[DoN] AQ na BB 20/40

• Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Registrace: 10.11.2010 Příspěvky: 2,977
      Everest - $0.00+$0.00|20/40 NL - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 3

UTG: 1,095.00 (zlobí mi HUD v replayeru, ale tuším že to byl staty maniak 50/30 asi handy 100+)
      MP: 1,750.00
      CO: 1,870.00
      BTN: 1,535.00
      SB: 1,305.00
      Hero (BB): 1,445.00

SB posts SB 20.00, Hero posts BB 40.00

Pre Flop: (60.00) Hero has Q:diamond: A:club:

UTG raises to 140.00, fold, fold, fold, fold, Hero calls 100.00

Flop: (300.00, 2 players) 4:spade: Q:club: 5:club:
      Hero checks, UTG bets 300.00, Hero raises to 600.00, fold

Hero wins 900.00

první co bylo k zamyšlení je jestli to AQ vůbec hrát v téhle fázi.
      Na flopu v podstatě vždy od něj příjde c-bet a já když mne to netrefí,
      skládám a zbytečně vyhazuju 100 chipů. přemýšlím jestli není správně foldovat a počkat si na jasnější spot.

flop mne trefil hezky a checkuju. přišel očekávaný c-bet.
      teď když nad tím přemýšlím, ten re-raise co jsem dal je blbost.
      asi lepší je to rovnou shownout, ono to skoro vypadá slaběji.
      ale nejlepší mi příjde call a na turnu check/reraise kde už bude comitnutej.

Jak byste to tady zahráli vy?
      Šli byste vůbec do téhle marginální handy?
  • 3 odpovědí
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,747
      Já bych do týhry standartně za tolik chipů(3,5BB) nešel, ale pokud bych věděl, že ten hráč je maniak, tak pak bych to preflop zahrál stejně.

Netrefený flop-fold
      Trefený flop-check
      Turn bych pak dal check s tim, že ho necham vsadit a dotlačim to do all-inu, protože proti maniakovy budu napřed vždycky.

Check-minraise na flopu, to se mi zdá jako moc velká demonstrace síly, když už, tak bych tam dal all-in(což je podle mě druhá dobrá varianta, protože maniak by si moh myslet, že ten all-in je blaf-dle vlastní zkušenosti tak mnoho hráčů uvažuje a riskne to třeba i s druhym párem).

Jestli jít na flopu re-raise allin, nebo checknout a nahodit to na turnu bych se rozhod podle toho, jestli mam statistiku, jak často pokračoval na turnu v sázení, nebo jestli ty handy na trunu vzdává.
    • Palo73
      Palo73
      Bronz
      Registrace: 16.05.2008 Příspěvky: 1,254
      s AK by som siel preflop 3bet/call voci takemuto hracovi,ak je naozaj agresivny a mas read ze bareluje,tak kludne call,proste ked ta to trafi tak sa s takymto hracom treba staknut,ci uz na flope alebo na turne

inak ten miniraise mi nepride najstastnejsi,ked uz raise tak allin,vyzera to slabsie a mozno niekedy dostanes call od JJ,TT,ci slabsej Q
    • TheLazyGrinder
      TheLazyGrinder
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 3,599
      palo to dobre vystihol, co sa tyka minraisu tak je to asi najhorsia moznost. Najbezpecnejsi bude na flope all in, navyse tym trochu skryvas silu svojej handy kedze tam mozes mat aj rozne flush draws.
      Ale ani flat call neni zly, nevidim tam prilis vela zlych turnov, ktore by ti zabili akciu.