Startovní kombinace v Equilabu

• Begginer509
      Begginer509
      Bronz
      Registrace: 27.10.2011 Příspěvky: 1,397
      Ahoj,
      omlouvám se případně za hloupej dotaz nováčka, ale nejde mi do hlavy, když si otevřu Equilab a rozkliknu Hand Range selection a zkouším si zamodřit ty startovní kombinace od nejlepší až po nejhorší, tak jako nejhorší kombinace je tam 32o a ne 72o ?( . Možná to mám nějak špatně nastavený a nebo je tu něco, co nechápu, jak to hodnocení těch startovních kombinací v Equilabu je vlastně postavené?
  • 3 odpovědí
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Platina
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,301
      Protože 72o má o cca 2% větší šanci na výhru oproti 100% range
    • Begginer509
      Begginer509
      Bronz
      Registrace: 27.10.2011 Příspěvky: 1,397
      Aha,
      myslel jsem si, že nejhorší startovní kombinace je právě 72
    • peedek
      peedek
      Stříbro
      Registrace: 26.09.2010 Příspěvky: 784
      Říká se že 72o je nejhorší startovní kombinace, protože jsou to 2 nejnižší karty, které nejsou schopny vytvořit postupku ani barvu (když nepočítáš situaci, kdy použiješ jen jednu kartu z ruky a 4 ze stolu).

S tímto tvrzením souhlasím co se týče postflop hry.

Pokud se ale budeme bavit o situaci kdy jdou 2 hráči do allinu před flopem, pak je jednoznačně lepší 72o. Má totiž větší showdown value, protože pokud deme preflop do allinu, tak je důležité hlavně to jak máme vysoké karty (nejčastěji totiž sestavíme kombinace v podobě párů, spíše než postupky a barvy).

Takže vlastně de spíš o to z jakého úhlu pohledu se na to díváš, nejhorší startovní kombinace v holdemu jsou jak 32o tak 72o.