/30 KK vs turn flush

• s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      PokerStars - $6.45+$0.55|15/30 NL (9 max) - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 3

UTG+1: 1,450.00
      Hero (MP): 1,490.00
      MP+1: 1,510.00
      LP: 1,520.00
      CO: 1,470.00
      BTN: 1,460.00
      SB: 1,480.00
      BB: 1,480.00
      UTG: 1,640.00

SB posts SB 15.00, BB posts BB 30.00

Pre Flop: (45.00) Hero has K:spade: K:diamond:

fold, fold, Hero raises to 90.00, fold, fold, fold, BTN calls 90.00, fold, fold

Flop: (225.00, 2 players) 9:spade: 8:heart: 5:spade:
      Hero bets 135.00, BTN calls 135.00

Turn: (495.00, 2 players) Q:spade:
      Hero bets 257.00, BTN raises to 600.00, fold

staty: 75/0(4)

Na turnu jsem plánoval bet/raise, ptž. mám stále re-draw - jenže ta může být často už teď zabitá Axs nebo hotovou flushí.
      Tak jsem si uvědomil, že přišla snad nejhorší možná karta - Qs dává ještě možnou str8.
      Kdyby přišla místo Qs 2s, tak to tam pošlu, ale takhle jsem se rozhodl zachovat stack.
      Samozřejmě mohl jenom chytnout queenu ke svému AQ,KQ,QJ,QT.

btw. Když se nedaří, ale pořád mám celkem bezpečný roll, vyplatí se třeba přejít na nižší limity, abych případný swing přečkal s co nejmenšími ztrátami? Momentálně zažívám fakt strašný peklo.
  • 15 odpovědí
    • asketak
      asketak
      Bronz
      Registrace: 11.04.2010 Příspěvky: 191
      Ahoj

Rozhodně nebude mít prothráč JTs tak často, abys změnil rozhodnutí, jestli callnout nebo foldnout kvůli obavě ze strightu. (Na něj máš navíc stále FD.)

Qs je imho mnohem lepší karta než 2s protože ta trefuje některé jeho handy které tak tvoří top pair, nad kterýma vyhráváš(A které spousta hráčů hraje tímto způobem), zatímco 2s tvoří pouze flushe.

Na flopu bych zvětšil conbet, abych se právě před touhle situací bráníl, pak bys byl měl větší lepší pot odds callnout to pro FD.

Turn bych v téhle situaci zahrál stejně.
    • L4nce
      L4nce
      Bronz
      Registrace: 10.07.2011 Příspěvky: 197
      preflop raise na 115, flop bet na 150, turn bet 322 a reraise all-in. Na každé street vsaď prostě více, nech si ty KK zaplatit.

Pokud budeš pokládat takovýto handy, tak přicházíš o spoustu value v long runu. Btw tato handa značí, že jsi bohužel nejspíš "result oriented". Sám sis správně vyjmenoval handy, které může mít a které porážíš, navíc máš tu FD a ještě o něm víš, že je pravděpodobně gambler (75/0(4)), tzn. nemůžeš mu hned věřit handy, s kterými je ahead.
    • RoyalAKQJT
      RoyalAKQJT
      Bronz
      Registrace: 20.11.2011 Příspěvky: 190
      :diamond: Je pravda, že postflop c-bet dobrý ale na tom turnu mhol být ten bet vyšší skoro až pot-bet aby ses chránil, on tam mohl mít toho blokera As právě s tou quinou..

:diamond: Každopádně kdybys to callnul a přišel by zas list, nebo desítka nebo jack nebo ještě lepší "eso", tak bys byl vystavený s největší pravděpodobností tomu saménu a zahrát by to bylo těžké.. :s_biggrin:

:club: Zahrál bych to stejně.
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      L4nce původně napsal

Pokud budeš pokládat takovýto handy, tak přicházíš o spoustu value v long runu. Btw tato handa značí, že jsi bohužel nejspíš "result oriented". Sám sis správně vyjmenoval handy, které může mít a které porážíš, navíc máš tu FD a ještě o něm víš, že je pravděpodobně gambler (75/0(4)), tzn. nemůžeš mu hned věřit handy, s kterými je ahead.
      Nemyslím si, že bych byl result oriented, spíš jsem byl blbej, že jsem si ty handy při hře nevybavil...budu muset snížit počet stolů.

Přece jen, když tě raisne někdo, kdo má 75/0, tak to něco značí. Navíc, jak je v mnoha poučkách, projevil jsem sílu pf, na flopu na turnu a on se do mě stejně pustil, ale samozřejmě mohl chytnout tu Q a teď si myslí, že je ahead a raisuje.
    • Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Registrace: 10.11.2010 Příspěvky: 2,977
      Máš na něj jen 4 handy ne? takže to 75/0 neznačí fakticky nic!!!!

Preflop bych šel asi za 120, ať platí, blindy jsou malé a s KK to chci dostat zaplaceno.
      Na nízkejch limitech nepoznají rozdíl v sizingu.
      Flop to chce betovat za 3/4 potu a´t bereš value z těch draws.
      A ten turn. Záleží jestli jsi ty handy co byly předtím viděl.
      Pokud máš hodně stolů a nevíš nic, nejsem si jistej že ta točka je tak jasnej move.
      U hráče se statama a TAG stylem hry bych šel jasně fold. Nevím co tady.
      Ale jak se říká, dokud nemáš ready, počítej že hráč hraje dobře.
      Takže si nemyslím že fold je taková chyba, jak píše L4nce.
      Asi bych taky foldoval, pokud bych nevěděl nic.

Pokud by hráč byl víc loose a měl jsem to na rozumném vzorku hand, nebál bych se to točit a s radostí a očekáváním.
    • Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Registrace: 10.11.2010 Příspěvky: 2,977
      btw. Když se nedaří, ale pořád mám celkem bezpečný roll, vyplatí se třeba přejít na nižší limity, abych případný swing přečkal s co nejmenšími ztrátami? Momentálně zažívám fakt strašný peklo.[/quote]Pokud řešíš tohle, myslím si že lepší než jít na nižší limit je snížit počet stolů a délku session. A navíc zvýšit analýzy hand a rozbory. Získáš herní jistotu a menším počtem stolů budeš mít lepší soustředění. Já v jednu chvíli hrával 12 stolů (to bylo asi moc) a když se nedařilo, vrátil jsem se nakonec až k šesti a rozdíl na odhad ranges a jistotu v push/fold byl neskutečnej. prostě ta trocha času a klidu udělala hrozně moc. navíc člověk získá jistotu
    • L4nce
      L4nce
      Bronz
      Registrace: 10.07.2011 Příspěvky: 197
      Ahareen původně napsal
      Máš na něj jen 4 handy ne? takže to 75/0 neznačí fakticky nic!!!!
      samozřejmě, že info po 4 handách v drtivém počtu případů, neznamená vůbec nic. V tomto ale lze z toho odvodit jednu podstantou věc.
      75/0 za prvé říká, že z prvních 4 hand, co sedí u stolu, již 3 hrál. Co je pravděpodobnější, že tento unknown si přišel trochu zagamblit nebo že chytil 3x ze 4 hand dostatečně silnou handu, s kterou může jít na flop ? Na těchto buy-inech je to většinou to první....

hAnziCZech původně napsal
      Přece jen, když tě raisne někdo, kdo má 75/0, tak to něco značí. Navíc, jak je v mnoha poučkách, projevil jsem sílu pf, na flopu na turnu a on se do mě stejně pustil, ale samozřejmě mohl chytnout tu Q a teď si myslí, že je ahead a raisuje.
      když tě někdo raisne na turnu, tak 75/0 ti o důvěryhodnosti raisu neřekne přece nic, druhé číslo ve tvých statech je předpokládám preflop raise, ne agrese postflop....Navíc zde už ti 0% preflop raisu po 4 handách neřekne vůbec nic, takže tuto statistiku nemůžeš zde použít ve svůj prospěch ani náhodou.

Závěrem si myslím, že zde hráči dáváš možná moc velký kredit. Tato handa není nějaký super easy all-in na turnu. Ale jak už jsem uvedl, tak vzhledem k FD, výšce potu a přítomnosti unkowna (pravděpodobně v dobrém rozmaru), by si měl jít raději all-in na turnu, přestože ten c/minraise vypadá super strong.

Také si všimni, kdyby si od začátku stavěl pot daleko agresivněji, tak seš o to více komitnutý na turnu a b/f už by těžko šel.
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Tak preflop dávám pořád stejně na /30 3xbb.

Na flopu jsem asi mohl dát víc (150-170?).

Ten počet stolů asi snížím, ale zase když hraju třeba 4 tak se často dívám na net, hraju si s play listem, atd. A to už je vlastně tilt. Nicméně to zkusím.
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

jak už tady bylo řečeno. Soupeř spíše unknown, sample je opravdu velmi malý, ale přecejen hrát ze 4 hand 3 a ještě je neraisovat, mohl teoreticky chytit nějaké pocket páry na set mining a pak třeba cold callovat AK, ale většinou to spíš značí fish.

No a v takovém případě uvažujeme, jak si to nechat co nejlíp zaplatit, na tomto flopu tě callne hrozně často a ten tvůj sizing je dost malý. Vůbec bych se nebál betnout třeba 75%, tzn třeba 170, pak vetší bet na turnu a jak zde bylo zmíněno, pak už o foldu nemůžeš uvažovat, protože máš úplně v pohodě odds a přitom se ještě necháš vyplácet od donků.

Co se toho runu týče, vidím v té otázce takový náznak, že věříš v mýtus. Jak přečkáš swing? Ty víš kdy skončí? Jít na nižší limit, abych zredukoval ztráty během swingu se safe rollem je spíš chybka v mindsetu. Karty nemají pamět a nikdo jim nepřipomíná, že máš teď runovat blbě, hraješ furt stejně profitabilně na long-run.
      To je spíš problém s mindsetem než s nějakým swingem. Na nižší limit můžeš jít, když nemáš dostatečné sebevědomí, swing v tobě vyvolává tilt, který si třeba ani neuvědomuješ, ale důvod přečkat swing na nižších limitech je v podstatě věci imo nesmysl. Spíš to chce zapracovat na mindsetu, dělat kvalitní review, pokud uvidíš, že tam děláš nesmysly, sniž stoly a soustřed se na hru, pokud při review zjistíš, že hraješ ok, tak to prostě musíš přebít volume.
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      OK díky.

Četl jsem poker mindset, ale i tak se s tím blbě vyrovnávám.
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Číst můžeš třeba poker face Chucka Norrise, ale zlepšení mindsetu samotným čtením asi moc nepůjde. Zkus Mental game of poker a vše poctivě rozebírej, jednotlivé kapitoly. To je dlouhodobá záležitost.
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Už ji sháním. Dík.

Jsem ji nikde na stažení nemohl najít(akorát pár stran). Tys ji koupil? Doporučil bys nějakou spolehlivou stránku, kde se dá koupit?
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Mrkni na blog Pavels4444, či jak je přesně ten nick, dával tam někde odkaz, kde pdf stálo snad 12$? Já ji mám půjčenou v paperbacku, těch 50$ bych za to dal bez mrknutí oka...
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Díky.
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Súper môže raisovať na turne okrem rúk lepších ako tvoja, aj s AQ a KQ. Tým je tvoja ruka dosť dobrá do showdownu aj skorej fáze proti agresívnemu hráčovi. Zložil by som proti pasívnemu súperovi. :)

Pokiaľ Ti downswing dosť narúša pohodu, je skutočne lepšie ísť dole už pri 60-100 BI. Ďalej sa mi páči, ako to napísal Duncan.