Nejprofitabilnější typ pokru (Cash, SNG, MTT ???)

• zzzzephyr
      zzzzephyr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2010 Příspěvky: 27
      Ahoj,
      pravidelně sleduji Cornieho výzvu a s účastníky se stále poměřuji. Nepřipojil jsem se do ní protože jsem líný si psát blog a taky hraju na PS, kde nejsem tracknutý. Výsledky hráčů na špici jsou až neuvěřitelné. Gratulace všem ;)
      Hrával jsem vždy jednostolové SNG a když jsem uviděl pár tréninků MISKOKVA, řekl jsem si že vyzkouším MTSNG (18-27 hráčů) kde se mi začalo docela dařit. Minulý měsíc mě potkal nepříjemný downswing a tak jsem začal nad pokrem více přemýšlet. Výsledky grafů jiných uživatelů za měsíc leden mě donutily přemýšlet nad cash game.
      Viděl jsem že nejlepší hráči jsou schopni uhrát na cashce i 10 000$ za jediný měsíc. Zatímco Miskokovo, kterého považuji také za jednoho z nejlepších hráču MTSNG má "pouze" 5 000$ za 3000 her ( já jsem schopný nagrindit max 400 her za měsíc)
      Takže jsem se chtěl zeptat jestli je má teorie správná a dá se na Cash game nejvíce vydělat. Asi nejlepší porovnání bych řekl že je $/h ne?
      Jaký nato máte názor vy?
  • 8 odpovědí
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Registrace: 07.05.2011 Příspěvky: 2,451
      ja osobne bych ti doporucil Fix Limit Holdem cash.

Vyzkousel jsem taky vsechno mozne, ale FL ti i na mensim poctu stolu nabizi velmi slusne zhodnoceni tveho bankrolu, kdyztak navstiv nasi cast fora
    • qkj
      qkj
      Bronz
      Registrace: 13.02.2010 Příspěvky: 443
      ja osobne bych ti doporucil nemenit hru pokazdy, kdyz prijde downswing :D
    • zzzzephyr
      zzzzephyr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2010 Příspěvky: 27
      neměním hru při každém downswingu. Dal jsem si tři dny pauzu a už jsem zase na vítězné vlně :D jen mě to donutilo přemýšlet jestli by nemělo cenu zkusti cash game, ktery jsme vlastně nikdy pořádně nehrál ani nestudoval.
    • qkj
      qkj
      Bronz
      Registrace: 13.02.2010 Příspěvky: 443
      tak sng maji asi nejaky limit, na rozdil od CG, ale pro vetsinu z nas je asi jeste nejaka rezerva ;) take pokud uz jsi investoval nejaky usili do mtsng, tak bych v tom klidne pokracoval a nedrobil usili
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      Registrace: 28.06.2011 Příspěvky: 5,519
      Ja by som to vôbec nekategorizoval takýmto spôsobom, že niečo je výnosnejšie ako to druhé. Jediné na čom záleži, aby ti daný formát sedel, bavil ťa a mal si chuť sa v ňom zlepšovať.

Mňa by mohli 20 top hráči sveta presviedčať, že NL CG je pasé, že sa mám zamerať na SNG alebo omahu a nepohlo by to so mnou vôbec. Pokiaľ nemám chuť učiť sa push-fold range a ani chuť hrať takýmto spôsobom, nie je dôvod nato, aby som s tým začal.

Ešte by som spomenul aj to, že niektorí hráči nemusia mať predispozície k jednotlivým disciplínam, niekto proste nedokáže čítať tie range v postflop hre a teda nedokáže byť winning hráčom v CG, iný zasa nemusí zvládať turbo variáciu na omahe, etc.

Inak som sa ešte chcel spýtať, ktorí z CG hráčov tu uhral 10K za mesiac?
    • funktor
      funktor
      Bronz
      Registrace: 10.08.2008 Příspěvky: 922
      Zdar,

neřekl bych, že nějaká forma pokeru je výrazně profitabilnější něž jiné... zejména pokud se dostanes alespoň na small stakes (tj. NL100, MTT $30+ FL 2/4)...

Vždycky se Ti budou potkávat tři faktory:

Winrate, swingy (resp. variance) a požadavky na BR...

Takže takové PLO může mít lepší winrate když srovnáme např. PLO100 a NL100. Na druhou stranu i když hraji na první pohled téměř stejné limity, tak PLO100 bude mít daleko větší swingy a tedy i požadavky na BR...

A pokud srovnám tedy PLO s NLHE, tak bude patřičnější srovnávat PLO100 vs NLHE150, kde budou požadavky na BR stejné. $$ zisk vzatažený na hodinu bude obdobný...

Funktor
    • klcoo
      klcoo
      Bronz
      Registrace: 27.11.2010 Příspěvky: 210
      MTT urcite pre mna nie ... nikdy ... urcite nie na itnernete ... kedy zahram 15 ruk za jeden lvl ... a pritok kazdy hraje najviac loose .. a mne chodi nonstop 3/2 alebo 8/2 .. a ked mi pride par tak bud 2/2 alebo 9/9 pricom vzdy sa desat ludi reraisuje do all inu ....

Za posledne tri dni som bol asi 10 MTT ani na jednom som sa nepriblizil k ITM ... za vsetkych 10MTT som vyhral dokopy asi 7 alebo 10 ruk ... vsetky ostatne prehrate ..

Samozrjeme obcas mi dojde A/K alebo K/Q ale vzdy mi dojde najhosi flop na svete a zase 2 ludia sa tma zacnu allinovat z AA alebo s KK ....

Za dnes som bol asi 3 MTT + ten deposit 2200 freeroll a zahral som cca 50 ruk ... z toho 40 som foldol (za celu hru mi prisiel ejden par a to 33 :D ) a zvisnych 10 bolo take ze A/K .. A/Qs ... (samozrjeme vsetky AK som prerhal proti A/J alebo proti 3 all .. co som potom radsej foldol tie AK) a nakonec z poslednymi 3BB som pushol A/J .. callne ma J/2 .. krasne az po turn blank ale na rivery sa ako zazrakom objavi 2 a tak moj vylet za depozit freerollom skoncil ...

Ako som pvoedal ... v CG alebo aj v SNG mi chodia tak vyrovnane ruky ale za posledny tyzden vo vsetkych MTT hroza .. Broadway karty vidim tak raz za 25 ruk .. inac mi tam chodi nonstom 3/4 alebo 2/8 .. 4/7 atd.. a Pair ? :D DD raz maximalne dva krat za celu hru ... :D ( Aj to mi pride 33 alebo 22)

MTT uz budem hrat len live v kasine ... Kde sa da zahrat normalny pocet ruk na level ... Aj ekd je to troska nuda stale holdujem live pokru ... Inac na internete uz len cash game ...
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Platina
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      klcoo původně napsal
      MTT urcite pre mna nie ... nikdy ... urcite nie na itnernete ... kedy zahram 15 ruk za jeden lvl ... a pritok kazdy hraje najviac loose .. a mne chodi nonstop 3/2 alebo 8/2 .. a ked mi pride par tak bud 2/2 alebo 9/9 pricom vzdy sa desat ludi reraisuje do all inu ....

Za posledne tri dni som bol asi 10 MTT ani na jednom som sa nepriblizil k ITM ... za vsetkych 10MTT som vyhral dokopy asi 7 alebo 10 ruk ... vsetky ostatne prehrate ..

Samozrjeme obcas mi dojde A/K alebo K/Q ale vzdy mi dojde najhosi flop na svete a zase 2 ludia sa tma zacnu allinovat z AA alebo s KK ....

Slušný Mindset.

Jinak taky řeším podobnou otázku.

Začínal jsem s FR SNG, které stále hraju. Tento formát moc lákavé vyhlídky do budoucna nemá, ptž. ta strategie na naučení je celkem jednoduchá. A když znáš nějaké rozsáhlejší koncepty a u stolu sedí ještě další dva, které to také znají + znají ještě třeba víc, a ještě dalších 6, kt. hrají standartní tight strategii, tak na nich taky moc nezískáš a zvoje edge nebude moc velká.

Naproti tomu třeba CG, kde je těch konceptů a všeho možného milion, se naskýtá daleko větší prostor pro chyby než třeba ve FR SNG nebo DONech.

Nejvíc mě však láká HU, o kterých na tomto forum slýchám samé zajímavé věci.
      Avšak přestoupit na HU po tolika hodinách studia strategií a analyzování hry SNG turnajů, kde jsem ještě ani zdaleka nedosáhl svých cílů(zrovna cítím, že se má hra zase někam posunuje), se mi jednoduše přestoupit nechce, ptž. bych se znovu musel vrátit úplně na začátek a učit se novému formátu, což vyžaduje čas, kt.momentálně nemám.

Pokud bych opravdu měl někam přestoupit, tak by to byly HU SNG.