodiny v tahu. Teď už tedy dělám po shlédnutí Dvanáctera přestávky.
    • cimprcampr
      cimprcampr
      Bronz
      Registrace: 10.05.2011 Příspěvky: 1,315
      zatím nejlepší den ever :) A to přesto, že mě Supertrpaslik obral za jeden orbit, než jsem si stihl odsednout, o 2 dolary :)
    • SuperTrpaslik
      SuperTrpaslik
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 118
      sorry kámo :D
      prostě štěstí, netrefit tu 6-tku tak jsi byl jasnej favorit

jinak ja zatím dneska -5 dolaru X(