All-in EV

• Remoska
      Remoska
      Bronz
      Registrace: 18.07.2011 Příspěvky: 323
      Hledal jsem, hledal, ale nenasel :f_cry:

Myslim si ze mam hrubou predstavu co to je, ale jen hooodne hrubou :f_eek:

Mohla by mi nejaka dobra duse polopaticky vysvetlit co presne vyjadruje v CG All-in EV? ... nebo alespon odkaz na definici

V MTT a SnG to bylo jedno, ted me to zacina trochu zajimat :f_smile:
  • 3 odpovědí
    • MadmanCZ
      MadmanCZ
      Bronz
      Registrace: 26.04.2009 Příspěvky: 909
      Hraješ HU... 10usd

Starting chips 1000

Vyhraješ turnaj v showdownu - bez all-inu... Hodnota turnaje je +10 a EV hodnota je +10

Ale... Když se první handu se dostaneš do all-inu AK vs QQ (cca 50:50)... a vyhraješ tak je hodnota turnaje +10 a EV hodnota je 0 :-) Když prohraješ tak je hodnota turnaje -10 a EV stále zůstává stejná 0 :)

Chápeš? :)

edit: all-in EV vyjadřuje poměr mezi chipy a pravděpodobností na výhru :-)
    • Remoska
      Remoska
      Bronz
      Registrace: 18.07.2011 Příspěvky: 323
      Diky, tohle chapu, spis mi unika co to vyjadruje u CG v grafu...

Jak ma clovek chapat ruzne vykyvy atd... (takhle napsane vypada slovo"vykyvy" fakt divne :f_eek: :f_biggrin: )
    • Jitroceler
      Jitroceler
      Bronz
      Registrace: 28.05.2010 Příspěvky: 217
      EV krivka proste pocita jakoby s procentama ktery sou u allinu v momente otoceni karet. Tzn. kdyz pujdes allin a budes mit 60% sanci na vyhru potu 10usd tak v grafu EV krivka poroste o 6usd (60% z 10usd). Zelena cara ale pujde but 10usd do plusu nebo do minusu, podle toho jestli vyhrajes nebo prohrajes samozrejme.