call with 77 , bubble fáze

• flushik
      flushik
      Bronz
      Registrace: 19.10.2009 Příspěvky: 26
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

Vrtá mi hlavou zda jsem dal dobře call, hráč byl pasivní moje hra byla spíše agresivnější, tak si říkám, že to jsem dal dobře, ale zase bylo to těsně před prizemoney takže jsem na vážkách.

Herna PartyPoker - buy-in 1 dolar

$400/$800 No-Limit Hold'em (4 handed)

Known players:
      MP3 (Hero) = ($6945.00)
      CO = ($6635.00)
      BU = ($1405.00)
      BB = ($5015.00)

Preflop: Hero is MP3 with 7, 7.
      2 folds, BB raises to $4,990.00, Hero calls $4,190.00.

Flop: ($9180) 6, J, T (2 players)

Turn: ($9180) 9 (2 players)

River: ($9180) K (2 players)

Final Pot: $9180.
      Results follow:

Hero shows a pair of sevens(7 7).
      BB shows a straight, king high(Q T).

BB wins with a straight, king high(Q T).
  • 4 odpovědí
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,759
      Zajímavá situace. Nejdřív sem si řikal, že bych to dal, když sem viděl, že je to na bublině, tak sem dost zaváhal a když sem si všimnul hráče na Seat 9 se stackem 1400, tak mě napadlo proč riskovat coinflip, kterej je hodně pravděpodobnej(pokud bys neměl štěstí a nebyla ta overkarta jenom jedna).
      Na druhou stranu, nějaký žetony by ti zbyly, ale já bych to stejně nedal už kvůli Seatu 9 a myšlence, že to bude docela ruleta.

Přiznám se, že já bych to složil a počkal bych si na lepší šanci. Uvidíme co na to ostatní, taky mě to zajímá. :f_cool:
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Black Member
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,015
      Mě spíš vrtá hlavou, jak ses do tý handy dostal, ptž. konverter píše, že BB poslal AI a tys to na MP3 callnul.

Raisnul si MP3 a dostal re-steal AI od pasivnějšího hráče?
      V tom případě bych to nedal ani s TT.

Kdybych byl UTG(MP3) tak bych rovnou pushoval.
    • Duncan737
      Duncan737
      Zlato
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,230
      Ahoj,

celkem zajímavá situace. Vzhledem k tomu, že tě prohra v all-inu nevyřadí ze hry, není ten bubble faktor tak silný, avšak stále je zde risk-premium na úrovni 12%.

Pokud bych bral čistě profitabilu této handy, tak bych nejspíš řekl, že budeš muset callovat. Stačí ti, aby soupeř pushoval okolo 18% a už nebudeš ztrátový, ovšem ta ziskovost toho callu není nijak velká. Naopak jeho variance už poměrně ano.

Obecně bych tady soupeře putnul na takových 25%, +-5%. Ovšem vzhledem k tomu velkému shortstacku je možné, že tady nějaký rekreační hráč dostane strach a bude pushovat třeba jen 15% a z lehce ziskového pushe je ztrátový.
      Navíc říkáš, že soupeř je pasivní, tzn že se můžeš často dostat do situace, kdy budeš moc atakovat bublinu, už na to sice nejsou moc ideální stacky, takže už z toho až tak moc nevykřešeš, ale aspoň to, co bys těď teoreticky ztratil ze zisku bys pak dohnal.

Z důvodů výše zmíněných bych se nejspíš rozhodl tento spot nevzít, 77 je opravdu hraniční handa.
      Jakou ruku bych tady bral? 99 určitě, 88 bez nějakých hodně tight readů na soupeře (např že se teď hodně stáhl, jak je ve hře ten short stack) asi nejspíš také calloval.

Btw vypadá to, že jsi špatně zkopíroval handu z konvertoru, musíš zkopírovat ten BB code s formátováním, aby se zobrazovali i barvy hand, atd. Tady to sice není potřeba, ale do budoucna... :)
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,468
      Aby bol call prijateľný pre bubble situáciu, hráč pred tebou by mal pushovať širšie ako 23%. Nash mu radí pushovať viac ako 60%. S QTo, čo je 30% range, potvrdil to, že call je ziskový. Takže si callnul správne. :)