Správné využívání soupeřových chyb

• krtek14
      krtek14
      Bronz
      Registrace: 07.06.2010 Příspěvky: 418
      Zdravím, rád bych s Vámi rozebral to, jak správně exploitovat jednotlivé soupeře.

Jde o to, že jsem o správném využívání soupeřových chyb přemýšlel více do podrobna a mám v tom nějaký zmatek. Budu rád, když mi s touto problematikou kdokoli poradí.

Když někdo často pokládá na náš Cbet, tak my tuto jeho slabinu budeme využívat tím, že budeme častěji Cbetovat. Stejně tak, když SB často pokládá na náš steal z BTN, tak proti němu můžeme krást třeba i s any two - to je jasný.

Ale když budu mít třeba hráče, který hraje dejme tomu 40/5, tak jak nejlépe "využiju" to jeho vysoké VPIP? Na první pohled je jasné, že je to špatný hráč, takže na jednu stranu bychom s ním měli chtít hrát co nejvíce her, nejlépe v pozici. Na stranu druhou, má cenu ho izolovat například s kartami typu 67s, když on nás bude dorovnávat třeba s kartami, jako jsou J8o? Máme ho tedy izolovat spíše s širší rangí, protože to je špatný hráč, se kterým chceme hrát hodně her, nebo bychom měli svoji range naopak zúžit, protože on hraje tolik loose?

Podobné to je například s factorem agrese. Když bude mít soupeř AF 5, tak mám proti němu více callovat, třeba s druhým párem přes všechny streets, nebo naopak vybírat jen svoje silné handy ( TPTK+ )?

Stejně tak, když někdo bude hrát agresivně, třeba 35/30 - měli bychom proti němu hrát více loose, protože často budeme jeho opening range dominovat ( třeba když bude otvírat z UTG AT, tak já proti němu budu MP callovat AJ, což normálně nedělám? ). Nebo naopak proti němu svojí range zúžím ( on hraje loose -> já budu hrát více tight? )

Jak jsem psal, dost jsem o tom přemýšlel a mám v tom trochu bordel :) , budu moc rád, když se mi to kdokoli v Vás pokusí vysvětlit. Řekl bych totiž, že správné využívání soupeřových chyb -> naše správné přizpůsobování se a reagování na ty chyby tím správným způsobem je jedna z nejdůležitějších věcí v pokeru, možná ta úplně nejdůležitější :) .

Základ je asi to, že se špatnými hráči chceme hrát co nejvíce, protože budou dělat spoustu chyb. Ale ten termín "špatný hráč" je docela široké téma, tak jsem se nad tím právě zamýšlel trochu podrobněji. On je špatný, protože má moc vysoké VPIP / PFR / AF, atd ... tak jsem se snažil přijít na to, jak těchhle jednotlivých slabin nejlépe využít. Zkoušel jsem i hledat nějaký článek, ve kterém by bylo nějak konkrétněji popsáno, jak exploitovat jednotlivé slabiny u protihráčů, ale nic moc jsem nenašel :( .

Možná se v tom až moc nimrám :) . Ale poslední dobou se mi v pokeru příliš nedaří, tak se snažím najít příčinu. Kdybych hrál nějaký vyšší limity, tak neřeknu, ale limity jako NL10 by měl člověk alespoň průměrné inteligence relativně snadno porážet - si myslím. Možná hraju až zbytečně složitě, kdybych hrál jednodušeji, možná by to bylo lepší.
      Teď jsem si vzpomněl na jednu větu, kterou jsem někde četl. "Je důležité být před soupeřem o krok napřed, ale nebýt před ním napřed o kroky dva." Jinak řečeno, nemá smysl snažit se přechytračit nějakého hlupáka :) , protože on ty složitější koncepty nechápe a bylo by to jen na škodu.

Teď koukám, že jsem se rozepsal trochu víc, než jsem původně zamýšlel, ale snad to nevadí.

Jinak doufám, že jsem můj dotaz vložil do správné sekce, jestli ne, tak se omlouvám a prosím admina, aby to přesunul na místo, kam tento dotaz patří, díky.
  • 11 odpovědí
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Ahoj, nečítal som ten post celý, ale v prípade VPIP/PFR 45/5 a izolácie záleží i od fold equity. Ak je to sation = máš malú fold equity, izoluj skôr s high card value handami, napr. K9 a lepšie. Konektory typu 67s je často lepšie si overlimpnúť z pozície než izolovať.

Edit: ale takýto overlimp je už trošku mimo ABC TAG hru, myslím že proti fish to môžeš i zahodiť, pretože na konektory potrebuješ vedieť semibluffovať a fish nerada zahadzuje, takže za výsledky a reakcie hand judga neručím :)
    • krtek14
      krtek14
      Bronz
      Registrace: 07.06.2010 Příspěvky: 418
      Fiskantes: Díky za rady ;) .

Budu se nad tím ještě muset zamyslet...
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Bronz
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,318
      skusim este neskor dokladnejsie zanalyzovat a odpovedat, ale teraz len jedno som chcel.

ja myslim, ze chces prilis vseobecne rady :) su typy hracov 40/5, ktori limp/folduju, niektori potom limp/calluju. kazdy ma potom ine tendencie na flope atd. takze zase sa velmi neupni na nejake vseobecne poucky.

co sa tyka nizkych suited connectorov, tak tie by som osobne proti podobnym hracom vylucil zo svojej hry. najcastejsie, ak uz nieco, s nimi flopnes nizky par alebo draw. to moc proti calling stationu nie je vyhra, mas slabu fold equity. tak ako pisal Fiskantes.

ked si pisal, ze sa moc nedari, tak by som sa skor sustredil na poriadne value handy, nez podobne spekulaticvne handy. inak styl hry sme teraz rozoberali vo vlakne "Lednova cashovka", tak skus tam pripadne pozriet, nieco malo to snad pomoze.
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,623
      Čau,
      co se týká izolace s fishkama,tak momentálně řeším stejnou věc,takže zkusím napsat moje postřehy :) .
      Všechno se odvíjí od postflop hry...když má fishka 40/5 fold to c-bet 0,tak je dobré se izolovat s handama,které mohou hitnout top pár...já se s takovýma fishkama izoluju s A2+,K2s+K9o+,Q9s+,QJo,JTs...samozřejmě záleží na hráčích co budou hrát po mě...pokud je tam nějaký 3-betor,tak range zúžím :) .
      Proti hráčům s FE...40/5 fold to c-bet 60%+ se izoluju i s 65+,75s+,J8s.
      V podstatě platí,že čím hůře se dostává od potu,tím bys měl mít izo range silnější ;) .
      Co se týká AF,tak tam hodně záleží na tvém skillu čtení boardů a soupeřů a určitě je na call-down dobré mít už nějaké poznámky na jakých boardech bluffuje a jakou line k tomu používá,jaký sizing a tak.
      Třeba já mám AF kolem 4,ale kdy bluffuju ti neřeknu ;) .

PS: dnes jsem jednou úspěšně bluff 3-betnul Pumu :f_biggrin:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      S A2 určite neizolujem, keď príde eso, moc value nezískam, akurát sa odhádžem do A3 a lepšieho...

BTW na určenie agresie využívam AFq, je to presnejšie :) Mám AFq na F cca 37, na T 32 a na R 30. Snažím sa bluffovať v spotoch, kde mám nejakú equity a kde je villainova range slabá. OOP niekedy c/raisujem, aby som získal dead money zo cbetu, ak cbetuje villain často (80% a viac). Preferujem však na flope aspoň nejakú backdoor equity, aby som mohol barelovať aj niektoré turny napríklad (platí aj pre cbet flop, cbet turn bluff). River je úplne iná káva. Tam niekedy otočím slabšiu made hand alebo miss draw na bluff, ak aggro súper 2x bareloval a potom checkol, OOP na riveri takmer nebluffujem.
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Bronz
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,318
      Mosambo původně napsal
      mal som pocket trojecky :f_biggrin: mal som poziciu, ale potom som si vravel, ze sa nebudes chciet so mnou chciet pustat do nejakych levelovacich veci po 50 handach, co mame na seba. evidentne si to skusal :D
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Fiskantes původně napsal
      S A2 určite neizolujem, keď príde eso, moc value nezískam, akurát sa odhádžem do A3 a lepšieho...
      Myslím si,že od CS dostaneš dost na cokoli chyceného...FD,SD,jakýkoli pár na boardě i na ruce...občas bude mít to eso,to je jasný,ale v jeho range je toho spousta co bude callova a s hitnutým esem porážíš :) .

BTW s čím izoluješ ty? A6+,A8+?

Díky
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      PumaPerez původně napsal
      Mosambo původně napsal
      mal som pocket trojecky :f_biggrin: mal som poziciu, ale potom som si vravel, ze sa nebudes chciet so mnou chciet pustat do nejakych levelovacich veci po 50 handach, co mame na seba. evidentne si to skusal :D
      Jsem tím známej a hlavně tě znám a vím že víš ;) ...myslím že jsem měl K8s :f_biggrin:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Záleží od súpera, ale obecne všetky suited esá a na BU asi A5o a lepšie. Na CO a MP asi tak A8o - ATo a lepšie, záleží od hráčov za mnou.
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Fiskantes původně napsal
      Záleží od súpera, ale obecne všetky suited esá a na BU asi A5o a lepšie. Na CO a MP asi tak A8o - ATo a lepšie, záleží od hráčov za mnou.
      Určitě záleží na soupeři a hráčích za mnou,to jsem i psal,ale proti total CS si myslím,že A2 proti A5 o tolik slabší není :)
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      O toľko nie, ale je tam rozdiel...ja to proste nehrám ;)

Tému presúvam do CG fora