Jak zahrát 2 páry

• Life4Tale
      Life4Tale
      Bronz
      Registrace: 11.11.2011 Příspěvky: 215
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $30(BB) Poker Stars
      SB ($1,680)
      BB ($1,700)
      UTG ($2,070)
      Hero ($1,430)
      UTG+2 ($3,950)
      MP1 ($1,865)
      CO ($1,375)
      BTN ($1,500)

Dealt to Hero Q:spade: A:club:

fold, Hero calls $30, fold, fold, fold, fold, SB calls $15, BB raises to $60, Hero calls $30, SB calls $30

FLOP ($180) 3:club: A:diamond: Q:club:

SB checks, BB checks, Hero bets $90, SB calls $90, BB calls $90

TURN ($450) 3:club: A:diamond: Q:club: 6:spade:

SB checks, BB checks, Hero bets $450, SB folds, BB raises to $900, Hero raises to $1,280 (AI), BB calls $380

RIVER ($3,010) 3:club: A:diamond: Q:club: 6:spade: 4:spade:

Results follow:
      BB shows Ah As (Pre 93%, Flop 95.4%, Turn 100.0%)
      Hero shows Qs Ac (Pre 7%, Flop 4.6%, Turn 0.0%)
      BB wins $3,010

Na turnu jsem chtěl pot sebrat, vzhledem k tomu, že jsem předpokládal flush draw u jednoho ze soupeřů, takže proto bet pot. Na soupeřův reraise, už mi nezbývalo nic jinýho než call, přestože bylo jasný, že jsem pozadu, takže jak se zachovat na turnu? Check mi přišel moc tight. Soupeř na BB byl fish se 41/18 .
  • 4 odpovědí
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Pred flopom by som zložil. Ak by som mal hrať, tak až na pozícii MP1 raisom.

Ako to bolo hrané... Po limpe by som dorovnal.
      Na flope by som betol okolo 2/3 potu. Na turne tiež. Po raise/pushi villaina už nesmiem zložiť/môžem shovnúť, lebo mám príliš dobrú kombináciu. :)
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Limp AQo preflop je strašná chyba, ještě k tomu UTG+1, ptž. budeš často hrát multi way pot, kde se může mnohem častěji stát, že ty solidně trefíš, ale z těch x soupeřů se najde ještě někdo, kdo trefí solidněji.

Samozřejmě si dostal solidní set up, ale dalo se tomu předejít kvalitnější preflop hrou.

Osobně z brzkých pozic folduji AQo, vím je to docela tight, ale já se nerad dostávám na flop.

Po tom raisu na turnu, bych si nemyslel, že jsem pozadu, ptž. mě poráží pouze 2 kombinace (33 - asi by raisoval flop a 66 - asi by složil na flopu) + 2 velice nepravděpodobné AA a QQ.
    • inzenyrKralik
      inzenyrKralik
      Bronz
      Registrace: 12.05.2011 Příspěvky: 169
      Limp z UTG je určitě nejhorší varianta. Na rozdíl od předřečníků ale považuju zahodit AQ za hodně weak, pokud to není jednostolový DoN. Tam bych o tom v téhle fázi možná uvažoval. Při skoro 50 BB bych otevřel raisem 5 BB (4 standard+1 navíc za pozici) a zahodil bych na případný tříbet behind. Předpokládám, že takový raise by SB už nedorovnával.
      Pokud by soupeř jen dorovnal: Flop je dobrý, betoval bych ale určitě víc. Handu musíš chránit proti flush draw - polovina je určitě málo, dává soupeřům skvělé odds. Dal bych okolo výše potu. Pokud by soupeř znovu dorovnal, turnová karta nic neřeší, vsadil bych pro value cca 2/3 potu. Po jeho tříbetu už nemůžeš zahodit - může mít jen draws a ty máš pořád outy na full house.
      Edit: podíval jsem se na results. S takovou handou by pravděpodobně tříbetoval i tvůj raise, tudíž bys měl snadný fold a moc by tě to nestálo.
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

úvodem... Předpokládám, že se jedná o MTT SnG, vzhledem ke stackům na stole a tvým dřívějším postům, proto prosím pro příště, pokud to tak opravdu je, napsat tuto skutečnost minimálně do threadu, ideálně do nadpisu. Díky za pochopení.

Co se otvírání AQo týče... Shrnul bych to takto. V MTT SnG, tedy SnG bez risk aversion v pohodě na open-raise. V DoNu fold. V FR STT (50-30-20) záleží i na hráčích u stolu. Pokud je stůl hodně špatný a dostaneme často např 2 a více callů, tak můžeme AQ klidně zahodit, její profitabila není zrovna nějak exkluzivní, pokud je však stůl rozůmně tight, tak bychom ji už měli otvírat. Pokud se však necítímě na ji hrát po flopu a musíme jí často hrát po flopu (což většinou značí fishy stoly), tak to můžeme klidně zahazovat. Ovšem naše rozhodnutí je raise nebo fold, narozdíl např od 99 nebo TT, které můžeem i limpnout kvůli set miningu.

Takže tady raise preflop.

Tak jak hráno... Nemůžeš 3-way vsázet jen 50% potu, tvá handa je stále zranitelná a potřebuješ protektovat, vsadil bych alespoň 3/4 potu. Na turnu by takto sizing měl bych kolem tohoto čísla. Je nesmysl sázet na flopu 50%, kdy proti tobě případní soupeři s draws mají více equity a potom vsázet pot na turnu, kdy je jejich equity značně menší.
      Jinak na turnu už samozřejmě nemůžeš skládat.