Únorová cashovka - téma pro cashovkáře

• opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270

Únorová cashovka

téma pro cashovkáře

Únorová cashovka je vlákno pro všechny cashovkáře, kteří si chtějí nezávazně pokecat o svých sessions, pochlubit se svými výsledky, upozornit na rybu u stolu nebo na svůj hot run, případně jenom hodit řeč a poznat se s ostatními cashovkáři. Každý měsíc bude založeno nové téma pro tento pokec. Toto vlákno bude vždy založeno administrátory nebo moderátory. Přestože se jedná o "pokec", tak zde nechceme vidět žádný spam a platí zde stejné principy jako ve zbytku fóra.

Toto téma je vhodné na všechny drobné příspěvky, nápady, zjištění, bragy, okamžité informace atp. Znáte ten pocit, kdy chcete něco říct, ale nikam se to tématicky nehodí? Nebo se Vám nechce na tuto drobnost zakládat speciální téma? Napište nám v tomto tématu ;) Toto téma je otevřené veškerým debatám o cash game v únoru. :f_love:

(Pokud si naopak váš příspěvek zaslouží vlastní téma, nebo už toto téma existuje, např. Hand of the Day, Dobrý den? pošlete svůj graf, atd bude obvykle lepší napsat váš příspěvek do tématu, který je věnován danému tématu.).

Hodně štěstí v únoru! ;)
  • 139 odpovědí
    • schiyza
      schiyza
      Bronz
      Registrace: 10.04.2011 Příspěvky: 2,250
      První :D

No a aby to nebyl jenom hluchej post - kdo z vás máte taky problémy s mindsetem a jaké?

Já si řeším toto:
      :diamond: Mám flush, co když má fullhouse?
      :diamond: Mám TPTK, co když má dva páry?
      Zkrátka a dobře, scary přístup, který má prvopočátky v tom, že buď nesprávně, nebo vůbec nečtu ranges.
      :diamond: Mám trash na buttonu, se kterou jsem zkusil krást a ty mě 3betuješ? No tos mě nas*al - 4bet!! Nebo ... call a uvidíme ...

Co vy?
    • kokos99sd
      kokos99sd
      Bronz
      Registrace: 25.07.2011 Příspěvky: 2,702
      schiyza původně napsal

No a aby to nebyl jenom hluchej post - kdo z vás máte taky problémy s mindsetem a jaké?

Já si řeším toto:
      Zkrátka a dobře, scary přístup, který má prvopočátky v tom, že buď nesprávně, nebo vůbec nečtu ranges.
      :diamond: Mám trash na buttonu, se kterou jsem zkusil krást a ty mě 3betuješ? No tos mě nas*al - 4bet!! Nebo ... call a uvidíme ...

Co vy?
      flush na zpárovaném -> pot control + thin value bet
      tptk -> bud double barrel na draw boardu a pro levny showdown nebo cbet + check behind +river value bet (vetsinou dobré boardy na cbet nebo bez draw)
      button kradení ->
      - Zajímají nás hráči na blindech = podle nich uzpůsobíme naši RANGE - based on víc aktivní! (nit+TAG=considerTAG)
      ○ 2 nitové na blindech (VP<16) -> ATC 2.5xBB = PROFIT; po 3betu flatujem AK,QQ, a 4bet/push KK+
      ○ 3bet monkey (VP>25;3betPF>15) -> tighter range; 4bet/jam:66-99; 4bet/call:TT-QQ,AK; 4bet light(blockery, tvořivky); flat KK+

Ohledně buttonu mám celkem dost materiálu (jsou to většinou výpisky od verneera)
    • furry07
      furry07
      Bronz
      Registrace: 20.06.2009 Příspěvky: 275
      Já mám největší problém v: Hmm,to by mě zajímalo co máš ->CALL
    • bruslar
      bruslar
      Bronz
      Registrace: 30.10.2011 Příspěvky: 965
      Jojo, stejny 'mindset' jsem mel taky.
      Casto, kdyz souper dorovnal mou sazku, jsem si rikal (a hral blbe), ze hraje slowplay apod. - a proto jsem treba dale nevsazel. Blbost! Ale ze mi to trvalo :) Mnohokrat jsem musel v showdownu videt, ze calloval s tretim parem, abych konecne dostal rozum.

Vysledek je ten, ze ted obcas callnu podezrelou sazku na riveru, protoze si rikam (hrac ala 20/5), ze tu flush/str8 mit proste nemuze :D A samo, ze ma...
    • kokos99sd
      kokos99sd
      Bronz
      furry07 původně napsal
      Já mám největší problém v: Hmm,to by mě zajímalo co máš ->CALL
      Na to stačí volume a časem si to zafixuješ.

Já herocalluju jen když někdo zahraje něco tak strašně nebo zvláštně, že to nedává smysl nebo když nemá co reprezentovat(nemá to v range), ale pomalu zjištuji, že i když nemají co reprezontovat, tak pokračují a bluffují i na dalších streets a měl bych se teda těmto movům na micru vyvyrovat, protože jim víc než dvě streety necallnu a stojí to peníze.

Jinak zlaté pravidlo micra: Když hráči checkují, tak to většinou nemají (moc hráčů co slowplayují jsem nepotkal kromě nějakých fishek co si ze SB limpnou AA atd) a můžeme je z potu většinou ubluffovat nebo value betovat, ale když vsází tak většinou mají a proto bet bet bet ale pořádně zbystřit u protihráčova RAISE nebo check callů protože double barrel a triple barrel bluffy na micru od protihráčů moc neuvidíte.
    • DaresB
      DaresB
      Bronz
      Registrace: 29.04.2010 Příspěvky: 314
      Čo sa stalo s blogom Mrs.Kiwwi ??? :)
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      schiyza původně napsal

Já si řeším toto:

Co vy?
      Ja to riešim opačne :f_biggrin: :

Mám flush na spárovanom boarde - čo keď má trips? :f_cool:
      Mám TPTK - určite má TPGK :f_cool:
      Mám set na boarde s flushom/straightom - určite má dva páry :f_cool:

4Betujem light iba proti ľuďom s veľkým fold4bet.

DaresB původně napsal
      Čo sa stalo s blogom Mrs.Kiwwi ??? :)
      Priala si ho zmazať, asi jej vadilo že sa tam každý staral do toho, aké limity hrá a nazýva ju gamblerom.
    • DaresB
      DaresB
      Bronz
      Fiskantes : aha, díka za rychlú odpoveď, ale zasa podla mňa ten blog by nebol zlý na ukážku nejakým hráčom ktorý majú podobné sklony, že ako to vždy dopadne, že BRM nie je len tak pre srandu a toto by bol ukážkový príklad :)
    • kokos99sd
      kokos99sd
      Bronz
      To máš pravdu DaresB, ale měla na to úplné právo..
    • Zdenekbside
      Zdenekbside
      Bronz
      Registrace: 09.01.2010 Příspěvky: 1,469
      DaresB původně napsal
      Fiskantes : aha, díka za rychlú odpoveď, ale zasa podla mňa ten blog by nebol zlý na ukážku nejakým hráčom ktorý majú podobné sklony, že ako to vždy dopadne, že BRM nie je len tak pre srandu a toto by bol ukážkový príklad :)
      blog měla super ale zas chápu ji mě by se taky nelíbilo když by se do mě furt někdo navážel říkal co mám a nemám hrát a že skončím jako gambler X(
    • DaresB
      DaresB
      Bronz
      Zdenekbside původně napsal
      DaresB původně napsal
      blog měla super ale zas chápu ji mě by se taky nelíbilo když by se do mě furt někdo navážel říkal co mám a nemám hrát a že skončím jako gambler X(
      Tak ale väčšinou jej každý radil a povzbudzoval ju, po prvom aj druhom porušní BRM, po tretom už myslím že sklamala vela hráčov.
    • schiyza
      schiyza
      Bronz
      No nevím, jestli měl někdo vůbec proč být zklamaný. Je to čistě její věc. Taky by se mi nelíbilo, kdyby se mi někdo pořád rýpal v tom, co dělám.
      V prvním případě, kdy už ani nevím kdo objevil, že cashout na pejsky byl bustout, to bylo možná trochu vtipné, ale huntovat ji a sledovat co hraje za limity - to sorry, je to čistě její věc.
      Že porušila BRM je věc jedna, to že nikdo nemá právo ji za to pranýřovat, je věc druhá ;)

Takže já přeju Kiwwi hodně úspěchů a doufám, že uslyšíme, že jí to jede.
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Registrace: 05.10.2010 Příspěvky: 2,455
      nikdo ji nehuntoval... nikdo ji nebuzeroval... lidi se ji pouze snazili poradit ona jim lhala a arogantne ignorovala.. .po tretim takovym vystupu nad ni vetsina zlomila hul a napsala to tam jenom nic vic nic min...

a ackoliv preju kazdymu cloveku z komunity uspechy, tady u tohohle pripadu nejsem moc optimisticky... obcas cloveku i nejaky ten bustout pomuze a konecne otevre oci... obcas jich musi byt vic :)
    • schiyza
      schiyza
      Bronz
      TrueMortem původně napsal
      nikdo ji nehuntoval... nikdo ji nebuzeroval... lidi se ji pouze snazili poradit ona jim lhala a arogantne ignorovala.. .po tretim takovym vystupu nad ni vetsina zlomila hul a napsala to tam jenom nic vic nic min...

a ackoliv preju kazdymu cloveku z komunity uspechy, tady u tohohle pripadu nejsem moc optimisticky... obcas cloveku i nejaky ten bustout pomuze a konecne otevre oci... obcas jich musi byt vic :)
      Nemůžu soudit, já jsem ten konec nestačil přečíst před smazáním, takže se k tomu nemůžu vyjadřovat.
    • moudlajs
      moudlajs
      Bronz
      Registrace: 02.04.2010 Příspěvky: 194
      kokos99sd původně napsal
      schiyza původně napsal

Já si řeším toto:

Co vy?
      flush na zpárovaném -> pot control + thin value bet
      tptk -> bud double barrel na draw boardu a pro levny showdown nebo cbet + check behind +river value bet (vetsinou dobré boardy na cbet nebo bez draw)
      button kradení ->
      - Zajímají nás hráči na blindech = podle nich uzpůsobíme naši RANGE - based on víc aktivní! (nit+TAG=considerTAG)
      ○ 2 nitové na blindech (VP<16) -> ATC 2.5xBB = PROFIT; po 3betu flatujem AK,QQ, a 4bet/push KK+
      ○ 3bet monkey (VP>25;3betPF>15) -> tighter range; 4bet/jam:66-99; 4bet/call:TT-QQ,AK; 4bet light(blockery, tvořivky); flat KK+

Ohledně buttonu mám celkem dost materiálu (jsou to většinou výpisky od verneera)
      V podstate najhorsie je pre mna, ze tieto veci mam nastudovane, teoriticky viem co treba robit a aj tak sa mi casto stava ze to zahram uplne blbo, a niekedy ma to uz sere kedze aj po X-tisich handach som schopny zahrat spoty uplne zle :)

Btw: Od Verneera mam tiez jedno pdf-ko "Moving up trough uNL v 2010"(Tymi vypisakmi myslis toto? ) a to je velmi dobry material pre uNL hracov + videa z tej jeho uNL challenge z ktoreho je vlastne to pdf-ko ako nejake zhrnutie a navod k porazaniu uNL CG. Odporucam kazdemu zacinajucemu CG microstakes hracovi :)

Btw2: GL&HF a vela ryb pri stoloch co v podstate vylucuje potrebu lucku :f_biggrin:
    • Floowwee
      Floowwee
      Bronz
      Registrace: 12.12.2010 Příspěvky: 616
      No můj názor na to je jednoduchý.

Holka je hold tvrdohlavá a platí tu rčení: " Komu není rady, tomu není pomoci" :D

Já její blog v tichosti sledoval, ale nikdy jsem se do toho nepletl. Já myslím, že to člověku stačí říct jednou a pak ať s tím naloží jak uzná za vhodný.

Kluci ji tam dobře radili, ale měli to udělat jednou a pak se na to vykašlat, je to každýho věc jak si hraje. Jsou to její peníze...někdo si jich váží víc a někdo míň, no a někdo vůbec :D

Aspoň si vyzkoušela "high stakes", 2x se spálila a na po 3. už možná bude víc rozumu. :f_cool:

cuus :s_biggrin:
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      Registrace: 31.03.2010 Příspěvky: 8,323
      @flowwee: nemyslim ze ak sa niekto spali 2x a just ide skusat treti krat ze sa niekedy pouci. Ak to myslis vazne a nie je ten gambl v tebe tak to neskusis ani raz.

ale tak kazdy si je zodpovedny za svoj bordel. Netreba nikomu nieco vycitat. :)
    • bruslar
      bruslar
      Bronz
      Registrace: 30.10.2011 Příspěvky: 965
      Na cesich me fascinuje spousta veci a jedna z nich je, ze neustale resi a kritizuji ostatni jako by byli oni sami stredem vesmiru. Misto toho, aby se starali sami o sebe.
      Kazdy ma snad svuj zivot a kdyz neco dela, tak vi proc - a je uplne jedno, ze to ostatnim nevoni.

U pokerove komunity je problem, ze je neco napsano a kdo podle toho nejede, je hned bez milosti odsouzen.
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Registrace: 05.10.2010 Příspěvky: 2,455
      bruslar původně napsal
      Na cesich me fascinuje spousta veci a jedna z nich je, ze neustale resi a kritizuji ostatni jako by byli oni sami stredem vesmiru. Misto toho, aby se starali sami o sebe.
      Kazdy ma snad svuj zivot a kdyz neco dela, tak vi proc - a je uplne jedno, ze to ostatnim nevoni.

U pokerove komunity je problem, ze je neco napsano a kdo podle toho nejede, je hned bez milosti odsouzen.
      tvuj post postrada jakoukoliv logiku... blog se dela kvuli feedbacku... dal se tomu venovat nehodlam prijde mi to naprosto stupidni cely tohle tema dal rozebirat...