Promo akce a volume

• Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225

Ahoj,

na různých částech fóra už se tady řešily časté problémy hráčů v souvislosti s omámením promo akcí a náhlou potřebou zvednout svoje volume na nezdravě vysokou úroveň, která ve výsledku znamená EV- přístup ke hře. Proto jsem se rozhodl založit tohle téma, kde budeme moci diskutovat, která promo akce je pro koho EV+.

Na začátek 3 zlatá pravidla pro správný management promo akcí:

1) Orientace na efektivní výdělek: Winrate > jakákoliv promo akce. Promo akce nebo vyšší rakeback nikdy nevyváží hru na lepší herně proti slabším hráčům. Většina lidí dělá chybu v tom, že se orientují na to, jaké procento rakebacku na herně nebo z promo akce mohou dostat, místo toho aby se soustředili na to kolik skutečně vydělají peněz. Obvykle musíte hrát asi 5 hodin abyste na rakebacku získali 1 bi. Když budete mít u každého stolu slabší hráče nebo o rybu navíc, dostanete 1 bi chybou soupeře během pár minut.

2) Informovanost: využití promo akce aniž by to negativně ovlivnilo mojí hru > žádná promo akce. Rakeback a promo akce jsou významnou součástí našeho výdělku. Proto je potřeba o nich vědět a racionálně sbírat peníze navíc tam, kde je to pro nás snadné.

3) Reálný odhad svého volume: Hráči mají tendenci přeceňovat svoje přirozené volume. Ve výsledku to znamená, že pak nutí do extrémních sessions aby nahnali pár bodíků do promo akce a přitom odpalují jeden buy-in za druhým :s_mad:

TheLastNail na TLN Pokercampu na Gibu říkal, že se sám učastnil PokerStrategy.com rake racu na PokerHeaven což mu efektivně vyneslo asi 90%ní rakeback. Super! Nicméně sám ke konci období racu cítil, že hraje špatně a prohrál několik buy-inů na NL1,000 jenom kvuli umístění v racu (což sice bylo několik tisíc eur, ale pořád to ke konci už bylo EV-). Proto se raději spokojil s nižším umístěním v rake racu a přestal hrát. Ochránil svůj bankroll před špatnou hrou v důsledku omámení promo akcí. Skvělé rozhodnutí. Vyhrál dost peněz v racu ale šílenství honby za prvním místem už se neučastnil.

Já sám zažívám totéž pokaždé, když na PartyPokeru vypíšou nějakou zajímavou promo akci. Často se nutím do příliš vysokého volume, abych promo akci naplno využil. Občas pořád udělám chybu, že hraju moc a i v momentě kdy jsem unavený.

Takže buďme realističtí, odhadujme dobře svoje volume a nepouštějme se do příliš velkých očekávání v rámci promo akcí. Raději hrajme lépe poker, což nám vydělá víc.

Kdykoliv uvažujete o tom, jestli využít nějakou promo akci, napište sem a můžeme to probrat ;) Dneska bych se rád trochu pozastavil nad PartyPoker promo akcí Card rush. Viz další post.
  • 18 odpovědí
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce

Card Rush

Když jsme vydávali v novinkách tuhle zprávu

:diamond: Připojte se k promo akci Card Rush na PartyPokeru

hned mě zajímalo, jak moc můžu z té promo akce benefitovat (double PartyPoints a gold click cards mi v lednu v kombinaci s VIP PartyPoints systémem a Drahokamy zajistilo kolem 80% rakebacku) a začal jsem počítat, jestli můžu dosáhnout maximální počet karet abych se umístil v Rake Race card rushe.

Nakonec jsem se rozhodl neučastnit protože hon na lákavé ceny v rake race vyžaduje obrovské volume po celý měsíc.. A dobře jsem udělal. Podívejte se schválně na průběžné pořadí toho rake race

Zhruba 100 points rozdíl znamená 8,000$ rozdíl v odměně.

Chudáci grindeři kteří se do toho race uvázali jsou ted nuceni každý den až do konce promo akce (což bude o něco dříve než konec měsíce) odehrát obří volume aby měli maximum karet. Jsou tam i NL100 hráči pro které to znamená třeba 10+ hodin hry denně. Rozdíl 8,000$ v cenách je teď nutí odehrát celý unor uplně na maximum. Z toho plyne že ke konci akce budou unavení a začnou

:diamond: hrát loose
      :diamond: přehnaně agro
      :diamond: overplayovat
      :diamond: špatně nebo vůbec hand-readovat
      :diamond: nebudou schopni foldovat v těžkých spotech

Spousta z nich udělá chyby za víc peněz než ve finále z rake racu vyhrajou.

Proto jsem rád, že jsem se v unoru do toho nepustil. Udělám si v klidu 2 drahokamy, trochu mě to popožene ve volume ale nic nezdravého. =) V Card Rushi budu prostě jenom random sbírat kartičky a těšit se z trefených drobných penízků a PartyPoints :f_love: Žádná honba za volume, v klídečku tak aby to bylo EV+. Méně je někdy více.

V unoru jsem zatím hrál jenom 2 dny. Mám víc času koukat se na videa, na handy a ve výsledku budu mít u stolů větší winrate. V březnu je na PartyPoker akce Gladiátor, rakechase, což už se vyplatí naplánovat si volume. Ale o tom zase příště.

A co vy a promo akce? Jaké využíváte a považujete za EV+ a které naopak ne?
    • 3sammy
      3sammy
      Bronz
      Registrace: 22.11.2009 Příspěvky: 559
      Vyborny clanok, chvalim ;)
      Akurat som sa nad niecim takymto zamyslal vcera, je to pre mna aktualna tema.
      Ja som si vlozil 120e na Poker Heaven za vidinou 200% first depositu, 30% rake back. Teraz mam kopu volneho casu, tak grindim o 106 a veru ked zapnem viac ako 3 stoly napr 4-6 tak uz hram uplne zle, bez rozmyslu, cisto iba karty, navyse na tych mikro je kratky time bank, cele zle :f_mad:
      Uvidime ako sa zariadim v dalsom case, asi by bolo rozumnesie, hrat v klude, nenahanat FPP pomaly budovat BR , nikam sa neponahlat a postupne prechod na vyssi limit, cize tam by bolo aj viac FPP :D
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      Ahoj Cornie

super článek. :s_thumbsup:
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      čau,

pěkně sepsané myšlenky které by už všichni měli dobře znát ) minimálně z tvojeho blogu :D :D :D )

jinak pro mě obv byl "nejhorší" Iron Man na FTP, nějakých 15 měsíců jsem na NL10 a NL25 rushi držel Iron Mana (ke konci už to pro mě byl celkově asi 70% rb), ale stejně některé dny jsem kvůli tomu prohrál x BI jen abych nahrál potřebné body...

jinak teď se moc promo neúčastním, na micro se to při mojem volume špatně řeší....
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      jj, Iron man mě stál taky hodně peněz :f_biggrin: než jsem přišel na to, že to za to nestojí, že radši budu hrát volume podle toho kdy se cítím dobře a soustředit se na winrate ;) běžně jsem kvuli value 100usd z IronMana z donucení unavenej zapnul session na nl400 která mě stála za špatný večer 1,000usd, hrál jsem unavený a blbě jenom kvuli volume... takže to byl vždycky epic fail :s_evil:
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      3sammy původně napsal
      Vyborny clanok, chvalim ;)
      Akurat som sa nad niecim takymto zamyslal vcera, je to pre mna aktualna tema.
      Ja som si vlozil 120e na Poker Heaven za vidinou 200% first depositu, 30% rake back. Teraz mam kopu volneho casu, tak grindim o 106 a veru ked zapnem viac ako 3 stoly napr 4-6 tak uz hram uplne zle, bez rozmyslu, cisto iba karty, navyse na tych mikro je kratky time bank, cele zle :f_mad:
      Uvidime ako sa zariadim v dalsom case, asi by bolo rozumnesie, hrat v klude, nenahanat FPP pomaly budovat BR , nikam sa neponahlat a postupne prechod na vyssi limit, cize tam by bolo aj viac FPP :D

ono je v pořádku se podívat, kolik člověk může vyclearovat a jak moc potřebuje hrát (Informovanost) a třeba podle toho zvolit i velikost depozitu a potom třeba mírně zvednout volume, aby člověk vyclearoval když potřebuje.. ale vždycky musí být to volume jenom do tý míry aby člověk zvládal

1. hrát soustředěně a koncentrovaně na kvalitu hry (ne kolik potřebujeme narakovat :s_biggrin: )
      2. si v klidu prošel klíčový handy a měl čas koukat videa, hodnotit handy v HJ foru, číst články podle potřeby

nejhorší je když člověk jenom hraje.. nejenom že se nezlepšuje, ale příliš velké volume vede naopak ke zhoršení hry viz těch 5 odrážek v postu o card rushi
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Registrace: 07.05.2011 Příspěvky: 2,451
      ja pridam svuj pribeh z full tiltu. Nekolik mesicu jsem tam hral freeroly a snazil se vybudovat bankrol 50 dolaru, mel jsem asi 37 a v jednom freerolu jsem vyhral dvou dolarovy tiket, jehoz pouziti bylo podminene vygenerovanim nejakeho rake. Tak jsem si sedl na rush poker, nejnizsi limit v nem nebyl, ktery bych s tim bankrolem mel hrat, takze na nejaky vyssi. A sledoval jsem rake, banroll jsem bustnul driv nez jsem vygeneroval patricny rake. Na druhou stranu jsem za ten zazitek rad, protoze to nikdy nezopakuju a navic full tilt pak za necely tyden ukoncil cinnost, takze bych o ty penize prisel tak jako tak.

A s odstupem casu jsem podobny zazitek zopakoval na stars na FL Holdemu, Chybeli me 4 VPP body na vyclearovani bonusu 10 dolaru, a season jsem zacal spatne, kdyz jsem bonus vycleatoval byl jsem uz vic jak -10 dolaru. Tak me prepadl tilt, ze cely bonus jsem vlastne prohral a season jsem zakoncil po dvou hodinach na -90 dolarech, coz byla v te dobe tretina bankrolu. A to jsem dodrzoval banroll managment, jen jsem nedokazal vcas zkoncit season, kdyz jsem vedel ze jsem v tiltu
    • Funnyn1989
      Funnyn1989
      Bronz
      Registrace: 18.01.2012 Příspěvky: 175
      Ahoj lidi.Prosím Vás. Co se stane s race points po ukončení promo akce? Získám z toho něco? :)
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Funnyn1989 původně napsal
      Ahoj lidi.Prosím Vás. Co se stane s race points po ukončení promo akce? Získám z toho něco? :)

hráč na každém 20.tém místě získá odměnu, jinak jsou body k ničemu.. detaily najdeš v naší newsce (odkaz je i tady v mém postu o Card Rushi) nebo na PartyPokeru v promo detailech.
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce

GLADIATOR

:diamond: Promo akce Gladiátor se vrací na PartyPoker - až 44% rakeback navíc

Tak tohle bude super zajímavé téma ohledně poctivé práce, sebereflexe a naplánování si zdravého volume. Velmi vděčné téma pro diskuzi.

Jaké volume a bonus máte kdo v plánu?

(když se zrodí dobrá diskuze, tak opět přidám pár svých postřehů o Gladiátorovi)

Diskutovat můžete i tady

:diamond: Promo akce Gladiátor se v březnu vrací na Party Poker
    • FakyCZ
      FakyCZ
      Bronz
      Registrace: 28.11.2011 Příspěvky: 472
      Jaké volume a bonus máte kdo v plánu?

:diamond: 5PP po 25 dní:) případně kdyby byl nějaký posun tak těch 10 možná 20 nebo jak to tam je:) kazdopadne chci zkusit vzdy cely ten mesic.. ale buh vi co bude v březnu:)
    • 3sammy
      3sammy
      Bronz
      Teraz mam tento "problem" , neviem co vymyslim.
      Depositoval som na Heaven 120€, 100 som uz vybral. Mam tam first deposit bonus 240€ co je pekne cislo. Momentalne hram NL10 4-6 stolov a uvolnuje sa to docela pomaly za ich 100 bodov 5€ zatial som nahral "iba" 880bodov, to je 40€.
      Bola by asi chyba ak by som si to nejako slusne nevycistil ten bonus.
      Ale nechcel som hrat nejak na silu vela stolov atd, silit volume a hrat zle.
      Ak budem nahanat tie FPP na ten bonus tak to moze byt dost EV-.
      Co s tym urobim??
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      Ahoj 3sammy

já bych se asi snažil ten bonus clearovat, ale opravdu v klidu.
      Nemá cenu hrát 10 stolů z bonusu dostat 100$ a prohrát roll
    • pokerpet77
      pokerpet77
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 784
      Tak toto je super tema....ja som dostal deposit bonus na poker770, len som som stratil vela casu koli pokazenemu kompu a ked som zacal clearovat koli malo casu som zacal blaznit a moje volume bolo na ukor hry,nastastie som to stopol skor ako som zrusil BR a po zvolneni to uz islo lepsie :f_biggrin:
    • 3sammy
      3sammy
      Bronz
      Asi bude najidealnejsie zistit si kolko je na Heavene FPP alebo ako volaju tie ich body za € raku. Podla toho by sa dalo zistit, ako som na tom teraz a co som schopny nahrat.
      Polda HEMu viem kolko asi odrakujem denne. Je fajn ze maju aj rakeback 30% ked od rakeujes 100 a viac € to spravim bezne tak za 5-10 dni cize pohoda.
      Navyse teraz mam kopu casu, mozno by sa s tym dalo nieco urobit
    • 3sammy
      3sammy
      Bronz
      Takze skusme to nejako vypocitat
      Za každých zaplacených €0,25 raku obdržíte 1 FPP. za kazdych 100FPP je 5€ uvolnenych z bonusu.
      Este tam mam neuvolenenych 195€ to je 3900 FPP
      este mam okolo cca 40 dni (odhad) to vychadza na 100FPP denne (asi kazdy den sa neda hrat, ale dajme tomu...)
      100FPP= denne od rakovat 25€
      to je pri mojej hre nasledovne:
      NL10
      6 stolov
      cas okolo 5,5 hod(to je moc!)
      a okolo 2000hand denne
      Fuuha velke cislo.
      Je fajn ze mam aj ten 30% rakeback.
      Ale ked si to zoberiem ze by som hral 6-8 stolov cca 4-5 hod denne, bude to EV+, budem hrat seriozne? Nebudem robit vela chyb, neposkodim si BR(32BI momentalne, pohoda, plus 1. pride rakeback uz teraz je to okolo 8BI, teraz som vyhral 7BI od poker strategy, sice som ich chcel vybrat ale), kvoli nejakemu bonusu?
      Nejake nazory by potesili, dakujem
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      čau sammy,

jdeš na to správně.. ještě bych doporučoval porovnat tohle

1) kolik hodin denně obvykle hraješ? jak dlouhé sessions a kolik sessions denně?

2) v návaznosti na bod 1 si zkus příště ozkoušet až budeš hrát, kolik FPP za session uděláš

tím získáš daleko reálnější představu o tom, jak moc potřebuješ hrát, protože to poměříš na jednu svoji session ;)

jak ti to vychází?

(obecně jinak bude platit, že hlavně neprotahovat sessions a nepřidávat stoly, to je VŽDY EV-. s hraním víc sessions v jeden den bych byl taky velice opatrný a rovněž bys nikdy neměl hrát jenom proto že potřebuješ body, zejména ne když jseš unavený..

jediné co můžeš udělat je 1. myslet na to, že chceš trochu častěji hrát, ale 2. pokaždé když půjdeš hrát k tomu musíš sednout s myšlenkou že ti jde jenom o to abys hrál dobře, o nic jinýho )
    • bruslar
      bruslar
      Bronz
      Registrace: 30.10.2011 Příspěvky: 965
      Ja jsem vsechny tyhle 'akce' vyresil po svem. Udelal jsem si jednoduchou tabulku, ve ktere vidim, kolik bodu jsem schopny pri jakem objemu a limitu udelat. Rake/100h jsem si urcil jednoduse - zprumeroval jsem udaje z HEM.

Takze kdyz dorazi nejaka akce, tak mrknu do tabulky a vim, kolik mi to hodi, kdyz budu hrat svuj standart (a tudiz se nenecham akci ovlivnit).

A vstupni bonusy v hernach nechavam na dobu, az bude realne, ze je dokazi rychle kompletne vycistit :) Kdyz herna nabizi treba 1000$ first depozit, tak je zbytecne ho zazdit tim, ze se tam zaregistruju v dobe, kdy hraji NL10.