bubble TT 4bb

• revo933
      revo933
      Stříbro
      Registrace: 26.05.2011 Příspěvky: 1,113
      No-Limit Hold'em Tournament, 200/400 Blinds (4 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

SB (t1520)
      BB (t6600)
      UTG (t5160)
      Hero (Button) (t1720)

Hero's M: 2.87

Preflop: Hero is Button with 10, 10
      UTG bets t5120, Hero calls t1680, 2 folds

Flop: (t3960) 3, 4, 2 (2 players)

Turn: (t3960) K (2 players)

River: (t3960) K (2 players)

Total pot: t3960

Results below: Hero had 10, 10 (two pair, Kings and tens). UTG had Q, Q (two pair, Kings and Queens). Outcome: UTG won t4120

Bol to dobry call? Alebo som mal pockat kym vypadne hrac za mnou, kedze by bol prvy blindet out.
  • 6 odpovědí
    • furry07
      furry07
      Bronz
      Registrace: 20.06.2009 Příspěvky: 275
      Tak podle SNG Wizardu bys měl tady hrát pouze QQ+ ;)
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Když jsem se na to podíval poprvé, tak to pro mě byl jasný call, ale pak jsem se blíže podíval na stacky a došlo mi, že to asi tak jasné nebude, ptž. MS pushuje okolo 14bb a riskuje přitom, že ho callne ten BS na BB, takže jeho range tu nebude zase tak široká, jak říká NASH.

Potřebuješ 62% proti rangi MS. Tu nemáš pokud nepushuje více než 20%.

Takže závisí, co si o něm myslíš a taky, co si on myslí o dalších hráčích, hlavně o BS. Pokud se mu jeví jako dobrý hráč, kt. dokáže 77 na jeho AI složit, tak tu jeho range může být velmi široká.
      Dokonce kdyby BS calloval okolo 5% a SS by necallovali víc než 7%, tak je to prakticky ATC spot - já být MS, tak bych na push s K2o, ale neměl a pushoval více tight.
      Určité kombinace bych také pouze min raisnul, ptž. bych prostě nechtěl riskovat vypadnutí, když mám o 10bb více než 2 SS.

Na tvém místě bych to určitě dal, ptž. bych se nechtěl dostat do situace, kde tvůj konkurent pushne BvB BS mu zahodí, pak mě budou oba větší stacky 2 kola abusovat a přijdu o 1,5bb, což je více než 1/3 stacku.
    • revo933
      revo933
      Stříbro
      Registrace: 26.05.2011 Příspěvky: 1,113
      Tazko povedat kolko by pushoval, to som prave nevedel odhadnut... bola to druha handa v bubble a staty z minulych turnajov som nemal, kedze som presiel na novy limit. Staty som ani nepostoval, kedze z nejakych 30hand sa toho az tak zistit neda :/
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      CO by musel pushovať širšie ako 20%, aby si ho mohol dorovnať. Reálne na bubline tak pushovať asi nebude, lebo na BB má väčšieho bigstacka a 2 shortstacky, z ktorých 1 skoro vypadne.

Call závisí aj na správaní SB. Ak je pasívny, tým skôr môžeme dorovnať a vziať malú -ev. Ak by široko pushoval po našom folde a mohol ľahko vypadnúť, tak je lepší fold. :)
    • inzenyrKralik
      inzenyrKralik
      Bronz
      Registrace: 12.05.2011 Příspěvky: 169
      Podle mě je to hraniční call.
      Proti hovoří fakt, že pushuje z UTG do big stacku na BB, tudíž pokud to není úplný sebevrah, tak v ruce něco mít bude. Když prohraješ, umeteš shortstackovi cestičku k penězům.
      Na druhou stranu: máš dobrou handu a 4BB. Orbity jdou ve čtyřech hráčích rychle - jaká je šance, že ti přijdou lepší karty, než tě blindy sežerou? Shortstackovi na tebe chybí jen pár chipů, stačí jeden povedený steal a jsi stejně nahraný... S každou další ztrátou výrazně klesá tvoje foldovací síla. Openraiser může kalkulovat se strachem z bubliny a hrát handy jako AK-AJ, KQ a pod., na které máš.
      Záleží na readu, který na něj máš. Kdyby to byl rock, asi bych to zahodil. Jinak bych callnul a doufal, že nemá monster. :rolleyes:
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

i bez nějaké kalkulace jsem to viděl na první pohled na fold.

Když jsem to zadal do wizu a nějaké tight čísla pro soupeře, tak mě to pouze utvrzuje v prvním dojmu.

Wiz:

Takže v podstatě pokud nevíš, že soupeř bude hodně loose, tak je to pro mě easy fold.

V podstatě začínám přemýšlet až od JJ+. JJ podle toho, co si myslím o soupeři.