BLOG: Good luck for all

• TatankaWitko
      TatankaWitko
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 45
      :D Good luck for all :D ...jak tak na Ty nejlepší z Vás koukám, asi tak tři roky si budu spíš hrát, než HRÁT...

Jmenuji se Honza, jsem živnostník - kamenné stavby+design. hand made prvky interiéru i exteriéru. Jsem hrdým otcem dvou synů (5 a 8 let) a nabízím k pronájmu hubatou ženu.
      Protože si nemohu dovolit přicházet o podstatnější částky težce vydělaných peněz a též se nepovažuji za dobrého hráče, zatím se budu spíš učit, jak utrácením všelijakých bonusů, tak zkoušením strategií na co nejvíce dostupných freerollech.
      Veřejně se tu přiznám, jak jsem před časem utratil 50$ od PokerStrategy (!!!) v herně PartyPoker. PokerStrategy mi někdo doporučil jako pouhý zdroj zmíněné částky do dalších her vyplněním vcelku jednoduchého kvízu. Kvízem jsem prošel celkem bez potíží, ovšem narazil jsem na pár pojmů, díky kterým jsem si musel v jiném panelu otevřít nápovědu v podobě výukových článků a videí. Sbalil jsem 50 doláčů, nikoliv vědomosti - a rady jsem si nebral k srdci. Přestože jsem si zde přečetl cosi o bankroll managementu, vzal jsem celých 50 a přihlásil se na turnaj. Skončil jsem na čtvrté pozici, přičemž jsem se jako totální lama ani nezaobíral kontrolou lobby a struktuře vyplácení. Několika sty dolary byla placena pouze první tři místa. Fatal error.
      Vrátil jsem se po této zkušenosti na stránky PokerStrategy a mám v úmyslu pracovat na své hře. Myslím, že za těch pár obstojných umístění (samozřejmě neplacených) v několika turnajích vděčím právě pár článkům a zkušenostem těch nejlepších a lepších hráčů na PokerStrategy.

Moje motto by mohlo pro začátek být:

" Ještě, že tu jsou ty freerolly..."

...i když si myslím, že projít sítem freerollu s tou neuvěřitelnou směsicí hráčů je o dost těžší, než byl ten první a prozatím poslední padesátkovej turnaj...ale jak se říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti :P

Mám nainstalovaný bwin, Poker 770 a PartyPoker.

S pozdravem GOOD LUCK FOR ALL se "nedejbože" uvidíme u stolů :D
  • 31 odpovědí
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Registrace: 26.03.2011 Příspěvky: 2,493
      Ahoj Honzo, vítám tě u nás :)
      Z prvních úspěšných neúspěchů si nemusíš dělat hlavu, hlavní je, že ses k nám tady vrátil a máš chuť se zlepšovat :f_cool: Na PokerStrategy najdeš nepřeberné množství videí a článků.
      Pokud hledáš nějaké možnosti jak si trošku boostnout bankroll, tak se nezapomeň přihlásit do našeho Učíme se vyhrávat (vše co potřebuješ vědět najdeš v tomhle fóru ->http://cs.pokerstrategy.com/forum/board.php?boardid=1584) Další možností je pozývání přátel - můžeš na tom vydělat slušnou sumičku a hned se ti bude hrát lépe :f_p:

Hodně štěstí u stolu i za stolem :s_evil: :f_thumbsup:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Čau :)

Pekné predstavenie, hodilo by sa dodať: Šťastie praje pripraveným :) Dúfame že už si teraz rady o Bankroll Managemente vezmeš k srdcu a že sa Ti podarí vybudovať si roll na hranie. Pre inšpiráciu si pozri tento článok: http://cs.pokerstrategy.com/strategy/others/1533/1/

Prajem Ti plno zábavy a úspechov ;)
    • TatankaWitko
      TatankaWitko
      Bronz
      Tak se nejdříve ukrotim a zdvořile poděkuji za dosavadní přivítání mezi učedníky PokerStrategy :f_p:
      A teď si zařvu:

Hurááááá, tak přes tři výpadky elektřiny zatím nejlepší placené místo !!!

0,55$ !!! - no nic, já vim, žádná sláva, taky to Hurááááá má jenom pět á.

Za 26. místo zrovna na $100 Pokerstrategy freerollu na Poker 770 :f_biggrin:

Stále se mi výsledky zlepšují a to nemám žádný podpůrný soft, protože můj komp je milión let starej jeseter 1 GH Athlon, cca. něco pod 500 Mb/RAM :f_o:

Díííky POKERSTRATEGY !!!

Samozřejmě ne za půl doláče, ale za to hlavní, za STRaTEGY !!! Kdykoliv se nechám unést (tilt) má to fatální následky. Kdykoliv překročím předem stanovený styl hry, má to fatální následky. Kdykoliv jednám podle strategie, nese to ovoce v podobě mnoha a mnoha ušetřených žetonů. Kdykoliv jsem u stolu v počáteční fázi turnaje příliš agresivní, má to fatální následky (většinou neopodstatněný PREFLOP all-in :s_evil: ). Kdykoliv jsem u stolu v pozdní fázi turnaje málo agresivní s dobrou rukou, má to fatální následky (většinou river :s_evil: )....a to je snad vše, JEN TAK STRUČNĚ...

No, zrovna mi vyskošily okna herny s dalším tréninkem zdarma o vstupenky na $40K turnaj. Takže: Lidi, díky za to, že tu jste a jsem rád, jak jsem se dočetl o vzniku Česko(slovenské) sekce PS, že v tom máte mnozí nejen peníze, ale i lásku k rybímu potěru :s_love:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      :f_thumbsup: Niet nad šťastné tváričky spokojných členov komunity
    • TatankaWitko
      TatankaWitko
      Bronz
      :f_biggrin: Kdybych předtím nepsal o těch neopodstatněnejch Olínech....tak tedy kafe, špetku nikotínku a za dvacet minut o vstupenky na BountyPro... :f_biggrin: Jak kázal bratr náš, učitel Národů (jen škoda že asi jiných, jen ne těch Spojených) Jan Ámos Komenský to krásné heslo:

:spade: :heart: ŠKOLA HROU :diamond: :club: :f_biggrin:
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      TatankaWitko původně napsal
      Jsem hrdým otcem dvou synů (5 a 8 let) a nabízím k pronájmu hubatou ženu.
      LOL :D Vítej u nás hrdý otče Honzo. Doufám, že budeš postovat častějc. Nechceš představovačku změnit na blog?

Jinak doporučuju se účatnit výzvy Učíme se vyhrávat jestli si na ni ještě nenarazil ;)

Hučas
    • TatankaWitko
      TatankaWitko
      Bronz
      Díky za přivítání :P

Blog? Vím že se tím termínem hemží internet, ale pokecat se dá všude, což? ;) ...poněvadž netuším, jak se bloguje. Já umím jen plkat :D a v rámci toho jsem povzbuzoval naši Ranní Hvězdu, ať si ten BLOK založí on. Mimochodem, je i lepší :f_biggrin:
      Na výzvy a podobný věci se zatím necítím moc pevný v kramflecích, i když výsledky z dnešní noci mne celkem povzbudily. Dvě placený místa na turnajích a dvě vyhraný 10timístný SnG. Ale přesto, nebo právě proto se budu dál věnovat výuce a připravě, než do toho skočím naplno.
      Samozřejmě stále nepoužívám podpůrný software, nebuduji bankroll, hraji v rámci výuky freerolly, tak jsem dával i více risikové handy jako nízký esa a nízký páry postflop, někdy spoilery preflop, případně středně silný draw postflop, nějaký pre i post flop all-in, ale to nikdy (95%) nedopadlo dobře a neumožnilo mi to PŘEŽÍT. Ty čtyři dobrá umístění jsou hry, které jsem hrál naplno, bez výše zmíněných trénikových excesů.

A jeden postřeh na závěr: Darwin, měl pravdu. Pocházíme z opice. Nikdo není zvědavější, než hráči u stolu před flopem. :s_confused:
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      Ahoj TatankaWitko

taky bych tě rád pozdravil a pogratuloval k 26. místu ve freerollu.

Co se týká té výzvy Učíme se vyhrávat jak ti o ní psal Fiskantes, tak tím můžes opravdu jen získat :s_thumbsup:

já jsem se díky tomu naučil lépe využívat stránky Poker strategy, postovat handy na forum atd.

a v neposlední řadě se mi podařilo, díky výzvě vyhrát 100$

Takže ti jí můžu jen doporučit.

Hodně štěstí u stolů

A abych nezapoměl, tak díky ní můžes každý týden vyhrát lístky do zajímavých turnajů :s_grin:
    • TatankaWitko
      TatankaWitko
      Bronz
      Díkec za další milý řádky, já se teda budu snažit, abych z tý výzvy nebyl tak vyděšenej :D
      Jenže to je právě to...založ si BLOG...jak se to proboha dělá? :rolleyes: Postuj handy na fórum...já bych postoval až bych brečel, do jakýhokoliv fóra, kde by to nepovažovali za spam a možná i do některých navíc :D :heart: ...jenže jak se ty handy postujou, když nepoužívám soft, jednak kvůli mýmu milovanýmu PPC (Prehistoric personal computer), viz. výše, jednak jsem si na něj ještě (bohužel) nevydělal svojí úžasnou hrou této úžasné hry...

:heart: :spade: ...ale i bez něj (softu) je sranda :spade: :heart: :f_biggrin:

Po dnešku už vím, co je to za ránu, když pod Vámi praskne BUBLINA...grrrrhhhhh... a taky jaký je to pocit, když máte v první handě turnaje :heart: postupku AT po flopu :heart: , kdy je Vaším snem jít do Olína, on se Vám ten sen splní a Vy :spade: prohrajete na riverflush :spade: ....

No, hezky jsem si zatrénoval :f_biggrin:

P.S.: Mohl by jste mi někdo prosím poradit, jak postovat ty handy, zakládat blogy a tak?
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Ahoj :s_biggrin:

Software

tak ohledně softu - Elephant na něj není třeba si vydělat na Poker Strategy je zdrama a je ke stažení zde
      tam se ti bude ukládat Hand h. a z ní pak můžeš postovat handy na fórum, kdyby to tvůj počítač nezvládl pracovat zároveň s Elephantem,
      tak se tam dají handy naimportovat i po hraní.
      Pracojat jen s Elephantem, když ti nic jiného nepoběží by měl tvůj PPC zvládnout

V sekci Pokerové nástroje je toho dost co by jsi mohl využívat a to vše zdarma od PS

Zkus třeba Icm trainer a Equilab určitě ti to pomůže

Blog
      ten se dá založit tady opravdu na tom nic není :s_biggrin: můžeš se podívat na můj a zjistíš že v tom taky docela plavu,
      ale snaha se cení a dělame to pro sebe :f_p:

Postování hand

handy - pokud budeš hrát MTT (do 11$) budeš postovat sem

návod jak na to najdeš zde
    • TatankaWitko
      TatankaWitko
      Bronz
      Díkec za rady :-)

Takhle po ránu, odpovědět mi baba, tak si myslím, že se chytla ma mou uvítačku se zmínkou o mojí žěně :D
      Teda, to se vrhnu na učení a práci se softem. Asi fakt budu muset založit blog, protože určitě spoustu lidí pobavím svou soft negramotností. Doufám ;) Nebo rozbrečím...ale...nejhorší pro spisovatele prý je to, když jeho řádky nevzbudí ve čtenáři žádný emoce. Takže se klidně chechtejte, nebo Vy náturou ajťáci plačte, hlavně nechcípněte nudou :f_biggrin:

Zatím se mi nejvíc líbí ty podtržený slovíčka (zde, sem, tady atd.), na který když klikneš, něco se stane, většinou odcestuješ na jinou stránku, či téma.... :D To se dělá jak? Postnout odkaz pomocí bíbíkódu umím (on-line str. hra Divoké kmeny byla má škola bíbí), ale jak z toho odkazu udělat obyčejný funkční slovíčko, s tím si neporadím...jestli se to nedělá úplně jinak než přes bíbí... :rolleyes:

P.S.: A klasicky otázka na závěr - nekazí Vám soft intuitivní vjemy a ready hráčů? Kolikrát se mi stane, že správně vytuším bluff či nejistotu, ale kdyby soft viděl mý karty po turnu, zařve ať to zahodím, protože i bez softu tehdy vím, že potencionálně silnějších kombinací je víc, než zdrávo :-)
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Ahoj

tak ty podtžený slovíčka se dělají tak, že klikneš na vložit odkaz (tam napíšeš text - zde,tady atp.) potvrdíš to a pak vložíš adresu,
      na kterou tě to má po kliknutí přesměrovat

Ohledně toho softu, tak pomocí něho jsi daleko přesněji schopen určit range (karty) :f_grin:
      jaké soupeř drží (teda může držet)

Uvedu ti příklad

Preflop

Jsem na BU (button) mám J :spade: J :heart:

Hráč na UTG+1 limp
      Já raise
      všichni fold a hráč na UTG 3bet

Mám na něj 4k hand jeho staty jsou vpip 8 / pfr 6 / 3bet 1

Co to vlastně znamená
      vpip - jak často se zapojuje do hry
      pfr - jak často před flopem raisuje
      3bet - jak často 3betuje

když se ta situace stane, tak ty J :spade: J :heart: foldnu , protože vím a ty už teď taky :s_grin: že jeho range na 3bet jsou jen KK+

Jestli tě ještě něco zajímá stačí napsat rád odpovím
    • TatankaWitko
      TatankaWitko
      Bronz
      ...a po celkem úspěšným 250$ freerollu na PartyPoker jsem depositnul přes telefon 5$ na bwin, kterou bůhvíkdovíproč nemám uvedenou jako tracknutou, i když jsem ji myslím registroval už přes PokerStrategy. Ale nejsem si jistej, jestli jsem potom odeslal nick na support.

Tímto tedy ještě ze startu příspěvku snažně prosím adminy, jestli by se mi nepodívali na tracknutý herny.

Instalovaný mám bwin, Poker 770 a PartyPoker, 888 a Everest.

Ale zpět ke hře. Deposit 5$, limit 0,02/0,04hra NL Holdem CG 6max. a po hodině jsem byl na dvojnásobným bankrollu. Ze začátku fakt jen na tom, že jsem vystřídal čtyři stoly po sobě a u každýho se našel minimálně jeden, který si potřeboval neustále a se všemi měřit přirození. U čtvrtého stolu v řadě jsem na jednom jediným hráči na mikrolimitu vyhrál 6$. V podstatě jsem hrál něco mezi rock a TA, podle situace u stolu. No a když jsem už došel k vodě, zkusil jsem rovnou tobogán (podotýkám s vědomým risikem poznávání nepoznaného) a zkusil multitablovat - jen dva stoly...k tomu původnímu (Bi - 2$ a stake při otevírání druhýho stolu jsem tam měl něco přes 10$) jsem přidal ještě jeden další...error. Ze začátku dobrý, pokračoval jsem ve vzestupu, ale záhy se vyskytly problémový situace na obou stolech zároveň...nestíhal jsem přemýšlet a začal dělat chyby...hrál jsem pořád very tight a s dobrou handou jsem byl tak akorát agresivní...ale v rozhodující fázi jsem bez softu nebyl asi nakonec dost soudnej, i když jsem se pokoušel dotáhnout do konce handy, který by podle mne jel asi každej......na druhým stole jsem byl cca. po čtvrthodině, (stejná hra, limit,BI) +0.6$. Pak přišly dva bedbeaty v krátkým čase na prvním stole, rozhodilo mne to a začal jsem blbnout i na druhým :f_cry: ...naštěstí jsem se probral docela včas, abych to vypnul a byl pro

1. vážněji míněný hrací ráno na NLH CG 0.02/0.04 6max - pouze +1.7$

...a to jsem vlastně v krátkém průběhu tohoto "ostřejšího" tréninku na nějaký čas ztrojnásobil svůj původní bankroll 5$...pokud bych to bral jako můj start na 10.000$, místo otevírání druhýho stolu bych v tu chvíli odešel. Zřejmě jsem byl lehce v tiltu z toho hotrunu jetě dříve, než jsem zkusil dva stoly, i když jsem hrál pořád dobře a uvědomoval si, že takhle rychle by to jít asi nemělo - hned při prvním posezení...nádherná zkušenost ;) Ty dva bedbeaty, které rozhodly o tom, že jsem od stolů nakonec radši odešel - jen s mírným ziskem, snad nebyly ani tak špatně zahraný, mimochodem poprvé mne s finálním setem KKK po turnu (já raise, on all-in, já call) zase dostal riverflushem (už ať mně :spade: nelezou na oči) hráč, který calloval všechno...ten, co mi šesti doláči pomohl ke chvilkovýmu pocitu štěstí z poměrně lehce nabytých žetonků :D si jich zase velmi podstatnou část vzal zpět - kolikrát mi ten nacallovanej vysokej pot vůbec neseděl s hraným limitem, většinou jsem však díky rock ani nebyl nucen přemýšlet, jestli mám nejlepší range :f_grin: Možná to ani nebyly moc velký chyby, možná to byl jen běžnej down během delší session. Vím, že když vyhraju 2,5xBi, měl bych jít od stolu, ale byl tam na microlimitech nízkej trafic po ránu, už jsem vystřídal čtyři stoly a na tom posledním, zajetým, měl víc než slušnej read na soupeře a šel jsem neustále nahoru...ale po tom swingu jsem se lekl a radši přestal.

Ale přesto, krásná zkušenost s mojí psychikou, s hráči, kteří nevědí nic i se žraloky, kteří se jako jediní smysluplně perou o Tvoji rybu :f_biggrin: , krásná zkušenost toho, že výuka na PokerStrategy má smysl a hned se u stolu cítím úúúúúplně jinak, než před pár týdny...jen ponaučení pro příště: Více stolů zatím neotvírat !!! a naučit se práci se softem. :f_biggrin:

Váš rostoucí potěr prozatím končí s vyléváním nabytých emocí: s úctou a nížeuvedeným heslem nashledanou
    • TatankaWitko
      TatankaWitko
      Bronz
      ...bych si dal do huby. Sotva jsem se z toho vypsal, vlítl bych tam zas :D Ale kdepak, žralůčci, jdu studovat ke kámošovi :f_biggrin:

P.S.: Prosím Fiskantese nebo Hučase, aby toto vlákno přejmenovali na Blog Šíleného býka a zkopčili ho na fórum blogerů CG NL Holdem. Sice se chci časem realizovat na MTT, ale vyšší limity (pokud teda nezklamu sám sebe) CG snad budou skvělým tréninkem jakoby pozdní fáze, pokaždé s různě velkým stackem. Asi se pustím do výzvy Učíme se vyhrávat (DÍÍKY Pepikv), jestli v dohlednu vybuduju bankroll alespoň 50$ tak skromně, v tichosti svého budoucího blogu vyzkouším z 50 na 10k...tak chci referovat, jak a jestli vůbec zvládnu do budoucna existovat v náročnější konkurenci :f_p:
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Ahoj,
      tam nejsou micro 0,01/0,02 ?

Jen poznámka na 0,02/0,04 by jsi měl mít bankroll 100$ :s_grin:
    • TatankaWitko
      TatankaWitko
      Bronz
      ...ale na 0,02/0,04 je potřeba min. jen kolem 50 dolarů, jestli dobře počítám 25 Bi...tak jsem to zkusil, no :-) Ale neviděl jsem v tom tak velký risiko...byl to prostě rámec tréninku, pokecal jsem s kámošem, který všechno vybral kvůli tomu legislativnímu bordelu s úpravou Loterijního zákona a začínal znovu na těchhle limitech taky s 5 doláčema na bwin, za dva měsíce je na 500$.
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Tak v tom případě doufám, že ho budeš následovat :s_biggrin:

500$ je opravdu pěkné za 2 měsíce :s_thumbsup:
    • TatankaWitko
      TatankaWitko
      Bronz
      On už dávno není taková fiška jako já :-) Začal tak před dvěma lety a vystartoval jak raketa, jenom za dobu, kterou jsme ráno chatovali (asi 20 min.) udělal NL Holdem CG +25 BI na šesti stolech a limitech 0.5/1 a 1/2 :f_eek: Má manažerskej diplom, takže tu matiku má pod kůží a navíc používá nějakej soft, který mu sám hledá stoly se slabým obsazením :-/
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Ten soft je asi Tablescan Turbo, je to zdarma, takže si ho môžeš zohnať i Ty ;)
    • 1
    • 2