Únorový fix limit - pokec pro hráče FL

• opal99
      opal99
      Black Member
      Registrace: 05.02.2008 Příspěvky: 8,270

Únorový fix limit

pokec pro hráče FL

Únorový fix limt je vlákno pro všechny hráče FL, kteří si chtějí bez limitů pokecat o svých sessions, pochlubit se svými výsledky, upozornit na rybu u stolu nebo na svůj hot run, případně jenom hodit řeč a poznat se s ostatními hráči FL. Každý měsíc bude založeno nové téma pro tento pokec. Toto vlákno bude vždy založeno administrátory nebo moderátory. Přestože se jedná o "pokec", tak zde nechceme vidět žádný spam a platí zde stejné principy jako ve zbytku fóra.

Toto téma je vhodné na všechny drobné příspěvky, nápady, zjištění, bragy, okamžité informace atp. Znáte ten pocit, kdy chcete něco říct, ale nikam se to tématicky nehodí? Nebo se Vám nechce na tuto drobnost zakládat speciální téma? Napište nám v tomto tématu ;) Toto téma je otevřené veškerým debatám o fix limitu v únoru :f_love:

(Pokud si naopak váš příspěvek zaslouží vlastní téma, nebo už toto téma existuje, např. Hand of the Day, Dobrý den? pošlete svůj graf, atd bude obvykle lepší napsat váš příspěvek do tématu, který je věnován danému tématu.).

Hodně štěstí v únoru! ;)
  • 127 odpovědí
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,231
      Stepane, ri novym mesici me napada par otazek na tebe. Nevim jestli byly nekde zodpovezeny, dyztak me tam nasmerujte, ale rece jen:
      1. Hral jsi nejakou variantu pred FLH? Jakou a proc si toho nechal a zacal hrat FLH? Byly to jen duvody uvedene jako vyhody limitu?
      2. Kde jsi cerpal inforamce? Mas nejakyho oblibenyho kouce nebo pouze si sbiral info z clanku, prip. knih?
      3. Mas nejaky FLH vzor?

Casem me mozna este napadnou dalsi dotazy :D nebo nekoho z ostatnich...Dik
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2009 Příspěvky: 5,202
      Ahoj,

především chci říct, že se mi líbí Váš zodpovědný přístup, že po mé poznámce ohledně nedávání hand do hand judge fóra jich tam včera a dnes přiskočilo hned 13 :f_biggrin:

A teď ty otázky:

1.) Jako každý jsem hrál na začátku NL o sirky v hospodě, přišlo mi to ízy a šlo se na to. No insta busto mě posadilo na zem :f_biggrin: Začal jsem se věnovat NL trošku více, ale výsledky byly nemastný neslaný. Obecně špatně snáším All in situace a přišlo mi strašně nepravedlivý, že když jdu allin se shortstackem a vyhraju ho, tak potom jdu stejný allin za plný nákup s někým jiným a GG zdarec. To mě vlastně štvalo asi nejvíc když nad tím tak přemýšlím :s_mad: Jeden kamarád v té době hrál limit a já o tom vůbec nic nevěděl, tak jsem začal trošku studovat a pekařina byla jasná volba - výhody limitu jsou v prvním videu, ale obecně ve zkratce, člověk se dře jako kůň na NL a stejně většinou všichni skončí na 0,10/0,25 a max 0,25/0,50 USD limitech. Moji super talentovaná kamarádi se taky nikdy dále neposunuli ať už z toho nebo onoho důvodu, ale je to prostě fakt. Na Nl je hezký vyhrát ten velikej all in, ale málokdo vidí to, že na FLH je potřeba X krát méně peněz k X krát vyšším ziskům. Pokud někdo hraje FLH 0,5/1, tak za hodinu s malým winrate + RB udělá 13 USD a potřebuje 500 USD roll. Těch stejných 500, jako je doporučený BR na NL 0,05/0,10, kte si můžou lidé o 13 USD/hod můžou nechat jenom zdát. Zase jsem se do toho nějak zamotal, takže ve zkratce - FLH nedoplácí na shortstack taktiku, na FLH je potřeba méně peněz, u FLH rychleji hráč dosáhne lepšího RB od herny a to jsou vlastně klíčový faktory proč jej hrát.

2.) já četl nejvíc tu knížku od Borera a Maka, jak jsem už párkrát doporučoval. Sice už je trochu zastaralá, ale pořád je super. Jinak mě knížky moc nebavily, moc teorie, málo praxe :s_evil: Videa taky jsem koukal na jaké šlo, ale pořád nic moc, já se vlastně plácal dva roky na 0,5/1 a 1/2 a nebyl jsem s to to porazit. Potom jsem ale viděl videa od hráče s přezdívkou Dcook77, který už hrát nemůže, protože je USA citizen a ty mi úplně otevřely oči. Už předtím jsem uměl v podstatě hrát, ale až potom jsem si uvědomil, že na poražení 1/2 USD musím něco přidat a to něco byla agresivita. Opravdu spoustu agresivity, protože hráči jako já v té době a obecně hráči ABC nejsou schopni adekvátně na agresivitu reagovat. Proto taky nejlepší hráči mívají vpip okolo 34 a ne 26 - 28 jak bývalo dříve. Je těžký vybalancovat agresivitu se spawningem, kdy hráč sází a neví proč, tomu je potřeba se vyhnout. Ale jinak obecně nejdůležitější faktory byly přidání na agresivitě a zároveň vyšší chození na showdown. Takže ano, super kouč byl Dcook77 a teď jej bohatě nahradil Boomer co dělá videa zde na PSy, protože ten je podobný typ, vynikající agresivní hráč. Mám ho na Skype, ale ještě jsme se k nějakému probírání hand nedostali :s_cool:

3.) vzorem jsou vlastně všichni lepší hráči, ale obecně hodně fandím Otterkopfovi na high stakes, potom mám respekt z hráčů na PS Whitecorsaira a Y. Gavrilniuka, další super hráč je Ageron, co dělá pro ruské PSy...a taky ještě jednou Boomera, protože ten hraje fakt dobře :s_smile: Píšu narychlo, takže jsem asi nehdoil na papír všechny myšlneky, co jsem chtěl, ale nevadí, kdyžtak příště doplním :s_biggrin:
    • Begginer509
      Begginer509
      Bronz
      Registrace: 27.10.2011 Příspěvky: 1,397
      Hm, zajímavý. Když o tom tak přemýšlím, tak asi budu jeden z nepatrnýho procenta typanů, kteří začínaj s pokerem jako takovým rovnou na Limit variantě, aniž bych kdykoliv před tím (snad na jednu vyjímku před mnoha lety v hospodě) pařil NL. Co jsem tak četl, tak mi přijde, že řada No limiťáků nad naší variantou ohrnuje nos (stačí si přečíst tuším asi druhej příspěvek na našem limit fóru vůbec), no ale soudě podle skrovnýho srovnání z pár videí si myslím, že neprávem. FL se mi zdá nejvíc bojovnej a nejmíň o čekání na dobrý karty. Člověk se rve o každou handu, rozdává rány, dostává je a nemačká jenom permanentně fold, jak u blbejch a aby se něco dílo, tak pak hraje 20 stolů najednou. Limit je prostě cool hra :s_cool:
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Tak ohrnovat nos může pouze někdo, kdo té hře nerozumí :s_mad: Mám za to, že 99,9999% hráčů NL by nebylo schopných porazit ekvivalentní stakes svému NL ve FLH. Ty hry jsou úplně jiné, mechanismy jsou jiné, znám dost úspěšných NL/Omaha hráčů, kteří si ve FLH valili -3BB/100 štýlo :s_cool:
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Registrace: 07.05.2011 Příspěvky: 2,451
      begginer: velmi dobre jsi FL popsal. Urcite by te bavil Stud H/L, na pokerstars jsou v nem freeroly kazdy den. Ten je jeste akcnejsi

:diamond: je limit
      :diamond: kazdy hrac ma sve vlastni karty (3 zakryte a 4 okryte)
      :diamond: preflop mas tri karty
      :diamond: 5 kol sazeni
      :diamond: krome nejlepsi kombinace tam pulku potu muze vyhrat i kombinace nejhorsi
      :diamond: perfektne se tam hrajou draw: naprikald 345 v barve je preflop urcite lepsi nez AAK rainbow
    • Begginer509
      Begginer509
      Bronz
      No to může bejt taky zajímavý, ale už jsem začal s FLH, tak u toho zatím zůstanu :D
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      tak Stud H/L se hraje asi pouze na stars a na nejnizsich limitech treba 3-5 stolu, a konci to tim ze na 1 dolarovem uz neni zadny aktivni stul. Hra je to krasna, bohuzel ji skoro nikdo nehraje :)

Ja jsem kdysi na stars ziskal 3 sng tikety 1 dolarove, tak jsem je vyuzil prave ve stud H/L sng, Nez se sesel dostatecny pocet hracu tak jsem cekal asi tri hodiny na kazdy, ale docela se me tam darilo nez se prilis zvedly blindy a to jsem pak prohral
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      dneska jsem prohlizel jak je to s prumernym poctem hracu, ktery se podivaji na flop na ruznych stakes. Dost narazim na problem, ze na 0,1/0,2 nebyl problem najit stoly kde to bylo 60-75 %, tedka na 0,25/0,50 uz byvaji maxima 55 % a cim vysi stakes tak to klesa az k 32 %, ktere je na 50/100, coz byl nejvyssi stul, ktery se vubec hral.
    • Begginer509
      Begginer509
      Bronz
      zizelevak původně napsal
      dneska jsem prohlizel jak je to s prumernym poctem hracu, ktery se podivaji na flop na ruznych stakes. Dost narazim na problem, ze na 0,1/0,2 nebyl problem najit stoly kde to bylo 60-75 %, tedka na 0,25/0,50 uz byvaji maxima 55 % a cim vysi stakes tak to klesa az k 32 %, ktere je na 50/100, coz byl nejvyssi stul, ktery se vubec hral.
      No to asi nejni nic překvapivýho :) , já jsem rád když mám u stolu hráče, co chodí pravidelně až na SD. To je pumpér potu, cenná fishka (pořádnej šťavnatej tuňák :D ), na kterýho ten stůl právě hraju. Pokud to není callovací automat, ale maniak, takže do SD dojde přes rais a ne call, tak pak už ho neberu jako šťavnatýho tuňáka, ale přímo jako černej kaviár z jesetera :f_biggrin: Když jsou dva, je to ještě lepší. Tři už začíná bejt dost vostrý na varianci, když pak set es nějakej blb porazí s postupkou sesmolenou z 24o, to je na infarkt a zdrhám radši od stolu. Většinou ale na tom 25/50 jsou ti limpeři relativně pasivní (myslím proti kolegům na 10/20 :D ), takže sice třeba limpuje, na rais dá vždy call, ale s calling stationováním se zarazí nejdál na turnu a pak to foldne. Ten co to docalluje s ničím až do SD je už vzácný případ. Na 10/20 mi to ale přijde normoš. O to víc je ovšem frustrující, když takováhle fish má zrovna dobrý karty a je plus 20 USD, zatímco tobě chodí prdlajs a bankrotuješ :s_evil: No ale na druhou stranu, kdyby taky občas fishky neměly štěstí, tak by ten poker asi nehráli a mi bychom pak neměli co lovit :s_cool:
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      spatne jsi pochopil smysl meho prispevku :) Ja si stezoval ze VPIP hracu klesa s rostouci velikosti limitu. Ja osobne bych byl spokojeny kdyby bylo 100 %, protoze rad hraju draw nez hotove handy.

A jak je nizssi VPIP tak se drasticky snizuje prostor neco vyhrat
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,231
      bylo by mozny se podelit o nastaveni v tom tablescanu? diky
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Borci nové video: http://cs.pokerstrategy.com/video/22881/ :s_evil:

TST mám nastavený takhle, ale není to úplně ideálka, ještě se s tím učím, takže někdy musím někoho kdo je fish a nepasuje do tabulek označit ručně: Add whale :s_mad:

• Begginer509
      Begginer509
      Bronz
      Další supr video :s_thumbsup:
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      jsem rad ze video je na tema ktere me vubec nejde a to blindy.

Zkousel jsem na nich uz vsechno, vcetne temer stoprocentniho zahazovani, i hodne sirokeho calovani. Muj problem nastava pak ve hre postflop kdyz drzim jednu z tech horsich hand, pak me hrave prehrava i kdejaka agresivni ryba. Libilo by se me porkacovani videa, kde by byly ukazky jak se tyhle branene ruky dohravaji.
    • grave007
      grave007
      Bronz
      Registrace: 09.08.2011 Příspěvky: 173
      Ahoj, super video.
      Přikládám handu sehranou bezprostředně po shlédnutí videa.
      Bez toho bych ji bez mrknutí oka foldnul.

Na SB hráče jsem měl 250 hand.
      Steal ze SB 83%

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.25/$0.5 Fixed-Limit Hold'em (5 handed)

Preflop: Hero is BB with 4, 8.
      3 folds, SB raises, Hero calls.

Flop: (4 SB) 2, 7, 8 (2 players)
      SB bets, Hero raises, SB calls.

Turn: (4 BB) Q (2 players)
      SB checks, Hero bets, SB folds, Hero gets uncalled bet back.

Final Pot: 4 BB.

:f_grin:
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      ja jdu trenovat ty blindy na titan na nizky limity 0,05/0,10 protoze zatim me to nejde a stars bych prohraval zbytecne hodne na svem hlavnim ucte :)

Equity     Win     Tie
      MP2    74.09%  73.58%   0.51% { 99+, AQs+, AKo }
      MP3    25.91%  25.40%   0.51% { random }

dival jsem se na braneni blindu v equilabu a z BB by clovek mel odds na call s random handou i proti range 4,2 %, talze i proti raise z UTG
    • Begginer509
      Begginer509
      Bronz
      Já už si to v Equilabu taky projížděl a tím, že člověk dorovnává na tom blindu jedna do třech, tak ti stačí mít jenom přes 25% a to máš strašně moc často, někdy i s úplným odpadem.
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      dneska jsem prochazel clanky v anglicke sekci a narazil jsem tam na jeden hodne zajimavy, zjistil jsem ze ma i cesky preklad (ale na nej se nejde doklikat, jedine prez zadani presne adresy)

http://cs.pokerstrategy.com/strategy/fixed-limit/55/2/

Resi se zde situace, ze uz na flopu nevim zda mam lepsi ruku nez souper, tak bez check/call dorovnavam do riveru. Takhle prohraju mene nez pri pokusu o check/raise a zaroven pokud souper blafuje tak nepolozi ruku.

Vlastne to co pisi v clanku delam uz delsi dobu pri hre, ale dotedka jsem pro to nemel zadne teoerticke opodstatneni, tak me ten clanek potesil :)
    • dkozel
      dkozel
      Zlato
      Registrace: 11.07.2009 Příspěvky: 867
      zizelevak původně napsal
      dneska jsem prochazel clanky v anglicke sekci a narazil jsem tam na jeden hodne zajimavy, zjistil jsem ze ma i cesky preklad (ale na nej se nejde doklikat, jedine prez zadani presne adresy)

http://cs.pokerstrategy.com/strategy/fixed-limit/55/2/

Resi se zde situace, ze uz na flopu nevim zda mam lepsi ruku nez souper, tak bez check/call dorovnavam do riveru. Takhle prohraju mene nez pri pokusu o check/raise a zaroven pokud souper blafuje tak nepolozi ruku.

Vlastne to co pisi v clanku delam uz delsi dobu pri hre, ale dotedka jsem pro to nemel zadne teoerticke opodstatneni, tak me ten clanek potesil :)
      Ahoj,
      také znám tento článek z cizojazyčných stránek pokerstrategy.com.
      Je to velmi chytrá taktika, kterou také v těchto případech rád používám.
      Divím se, jak je možné, že když existuje česky překlad, proč na něj není odkaz v sekci strategie - fixed limit?
      Jak se ti podařilo objevit tu přesnou adresu s tím českým překladem?