set mining t/20

• Beatlemanic
      Beatlemanic
      Bronz
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 3,000
      PokerStars - $3.11+$0.39|10/20 NL (9 max) - Holdem - 8 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BB: 1,650.00
      UTG: 1,520.00
      UTG+1: 1,450.00
      MP: 3,000.00
      MP+1: 1,470.00
      Hero (CO): 1,500.00
      BTN: 1,190.00
      SB: 1,720.00

SB posts SB 10.00, BB posts BB 20.00

Pre Flop: (pot: 30.00) Hero has 2:diamond: 2:club:

fold, UTG+1 raises to 40.00, fold, fold, Hero calls 40.00, fold, SB raises to 140.00, fold, UTG+1 calls 100.00, Hero calls 100.00

Flop: (440.00, 3 players) K:heart: A:diamond: 2:spade:
      SB checks, UTG+1 checks, Hero checks

Turn: (440.00, 3 players) T:spade:
      SB bets 140.00, UTG+1 raises to 280.00, Hero calls 280.00, SB calls 140.00

River: (1280.00, 3 players) 5:spade:
      SB checks, UTG+1 checks, Hero bets 740.00, fold, UTG+1 calls 740.00

Infa o soupeřích minimum: UTG+1 17/0 po 6 handách, SB 14/7 po 14 handách (asi multitablil a nabíhaly mi na něj handy i na jiných stolech)

Pf myslím standart, call minraisu z UTG+1 s 22 je levný setmining, call 3betu: vypadá to na silnou handu, zapojil se i UTG+1, znovu call na setmining.
      Flop: Betovali byste? Bord je celkem dry a nejsou tam skoro žádné handy, ze kterých dostanu value. Ax by 3betor betoval, zbývá set AA, KK, underpair (QQ, JJ, možná nižší), a různé random hovadiny. Chci mu dát prostor k blufu na dalších streets.
      Turn: Co myslíte, že znamená ten minraise? Set AA nebo KK mít nebude, to by točil pf. Set TT? Nebo nějaká blbost jako AT? Fold se mi tu zdá celkem weak, raisem vyženu SB. Calluju taky pro pot-control. (Zpětně se mi zdá lepší raise turn).
      River: Když oba checkli, tak myslím že mám nejlepší handu a value betuju. Zdá se vám lepší sizing push nebo těch 3/5 potu? (Push se mi zdá lepší, protože všechno co callne 3/5 potu asi callne i push). Nebo check pro pot control? Myslíte, že mohou mít handy, ze kterých dostanu value?
  • 5 odpovědí
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Já bych to vzdal na ten 3bet. Nedostáváš tu potřebné implied odds(snad jsem si to nespletl - měl bys vyhrát nejméně 15x víc než investuješ do potu(někdo říká i víc)).

Na flopu bych taky checkoval. Zdá se mi docela divné, že 3betor necbetoval. Buď má AA, možná KK nebo AK či QQ.

Na turnu bych to posílal, ptž. bet a následný gr vypadá celkem silně.
      Na to, že může mít AA, KK či TT nehraju, prostě smůla. Stejně tak tam můžou mít AT,AK, AJ,AQ někteří i QQ a ještě je možná i FD.
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Bronz
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 3,000
      hAnziCZech původně napsal
      Já bych to vzdal na ten 3bet. Nedostáváš tu potřebné implied odds(snad jsem si to nespletl - měl bys vyhrát nejméně 15x víc než investuješ do potu(někdo říká i víc)).

Na flopu bych taky checkoval. Zdá se mi docela divné, že 3betor necbetoval. Buď má AA, možná KK nebo AK či QQ.

Na turnu bych to posílal, ptž. bet a následný gr vypadá celkem silně.
      Na to, že může mít AA, KK či TT nehraju, prostě smůla. Stejně tak tam můžou mít AT,AK, AJ,AQ někteří i QQ a ještě je možná i FD.
      Post flop souhlas. Pf: Říká se 15*větší stack než calluješ (což tady přesně vychází), ale dost záleží na konkrétní situaci. Tady vidím dost argumentů pro call: 3betor vypadá silně (3betuje OOP UTG+1 raisora), takže bude mít silnou range která se se mnou spíše stackoffne. Navíc se zapojil i open raisor, který otevíral utg+1 a jeho range bude taky celkem silná. A ještě mám na oba pozici.
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Musíš docallovat 100 a tvůj stack bude po callu zhruba 1400, takže nemůžeš vyhrát k aktuálnímu potu navíc částku 1500 (tak to chápu já).

Jinak se mi tvé argumenty líbí, avšak mohou nastat situace, kde i přesto, že očekáváš silnou range, moc chipů do hry nedostaneš jako třeba.
      Oponent má KK a přijde Ax2 board a druhý A mít nebude.
      Taky se může stát, že flopneš set a soupeř overset.

Právě proto bych trval na té částce 15x původní vložená.
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Pred flopom je to zahrané štandartne. :) Treba mi 15xcall čiastku, keďže už sa pridal 1 hráč, tak stačí 14x.

Check na flope je podľa mňa strata value. Keď mám silnú ruku, snažím ju draho predať a hrám priamočiary poker. Navýšil by som 70% potu, rovnako na turne, pokiaľ by už nebol vhodnejší push, lebo by mi ostávalo menej ako PSB na river.

Ako to bolo hrané.. Na turne by som 3-betoval pre hodnotu a ochranu a vychádza to na repush, lebo po navýšení na t900, by mi v stacku ostalo málo chipov.

Minraise utg1 môže znamenať silnú ruku pár + FD, pár + SD, dva páry, set TT. Ale so setom 22 tu stojím dobre aj proti dvom, takže môžem valueraisovať.

Navýšenie na rivere je 84% potu, čo nie je veľký rozdiel oproti 60% betu. Preto je lepší jam.
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

co se týče set miningu, v potu už je 300 deadmoney, které nahradí to, co nám chybí ve stacku na potřebné odds.

Betoval bych už flop. Hlavně z toho důvodu, že není moc na co dávat soupeřům free karty, jsou tady dvě nejvyšší karty, co je chceš nechat hitnout? Těžko ti docallují nějaký Jx nebo Qx a i kdyby, tak max jednu streetu, to už věřím, že v long term vytáhnu víc z nějakých Ax nebo Kx přímo na flopu.

Imo prostě buď to má už na flopu a zaplatí ti nějaké bety nebo už z něj stejně nic nedostaneš, proto bych betoval flop. Nevidím moc extra value v checkování, maximálně jim dáváš nějaké free karty na gutshoty, vyšší sety.

Na turnu klidně může mít AK, kterého nechtěl betoval, protože měl 2 nejvyšší páry a chtěl si to slowplaynout nebo AT nebo jiné Ax, takže bych raisoval i na turnu, as played.