BLOG: Challenge: 50$ - > 500$

• chovanj
      chovanj
      Bronz
      Registrace: 28.02.2011 Příspěvky: 691
      Zdravím,

Tak po krátkom relaxe a úpešnom dokončení challenge 0$ -> 50$ by som rád začal novú challenge. Pokračovať v hraní budem na Everest Poker. Soft je trochu neohrabaný ale už som si zvykol. V tejto challenge by som rád využíval aj všetky možné bonusy, ktoré herňa ponúka, čo som v predchádzajúcej challenge nerobil.

Trochu som nad tým popremýšlal a počas tejto challenge by som chcel dosiahnuť nasledujúce cieľe:

1. :heart: Rozmnožiť 50$ na 500$.
      2. :diamond: Poraziť limit NL2 FR, NL5 FR a prejsť na SH hru a poraziť limit NL10 SH.
      3. :spade: Toto celé by som chcel dosiahnuť v roku 2012.

Aké budem mať míľniky ?

1. :diamond: Poraziť NL2 FR čo je BR = 125$.
      2. :diamond: Poraziť NL5 FR čo je BR = 250$.

začnem hrať CG SH ...

3. :diamond: Poraziť NL2 SH čo je BR = 300$.
      4. :diamond: Poraziť NL5 SH čo je BR = 400$.

začnem prechádzať na NL10 a dokončím challenge ...

5. :diamond: Poraziť NL10 SH čo je BR = 500$
      6. :diamond: Zároveň tým dokončiť challenge.

Možno sa bude zdať niekomu, že som trochu podstrelil svoje možnosti. Ale som zástanca radšej si naložiť menej a dokončiť to ako si naložiť veľa a zlomiť si väzy ;-)

Takže cieľe sú jasné.
  • 28 odpovědí
    • chovanj
      chovanj
      Bronz
      Zdravím,

BASIC články z CG BSS stratégie mám prečítané a naštudované už z predchádzajúcej challenge tak by som rád pokročil ďalej.

Domáce úlohy ...

1. :club: Preštudovať BRONZE články CG BSS.

2. :diamond: Preštudovať jeho challenge na úrovni, ktorú hral na NL2.

3. :heart: Pozreť videá od hasenbratena 1 - 8.
      4. :heart: Pozreť ešte raz cornie4ever videá.
    • chovanj
      chovanj
      Bronz
      Zdravím,

Míľnik 1: Koľko hand budem musieť zhruba odohrať na NL2 FR ?

:heart: Predpokladám, že winrate sa mi ustále niekde okolo 2.5BB / 100h, takže na beat limitu NL2 budem zhruba potrebovať 75 000 h.

:heart: Za týžden som schopný odohrať cca. 5000h, takže za cca. 15 týždnov (4 mesiace) by sa to malo podariť. Uvidíme aká bude realita.

:heart: Keď to prepočítam na hodiny tak za 2h odohrám zhruba 1000h, takže beat limitu NL2 by mi malo trvať zhruba 150 hodín čístého času.

Taká je realita, z ktorou musím počítať.
    • chovanj
      chovanj
      Bronz
      Zdravím,

Aktuálny BR = 59.72$

Po krátkej prestávke som sa vrhol na challenge míľnik 1.
      Zaťiaľ hrám stále podľa tabuľky a neskúšam žiadne experimenty.

Mám za sebou asi 4000h a naučil som sa nasledujúce veci.

:club: 1. Neoverplayovat OP, TPTK ak súper nie je veľmi agresívny alebo shortstack.
      :club: 2. Valuebetovať, súperi radi dorovnajú ale pokiaľ začnú vsádzať sami a nie sú ultra agresívny tak fold je najlepšia voľba.
      :club: 3. Neopenlimpovať PP 22-99 aj keď podľa tabulky sa to má robiť. Takže si hranie z PP 22-99 upravím nasledovne: z MP budem openraise z 77+ a LP 22+. Dorovnávať PP 22-99 budem ak predomnou už niekto vstúpil do hry z ľubovoľnej pozície ale to už je ako radí aj tabuľka.

Keď budem dodržiavať tieto pravidlá tak si myslím, že NL2 zdolám podľa plánu.
    • chovanj
      chovanj
      Bronz
      Zdravím,

SHORT SUMMARY

Aktuálny BR = 67.66$

Celkový počet odohraných hand: 72,451h

Zaťiaľ mám odohrané prvé tri dni v novej challenge a celkom vydarené. Uplatňujem 2 základné princípy, ktoré na micro platia 100%: Valuebetovať (získavate money) a Neoverplayovať (šetríte money).

CASH GAME

MTT, SNG

• hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      Registrace: 04.07.2011 Příspěvky: 757
      Čau,
      opravdu hodně obdivuji tvojí neuvěřitelnou trpělivost a smysl pro disciplínu. Jsi fakt borec. :s_thumbsup:

Držím palce, ať se ti daří.
    • chovanj
      chovanj
      Bronz
      Poznámky k článkom BBS z BRONZE sekcie.

:club: The perfect introduction to multi-tabling
      :club: The 8 Player Types - How to Get Their Money
    • chovanj
      chovanj
      Bronz
      Zdravím,

Včera som dostal peknú lekciu pokru za 5BI :-)

1. :heart: Polku strát tvorili bad beat-y, takže nebiť ich som BE v danej session. Ale takto si to ospravedlnovať nemá zmysel: bad beat-y boli aj budú.

2. :heart: Mal by som sa zamyslieť čo som urobil zle s tou druhou polkou. Takže po podrobnej analýze:

a), Overplay keď súper raisne tak to má a foldujem, ak nieje agro-maniak alebo short stack. FOLD !!!
      b), Valuebet river na DRAW HEAVY boarde. Check / Fold !!!

Neporovnateľne viac som sa naučil zo svojich prehier ako z víťazstva. CAPABLANCA, Raúl
    • chovanj
      chovanj
      Bronz
      Zdravím,

Tak splnil som 2. level výzvy učíme sa vyhrávať. :s_biggrin: dúfam, že už niečo vyhrám.

• chovanj
      chovanj
      Bronz
      Zdravím,

Včera som zažil CARD DEAD session. Dosť som sa z nej poučil. Ale som spokojný, že som to z nervami vydržal.

Nespravil som žiadnu veľkú chybu aj keď ma to niekoľko krát lákalo vpáliť OP do bohviečoho ;-) Ale to som bol už poučený z predcházadjúcich session.

Za 1500 hand sa dokopy nič neudialo. Vyhral som asi 2 stredne velké poty a postupne ich odovzdával cez blindy, netrafené sety a nepodarené bluff cbet proti súperom čo mali f to cbet viac ako 60.

Po takýchto session si človek vraví, či sa vôbec dá niečo vyhrať takto. Samozrejme, že dá. Avšak treba zachovať chladnú hlavu a veľa neprehrať a trpezlivo čakať na lepšie session.
    • chovanj
      chovanj
      Bronz
      Zdravím,

Tak prinášam svoj 2 týždnový update challenge.

:club: 1. Aktuálny BR = 80.82$.
      :club: 2. Pracujem stále na štúdiu BRONZE článkov.
      :club: 3. Dosiahol som 3. level vo výzve učíme sa vyhrávať.
      :club: 4. Dosiahol som 4. level vo výzve učíme sa vyhrávať.
      :club: 5. Rakeback som získal 5$ :-)

Aktuálny graf z CASH GAME hry.

Graf z turnajov nebudem uvádzať, pretože sa moc nezmenil.

Na NL2 je to hlavne o trpezlivosti. Netreba sa zbytočne vyhadzovať z peňazí, hlúpymi rozhodnutiami. Celkovo Full Ring hra nie je moc zábavná. Je to skôr nuda a postupné zbieranie centíkov do BR.
    • chovanj
      chovanj
      Bronz
      Zdravím,

Ďalší update asi po cca 2 týždňoch challenge.

:heart: 1. Aktuálny BR = 87.60$.
      :heart: 2. Pracujem stále na štúdiu BRONZE článkov.
      :heart: 3. Dokončíl som výzvu: Učíme sa vyhrávať
      :heart: 4. Everest poker mi na týžden zablokoval účet (už je to ok) :-)
      :heart: 5. Získal som 29$ bonus na clearovanie do konca mesiaca.
      :heart: 6. Vyhral som pár dolárov na freeroll turnajoch.

Celkovo mám card dead obdobie. Čo poctivo nahrám to v nejakom zasranom bad beat-e odovzdám. Takže žiadna sláva to nie je ale dôležité je, že aj napriek tomu idem pomaličky hore. Túžobné čakám na nejaký hotrun.

Aktuálny graf z MTT, SnG hry. Momentálne hrám len freeroll turnaje takže krivka má pozitívne orietovaný smer :s_biggrin:

• chovanj
      chovanj
      Bronz
      Zdravím,

Prinášam ďalší nudný :s_biggrin: update challenge.

:diamond: 1. Aktuálny BR = 135.20$
      :diamond: 2. Dokončil som mílnik číslo 1, NL2 FR.
      :diamond: 3. Začínam plniť mílnik číslo 2, NL5 FR.
      :diamond: 4. Začal som clearovať 29$ bonus.
      :diamond: 5. Študujem stále bronze články.

V posledných dňoch sa mi celkom darí triafam freeroll turnaje a cash game klasika pomaličky ale iste. Som veľmi rád, že môžem začať hrať NL5 FR. NL5 FR sa mi ešte nepodarilo nikdy beatnuť. Takže to bude pre mňa celkom výzva.

Aktuálny graf z MTT, SnG hry.

Celkovo mám odohraných na všetkých formátoch 108 323 hand.
    • chovanj
      chovanj
      Bronz
      Zdravím,

Chcel by som trochu zapracovať na štúdiu, pretože v poslednom čase len hrám a štúdium mi trochu uniká. Prakticky nemám žiadnu koncepciu, plán a hodnotenie štúdia.

Čo by som chcel preštudovať ?

Niektoré veci som už študoval a iné nie :s_biggrin:

1. :heart: Naštudovať 3 BRONZE články o postflop hre. (jeden za týžden)
      2. :heart: Prečítať cornieho readposty do NL10. (jeden večer pred spaním)
      3. :heart: Pozrieť videá od hasenbratena 1 - 4 FR.
      4. :heart: Pozrieť cornieho videá čo doteraz natočil.

Toto by mi mohlo pomôcť sa usadiť na NL5 FR. Zatiaľ hrám NL5 FR na 4 stoloch a na 2 stoloch aby som sa moc nenudil púšťam freeroll turnaje, NL2 som hral na 6 stoloch.

Záver: na konci marca by som mal mať splnené všetky 4 body štúdia.
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      Registrace: 05.04.2011 Příspěvky: 3,031
      Ahoj, mám k dispozici asi 5 fotek, kde jsi ty v Concordu, tak kdybys je chtěl, tak se mi ozvi.. Skype přes PM :)
    • chovanj
      chovanj
      Bronz
      Zdravím,

Tak mám tu ďalší summary report z mojej challenge. Mal som celkom krízu pokrovú. Nič sa nedarilo. Potom som však spravil sweet session z HonzaCZE a po potvrdení, že hra je správna som zas získal sebavedomie. Bol to len krátky shit run. Celkovo mám pocit, že si už na NL5 FR začínam zvykať. Hrám na 6 stoloch a momentálne clearujem 100$ bonus čo mi dala herňa (proste oni naozaj chcú aby som u nich zostal :-))).

:club: 1. Aktuálny BR = 186$
      :club: 2. Vycleroval som celý LEAPDAY 29$ bonus.
      :club: 3. Na RAKEKACK-u com celkovo už získal 15$.

:club: 4. Podľa plánu študujem ako je uvedené v poste nižšie.

Čo sa týka CASH GAME tak dnes uvediem graf ako sa mi darí na NL5FR. :s_frown:

Čo sa týka turnajov odohral som len freeroll turnaje a aj niečo som trafil. Pomaly začínam uvažovať ako roll rastie aj o platených MTT do pol dolára. Ale predtým ešte musím čo to o MTT naštudovať. :s_love:

Záver: Dúfam, že na NL5 to už potiahnem do kladnej winrate a shit run skončil.
    • chovanj
      chovanj
      Bronz
      Zdravím,

Pomaly ale isto sa bližím k splneniu 2 míľniku na ceste k 500$. Podarilo sa mi už nahrať 242$. Pri dosiahnutí 250$ som mal prejsť na mílnik číslo 3. a to na SH hru ale toto odložím až pokiaľ nevyclerujem celý 100$ od everest pokru. Sami uznáte, že na NL2 by to bolo dosť obtiažne. Celkovo mám za sebou úspešný týžden. Konečne som sa dostal na NL5 FR do plusu a dúfajme, že shit run skončil. Mám pocit, že som sa tam už udomácnil a scared money ustúpilo.

:heart: 1. Aktuálny BR = 242$ :s_biggrin:
      :heart: 2. Pokračujem v clerovaní 100$ bonusu. :s_biggrin:
      :heart: 3. Mám v pláne získať 20$ od PS z GOLD akcie. :s_biggrin:

:heart: 4. Štúdium je momentálne na druhej kolaji. :s_frown: :s_mad: :s_o:

CASH GAME graf vyjadruje ako sa mi darí na NL5FR, NL2 FR tam nie je. :s_biggrin:

MTT, klasika hral som freeroll turnaje a niečo som aj trafil. Čo sa týka MTT tak mám ešte veľké medzery hlavne v bubble a ITM fáze. Viem to ale momentálne nemám čas to študovať.

ZÁVER: Doclerovať bonus, dať si pauzu a prejsť na mílnik 3 SH hru.
    • chovanj
      chovanj
      Bronz
      Zdravím,

Dnes vám prinášam slávnostný Veľkonočný summary report :s_biggrin: .

1. :heart: Aktuálny BR = 287$
      2. :heart: NL10 FR - pokúšam sa o prvý shot na NL10 FR. Je to mimo môjho plánu prejsť na SH hru, ale kedže mám ešte doclerovať 60$ bonus + ďalší 25$ bonus a dostatočný BR tak si to aspoň vyskúšam a uvidím čo to dá. Keď doclearujem všetky bonusy tak sa do toho pustím.
      3. :heart: Mám v pláne získať 20$ od PS z GOLD akcie. Celkom sa mi darí hrať pravidelne takže mám pekne na tento bonus nakrocené.

4. :club: Štúdium, štúdium, štúdium - momentálne som v zajatí bonusov takže štúdium hry flákam a mrzí ma to. Viem, že to nie je správne.

CASH GAME graf vyjadruje ako sa mi darí na NL10FR.

MTT, SnG graf.

Záver: Makať na bonusoch a neposrať sa z NL10FR.
    • chovanj
      chovanj
      Bronz
      Zdravím

Tak po dlhšom čase prinášam obvyklý update svojej challenge.

:spade: 1. Aktuálny BR = 420$
      :spade: 2. Postúpil som na 3 mílnik NL2 SH.

K tomuto by som chcel pár poznámok: 3 mílnik som mal začať pri bankrolle 250$. Dostal som však od everestu bonusy tak som pokračoval na NL10 FR kde som skončil v mínuse ale vďaka bonusom v pluse. Takže celkový BR rástol. Takže mílnik 3 som začal na BR 400$.

Momentálne hrám veľmi zriedka a snažím sa skôr zlepšovať hru na 2 stoloch ako multitablovať bez rozmyslu. Takže priorita je winrate. Kvôli tomu som si zaobstaral aj leak buster, ktorý mi celkom pomáha a ukazuje chyby v hre. Vďaka tomu viem presne čo mám zlepšovať.

Zas sa mi vrátila radosť z hry a konečne si to užívam a necítim sa v zajatí bonusov. Proste hrám keď mám chuť mám super safe BR. Na vyšší limit pôjdem keď budem dostatočne crushovať limit a leak buster povie, že hrám ok. Po 10 000 handách urobím check a uvidím, či som pripravený alebo nie.

Takže toľko v krátkosti z mojej challenge. Do splnenia mi chýba už len 80$ :-)
    • Walderama08
      Walderama08
      Bronz
      Registrace: 02.12.2010 Příspěvky: 78
      Respekt. Jsi borec.

Uvažuju o změně herny. Z Everestu mí pořád píší a nabízí 50USD bonus. Tak to asi vezmu a depozitnu. Navíc je 20.5. $10.000 depositors freeroll. :f_biggrin:

Jaké je pole hráčů a traffic na NL2 a NL5?

Díky za odpověd a GL k těm 500USD.
    • 1
    • 2