2000 BB pod EV

• mrmonday
      mrmonday
      Bronz
      Registrace: 02.12.2011 Příspěvky: 42
      caute
      chcel by som sa spytat do akej miery je normalne byt za poslednych 15 000 ruk 2000 BB pod EV, viem, ze do velkej miery nakolko chapem principy statistiky ale skor by ma zaujimalo ci je mozne, ze toto dokaze ovplyvnit aj styl hry? alebo je to proste cisto variance
      diky
  • 27 odpovědí
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Registrace: 05.10.2010 Příspěvky: 2,455
      tak cim vetsi edge mas tim mensi a min castejsi takovyhle swingy jsou... tak to muzes herne ovlivnit....

a jinak k druhy casti otazky... ano je to naprosto normalni respektive zalezi jaky stakes hrajes nebo spis jakou edge mas... ale takovyhle swingy potkavaj kazdyho pokerovyho hrace :) bohuzel to k tomu patri :)
    • mrmonday
      mrmonday
      Bronz
      ale mozem to brat tak, ze som robil 100% spravne rozhodnutia, ale proste superovych par outov sa v tych allinoch dotocilo? zaujima ma ci sa mam nad tym hlbsie zamyslat alebo proste brat to tak, ze 80% equity je fajn pri all ine ale vzdy tu bude tych superovych 20%, alebo je mozne ze allin EV graf stupa za posledných 15 000 ruk a rozdiel uz je 2000 BB a mam za tym hladat nieco ine
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      urcite neni dobry usnout na vavrinech a rikat si " to je jen variance " vzdycky je dobry se snazit zvysovat svuj edge i kdyz vyhravas atd :) tim i snizis ty swingy....

ale jinak proste to musis brat tak ze ty swingy k tomu patri... i kdyz udelas spravny rozhodnuti tak muzes bejt vycoolerovanej ( mas 2nd nuts a aggro fish ma nuts treba..... ) nebo muzes bejt suckoutnutej... a jsou proste dny - tydny kdy mas serii jenom takovejhle sehravek a pak ses hluboko pod EV atd... ale to uz k tomu patri :)

jinak tu posledni cast uplne nechapu... proste rozdil mezi EV a actual winnings se tvori v all in situacich ... pokud plne nerozumis EV krivce jsou tu o tom topiky na foru na kazdym kroku :) a pokud ano... tak ti musi bejt jasny, ze proste to, ze si tak hluboko pod EV znamena jenom, ze mas spatny obdoby a netoci ti to :)
    • mrmonday
      mrmonday
      Bronz
      jasne rozdiel stupa medz EV a winnings, takmer kazdu session som pod EV a proste ma to uz riadne tiltuje ako je to mozne, prehravam flopnute sety allin na flope, na rivri a proste tych 80% equity uz mam pocit ze pri mojich setoch nehrozi, a dnesna session opat winnings 200 BB pod EV, tak som chcel sa ujistit, ze s tym to naozaj nic nespravim a proste tak to je, lebo mne je jasne, ze statistiku ziadnym edgom neporazim ale potreboval som to asi pocut od inych:)
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      pokud to tak spatne neses je lepsi si od toho dat pauzu protoze pak i nevedomky se ti zhorsuje tvoje hra :) kazdopadne GL a at se ti to brzo obrati zase do kladnych cisel :)
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Bronz
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,356
      mrmonday původně napsal
      caute
      chcel by som sa spytat do akej miery je normalne byt za poslednych 15 000 ruk 2000 BB pod EV
      2000 BB v CG, to dělá kolik, 20 BI? A 15k hand je kolik, odhadem 30 hodin?
      Tak si vezmi že jsi 20BI dole za 30 hodin, to neni zas tak hrozný.

Ke mě se teď variance zachovala nehezky, a nadělila mi v SnG 30 BI pod EV na 160ti SnG turnajích, což dělá nějakejch 7 hodin.

Takže jsem na tom 6,5x hůř než ty. A věř že je spousta lidí, co dostali mnohem větší ránu. Chce to klid, analýzu hand a nepanikařit.
    • mrmonday
      mrmonday
      Bronz
      jasne viem, mne skor islo o to ci je nejaka moznost, ze ma na to vplyv styl hry, ja som presvedceni, ze nie a ze moje rozhodnutia boli 100% spravne lebo ved keby neboli tak EV nestupa, len ma zaujimalo ci je to cisto statisticky aspekt alebo aj nieco ine v tom moze byt.
    • funktor
      funktor
      Bronz
      Registrace: 10.08.2008 Příspěvky: 922
      Jen bach na EV, obcas muze byt dost zradne... musi byt zaruceno, ze vzdy pri All-in jsou k dispozici karty obou hracu, protoze jinak to bude vypadat, ze jsi stale unlucky, i kdyz tomu tak neni.

Funktor
    • kokos99sd
      kokos99sd
      Bronz
      Registrace: 25.07.2011 Příspěvky: 2,702
      Ic3g3org3 původně napsal
      mrmonday původně napsal
      caute
      chcel by som sa spytat do akej miery je normalne byt za poslednych 15 000 ruk 2000 BB pod EV

Ke mě se teď variance zachovala nehezky, a nadělila mi v SnG 30 BI pod EV na 160ti SnG turnajích, což dělá nějakejch 7 hodin.

Takže jsem na tom 6,5x hůř než ty. A věř že je spousta lidí, co dostali mnohem větší ránu. Chce to klid, analýzu hand a nepanikařit.
      Tohle srovnání je trochu nemístné vzhledem k tomu, že pokud hraješ CG tak máš většinou 25-40 BI, díky takovému swingu nejsi daleko od busta, kdežto v SNG máš 100-200 BI?
    • pavels4444
      pavels4444
      Bronz
      Registrace: 09.09.2010 Příspěvky: 1,539
      TrueMortem původně napsal
      tak cim vetsi edge mas tim mensi a min castejsi takovyhle swingy jsou... tak to muzes herne ovlivnit....
      co je to za blbost? kdyz jsi 2000BB pod EV, tak to neznamená automaticky, že hraješ špatně. Akorát máš smůlu v all-in situacích.
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      pavels4444 původně napsal
      co je to za blbost? kdyz jsi 2000BB pod EV, tak to neznamená automaticky, že hraješ špatně. Akorát máš smůlu v all-in situacích.
      nechapes to ocividne.....

cim vetsi edge mas tim vic se dostavas do +EV situaci napriklad i bez showdownu a nedostavas se napriklad tolik do coinflipu atd... v idealnim pripade ( kterej samozrejme existuje pouze jenom v mych predstavach ) dostanes money in vzdycky kdyz si nejhur 80% favorit ...

to je priklad no a kdyz se dostanes na takovouhle edge tak i ty swingy logicky budou mensi protoze tam je nizsi pravdepodobnost toho, ze se dostanes tak hluboko ... chapes? nemluve o tom, ze jsem nemluvil jen o EV ale o celkovym downswingu :)
    • BOBOsvk
      BOBOsvk
      Bronz
      Registrace: 14.02.2010 Příspěvky: 2,505
      kokos99sd původně napsal
      Ic3g3org3 původně napsal
      mrmonday původně napsal
      caute

Tohle srovnání je trochu nemístné vzhledem k tomu, že pokud hraješ CG tak máš většinou 25-40 BI, díky takovému swingu nejsi daleko od busta, kdežto v SNG máš 100-200 BI?

sak kludne hraj aj cash so 100-200 bi
    • pavels4444
      pavels4444
      Bronz

cim vetsi edge mas tim vic se dostavas do +EV situaci napriklad i bez showdownu a nedostavas se napriklad tolik do coinflipu atd... v idealnim pripade ( kterej samozrejme existuje pouze jenom v mych predstavach ) dostanes money in vzdycky kdyz si nejhur 80% favorit ...

to je priklad no a kdyz se dostanes na takovouhle edge tak i ty swingy logicky budou mensi protoze tam je nizsi pravdepodobnost toho, ze se dostanes tak hluboko ... chapes? nemluve o tom, ze
      jsem nemluvil jen o EV ale o celkovym downswingu :)
      tak to je blbost :) i když se dostáváš stále do 80%/20% situací, tak v ních můžeš během nějakého časovýho období prohrávat. Tím se udělá velký rozdíl mezi EV line a winnings. To, že se dostáváš do +EV situací ti nezaručí, že budeš nad EV, to nemá s tím nic společnýho. Navíc nechápu, proč bys nechtěl dostávat money in, když máš v coinflipu lehce navrh, třeba 54% ...

Příklad

to jako podle tebe nemá edge?
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz

to je priklad no a kdyz se dostanes na takovouhle edge tak i ty swingy logicky budou mensi protoze tam je nizsi pravdepodobnost toho, ze se dostanes tak hluboko ... chapes? nemluve o tom, ze
      jsem nemluvil jen o EV ale o celkovym downswingu :)
      tak to je blbost :) i když se dostáváš stále do 80%/20% situací, tak v ních můžeš během nějakého časovýho období prohrávat. Tím se udělá velký rozdíl mezi EV line a winnings. To, že se dostáváš do +EV situací ti nezaručí, že budeš nad EV, to nemá s tím nic společnýho. Navíc nechápu, proč bys nechtěl dostávat money in, když máš v coinflipu lehce navrh, třeba 54% ...

Příklad

to jako podle tebe nemá edge?
      ja nerikam ze by si NEMEL a nebo nechtel ale pokud muzes dostat money in 80/20 a 55/45 ktery si vyberes? ....a jak jsem zminoval vyse mluvim hlavne celkove o downswingu ne pouze o rozdilu mezi ev a winnings....

Edit : btw k tomu edge... edge ocividne nema nikterak velkej kdyz ma 2% roi :) ( to jen tak ciste mimoreci... coz samozrejme muze bejt zpusobeno preregovanosti etc. nerikam, ze ten hrac je spatnej jen ze ma malej edge kdyz te to tak zajima :D )
    • BOBOsvk
      BOBOsvk
      Bronz
      Registrace: 14.02.2010 Příspěvky: 2,505
      pavels, budem citovat killerfishesa z mojho blogu:

"ked ti ide ev hore a prehravas, asi delas neco spatne"

edit: truemortem: oboje :D
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      BOBOsvk původně napsal

edit: truemortem: oboje :D
      whatever :D vis jak sem to myslel :D
    • pavels4444
      pavels4444
      Bronz
      BOBOsvk původně napsal

aha ... lol

ja nerikam ze by si NEMEL a nebo nechtel ale pokud muzes dostat money in 80/20 a 55/45 ktery si vyberes? ....a jak jsem zminoval vyse mluvim hlavne celkove o downswingu ne pouze o rozdilu mezi ev a winnings....
      vyberu si oboje, oboje je +EV a už záleží na štěstí zda vyhraju, či ne, což udělá rozdíl mezi EV a winnings. Oboje se dlouhodobě vyplatí
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      oh no shit... to je jasny ze kdyby sis moh vybrat oboje ze si vyberes oboje.. ja ti ukazoval situaci bud a nebo.... napriklad kdyz hrajes proti absolutni fishi tak s ni nebudes obv chtit flipovat variancne zbytecne kdyz vis ze ho postflop prehrajes tak silenym zpusobem ze proti nemu nemuzes snad ani prohrat...

a ja si myslel ze fraze ktery si vyberes dostatecne vyjadruje, ze si mas vybrat jedno:)
    • pavels4444
      pavels4444
      Bronz
      oh no shit... to je jasny ze kdyby sis moh vybrat oboje ze si vyberes oboje.. ja ti ukazoval situaci bud a nebo.... napriklad kdyz hrajes proti absolutni fishi tak s ni nebudes obv chtit flipovat variancne zbytecne kdyz vis ze ho postflop prehrajes tak silenym zpusobem ze proti nemu nemuzes snad ani prohrat...

a ja si myslel ze fraze ktery si vyberes dostatecne vyjadruje, ze si mas vybrat jedno:)
      to už se dostáváme úplně nějak jinam, než na co jsem původně reagoval.
    • 1
    • 2