/20 99 vs diamond board

• s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      PokerStars - $6.45+$0.55|10/20 NL (9 max) - Holdem - 8 players
      Hand converted by PokerTracker 3

BB: 2,010.00
      UTG: 1,490.00
      UTG+1: 1,350.00
      Hero (MP): 2,010.00
      MP+1: 1,637.00
      CO: 1,470.00
      BTN: 2,023.00
      SB: 1,510.00

SB posts SB 10.00, BB posts BB 20.00

Pre Flop: (30.00) Hero has 9:club: 9:heart:

fold, fold, Hero raises to 80.00, fold, fold, fold, SB calls 70.00, fold

Flop: (180.00, 2 players) 9:diamond: Q:diamond: 4:diamond:
      SB checks, Hero bets 200.00, SB calls 200.00

Turn: (580.00, 2 players) 8:heart:
      SB checks, Hero bets 600.00, SB calls 600.00

River: (1780.00, 2 players) 6:diamond:
      SB checks, Hero checks

staty: 23/8(26) WTSD 2/6

Tady jsem se chtěl maximálně chránit proti FD. Když ten můj lehký overbet na flopu jenom callnul, tak jsem si myslel, že ji asi opravdu má.
      Kdybyste měli Axd poslali byste to rovnou na flopu?

Potom, co mě vycalloval i na turnu by snad ani nic jinýho mít nemohl.

Jinak kdybyste svou flush zkompletovali na riveru, je třeba lepší donknout, nějak hodně málo třeba 1/5 potu? Protože když bych checknul, tak se čtvrtým diamondem už ani svůj set nikdo nebetne.
  • 4 odpovědí
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Bronz
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 3,000
      Flop: ok, dal bych jen celý pot, vypadá to víc fishy (fish prostě klikne bet pot bez ohledu na texturu boardu). Ten lehký overbet imo říká "mám něco silného, co si chci protektovat proti FD" => soupeř foldne něco jako TT, JJ se kterými by jinak mohl callnout 1 barel. Z hlediska odds tech 20 chipů skoro nehraje roli, jde jen o psychologický faktor.
      Turn zase potnout, river ofc check.
      Ty druhé 2 dotazy asi myslíš z pozice villiana?
      1)Ten over bet, popř. pot bet bych vyhodnotil jako ochranu něčeho trefeného a jako správná stanice callnul 1 barel. C-r 3bet shove se sice dá, ale imo tě soupeř bude moc často callovat aby to bylo profitabilní. A blockbet nemá smysl, soupeř bude made handy přetáček kvůli protekci.
      2)Asi jo, velký bet ti nezaplatí, po checknu checkne behind => malý bet je jediná šance jak dostat value z nějkého setu apod. Nevýhoda je, že soupeř může mít slabší flush a jen callne pro pot control. Záleží na soupeři, jestli by byl schopný dát 2 barely se slabší FD. Pokud ano, tak bet tak půl potu. (tady teda push).
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Adxd, teda nut flush na flope by som neposielal, lebo by som sa bál, že súper zloží. Adx by som často pushol, aby som vyhnal oponenta z potu.

Na rivere by mal flush betnúť malý bet, aby od niektorých loose súperov so setmi alebo dvomi pármi získal hodnotu. :)
    • miskokvo
      miskokvo
      Bronz
      Registrace: 28.03.2008 Příspěvky: 1,502
      ahoj,

nepaci sa mi ta lajna betovat tak vela na flope a turne.. hej na nizkych sitkach nemozme hovorit o niakom exploitovani.. ale take zakladne pravidlo je betovat priblizne rovnako s nicim ako s dobrou rukou .. tuna ak 2 krat betneme pot flop/turn tak vo vacsine pripadov vyzra na strasne uzku range, a to niake trips/overpar .. cize ta flush slowplayne pripadne c/r turn.. ak sa dostatnes k riveru tak vela hracov cekne aby si to poslal ty AI.. aj ked rozmyslajuci by betol kedze vie ze ty mozes ceknut..

tiez taka rada, nebrat takuto ruku ako "musim to defendovat" .. rozmyslaj skor "ako ziskat co najviac cipov od supera, ked viem ze mam lepsiu ruku" ..

strategic12 dobre napisal ze vo vacsine pripadov made flush na riveri betne, a vsak ty ked 2 krat overbetnes pot tak ja osobne by som mozno aj cekol.. kedze na ten moj AI na 4diamantovom borde mi nemozes dat cal s nicim inym ako s flushom.. zato by som c/r z jeho pozicie

kazdopadne pri 100BB blindoch 10/20 je toto trosku overplayunte podla mna ..

michal
    • L4nce
      L4nce
      Bronz
      Registrace: 10.07.2011 Příspěvky: 197
      Pokud je to unknown/fish (což ze statů můžeme tak vypovídat), tak mně se ta tvoje lajna víceméně líbí (byť bych volil o něco nižší sázky tj. 4/5 potu).
      Právě z důvodu, že je to takový (špatný) hráč, můžeme dávat overbety a tak z něj dostat nejvíce čipů.

S Adx z pozice villaina by si mohl callnout jen v případě jeho malé sázky. Pokud to overbetne jako ty a máš tušení, že máš malou FE, tak fold.
      Jseš hodně deep a honit se tu za FD nemá smysl, tzn. i call overbetu byť v pozici je chybou. Možná tak AdKx by bylo na hraně, ale to už je handa s kterou je daleko lepší pushnout jeho overbet a tím maximalizovat tvou FE.