Začítal som sa do nasledujúceho článku z BSS bronze sekcie:

http://www.pokerstrategy.com/strategy/bss/1634/1/

Multitablingom:

1. Môžeme zvýšiť hodinový príjem - toto mi je celkom jasné, keď viem vyhrať 1$ na jednom stole môžem 4$ na 4 stoloch.
2. Môžeme zlepšiť hru pokiaľ nás už hra na jednom stole nudí - toto mi je tiež celkom jasné, na viacerých stoloch odohrám viac hier a tým sa moje skúsenosti z väčším počtom hier zvyšujú. Otázka 1: Len do akej miery ?
3. Uvoľním rýchlejšie bonus - to je vcelku jasné, len keď som tak skúmal pravidlá, ktoré herne majú tak clerovať bonus sa oplatí keď ho chcem vyčerpať celý tak od NL25, najmä pokiaľ je to ešte aj časovo obmedzené čo vačšinou aj je.

Kedy začať multitablovať ?

V článku píšu keď sa začnem nudiť :-), dôležitejšie mi však pripadajú pravidlá:

1. Porážam limit, na ktorom hrám - Otázka 2: Ako exaktne poznám, že už beatujem svoj limit. Keď prejdem na vyšší limit tak nezačnem zase hrať 1 stôl a budem čakať či to beatujem alebo nie ? Keď som už multitabloval na NL2 tak budem multitablovať aj na NL5, ... automaticky.
2. Zvládám svoju stratégiu - Toto je tiež dosť abstratné vyjadrenie. Otázka 3: Čo to znamená zvládam svoju stratégiu ? Zvládať stratégiu na NL2 neznamená zvládať ju na NL10.
3. Robiť správne rozhodnutia v štandartných situáciách - Otázka 4: Čo sú to štandartné situácie ?

Ako nastaviť clienta na multitabling ?

1. Nastaviť 4 farebný balíček kariet - Nechápam jak niekto bez tohoto vôbec môže hrať :-)
2. Vypnúť chat - Tak tu podľa mňa narazí kosa na kameň. Ja mám vypnuté všetko keďže si nemyslím, že to má nejaký extra dôležítý význam pri hre.
3. Vypnuté animácie - Toto je tiež celkom užitočné hlavne si myslím, že to trochu ušetrí resources PC.
4. Používať prehľadnú tému stolu - Preferujem čo najmenej farebné stoly aby to neťahalo moc oči. Dokonca som zrušil avatarov a podobné krávoviny. Proste súperi sú len tmavé kolieska na obrazovke ;-)
5. Nastaviť preferované sedadlo pri stole - toto si myslím je jedna z najlepších vecí. Keby som si mal vybrať zo všetkých len jednu tak si vyberiem práve túto.
6. Auto top-up stacku - skvelá vec ale na everest poker to nemajú :-( takže to robím ručne keď sa mi stack blíži na cca. 90BB.