/bub A8s

• s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      PokerStars - $6.45+$0.55|100/200 NL (9 max) - Holdem - 4 players
      Hand converted by PokerTracker 3

BB: 5,620.00
      UTG: 6,085.00
      Hero (BTN): 740.00
      SB: 1,055.00

SB posts SB 100.00, BB posts BB 200.00

Pre Flop: (300.00) Hero has 8:spade: A:spade:

UTG calls 200.00, fold, fold, BB checks

Flop: (500.00, 2 players) 7:heart: T:spade: 7:spade:
      BB checks, UTG checks

Turn: (500.00, 2 players) 3:spade:
      BB checks, UTG checks

River: (500.00, 2 players) K:club:
      BB checks, UTG checks

staty: 37/33(3) weak hráč

Mám 3,5bb, nejbližší oponent 4,5bb, ale já jsem v o dost horší situaci, jelikož na mě jdou dřív blindy. Jenže tady nemám žádnou FE, takže nevím, jestli je lepší poslat A8s bez FE nebo třeba 96s UTG pouze s malou FE. Hlavně na BB, když budu UTG bude ten loose BB(i když 3handy moc neřeknou), kt. bude mít dobré odds na call.
  • 4 odpovědí
    • asketak
      asketak
      Bronz
      Registrace: 11.04.2010 Příspěvky: 191
      A8s je dle mě easy push, protože na tebe jdou blindy a shortstack může proti bigstakovi vyhrát a tak by ses dostal do opravdu špatné pozice. All in tady není jen pro value (které má A8s v téhle situaci dost) ale i pro to, abysme zabránili druhému shortstackovi ve stealpushi. Rozhodně tu máš i nějakou fold equity, protože opencall spíš naznačuje, že se hráč chce prát s druhým bistackem s nějakou "flopovací" handou(connectory, J7s, T8o handy) a nemusí tě s takovou handou callnout.(pokud je opravdu weak loose.)
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Bronz
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 3,000
      Push, kvůli tomuto: šance na kolizi mezi druhým shortem a nějakým bigstackem je dost nízká - pokud foldneš a přejedou tě blindy, budeš mít 440 chipů, ten druhý short 755. (pokud budou bigstaci pushovat a ty to nebudeš moci dát, což je imo nejčastější scénář). Druhý short si uvědomí, že double-up mu moc nepomůže, a raději si počká až tě sežerou blindy. (což si asi uvědomuje už teď). Takže to zkrátka potřebuješ nějak zatočit a A8s je dostatečně silná ruka. Teoreticky můžeš mít i malou FE.
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

nedával jsem to do kalkulátoru, kde by vyšlo mínusově, ale my stejně musíme brát -EV spoty.

Situace se má tak, že budeš vyblindovaný dřív, buď budeš pushovat z CO ruku s nulovou FE nebo callneš v podstatě vše na BB. Jedno či druhé budeš muset udělat a oboje je dost ztrátový, kdy push v tento moment bude minimálně stejný.

Takže radši pushnu relativně silnou handu tady, než pak točit úplný nesmysl, tomto případě, kdy nemáme FE a budeme vyblindováni dřív.
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Podľa mňa je A8s bez FE silnejšia ako priemerná ruka s FE, ktorú by si dostal na CO. Preto by som reshovol hneď na buttone.