couching na NL2

• reravy
      reravy
      Bronz
      Registrace: 09.02.2011 Příspěvky: 94
      zdravím, už mě nebaví konzistentní prohrávání. Po 7k handách na nejnižším možném limitu, který je podle všech ostatních plný beatable hráčů, mi došla trpělivost a rád bych couching. Hraji na ipokru, loserate -13.35 bb/100 a hledám někoho, kdo je schopen mě naučit neprohrávat. Nabídky s Vašimi představami, jak herními, tak finančními, prosím sem.
  • 15 odpovědí
    • schiyza
      schiyza
      Bronz
      Registrace: 10.04.2011 Příspěvky: 2,250
      Ahoj,
      napiš mi sem prosím seznam článků a videí, které jsi prostudoval ;)

Dík.

Jirka
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Registrace: 05.10.2010 Příspěvky: 2,455
      pokud chces pridej si me do pratel napis mi pm prohodime par slov na icq / skype / fcb dle tvy volby a uvidis ze to hned pujde :)

samozrejme zadarmo.. je to zalezitost par minut ta uspesna strategie na NL2 ... celkove spis ti doporucim nejaky materialy do budoucna at se pak muzes samovzdelavat dal :) neni treba z toho byt nestasnej...
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      Registrace: 31.03.2010 Příspěvky: 8,323
      ahoj,

uplne ti staci ist podla tohoto fora
      BLOG: Z $50 na $10.000 aneb Průvodce začátečníka
      ...fakt to funguje...ked budes dodrziavat co sa tam pise...hod svoje ruky kde prehravas do HJ fora a uvidis ze pojdes rychlo hore. ;)
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Registrace: 05.10.2010 Příspěvky: 2,455
      to bude možná ještě lepší a já tim ušetřím čas :s_evil: :f_biggrin: ale ne kdyby to náhodou i tak nešlo tak se stačí ozvat.. tady v komunitě ti lidi vždycky rádi poradí :)
    • reravy
      reravy
      Bronz
      ??? k čemu ??? jak mi pomůže při hledání couche seznam prostudované literatury a videí ? Fascinuje mě představa, že to hraji, aniž bych to nestudoval. Teoreticky znám modely, jak postupovat, ale jejich praktické uplatňování pokulhává. Zkouším napodobit TAG styl, ale výsledek je, jak kdybych hrál s odkrytými kartami - po flopu se pouštěli všichni, kdo zrovna nedrželi set nebo vyšší kombinaci. Trochu jsem otevřel opening range, ale nijak to nepomohlo. Mé staty: VPIP: 18 / PFR: 12 / 3B 3.5, AgF: 1.9 .. Myslím, že vím, co je to valuebatování, setmining nebo jak používat 3bet, ale jak píši, v praxi to nefunguje. Nějak se zadrhává převod mezi tím co vím a tím, jak to aplikuji.
      Dle HM nezvládám showdown - zde jsou výsledky mých showdown winnings podle utvořené kombinace.

Four of kind........ X
      Fullhouse................... 13x......PLUS 3,83 usd
      Flush......................... 10x......PLUS 5,88 usd
      Postupka.................. 15x......PLUS 4,44 usd
      Set, trips................... 23x......PLUS 0,08 usd
      Dva páry.................... 74x......MINUS 19,83 usd
      Nejvyšší pár.............. 30x......MINUS 1,01 usd
      Jiný, než nejvyšší pár..55x..... MINUS 1,70 usd
      High Card....................30x..... MINUS 4,52 usd

Např. hraní setů je pro mě téměř neziskové, jak je to možný? Evidentně nestačí aplikovat pravidlo 20, hlídat si pozici a typ hráče. Někde něco dělám špatně a už nevím co, ale předložený seznam litertury mi v analýze rozhodně nepomůže.
    • schiyza
      schiyza
      Bronz
      Registrace: 10.04.2011 Příspěvky: 2,250
      @reravy: Pošli mi PM, rád vysvětlím cokoliv.

Btw., ten post s tím, jaký jsi prohrál kombinace, je zcela bezpředmětnej. Není tam známa dynamika, soupeři, struktura boardu ... zkrátka postrádá všechny informace kromě crying statů.
      Stejně tak stěžovat si na to, že mi nefungují cbety je nesmysl bez dalších informací.

Jak jsem psal, ozvi se přes PM, rád pomůžu.
      Můžeš se taky zúčastnit našich sweat session.

To nejdůležitější je ale studovat, analyzovat svoji hru, využívat HJ fórum a diskutovat s ostatními členy komunity (sledovat blogy ostatních - doporučuju Průvodce začátečníka, Bar u Pikového kinga, nebo Z fish na...?).

Držím palce ;)

PS - a k tomuto "Někde něco dělám špatně a už nevím co, ale předložený seznam litertury mi v analýze rozhodně nepomůže." říkám jen jedno - pokud ten seznam obsahuje veškeré články až po bronz (vzhledem k tomu, že hraješ NL2), twinnova videa a hasenbratena po díl 4, pak není co řešit. Jestli jsi si ale přečet dva články, pak taky skoro není co řešit. Proto jsem chtěl vědět, co jsi nastudoval, no offense.
    • Darthrider23
      Darthrider23
      Bronz
      Registrace: 24.06.2011 Příspěvky: 841
      plus tu máme přes 2 hodiny dlouhé video z NL2 ze sweat session se mnou a Corniem, které určitě za shlédnutí stojí:

NL2 video
    • reravy
      reravy
      Bronz
      pánové, díky všem za reakce, ti kteří mi poskytli kontakt (TrueMortem, schiyza), tímto děkuji, rád v budoucnu využiji. Video z couchingem znám, viděl jsem, ale ... Co se týče ten sweet session, zní to výborně - odkaz nastuduji a rád bych se připojil. Cornieho blog i bar u Kinga znám, pročítám, ale teorie a praxe jsou prostě odlišné. Dám si od hraní nějaký čas pokoj, to je možná to nejlepší. Ještě raz všem díky!
    • honzach
      honzach
      Bronz
      Registrace: 11.12.2009 Příspěvky: 370
      Jestli chceš opravdu pomoct, tak je nejlepší postnout handy do HJ fora jak ti radí B0st0n. Získáš spoustu užitečných rad a narozdíl od koučinku je to zdarma. Kouče si potom můžeš najít vždycky.
    • kubesfilip
      kubesfilip
      Bronz
      Registrace: 06.07.2011 Příspěvky: 549
      Zdravím

Každý jednou začíná a je jasné, že to ze začátku nepůjde. Všechny rady, které ti tu každý dal ti budou postupně dávat herní jistotu a zlepšovat tvoji hru. S tímto by si se měl stát postupně winning hráčem. Někomu to trvá týden, někomu měsíc a někomu třeba i rok, ale jednou to půjde. Až začneš vyhrávat na jednom limitu, tak při důsledném studiu už to půjde postupně všude, protože sám budeš vidět, že to jde a vždy bude kam se vrátit.

Tak to byla teorie :f_biggrin:

A teď praxe..já mám oproti tobě odehráno více než 10x tolik hand. Nastudovanou mám většinu věcí(články,videa,fórum,coachingy), jel jsem podle cornieho blogu a jsem stále BE až prohrávající. Hold jak už jsem psal, někomu to trvá o něco déle a nebo jen potřebuje někým správně nasměrovat. Hlavně musíš věřit, že to půjde. Já třeba už téměř nehraji, i když bych rád. Stratil jsem chuť a motivaci.
    • MrsKiwwi
      MrsKiwwi
      Global
      Registrace: 27.12.2011 Příspěvky: 1,228
      reravy > Čoveče nebreč. Když NL2 poražím i já jak holka, kde mám winrate 15,4BB/100 tak mi neříkej že to nezvládneš taky. Na ipokeru se hraje trochu jinak než na PartyPokeru a třeba Pokerstars, toho jsem si všimla taky, ale dá se to porážet naprosto v pohodě.

Jestli chceš, taky Ti pomůžu :)

Kiwwi :s_evil:
    • reravy
      reravy
      Bronz
      ahoj komunito a zvláště ti, co mi nabídli pomoc. Lehce hysterický titulek naznačuje, že jsem zase začal hrát. Můj poslední post jsem psal po odehrání 10k hands s profitem: MINUS 1400 bigblinds. Byl jsem zoufalý, nevěděl jsem co dělám špatně, a ačkoliv jsem načítal, studoval, postoval, stále jsem se propadal. Dnes byla má první session, kdy jsem se přehoupl do plusu a stačilo k tomu odehrát dalších 5k hands. Chci zde popsat důvody, které vedly k náhlemu návratu do plusových čísel a výraznému omezení frustrace.
      Za 1) a tohle se asi nebude moc líbit, ale doporučuji všem, na rozdíl od Cornieho, zapnout si EV křivku. Je nesmysl ji mít vypnutou. Slepě jsem poslechl jaho rad na jinak vynikajícím blogu ale, zpětně si to vyčítám. Prostudoval jsem si, co vlastně tato křivka popisuje a to mi otevřelo oči - v době mého největšího propadu jsem byl dle EV v MINUSU jen asi 300bb! Takže nebylo nic jednoduššího, než svést mé neúspěchy na luck faktor a začít vesele hrát dále. Nejhorší pro mě totiž je, že v pokeru, jakožto hře neúplných informací, nemám naprosto spolehlivý způsob, jak hodnotit správnost jednotlivých kroků (proto jsem až moc často lezl do showdownu, jen abych se podíval, zda jsem to zahrál dobře či špatně a prohrával money). EV křivka mi pomáhá zjistit, zda jsem hrál spravně v těch případech, kdy se dostanu před riverem do allinu (co je téměř vždy, když máte premiové karty). A já sem dle této křivky jen prostě neměl štěstí, to je vše.
      za 2) postování a pročítání HJ fóra. To je zpočátku opravdu důležité. Jednotlivé handy mi pomáhaly pochopit, jak uvažují hráči mého limitu (ze stejných důvodů nedoporučuji dívat se na videa top regu jak hrají NL400, kde je úplně jiný přístup ke hře). Teď již nemám problém zahazovat KK preflop na 4bet, protože NL2 hráči to dělají jen s AA a výjimečně s KK.
      za 3) table selection, bude to znít divně, ale už i na NL2 tableselectuji - nemá moc cenu sedět s hráči 18/12, když po chvilce hledání narazíme na 54/2.

To je ve zkratce asi tak všechno, ještě jednou díky všem za podporu a nabídnutou pomoc!
    • Wetrak
      Wetrak
      Bronz
      Registrace: 02.06.2011 Příspěvky: 135
      zapnout si EV křivku. Je nesmysl ji mít vypnutou.

To že se ten to nebude líbit s tím jsi měl pravdu. Nelíbí se mi, že jsi napsal, že něco co radí Cornie je nesmysl. Ke všemu když jsi to co Cornie radí nedodržel. Kdyby jsi totiž četl Cornieho blog a teď myslím četl jako jako četl a né četl jako "četl, tak by jsi věděl, že tam Cornie napsal, že po úvaze a tozebráním EV lřivky s někým (nevím teď kým) řekl, aby ji začátečnící měli zapnutou a snažili se z ní vyčíst co dělají špatně, ale zkušení hráči ať si ji vypnou. A podle toho co jsi psal nejsi zkušený hráč, takže jsi vypl EV křivku i když jso tp dělat neměl...
    • nanoo13
      nanoo13
      Zlato
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 1,870
      caff...

myslim ze ten tableselection je dolezity od NL2 cim ides vyssie tym tych fisiek ubuda a ak chces hrat profitabilne na mikro limitoch tak nie ze mozes ale ,,musis hladat stoly s fiskami odporucam turboscaner je to freeware a je to vazne dobra vec na tableselection...

k tomu tvojmu poslednemu prispevku: to ze si na riveri uz behind a ty to hras dalej ti ta tvoja ev krivka nic nepovie skus postnut na svoj blog alebo do hj fora zopar hand v ktorych si bol na turne popredu ale na riveri si pozadu a uvidis ze to zasa az tak lucky factor nebol aj ked tvoja krivka vravi nieco ine...

goog luck
    • reravy
      reravy
      Bronz
      to wetrak - ano, nazpaměť Cornieho blog neznam, ale kvůli tobě jsem hledal, kde se o tom cornie zmiňuje - citace z příspěvku z 10 Feb 2012 18:05: Jsme takzvaně pod EV. Řešení: Není nutné to vůbec řešit. Nejlepší je se tím vůbec nezabývat. Stačí dodržovat bankroll management .....

to je příspěvek týkající se NL2 postu, kde se jasně říká NEZABÝVAT, proto jsem to vypnul. V žádném postu ohledně NL2 limitu se nepíše nic o komunikaci s někým jiným o EV křivce. Příspěvky z vyšších limitů budu číst, až ty limity budu hrát...

to nanoo13: díky za tip na ten soft, vyzkouším!