BLOG: Puma útočí

• PumaPerez
      PumaPerez
      Bronz
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,313
      ahoj,

v poslednej dobe trocha stracam istotu a motivaciu k hre a tak hladam nejake nove cesty a sposoby, ako to vsetko dat do poriadku. nie som nejaky extra fanusik blogovania z dovodu, ze aby bol blog dobry, tak musi byt iny a lepsi nez ine. a to obycajnym postovanim ciastkovych vysledkov nedosiahnem. avsak za skusku nic nedam. mozno mi prave odozva od vas prinavrati stratenu istotu a chut ist vyssie.
      mozno casom napisem nejaky hodnotnejsi post, nez len holy screenshot vysledkov za poslednu session :-) na to si ale treba pockat :D

zatial teda bude sluzit ako moja spovednica, nech nemusim spinit ostatne temy. postnem si sem tam nieco z coho mam radost, co mi spravilo nervy, co ma rozosmialo. a v zasade to ani nemusi byt z mojho pokroveho zivota, ak to nebude vadit.

za kazdy feedback budem rad.
      casom snad tento prvy post upravim, nech vyzera reprezentativnejsie. mozno sa aj naucim pisat s diakritikou a gramaticky spravne :]

takze podme na to. Pumov blog oficialne spusteny! :s_pleased:
  • 279 odpovědí
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Bronz
      zacnem teda tym, co ma trapi v poslednej dobe.

hrajem NL10 na PP. bankroll mam momentalne 500$. dnes som shotoval na NL25, aby som si tam osahal rozdiel medzi NL25 na Pokerstars, ktore som tiez, bohuzial neuspesne, skusal.
      mozem zodpovedne povedat,, ze na party je hracske pole trochu viac loose, je tu viac slabych hracov. ale zaroven omnoho viac neprijemnych LAG hracov, ktori v zasade ani nemusia byt nejak extra dobri, ale na take mnozstvo agresie nie som niekedy pripraveny. hlavne mi robia problemy spoty, kde som OOP a mam TPWK, pripadne middle pair, underpair na ruke a podobne. moja prva reakcia na to bola myslim prirodzena. zatiahol som sa a zacal hrat len spoty, v ktorych som sa citil dobre. lenze to ma velky vplyv na moju winrate a celkovo moj mindset. dnes som si uvedomil, ze tadialto cesta nevedie. musim to trosku otvorit.

takze pripravte sa na to, ze Puma uz nebude TAG na nitty strane, ale TAG na loose strane :f_biggrin: .
      1. prva vec, ktoru hodlam urcite vylepsit je poctivejsi table selecting. neexistuje aby som mal loose hraca po lavej strane. tiez tam nechcem mat TAGov s prilis velkym 3bet percentom. takze vypinam rozne funkcie, ako automaticke usadenie. mam uz nejaku minivzorku v PT3, takze ten selecting sa bude dat robit za pomoci TableScanTurba. ak si prisadnem na stol, ktory po chvili nebude vyhovujuci, tak si odsadnem a najdem lepsi, ak to bude mozne.
      2. dalsia vec, ktoru hodlam urcite vylepsit je hra z pozicie. casto su vhodne spoty na bluff raise uz na flope a ja ich nevyuzivam. urcite proti vhodnym hracom vyuzivat tzv baluga theorem na turne. teda raisovat TAG hracov za ucelom reprezentovanie monstra.
      3. dalsou vecou je urcite koncentracia na moju preflop hru v pozicii. tracker hlasi podpriemerne percento 3betu z CO a BU. naopak to sem tam prehanam s 3betom zo SB. urcite sa na to chcem pozriet blizsie. to znamena aktivne vyhladavanie clankov a videi.
        do tejto kategorie urcite patri aj 4bet. ci uz light alebo for value. dnes som mal mnozstvo spotov, kde som na 3bety s value handami ako QQ dostaval 4bety s mensim sizingom. v tychto spotom som si nie celkom isty, takze rozhodne studium aj v tejto oblasti.
      4. co sa tyka mindsetu, tak rozhodne dodrzovat to, co som si uz slubil davnejsie. nehrat pre volume, status tu na PS, pre bonusy. hrat len vtedy, ak mam naladu a viem, ze som schopny hrat najlepsie. pokazde, ked k tomu sadam z nudy alebo donutenia, tak su vysledky priemerne az podpriemerne.
        s tym su spojene aj mimopokrove aktivity. sedim priliz vela doma za pocitacom. treba chodit niekam na vzduch, nech sa ten celkovy zivotny mindset drzi na urovni. urcite to ovplyvni aj mindset pokrovy. :]
        moj problem je ale v tom, ze nemam moc rad ludi, ktorych dobre nepoznam. taktiez som prestal pred dvoma rokmi s akymkolvek alkoholom, ci inymi drogami. pred 3/4 roka som prestal fajcit. ono je potom dost tazke najst si v dnesnej dobe nejaku spolocnost, ktora nefajci, nepije a je dostatocne zabavna. no nic, toto je skor uz na blog nejakej emo dievciny, to sem nepatri. :D

postnem sem graf z NL10 a NL25 na party. je to zhruba za mesiac a nejake drobne, co som na hernu prestupil. nie je to sice nic strasne, ale citim, ze to proste nie je ono a ani zdaleka tieto levely necrushujem, co je proste fail a musi sa to zmenit!

• Zdenekbside
      Zdenekbside
      Bronz
      Registrace: 09.01.2010 Příspěvky: 1,469
      Ahoj,
      začínám na party taky shotovat 25 s plánem se usadit a níže již nejít.
      Co zjištuju je 25 skoro stejná jako 10 ,furt dost ryb ale mají více peněz :) Akorát je tu více post-flop agrese a jak sám píšeš dost LAGov v podstatě mám úplně stejné problémy jako ty zmiňuješ.Do žádnejch velkejch akcí se s lepšími hráči zatim nepouštím.

TAK GL a budu sledovat!
    • DaresB
      DaresB
      Bronz
      Registrace: 29.04.2010 Příspěvky: 314
      PumaPerez: určite budem sledovať blog :f_grin:
    • Acemax67
      Acemax67
      Bronz
      Registrace: 29.03.2011 Příspěvky: 334
      no konecne mas blog, tesim se na pekny cteni:)
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Bronz
      tak som slavny :D

http://cs.pokerstrategy.com/video/22762/

niektore handy som zahral perfektne. ine zase strasne na hanbu. urcite je to ale dobra skola. odporucam aj ostatnym na podobnych limitoch, aby sa nehanbili a dali si zanalizovat HH napriklad twinnovi.

zatial dik za citanost, celkom fajn ;-)
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Bronz
      hmm, tak som trochu sklamany z podpory na PartyPokri.

pozeram si nejake video a v pozadi mi bezi klient. zrazu vyskoci popup, ze sa niekto nalogoval na moj ucet z ineho PC. okamzite rozmyslam, ze ako kontaktovat podporu. volim si live chat. tento krat som ani dlho necakal, zhruba 5 minut. pred mesiacom pri podobnom pokuse to trvalo 25 minut.

na moje prekvapenie sa stale neda pisat do chatoveho okna. napisem 3-4 pismena a musim opat kliknut do okna, aby som mohol slovo dopisat. tipkovi menom Valentin som slusne napisal, ze "cant write a shit, this chat is like pain in the ass". toto potvrdil a doporucil mi pisat text niekde inde a copypastovat do chatu. WTF? firma, ktora toci 100 tisice a miliony dolarov nedokaze mat funkcny chat? keby to bola jednorazova zalezitost, tak ani nepipnem. lenze presne tento problem som mal uz na vianoce a uz vtedy som dostal rovnaku odpoved ako teraz. jedna sa o minor technical difficulties a pracuje sa na oprave. tito amateri maju spravovat moje peniaze? co nevedia spravit mesiac uplnu banalitu. ved to je vysmech.

co sa tyka mojho problemu, tak mi povedal, ze podobna hlaska sa stava, ak sme na jednom internetovom pripojeni viaceri. mam kablovy internet od UPC a pokial sa nic nezmenilo, tak by som mal mat svoju verejnu IP.
      tak som sa ho teda spytal, ci je nieco, co mam urobit. zmenit heslo alebo nieco ine? vraj netreba a problem preposle na technicku podporu. wtf? ak by mi tam teraz niekto vybieloval ucet, tak oni to proste preposlu na technicku podporu, ktorej to bude trvat zase tak dva dni, nez sa vobec k niecomu rozhybu. samozrejme nezabudol dodat hlasku typu "Your money is safe".

menim heslo. upokojuje ma jedina vec, ze moje ID zatial na herni nie je overene, takze cashoutnut snad nepojde. vazne ale uvaznujem, ze vsetko co najskor vyberiem a idem naspat na stars. v tejto firme asi nerozumeju tomu, ze toto su najzakladnejsie veci v obchodnom vztahu. dovera a bezpecnost. ani jedno svojim chovanim dnes teda neposilnili.

p.s.: rozumiem, ze vacsina programatorskeho teamu sa asi venuje spojeniu s bwinom, ale najat brigadnika, co by im spravil chat by snad mohli.

p.s.2: a mozno zase len hystercim a vsetko je ok :tongue:
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Bronz
      cau,

uz som si myslel, ze mam nejake halucinacie, tak som spravil screenshot. napada vas niekoho co je toto za shit? hovorim o tych 0,76, ktore su predomnou. zatial som ziadny bet nespravil :D

jedine, co ma napada je, ze to moze byt pot z predchadzajucej hry. nenapadlo ma vtedy pozriet do chatu, ci tam dealer pise, ze predchadzajuci pot som vyhral a ci bol 0,76$.

myslim, ze uz sa mi to raz podobne stalo. bol som na UTG s TT. blindy 0,5/0,10 a BU uz mal pred sebou postnutych 1,8$. bol som z toho vedla, tak som tie desiatky radsej zahodil. BU zahodil tiez a tych jeho 1,8$ o chvilku zo stola zmizlo. WTF?

co je toto za hernu? :f_ugly:
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      tohle se na PP běžně stává, je to POT z minulé handy...to chce klid :D :D :D
    • hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      Registrace: 04.07.2011 Příspěvky: 757
      Jo, on ten soft na PP má nějaký mouchy. :D

Občas se mě třeba stává, že mi problikne okno se stolem a obsah toho okna se ztratí a je tam jenom bílo. Většinou mi vždycky pomůže ten stůl minimalizovat a zase maximalizovat.

Super, že si se rozhodl založit blog. Budu sledovat. :s_thumbsup:
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Bronz
      mily blogisek :D ,

dnes skusim na vysledkovu temu. prave zazivam 20k ruk BE obdobie. zacal som pouzivat PT4, takze v ramci zoznamovania so softwarom som si povedal, ze skusim spravit rozne analyzy, ktore som v PT3 nezvykol robit. a prisiel som na to, ze velmi vela velkych potov som zahral ako zaciatocnik v rozvadovskom kasine. teda ziadny bad run, ale moje chyby! to je to, co ma stoji peniazky.

- takze ziadne vyhovorky! vyzera to tak, ze cely problem je v mindsete. po zopar krutych badbeatoch zacinam byt neprimerane agresivny a neviem triezvo odhadnut situaciu na stole. z toho vyplyvaju chyby. sem tam sa dokonca levelnem a 5bet pushujem KQs do neznameho supera :rolleyes:
      alebo sa naopak zatiahnem a regulari ma potom trhaju na kusy jak supy :)

- zohnal som si knihu Poker Mindset. dufam, ze mi nieco malo da prave po tejto stranke. niekedy si totiz pripadam jak zacinajuca ryba, ktora lamentuje nad tym, ze preco to superovi doslo a mne proste nikdy. myslel som si, ze toto zmyslanie mam uz za sebou. avsak iba to skryte cakalo pod povrchom a pri takomto BE obdobi sa zase dostalo von. musim sa toho zbavit. koho zaujima, ze to sem tam nejakemu blbovi pride? poker je beh na dlhu trat!

- co sa tyka limitov, tak som od prechodu na Party odohral na NL25 5500 ruk a zatial som BE (0,06 bb/100 like a boss!). necitim na NL25 potrebnu istotu. preto za svoj domaci limit nadalej povazujem NL10, kde to zatial davam 8,5bb/100. nie je to zase take strasne, ale som zvyknuty na dvojnasobne cislo ;) snad sa coskoro podari byt na NL25 regularom. viem si predstavit, ze to dokonca bude coskoro, uz treba doladit len ten mindset a zopar drobnosti na hre.

- zaroven by som si mal dat po hube, co sa tyka prispievania na forum. niekedy naozaj nezmyselne flejmujem, trepem somariny, zbytocne zabrdam. ked nechcem vyzerat ako miestny cirkusovy saso, tak by som sa mal trosku spamatat aj v tejto zalezitosti a vyuzivat forum na to, na co je urcene. a to je vzdelavanie. takze slubujem, ze sa pokusim sa polepsit aj v tomto :f_biggrin:

ak ste to niekto docitali az sem, tak vam v prvom rade gratulujem a v druhom rade dakujem. samozrejme vsetky pripomienky a namety su vitane.
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      :f_thumbsup: Pekná sebareflexia. Hlavné čo Ti poradím na NL25 je do ničoho sa nelevelovať (hlavne nie do 5betov light s KQ), i 4bety light by som robil minimálne, tí regulári oproti NL10 už síce majú lepšie vybalancované preflop staty, ale postflop robia hlavne v 3bet potoch OOP neskutočné kixy. Preto by som sa nebál callovať 3bety IP s širšou range ( okrem midpárov a AK, AQs, KQs napr. stredné suited konketory ako JTs) Levelujú sa kam nemajú, myslia si že ich chceš prehrať a nechajú Ti celý stack s hovadinou. Zožeň si Tablescan Turbo ak ešte nemáš, sadaj si k fishiam, zameraj sa na ne, a keď Ti do toho bude skákať nejaký rádoby profík, tak ho vytrestáš priamočiarou hrou, pretože sa vyownuje sám.

Držím palce!
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Bronz
      v tomto budes mat urcite pravdu. zbytocne sa snazim superit s niekym, s kym to nie je nutne. inak este na to spravim analyzu, ale vyzera to tak, ze partypoker ma nema rad a dobre value handy mi dava oop :D musim to este zanalyzovat. urcite ale dam na tvoju radu a trosku to skludnim.

inak teda vcera vecer som chvilu pocuval audio book Poker Mindset, pozeral nejake motivacne videa. citil som sa dobre a isiel na stoly. bohuzial ma to zase oplieskalo. samy badbeat, ci uz som ho dostal, ci rozdal. rozne two outery na river boli uplne bezne.

nejake handy na pobavenie:
      PartyGaming - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BB: $5.80
      UTG: $18.82
      MP: $15.64
      CO: $3.55
      Hero (BTN): $10.67
      SB: $10.64

SB posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: (pot: $0.15) Hero has K:club: K:heart:

UTG raises to $0.30, fold, CO calls $0.30, Hero raises to $1.20, fold, fold, UTG calls $0.90, fold

Flop: ($2.85, 2 players) 4:heart: 8:spade: 5:club:
      UTG checks, Hero bets $1.50, UTG raises to $17.62 and is all-in, Hero calls $7.97 and is all-in

Turn: ($21.79, 2 players) A:spade:

River: ($21.79, 2 players) 5:heart:

Hero shows K:club: K:heart: (Two Pair, Kings and Fives) (Pre 77%, Flop 25%, Turn 16%)
      UTG shows 5:spade: 4:spade: (Full House, Fives full of Fours) (Pre 23%, Flop 75%, Turn 84%)
      UTG wins $0.00
      UTG wins $20.79

pri tejto som vazne dostal nervicky :-)
      PartyGaming - $0.25 NL (6 max) - Holdem - 6 players

BTN: $103.05
      SB: $24.75
      Hero (BB): $48.32
      UTG: $27.58
      MP: $37.89
      CO: $6.80

SB posts SB $0.10, Hero posts BB $0.25

Pre Flop: (pot: $0.35) Hero has A:spade: A:diamond:

fold, MP raises to $1.00, fold, fold, fold, Hero raises to $3.25, MP raises to $37.89 and is all-in, Hero calls $34.64

Flop: ($75.88, 2 players) 8:heart: 4:heart: K:spade:

Turn: ($75.88, 2 players) 8:diamond:

River: ($75.88, 2 players) 6:heart:

Hero shows A:spade: A:diamond: (Two Pair, Aces and Eights) (Pre 87%, Flop 63%, Turn 80%)
      MP shows T:heart: A:heart: (Flush, Ace High) (Pre 13%, Flop 37%, Turn 20%)
      MP wins $72.88

potom sa software rozhodol, ze treba kruto ztrestat aj danskeho hraca, ktory mi nonstop kladol polena pod nohy v podobe limp/raisu na nezmyselne hodnoty. tak som sa s nim levelol :D
      PartyGaming - $0.25 NL (6 max) - Holdem - 6 players

BB: $96.26
      UTG: $24.67
      Hero (MP): $25.01
      CO: $28.14
      BTN: $45.46
      SB: $7.25

SB posts SB $0.10, BB posts BB $0.25

Pre Flop: (pot: $0.35) Hero has 6:diamond: 6:spade:

UTG calls $0.25, Hero raises to $1.00, fold, fold, fold, fold, UTG raises to $5.25, Hero raises to $25.01 and is all-in, UTG calls $19.42 and is all-in

Flop: ($49.69, 2 players) 7:spade: K:diamond: 7:diamond:

Turn: ($49.69, 2 players) 6:heart:

River: ($49.69, 2 players) 6:club:

UTG shows Q:diamond: Q:spade: (Two Pair, Queens and Sevens) (Pre 81%, Flop 92%, Turn 9%)
      Hero shows 6:diamond: 6:spade: (Four of a Kind, Sixes) (Pre 19%, Flop 8%, Turn 91%)
      Hero wins $0.00
      Hero wins $47.21

a dalsie ani nema zmysel davat. na KK prehrane 3 BI do uplnych nezmyslov. je dost mozne, ze si dam malu pauzu od pokru :(
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Ono bad beat handy celkovo nemá zmysel do blogu dávať ;) Radšej by som videl nejaké netradičné lajny s odôvodnením, ownutie súpera postflop apod. Orientácia na negatívnu minulosť (past negative - v blogu som o tom postol video od P. Zimbarda) nemá žiadny prínos, je deštruktívna.
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Bronz
      jasne, ja ich tu nechcem riesit. ale je mi trosku lepsie, ked to mozem takto ventilovat. kazdy sa potrebuje niekde vyplakat :tongue:

edit: dik za video. vyborne veci.
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Bronz
      davam si teda trochu pokoj od pokru. dnes ma cely den neuveritelne bolela hlava, hral som asi 10 minut. tak som si robil nejake poriadky v pc a narazil som na video, ktore je z mojho pracovneho prostredia. mozno by niekoho zaujimalo, co robim, ak nehram poker a zarobi mi aspon na nejake rozky ;-)

ospravedlnujem sa za tocenie a trasenie, ale vo vyske 100m nad zemou clovek rozmysla nad inymi vecami, nez nad hollywoodskou postprodukciou :)

• Floowwee
      Floowwee
      Bronz
      Registrace: 12.12.2010 Příspěvky: 616
      PumaPerez původně napsal
      davam si teda trochu pokoj od pokru. dnes ma cely den neuveritelne bolela hlava, hral som asi 10 minut. tak som si robil nejake poriadky v pc a narazil som na video, ktore je z mojho pracovneho prostredia. mozno by niekoho zaujimalo, co robim, ak nehram poker a zarobi mi aspon na nejake rozky ;-)

ospravedlnujem sa za tocenie a trasenie, ale vo vyske 100m nad zemou clovek rozmysla nad inymi vecami, nez nad hollywoodskou postprodukciou :)

Pěkný video a super výhled, hodně zajimave :f_thumbsup: :f_thumbsup:

Měl bych dotaz, jak se jmenuje ta hudba ve videu? =)
    • GumidekB
      GumidekB
      Bronz
      Registrace: 16.06.2011 Příspěvky: 853
      PumaPerez původně napsal
      davam si teda trochu pokoj od pokru. dnes ma cely den neuveritelne bolela hlava, hral som asi 10 minut. tak som si robil nejake poriadky v pc a narazil som na video, ktore je z mojho pracovneho prostredia. mozno by niekoho zaujimalo, co robim, ak nehram poker a zarobi mi aspon na nejake rozky ;-)ospravedlnujem sa za tocenie a trasenie, ale vo vyske 100m nad zemou clovek rozmysla nad inymi vecami, nez nad hollywoodskou postprodukciou :)
      Ahoj,
      pěkné video a vynikající hudba. To si točil sám? Je to Bratislava?
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Bronz
      ano, ja som ten, co drzal fotak v ruke :) je to vyhlad na centrum Bratislavy z veze Tower 115.
      hudba je Thrice - Words In The Water (Polaris at Noon Remix). viem, vo vedlajsom vlakne som spominal, ze nemam rad remixy, ale toto je vynimka ;-)
      http://www.youtube.com/watch?v=NV_TgWWMsTs
    • Stalker900529
      Stalker900529
      Bronz
      Registrace: 26.08.2010 Příspěvky: 320
      Velmi zajímavé video, to jen tak někdo neuvidí :) A co je teda tvá práce? Skoro to vypadá, jako kdybys byl green peace a věšel tam transparenty :f_biggrin: