Cash Game know-how CZ/SK komunity

• Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225

Cash Game know-how CZ/SK komunity

Ahoj všichni,

napadlo mě že na blogách a různě na foru už toho bylo napsáno strašně moc hodnotného, co je někdy trochu problém najít. Taky znáte ten pocit kdy hledáte ten důležitej post a nemůžete ho najít? :f_biggrin: Takže by bylo dobré, kdybychom si tady sami zorganizovali přehled toho nejlepšího

- Hud slovník
      - doporučení co číst a jaká videa koukat
      - vaše výpisky z materiálů
      - mindsetové posty
      - kalkulace equity
      - návody na table selekci

a cokoliv dalšího tady padlo. Postup je jednoduchý, každý projde svůj blog a vytáhne z něj to nejlepší a dá to sem ;) Až tu bude dost materiálů tak si je zorganizujeme a vytřídíme! Já začnu, mám 4 věci. Budu rád když se ostatní přidají.

Nahodte cokoliv hodnotného ;)
  • 27 odpovědí
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce

[B][COLOR=firebrick]Cash Game know-how CZ/SK komunity[/COLOR][/B]

Opal

:club: O sledování videí

Ale pokial sa kazdemu videu, ktore sledujes naozaj dokladne venujes, tak neverim, ze ti v najblizsich mesiacoch "dojdu" silver videa.Ono totiz nestaci si to video pustit, sledovat monitor hodinu a povedat si, ze mas za sebou dalsie... Sam som to tak robil roky a teda mozem hovorit z vlastnej skusenosti, ze je to najmenej +EV stravenie casu ake sa da pri pokri dokazat. Neexistuje, ze by sa ti podarilo pozriet 40 minutove video za menej ako 1.5 hod, pokial si plne sustredeny a rozmyslas nad obsahom. Viac krat mi skusenejsi hraci radili pisat si poznamky, uvazovat nad kazdym klikom, ktory urobi coach vo videu apod. Konecne som sa k tomu dokopal a jedine co lutujem je, ze mi to trvalo tak dlho...Spociatku je to strasne narocne, ale ked si na tento sposob vstrebavania informacii zvyknes, inak to uz asi robit nebudes.Je velky rozdiel medzi tym, ked video iba sledujes, pocuvas co coach vravi a hovoris si "Aha, jasne..", "Hmm, zaujimave..." alebo ak si video kazdych 10-20 sekund zastavis a zamyslis sa "Je lepsie betnut alebo checknut? Preco?", ci "Jednoznacny bet.. Ja by som betol $xx". Potom si video pustis a coach urobi nieco uplne ine. smile Ak je dobry a vysvetli to, mozes si celu situaciu prehrat znovu - ak vyslovi myslienku, o ktorej ti ani nepadalo uvazovat, tak si spravis poznamku (zalezenie zosita len pre pokrove videa je tiez dobry napad) a uz na to snad nezabudnes... Z casu na cas si tie poznamky znovu prejdes, osviezis si zaprasene myslienkove procesy a opat sa posunies dalej ako hrac.

Cornie

:diamond: Seznam readpostů z blogu:

najdete tady

:diamond: Co studovat? Krok za krokem v ideálním pořadí

Dokonalá perfection krok za krokem

Zde je shrnutí materiálů, podle kterých jsem překonal NL2-nl50 a následně je používám i na vyšších limitech. Pro lepší přehlednost přidám i i pár slov o tom, odkdy a dokdy můžeme daný materiál používat.

Legenda:
      :club: = článek
      :spade: = video / coaching
      :diamond: = forum
      :heart: = něco dalšího

NL2+
      :club: pravidla Texas Holdemu
      :club: Co znamená Big Stack Strategy?
      :club: Jak hrát před flopem Platí pouze pro NL2 prvních cca 10,000 hand, následně upravovat podle HUDu a Hasenbraten videí
      :club: Jak hrát po flopu
      :club: Pokerová matematika: Odds a outy
      :club: Pokerová matematika: Implied pot odds
      :club: Po flopu - iniciativa na vaší straně
      :club: Po flopu: Iniciativu má soupeř
      :club: Po flopu: Nikdo nemá iniciativu
      :diamond: Akce Učíme se vyhrávat splnit všech 5 levelů, to je základ
      :spade: video serie skvělý úvod do BSS od Mika Hovorky.
      :heart: využívání bonusů a doprovodných akcí
      :diamond: opakované čtení mého blogu pomocí CTRL+F a hledání slova readpost
      :heart: HUD PokerStrategy.com Elephant nebo Poker Tracker 3 (PT3) nebo Holdem manager (HEM) Více informací tady
      :club: 8 typů hráčů - jak získat jejich peníze
      :heart: PokerStrategy.com Equilab
      :diamond: Pravidelná analýza hand na hand judging foru včetně komentářů cizích hand
      :diamond: Mindset a vaše nálada před session.
      :club: Třicet tipů pro začátečníky (1)
      :club: Třicet tipů pro začátečníky (2)
      :spade: video série od Hasenbratena Porážáme NL50 prvních 6 dílů
      :spade: twinnova videa počínaje sérií Step by Step . Zde pochopíme mnoho dalšího ze strategií, jak porážet microlimity.
      :spade: účast na twinnově coachingu
      :spade: moje videa - Cornie4ever videa

= NL2 crushed! :f_love:

NL4+
      - vše z kategorie NL2 kromě 3.článku (ten by nám v tuto chvíli začal spíš škodit, místo něj jedeme pokročilý open-raising)
      :club: Pokročilý open-raising (FR)
      :club: Před flopem - základy
      :club: Před flopem - kdy navýšit?
      :club: Před flopem - raise před vámi
      :club: Na flopu - základy
      :club: Na flopu - kdy hrát agresivně
      :club: Na flopu - kdy hrát pasivně
      :club: Na turnu - teorie
      :club: Na turnu - teorie v praxi
      :club: Na riveru - teorie
      :club: Na riveru - teorie v praxi
      :club: Jak hrát pocket páry a sety (link je na EN verzi, ale CZ verze bude brzy, tak si pak jenom změnte language v záhlaví)
      :club: Jak hrát draws?
      :spade: video série od Hasenbratena Porážáme NL50 díly 7-8
      :spade: průběžně další twinnova videa podle potřeby
      :diamond: Pravidelná analýza hand na hand judging foru včetně komentářů cizích hand
      :diamond: zdravý mindset a studium psychologických článků

= NL4 crushed :s_love:

NL10+
      :diamond: vše z NL4 platí dál.. rozdíl od NL4 není v podstatě žádný.. prostě dále zlepšujeme svůj skill (zejména post-flop skill) a budeme NL10 na PartyPokeru (a většině ostatních heren) v pohodě drtit (registrace s bonusem zde, startovní kapitál 50$ zdarma zde). Další materiály jak zlepšovat svůj skill:
      :club: projít všechny stříbrné články na téma DRUHY SÁZEK
      :club: Semiblaf
      :club: Matematické koncepty No-Limit Hold'emu - EV a ranges
      :club: a další stříbrné články už jenom podle potřeby
      :spade: další videa podle potřeby a chuti
      :club: Tilt: O žraloku a rybě
      :club: Statistiky (1) - základy
      :club: Statistiky (2) - interpretace

Specifika short-handed
      :club: Short-handed teorie
      :club: Short-handed: základy hry před flopem
      :spade: Midstakes with nanonoko (EN)
      :spade: Siete777 - Mind the gap všechny 4 díly - kdo umí jenom trochu anglicky, tak tohle musíte vidět!
      :spade: twinnova videa
      :spade: JuiceQuadre videa

:spade: TheLastNail Cash Game Akademie - 1. díl (BASIC)
      :spade: TheLastNail Cash Game Akademie - 2. díl (ZLATO)

NL25-50 (a pak dále k NL100+ a výš)
      :diamond: především analýza v sekcích Hodnocení Hand Cash Game do 0.25/0.50 , v Hodnocení Hand Cash Game od 0.50/1 do 1/2
      :club: zlaté články podle potřeby ale jednou skutečně přečíst vše
      :club: nepodpodorovat Nedůvěryhodné herny a affiliaty
      :diamond: uvědomovat si Cyklus kvality hry ve vztahu k profitu
      :spade: průběžně koukat na dobrá videa
      :club: mít a udržovat si kvalitní mindset

:heart: Zapojit se do TheLastNail cash game akademie a připojit se do studijní skupiny nejlepších z nejlepších. TLN je neuvěřitelný člověk, jeho pokerové znalosti a energie s jakou je předává ostatním je naprosto fantastická a mindblowing :s_thumbsup: :f_love: Hltám každý jeho rozbor ve zlatém HJ foru a komentář v Akademii a jeho videích.V momentě, kdy se dostanete na NL50, uděláte si status diamant (někdo už NL25 při velkém volume) a zapojíte se do TLN akademie můj návod končí (jedná se o průvodce začátečníka) a můžete naskočit mezi best of the best a učit se přímo od TheLastNaila v Akademii. Touto dobou už budete pokrem vydělávat v průměru minimálně 100usd denně a budete patrně pokerovým profíkem, který se pokeru věnuje full-time. V Akademii vám pomůžeme se dále rozvíjet a vydělat si pokerem ještě víc peněz.

btw - často se mě lidi ptají jestli je skutečně nutný přečíst všechny ty články co tady postuju k porážení těch stakes?.. Ne, obv není, jde to daleko snadněji, někdy i díky 5ti základním článkům a nakoukání videí. Jenže, já se tady snažím o víc než naučit vás porážet NL10. Jde o to, že všechna tahle časová investice je investice do kvality vaší A-game, která se vám později vrátí. Budujete si základy pro porážení NL100.. Je to stejné jako porážet NL10, jenom musíte mít dostatečně kvalitní A-game a poruzumění hře. Takže nesmíte být líní, potřebujete umět všechno tohle

:diamond: porozumění teorii - články
      :diamond: přenesení teorie do praxe - videa, coachingy a vlastní hra
      :diamond: hledání vlastní winning cesty - analýza hand

Zatím se vám nedaří? Don´t cry a zkuste odhalit příčiny a zlepšit se ;) (a už vůbec don´t cry když dostanete bad beat)

:diamond: Jak vyhrávat v pokeru?

Takže proč vlastně vyhráváme a jak na to? ;) Co naopak způsobuje že nevyhráváme? :s_confused:

První úroveň pochopení (být dobrý manažer a hráč) jsem popsal už v prvním článku Proč vlastně vyhráváme na microstakes takže pokud nepamatujete, tak si přečtěte a ted bych se rád pobavil trochu konkrétněji o tom proč vlastně vyhráváme:

1) Kvalita hry, kvalita vaší A-game, B-game, C-game
      Pokud dostatečně nerozumíte hře, tak vám je vynikající mindset a macromanagement hraní k ničemu. Nemůžete jednoduše vydělávat na něčem co neumíte, ikdybyste k tomu přistupovali sebelépe. V minulosti jste na mém blogu zaznamenali fáze, kdy jsem na sobě nepracoval (NL2-NL10) a jenom hrál a sdílel s vámi tady na blogu návody. Bylo to proto, že moje A-game i B-game byly dostatečně dobré na to, že jsem daný limit porážel. Při C-game už jsem ale byl breaking even nebo v minusu, pokud se přidala variance, mohl jsem si zadělat na obrovský downswing. Nicméně nepotřeboval jsem pracovat na své hře. Stačilo být disciplinovaný a hrát B-game s občasnou A-game (kterou jsem se donutil zavést obvykle až poté co jsem sklouznul k C-game a C-game mi snížila profit a donutila mě vrátit se k A-game, viz Cyklus kvality hry ve vztahu k profitu). Při posunu na NL25sh jste naopak měli možnost číst na blogu strašně moc analýz hand, postřehů k videím, o mém působení v HJ forech a další iniciativy pro to zlepšit si svojí hru (tedy A-game, B-game a C-game), protože moje A-game a rozhodně tedy ani B-game a C-game nebyly dostatečné dobré na to, abych NL25sh dostatečně dobře beatoval.

Ale co vlastně myslím tím A-game, B-game a C-game? :f_eek:

A game:
      :diamond: 1) jsme plně soustředěni na hru, v každém spotu čteme HUD, range soupeře, počítáme kombinatoricky počet jeho kombinací, uvědomujeme si svoji perceived range a skutečnost jestli perceived range hraje roli, tedy vnímáme výborně proti jakému soupeři stojíme (viz typy hráčů) a jakým způsobem on asi přemýšlí nad daným spotem.
      :diamond: 2) V závislosti na tomto kvalitním čtení hry precizně plánujeme na několik street dopředu a většinou nalézáme plán na maximální zisk nebo minimalizaci ztráty, hrajeme maximálně EV focused. Dokážeme zahazovat v marginálních spotech a získávat max value v good spotech.
      :diamond: 3) Máme nadhled nad hrou a vybíráme si spoty do kterých se pouštíme. Víme, že nepotřebujeme fightovat back každý spot, vybíráme si jenom ty dobré.

B game:
      Obvykle znamená, že body 1 a 2 výše stále používáme, ale obvykle v trochu horší kvalitě. Nezamýšlíme se tolik do hloubky, hrajeme spíš ze zvyku a podle rychločtení HUDu. Občas se pustíme do spotu který nepotřebujeme a tím si zvyšujeme varianci. Nicméně stále hrajeme velmi technicky korektně. Winrate máme obv podstatně menší než při A-game, ale stále dobrou. A-game je dost mentálně náročná věc. Takže při B-game obvykle hraju 8 stolů SH a při A-game jenom 5-6.

Cílená, opatrná, kontrolovaná B-game
      Takovou mojí podkategorií je cílená B-game. To je skutečnost, kdy vím, že jsem trochu unavený nebo mám náladu hrát a nechce se mi nad tím moc přemýšlet. Uvědomuju si, že na A-game ten den nemám, takže otevřu 7stolů ve kterých se snažím nitovat a hrát velmi opatrně jenom ty nejjistější spoty. (to neznamená že čekám na esa, ale například 3bet a 4bety light preflop nebo 3bety light na flopech prostě dělám trochu mín jenom když vím že skoro určitě vyjdou).

C game
      Znamená, že hraju nic moc. Jenom tak nějak těžím ze zkušenosti, jsem líný přemýšlet a plánovat dostatečně proaktivně. Občas dokonce i přehlédnu něco důležitého v HUDu.. Víceméně tak nějak jenom mačkám čudlíky :f_biggrin: Tohle moje mačkání čudlíků třeba na microstakes pořád znamená že budu ty limity patrně porážet, protože jednoduše moje A-game je už tak kvalitní že i moje C-game bude lepší než A-game některých jiných hráčů. Nicméně pokud budu hrát svoji horší C game, něco jako C- tak už budu příliš loose, agro a monkey :D což znamená že mě oberou i nitky na microstakes protože se do nich uplně odházím

Nicméně tohle je jenom rozlišení vaší hry v závislosti na vašších možnostech. Svoje možnosti si můžete zvyšovat dlouhodobou analýzou a prací na své hře pomocí PokerStrategy nástrojů. Když více pracujete na svojí hře (zlepšujete svojí A-game) tak to inherentně znamená i to, že vaše B-game a C-game se zlepšuje taky, protože jste lepší hráč. Tím snižujete varianci a zvyšujete svoji celkovou edge.

Tilt
      Tohle je kategorie sama o sobě, kdy nemáme edge vůbec na nikoho a naše výsledky kontroluje jenom variance. Navíc jdeme hlavou proti zdi i do těch nejblbějších spotů protože nás něco velmi vykolejilo (obvykle něco tak standardního jako že jsme prohráli 5bi za sebou ve standardních točkách preflop? :f_p: LOL). Osobně si vůbec nepamatuju kdy bych naposledy hrál na Tiltu, prostě to nedělám. I v nejvyšším stavu psychickýho běsnění a šílení (když jsem třeba chudáček prohrál 4bi ve flipech a nemůžu se s tím smířit :f_mad: :s_biggrin: ) pořád hraju spíš C-game.

2) Mindset - soustředění jen na to správné
      Druhou nejdůležitější determinantou úspěchu je mindset. O mindsetu už jsem psal na blogu hodně, protože jsem s ním měl sám dost problémy. Opět jednoznačně doporučuji projít blog zpětně před "readpost" a všechny ty několikstránkové úvahy si přečíst. ;) :s_cool: Nicméně mám pro vás otázku?

Proč chcete v pokeru vyhrávat?

Je až zarážející jak je tahle otázka vševýstižná, když se nad ní správně zamyslíte. Nechci tady teď dlouze filozofovat takže jenom upozorním na pár strašlivých chyb, které většinu hráčů absolutně limitují v tom aby ve skutečnosti v pokeru vyhrávali:

1) Mistr světa. Potřeba ukázat někomu, že jsem dobrý a že v pokeru vyhrávám (ikdyž to není pravda). :f_biggrin: Spousta lidí je příliš orientovaných short-run. Pokud jsou po 20k handách v plusu, tak všude ukazují grafy a každému říkají jak to crushujou. Že mají kromě jakéhosi skillu (a je otázkou jestli ten skill dlouhodobě stačí) ve většině případů především pozitivní období si prostě nedokážou připustit. Mistr světa taky znamená, že si člověk nepřipouští, že by mohl v short-runu prohrávat když má horší období a neumí se smířit s prohranou session. Myslím, že každý z nás si musí tímhle obdobím projít. Ale je potřeba se z něj co nejrychleji dostat ;)
      2) Nedostatečná sebereflexe. S tím souvisí to, že lidi nadhodnocují svoji winrate. Když jsou ve fázi mistr světa, tak všude vyhlašují že mají dlouhodobou winrate +8bb/100. V momentě kdy přijde horší období, tak mají jenom smůličku a downswing a to se do dlouhodobé winrate nepočítá :s_biggrin:
      3) Výmluvy. Skvělým kamarádem výmluv a omlouvání vlastní neschopnosti porážet dlouhodobě svůj limit je EV křivka v trackeru a postování na forum hand kdy jsme prohráli AA do whatever nebo flip, nebo bad beat handy.

Už nikdy se s nikým nebavte o výsledku krátkodobé session nebo vzorku, je to nesmysl.
      Je to uplný škodlivý nesmysl. Přivede vás na špatné závěry. A je to navíc ztráta času. Radši se soustředte abyste byli v long-runu profitoví.

Proč teda vlastně chcete vyhrávat? Abyste sami sebe a lidi okolo sebe zaplavovali informacema ze 3 bodů výše? (kolikrát jste mě letos viděli postnout na forum handu kde jsem dostal bad beat? ;) ). Nebo skutečně proto, abyste si v long-runu vydělali a uvědomujete si, že winrate určují až long-run vzorky..

K čemu vám slouží elephant, poker-tracker nebo HEM?

Kolikrát jste ho použili k tomu abyste si vyfiltrovali skupiny hand? Handy kdy jste z pozice 3betovali? Kdy vás soupeř 3betoval a vy jste hráli zpátky? A k analýze hand na jednotlivých texturách flopu? Asi nebudu hádat špatně, když si tipnu, že podstatně méně často, než jste strávili zíráním do krátkodobých grafů a hypnotizováním svojí EV křivky :f_mad: Neberte si to špatně, já na tom byl uplně stejně.. několik let :D a to je prostě špatně..

:diamond: Když jste ve flipu nebo v all-inu s premium párem a jste přesvědčení (máte zanalyzované, nakoukané z videí, prostě to matematicky vzato víte vzhledem k soupeřově statům z HUDu) že jste v all-inu správně, tak se prostě na tu točku už ani nekoukejte. V long-runu je uplně jedno jak to dopadne.
      :diamond: Nerozčilujte se nad tím, když jste zapnuli session a během minuty prohráli 3bi na set-upech. Tohle v longrunu nerozhoduje.
      :diamond: jednou provždy si vypněte EV křivku v trackeru. Je škodlivá. V long-runu to nemá žádný vliv, protože se to srovná. A v short-runu vás akorát navede na přemýšlení špatným směrem.
      :diamond: Pokud už jste lepší hráč a jste si vědomi svých chyb, nastavte si nějaký interval po kterém si dovolíte podívat se na graf. Například týden, 14dní nebo měsíc. Pokud jste ještě na NL2-NL10, můžete se koukat častěji, ale né s cílem hodnotit svoje výsledky ale analyzovat průběh red-line a blue line. Osobně se budu koukat na graf a dávat tady graf v intervalu jednoho měsíce.

btw - včera jsem zapnul NL100 session a během minuty jsem byl dole 3buy-iny. Následně jsem postupně prohrál 7 flipů v řadě. Fakt, nekecám. Byl jsem dost mindsetově rozhozenej a naštvanej. Dokonce jsem u hry nadával :s_mad: V prvních 3 hodinách hry jsem si musel dát 2 pauzy abych se srovnal. Hrál jsem pořád B-game až občasnou A-game ale už i s občasnou C-game. Absolutně nechápu, proč mě to pořád tak rozčiluje, když prohraju v short-runu 10bi (a kdybysme neměli správné mindsetové zásady a koukli se na graf, tak bysme zjistili že za tu dobu jsem asi 700$ pod EV) a vůbec to řeším, akorát to odklání mojí pozornost od A-game na nesmyslný věci, na tendenci říkat si jak je to nespravedlivý :s_biggrin: WTF. Musíme přemýšlet v longrunu. Je to běh na dlouhou trať nastavit svůj mindset správně ale zlepšuju se :s_love: Věřím, že až budu mít komfortnější BR někde na NL400, raději tak 60-80bi tak už mě prohra 10ti buy-inů vůbec nerozhodí.

Pokud jste dočetli až sem, tak takové malé shrnutí: úspěch v pokeru je o tom mít kvalitnější (A,B,C)-game než vaši soupeři a mít kvalitní mindset k tomu, abyste si jí dokázali udržet ;)

3) Macromanagement v pokeru

Tohle zjednodušeně řečeno znamená především váš životní a pokerový styl ve vztahu k všemu. Jednou z nejdůležitějších věcí v makromanagementu je

:diamond: na jaké herně hrajete a proč?
      :diamond: máte přístup ke vzdělávacím materiálům? pracujete na své hře?
      :diamond: uvědomujete si že winrate je důležitější než rakeback?
      :diamond: využíváte promo akce které vám neuškodí a zvýší váš rakeback?

Můj dlouhodobý úspěch rozhodně nezáleží na tom, jaký jsem měl kde rakeback a jaké jsem honil promo akce. Mimochodem když tohle píšu, znamená to, že jsem se dnes rozhodnul vykašlat na promo akci Double PartyPoints na Party, protože už jsem příliš unavený na to abych hrál A-game. A nevím, jestli bych vůbec zvládl kontrolovanou B-game. Tak jsem se na to prostě vykašlal a dnes radši nehraju vůbec :f_biggrin: :s_love: 80% rakeback co mi teď utíká mezi prstama je pěkná věc, včera a dnes jsem ho rád využil, možná si ještě večer kolem půlnoci na 2 hodky zahraju, ale není to nic co bych prostě musel za každou cenu honit. Můžu se na to vybodnout a ochránit svůj bankroll před rizikem špatné hry :s_cool: :f_love: Jsem rád, že to zvládám dobře posoudit a využít tu akci jenom do té míry, dokud je to EV+ pro můj bankroll. Radši budu postovat na blog, analyzovat handy a chci napsat jeden metodický post do TLN akademie. Kdo z váš čte můj blog, tak ví, že mi v minulosti promo akce uškodily. Moje strategie a macromanagement strategie vyhrávajících diamantových hráčů z naší komunity je následovná

:diamond: 1) hraju na účtu tracknutém přes PokerStrategy protože mi to zajistí nejlepší možný legální bonusy na trhu a dá přístup ke skvělému vzdělávání.. Mimochodem diamantová TLN akademie a hodnocení hand má milionovou hodnotu pro lidi, kteří ji aktivně využívají, přdevším znalosti co jsem pochytil z naších sekcí video, strategie, coaching a hodnocení hand mi pomáhají vydělávat (viz první bod proč vyhráváme). btw pracujeme teď na konceptu zlaté akademie..

:diamond: 2) v rámci nabídky PokerStrategy.com heren chci hrát primárně na herně, která je důvěryhodná a ekologická, tzn nejsou tam boti, ilegální nabídky a rizika ztráty mých peněz, v důsledku toho tam je hodně fishek který platí moji winrate. Tím, že hraju tracknutý přes PokerStrategy navíc přispívám k tomu, že PokerStrategy do toho systému další a další fishky přivádí, čímž zvětšuje a buduje potravní pyramidu na jejímž vrcholu (nebo někde vysoko) se pohybuju a dostávám se stále výše. Nepodporuju a nesnáším nedůvěryhodné herny a affiliaty protože nám všem škodí a způsobují narušení pokerové ekologie a tím ohrožují udržitelnost a profitabilitu pokeru. Nepřímo tak snižují naši winrate.

:diamond: 3) Teprve v momentě kdy jsou první 2 body splněné mě zajímá rakeback a bonusy. Chci obv mít co nejlepší a nejvíc, protože to pro mě znamená peníze navíc. Proto sleduju promo akce PokerStrategy i herny samotné a snažím se z toho vytěžit maximum, optimalizovat svůj příjem z promo akcí a udržet přitom dostatečně v plusu svoji winrate přímo ze hry. Někdy se to moc nepovede a přepísknu to, zapomenu na winrate a honím bonusy :f_biggrin: To mě pak ve finále vždycky mrzí, protože jsem udělal EV- rozhodnutí. Nicméně, když s tím správně pracuju, je dobré mít co nejvíc informací, proto pravidelně čtu sekci novinky a sleduju nabídku promo akcí na své herně.

btw pokud chcete s tímhle poradit, dlouhodobě pomáháme naší komunitě v tomto tématu Poradíme vám kde hrát

tohle vždycky byl, je a bude můj návod. Pokud máte dostatečnou motivaci a porozumění pro všechny věci, o kterých na blogu píšu, můžete jej taky využít.

:diamond: Jak porážet microstakes?

readpost

Shrnutí důvodů: Proč vlastně vyhráváme?

Odpověď je jednoduchá:
      :diamond: Jsme sám sobě dobrým manažerem.
      :diamond: Jsme expert v hraní pokeru.

Ale jak přesněji definovat a zajistit tyhle 2 věci? Někteří lidé si myslí, že stačí něco málo nastudovat a pak už jenom hrajou a doufají, že úspěch přijde sám. Chyba! To, že chvíli porážíme svůj limit, neznamená že ho dostatečně beatujeme. Musíme managovat svůj vlastní čas v poměru hraní / studium. Pokud toho více nastudujeme, ihned se nám drasticky zvedne winrate, vliv každého pochopeného článku je obrovský. Investice do vlastního vzdělání se vrátí stonásobně.. Může se stát, že hráč co se aktuálně dostal až na BR 200$+ se klidně bustne protože má špatný mindset a nedostatečné znalosti. Hráč s BR 60$ ale lepšími znalostmi může během pár týdnů poskočit na BR 2,000$. Není to nic neobvyklého a proto - nepodceňujme skill! Nepodceňujme články, videa a hlavně analýzu hand. To co umíte, je daleko cennější než vaše bankrolly! :s_rolleyes:

Zde je shrnutí materiálů, podle kterých jsem překonal NL2 a NL4 a následně je používám i na vyšších limitech. Pro lepší přehlednost přidám i i pár slov o tom, odkdy a dokdy můžeme daný materiál používat.

Legenda:
      :club: = článek
      :spade: = video / coaching
      :diamond: = forum
      :heart: = něco dalšího

NL2+
      :club: pravidla Texas Holdemu
      :club: Co znamená Big Stack Strategy?
      :club: Jak hrát před flopem Platí pouze pro NL2 prvních cca 10,000 hand, následně upravovat podle HUDu a Hasenbraten videí
      :club: Jak hrát po flopu
      :club: Pokerová matematika: Odds a outy
      :club: Pokerová matematika: Implied pot odds
      :club: Po flopu - iniciativa na vaší straně
      :club: Po flopu: Iniciativu má soupeř
      :club: Po flopu: Nikdo nemá iniciativu
      :diamond: Akce Učíme se vyhrávat splnit všech 5 levelů, to je základ
      :spade: video serie skvělý úvod do BSS od Mika Hovorky.
      :heart: HUD PokerStrategy.com Elephant nebo Poker Tracker 3 (PT3) nebo Holdem manager (HEM) Více informací tady
      :club: 8 typů hráčů - jak získat jejich peníze
      :heart: PokerStrategy.com Equilab
      :diamond: Mindset a vaše nálada před session.
      :club: Třicet tipů pro začátečníky (1)
      :club: Třicet tipů pro začátečníky (2)
      :spade: video série od Hasenbratena Porážáme NL50 prvních 6 dílů
      :spade: twinnova videa počínaje sérií Step by Step . Zde pochopíme mnoho dalšího ze strategií, jak porážet microlimity.
      :spade: účast na twinnově coachingu

= NL2 crushed! :f_love:

NL4+
      - vše z kategorie NL2 kromě 3.článku (ten by nám v tuto chvíli začal spíš škodit, místo něj jedeme pokročilý open-raising)
      :club: Pokročilý open-raising (FR)
      :club: Před flopem - základy
      :club: Před flopem - kdy navýšit?
      :club: Před flopem - raise před vámi
      :club: Na flopu - základy
      :club: Na flopu - kdy hrát agresivně
      :club: Na flopu - kdy hrát pasivně
      :club: Na turnu - teorie
      :club: Na turnu - teorie v praxi
      :club: Na riveru - teorie
      :club: Na riveru - teorie v praxi
      :spade: video série od Hasenbratena Porážáme NL50 díly 7-8
      :spade: průběžně další twinnova videa podle potřeby

= NL4 crushed :s_love:

NL10+
      - vše z NL4 platí dál.. rozdíl od NL4 není v podstatě žádný.. prostě dále zlepšujeme svůj skill (zejména post-flop skill) a budeme NL10 na PartyPokeru (a většině ostatních heren) v pohodě drtit (registrace s bonusem zde, startovní kapitál 50$ zdarma zde). Další materiály jak zlepšovat svůj skill:
      :diamond: začnu brzy doplnovat.. Nejprve musím dodělat sérii svojích videí z NL2-4, aby se nám všichni účastníci výzvy posunuli na NL10+

Můj postup:

BR: 532,47$ (z toho celkem 100$ z bonusů od PartyPokeru). Musím se podvědomě krotit abych míň hrál a víc dělal videa a updatoval blog. Nejradši bych k tomu zasednul a přefrčel to už na 10,000$.

Jak daleko jsme v challenge?
      Zde vidíte stav challenge podle toho kolik buy-inů potřebuju vyhrát na každém limitu a jak tomu odpovídá BR. Jak je vidět, sice máme malý BR ale už jsme skoro v půlce challenge ;) :f_love: Přesněji už jsem urazil 42,3% cesty, přestože podle BR jsme jenom jakoby v 5%. To je i dobrá zpráva pro vás, pokud máte pocit, že se stále plácáte na micro stakes. To je v pořádku, vyhraných 25bi a posun na NL4 už znamená že jste cca v 12% cesty :s_cool: můj BRM plán tady

Lifetime Cornie challenge graf

Vzpomínáte na ty 2 downswingy, které mě tak ničily před 2 týdny na NL10 a pár týdnů zpět na NL2? :] Tady je vidět že v Long Runu je downswing uplná prkotina, pokud člověk umí hrát a drží mindset :s_love: Náhoda a výchylka od pravděpodobnosti se projevuje pouze krátkodobě. V dlouhodobém horizontu rozhoduje naše pokerová dovednost, psychická síla (orientovat se na kvalitu hry a ne na krátkodobý výsledek) a schopnost zorganizovat si hraní/studium.

True Mortem

:club: Mindset

[SPOILER]
      :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club::spade: :heart: :diamond: :club::spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club:

[B][COLOR=red] Správny mindset, jak a proč si ho udržet..? [/COLOR][/B]

:spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club::spade: :heart: :diamond: :club::spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club:

Sliboval jsem nějaký smysluplný post v průběhu týdne tak tu tedy je...

Mindset

[img]http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSwFedVHxXmscJrZE99xdljm_CMvEcDAU_7fXBChw5OgKYuXs1r[/img]

Většina pokerových hráčů pravděpodobně ví, že mindset je klíčová esence úspěšnosti... já bych o tom mohl povídat... nebýt toho, že jsem takový nervák už dávno bych se pravděpodobně nedeptal na low stakes :f_biggrin:

Mindset je poměrně obsáhlej pojem a předpokládam, že ho nebudu muset nikomu osvětlovat, každopádně né uplně každý si uvědomuje dopady špatného / dobrého mindsetu na svojí hru... nebo například jak různé aspekty osobního života mají vliv na pokerový mindset...a jak jsem již zmiňoval na začátku je to naprosto klíčová věc pro úspěch v pokeru....

pokusím se zde osvětlit pár věcí co mě na tohle téma napadá a snad si z toho někdo i něco odnese... pokud ne tak alespoň já se k tomu vrátím vždycky ve špatném období a uvědomím si díky tomu, že za všechno si můžu sám :f_biggrin:

Dopady " real " life na pokerový mindset

Předpokládám, že každý hráč si je vědom, že jeho nálada atd mohou ovlivnit jeho hru, problém je, že dost hráčů ( včetně mě ) si to často neuvědomují v plném rozsahu nebo to dokonce ignorují....

extrémní příklady jsou třeba :

Hráč je unaven po dlouhym dni tak že se mu zavírají pomalu oči a i tak si řekne, že si dá ještě hodinkovou seassion na x stolech... WTF??...

Hráč příjde domů připitej lehce, ale řiká si, aaale nic co bych nezvládnul, zapne si na chvíli poker a ráno si nadává... WTF??....

Hráč je po nějakej brutální hádce / rozporu s někym úplně vytočenej a samozřejmě ho nenapadne nic lepšího než si zapnout poker.... WTF??...

Hráč má finanční potíže a samozřejmě začně hrát se super agro BRM a řikat si teď to potřebuju trefit nebo dneska potřebuju nahrát tohle a tohle.... WTF??...

tohle jsou takový dost přehnaný příklady, ale na druhou stranu když si každej sáhne na srdce kolikrát jsme se do situace né tak vzádelý týhle dostali? Nebo nedejbože do přímo tihle situací....

Někdo si dokonce může namlouvat, že tyhle věci na něj nemají vliv, každopádně to je lež... vůči tomuhle nemůže být imunní nikdo.... na někoho to může mít menší dopad než na jiné, v různých disciplínách budou dopady menší než v jiných ( například 30bb HT HU vs 200bb deep HU cg ), ale vždycky tam ty dopady jsou ať si člověk namlouvá co chce....

Obsahuje to věci co obv každý z nás někdy zažil, alespoň některé z nich : money scared efekt, sníženou všímavost, levelování se do nesmyslných výšin a spoustu dalších negativních efektů....

Takže předpokládám, že se všichni schodneme, že je důležité hrát pouze s pozitivním mindsetem.... jsem si jistý, že tohle dojde každému hráči, ale proč proboha denodenně vídám i tak solidní hráče jak hrají na tiltu / se špatným mindsetem jen protože se prostě nedokáží smířit s realitou?

Ego.... u většiny hráčů hlavní problém... " však na tihle stakes v životě přece nemůžu prohrávat!!!! "

" však takováhle ryba mě přece nemůže nikdy obrat ... !!! "

" nehraju špatně je to jen variance ono se to brzo obrátí... "

been there done that... tohle je přesně důvod proč jsem měl tu dlouhou pauzu od online pokeru.. kolikrát jsem si již řikal, že jsem tenhle problém vyřešil a i přes to se pořád vracím do stejného bodu a to jest hraní se špatným mindsetem a následný logický downswing....

Většina hráčů si uvědomuje, že hraje špatně až po seassion nebo nedejbože až po ztrátě BR... někteří si to nepřipustí ani poté...

Jak se těmhle situacím vyvarovat?

Je to naprosto jednoduché... před každou seassion než si člověk zapne tich x stolů a začne bezhlavě grindit co se třeba zamyslet nad tim jakej byl den? Otevřít si třeba okno ve svym upírským zatemněnym doupěti, pustit nějakej pohodovej playlist, dát si něco dobrýho k jídlu k pití a pak se pustit do grindu? Každej máme nějakej ten recept / rituál na to jak si zlepšit náladu tak proč ho nedělat před každou seassion? Klíčem k úspěchu určitě nebude vstát v 8 ráno vyčistit si zuby napít se nečeho a do 3 minut sedět u kompu....

k dlouhodobýmu pozitivnímu mindsetu samozřejmě taky výrazně pomůžou jiný vedlejší činnosti... člověk nemůže žít jen pokerem... jděte si zaběhat, zajet někam s kámošema, vzít holku do kina whatever každej si najde svoje, ale prostě člověk nemůže nikdy spadnout do tý rutiny kdy je to jen poker poker poker... opět to přichází z úst člověka co to zažil a viděl ty dopady.....

je to prostě jednoduchý a logický... každej si určitě alespoň matně vzpomene na ty pocity kdy začínal s pokerem... to nadšení, to poznávání nového... a jak se cítíte před seassion teď? Většina z vás takhle rozhodně ne....

Ta radost z hrání, ale neni pryč na trvalo... stačí si dát od pokeru pauzu na týden nebo dva... on nikam neuteče... a člověk se pak vrátí silnější než kdy dřív :)

jednoduše řečeno před každou seassion by se člověk měl zamyslet, jestli vůbec chce hrát a proč chce hrát... pokud necití takový ten zápal jako kdysi, nebo alespoň něco na ten způsob tak by jednoduše seassion neměl začínat....

No tak to bude asi vše.. doufám, že to někomu pomůže si uvědomit tu základní myšlenku a následně si sám najde svůj recept na dobrý mindset...

ještě jsem hodim nějakou písničku z mýho pohodovýho hracího playlistu :f_biggrin:

a cya at the tables :s_cool:

[/SPOILER]

:club: Caste chyby zacinajicich hracu
      [SPOILER]
      :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club::spade: :heart: :diamond: :club:

[B][COLOR=red] Časté chyby začínajícího hráče[/COLOR][/B]

:spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club: :spade: :heart: :diamond: :club::spade: :heart: :diamond: :club:

Je to už poměrně dlouho co hraju poker, ale pouze krátce ( cca 6 měsíců z toho pouze 3 jsem hrál online ) v něm dlouhodobě " vyhrávám " takže se pořád považuji za takového začátečníka...i když od NL2 jsem už poskočil na míle daleko, pořád mám daleko delší cestu před sebou... za tu byť i krátkou dobu jsem na sobě stihl pozorovat strašně moc negativních efektů co pravděpodobně nastanou u skoro každýho hráče který začne rychle ( občas ani to nepotřebuje ) postupovat nahoru...

Rozhodl jsem se, že takový ty nejzásadnější, který se mi vybaví v hlavě tady vypíšu... kdy jsem se do toho stádia dostal a jaké to mělo následky případně jak se tomu vyvarovat... bude to užitečné jak pro mě ( jelikož jsem komplikovaná osobnost jsem si jistej, že se u mě dost z tich chyb může znovuobjevovat po čase... ) a dost možná i pro vás, protože jak jsem psal, podle mě se to týká skoro každého hráče....

1. Opojení vítězstvím ( positive / winning tilt jak to chcete )

Jedna z věcí co mi dělala největší problém.. teď se to snažím hlídat, ale i tak se bojím, že se do toho stavu zase někdy dostanu a budu toho zpětně litovat....

Pro ty co tento pojem neznají ho v rychlosti osvětlím.. jedná se o stav kdy se člověk cítí neporazitelný... pravděpodobně začně hrát zbytečně moc loose dost se levelovat do absurdních výšin a snaha o nějakej crazy move narůstá každých 10 sekund co jste ne 6bet shovnuli na bluff....chvilku to vycházet může... problém je, když to vycházet přestane... a pokud se člověk z tohohle hodně rychle neprobere často to bude přisuzovat varianci a bude si řikat, že se to prostě jednou otočí, takovej člověk na sobě dost často taky přestane absolutně pracovat, protože si myslí, že se nemůže naučit nic novýho.. to už jsou úplný extrémy a je potřeba se z toho dostat co nejrychleji, než si člověk takovýhle zlozvyky zažije a pak si je bude mnohem hůř odvykat...

Do tohohle stavu se člověk může dostat po novej seassion v krátkodobym měřítku... což neni tak strašný, ale může se do něj dostat i například když začně porážet novej limit a nebo má dlouhej hot run a to pak ve výsledku bude mnohem dražší a bolestnější...

jak tomu zabránit? Je potřeba hrát v klidu s prázdnou respekitve čistou hlavou... nemyslet na to jak dneska chcete zase vyhrát 10bi a jak za chvíli budete už beatovat high stakes timhle tempem... neustále kontrolovat svojí hru, ideálně i s jinými hráči... např. postovat handy na fórum nebo to probrat s kámošem co hraje stejný / větší stakes / rozumí dobře pokeru... nebo mít něco na způsob tý mojí mrtvý study group :) Jednoduše řečeno je potřeba nikdy neusnout na vavřínech....

2. Netrpělivost

Trpělivost je jedna z klíčových vlastností pokerového hráče... ať jde jenom o čekání na dobrý spot / karty když máte na stole fishku a nebo o dlouhodobou věc jako je postupování limity....

Často tady na fóru vidím jak lidi netrpělivě přeskakují stakes po 1k odehraných handách a skáčou o 2 limity výš na stakes co v živote nehráli jen díky lucky MTT hitu etc.... hádejte jak takový lidi dopadají většina z nich bustne a ty šťastný co nebustnou se stejnak jakmile jim skončí hot run vrátí na jejich originální microstakes....nebudem si nic nalhávat nebyl jsem jinej taky jsem si tim obdobím prošel....Tenhle problém je hlavně u hráčů co chtějí z pokeru mít dlouhodobé příjmy a ne až tak u rekreačních hráčů co to mají jako koníček...

Proto je potřeba si uvědomit... neni žádná hanba hrát o 2centový blindy na NL2 a mít výdělek za týden 10 dolarů... je jasný, že hned nemůžete vyhrávat na živobytí, ale je to první krok a časová investice do budoucna, neni to žádná ostuda, naopak pokud se vám povede vybudovat se úplně od nuly bez nějakých lucky MTT hitů ( to neni nic proti MTTčkařům, sám je hraju to mám spíš na mysli lidi co trefí jeden MTT a pak už MTT v živote nehrajou etc. ) tak zasloužíte obrovský respekt a určitě vám to potvrdí i špičkový / lepší hráči, protože vybudovat se od nuly to chce hodně silnou vůli trpělivost a umění... takže se za to rozhodně nestyďte a nikam nepospíchejte... poker je celkově hra o longrunu a není to běh na krátkou trať :f_thumbsup:

3. Předbíhání se ve studiu / Aplikování složitých konceptů na micro stakes

Z části se jedná o netrpělivost viz bod 2, ale chci to rozepsat detailně takže jsem se rozhodl tomu dát svojí vlastní " odrážku "

Často se může stát, že vám porazit limit bude trvat tak dlouho, že si budete myslet, že veškerý materiály už máte nastudovaný a nic novýho se naučit nemůžete... omyl... vždycky si můžete opakovat a stále revidovat svoje handy... největší chyba co můžete v tejhle situaci udělat je, že se začnete učit materiály na stakes o 2 - 3 limity vyšší a pak byť i podvědomě koncepty z tihle strategií začnete aplikovat na vašem limitu kde to stejnak nikdy nikdo nepochopí a budete na tom akorát ztrátový... nebo se zbytečně začnete levelovat.... Been there done that... je to strašnej pocit když pak sice hrajete " super pokročilou hru " ale ve výsledku hrajete jako fish, protože nehrajete optimálně na vaše stakes...vždycky je potřeba u pokeru se zamyslet nad tím jakého levelu dosahuje váš oponent...

Ps : neříkám, že všechny pokročilý koncepty z vyšších stakes jsou useless na micru, ale většina bohužel ano takže pokud se dostanete nešťastně do situace kdy nastudujete spoustu věcí z vyšších stakes tak se pak permanetně budete muset kontrolovat jestli přemýšlíte o vaších oponentech stále jako microstakes hráčích a nebo jestli najednou nehrajete proti TwiceT.....

momentálně me už nenapadá nic dalšího co by tu nebylo tisíckrát vyřčeno... ( tilt etc. ) takže tímhle bych asi tento post zakončil co se " vzdělávací stránky " týče a snad to někomu pomůže...

----------------------------------------------------------------------------------------------

[/SPOILER]

hawranomut

:diamond: Přístup k pokeru

Poker jsem začal hrát také kvůli tomu, že chci zvýšit vlastní psychickou odolnost. Občas se totiž nechám vyvést z míry i nějakou hloupostí a když se nad tím člověk zpětně zamyslí, zjistí, že se mohl v dané situaci rozhodnout lépe, kdyby měl chladnou hlavu. A teď nemyslím jenom poker, kde to platí samozřejmě taky, ale normální život mimo karetní universum.

Proto až zase jednou prohraju handu, kterou bych měl ve většině případů vyhrát, není třeba se nad tím rozčilovat. Lepší bude brát to jako další příležitost pro sebezdokonalení.

Fiskantes

Podľa mňa je dôležité úprimne si stanoviť dlhodobé ciele a zistiť čo nás na pokeri motivuje...

Goal setting, Motivation

...uvedomiť si, aké nástrahy nás môžu po ceste zaskočiť

Greed vs. Fear

...ako sa s nimi vyrovnať (a ako sa z nich neposrať :D )...

Mindset storm

...ako na ne rýchlo zabudnúť...

Forget about past

...a ako si to nekomplikovať.

Menej je viac

(pridal som k článkom i názvy, zhodné s nadpismi linkov)

dkozel

:club: Poznávání dobrých, ale i stinných stránek pokeru
      Poznávání dobrých, ale i stinných stránek pokeru
      Nastálo období, kdy jsem začal zažívat první upswingy, downswingy, bad beaty a tilty. Prostě jsem začal poznávat dobré i stinné stránky pokeru a musel jsem se s tím nějak vyrovnávat. Z počátku to bylo, jako pro každého začátečníka, velice těžké. Zjistil jsem, že se různé pokerové situace velmi nápadně podobají všelijakým situacím z běžného života. Asi proto, že jsem si v dosavadním životě užil smůly, různých karambolů a kopanců dost, stávalo se mé vyrovnávání s těmito nástrahy pokeru stále snadnější a snadnější.

Za dalšího půl roku mé pokerové konto přesáhlo hranici 600€ a to jsem ani moc nehrál, asi tak 50 - 60 hodin měsíčně. Bral jsem v té době poker už vážně, ale hlavně jako zábavu a zpestření života. Hranice 700€ však pro mně byla jakoby zakletá. Dlouho moje hra stagnovala s drobnými výkyvy nahoru a dolů až přišel těžký downswing. Ztratil jsem více než 1/2 svého bankrollu. Ještě, že jsem se držel zásad bankroll managementu. Proto bych chtěl apeloval na všechny začátečníky: "Dodržujte bankroll management, v pokeru je možné všechno a je třeba mít dostatečné zajištění. Jinak stači trochu delší smolné období a jste na nule." Mé smolné období trvalo skoro půl roku, ale za žádnou cenu se mi to nechtělo vzdát a hrál trpělivě dál.

:club: Pokerové cíle

Pokerové cíle na rok 2012

Učit se, učit se, učit se,
      toto pravidlo vždy ctít.
      Hrát, hrát, hrát,
      čistou hlavu přitom mít.

Nepodléhat tiltu, nerozčilovat se,
      v klidu smolnou prohru přijímat.
      Brát to rozumně a s humorem,
      vždycky je lepší se smát.

Analyzovat, analyzovat, analyzovat,
      Poučit se z vlastních chyb.
      Dobře si stoly vybírat
      a těžit z chyb slabých ryb.

Bavit se, bavit se, bavit se,
      mysl i srdce do toho dát.
      V této hře je všechno možné, zdá se,
      tak nezahálej a koukej si to vychutnat,

Při downsvingu panice nepodléhat,
      někdy přijde chvilka zlá.
      Do studia hry se více zahloubat.
      vždyť poker je ta nejlepší hra.

alficor1

:club: O C-betování:

K těm cbetům, to je asi největší leak většiny microstakes hráčů..
      Je spousta faktorů, nad kterýma je při cbetu potřeba zapřemýšlet:

Agrese soupeře
      Pokud je soupeř agresivní, doporučuju necbetovat flopy typu 883r (zejména pokud jsi oop), protože tě na nich bluff raisne skoro vždy a raději si jdi pro check raise nebo delayed cbet (vizte níže). Naopak pokud je soupeř pasivní, tak tyto flopy cbetuj vždycky, protože tě nikdy nebluff raisne.

Delayed cbet
      Delayed cbet používám skoro jenom proti agresivním protihráčům na boardech typu 883r, protože nechcu aby mě bluff raisnuli. Jde o to že agresivní hráč si řekne: kdybys měl na takovým flopu třeba A8, nebo 33, vsadil bys flop? Asi ne, takže nemáš nic, můžu tě bluff raisnout. Naopak pokud checkneš behind, tak to v něm vyvolá obavy že slowplayuješ a na turnu tě neraisne jako bluff.

Showdown value
      Řkněme že flop přijde T82r a ty máš AQ. Nemáš moc proč cbetovat, protože nejlepší handu tady budeš mít dost často a naopak více profitabilní je bluff catchovat na turnu nebo riveru s A-hi, popř. trefit na turnu A nebo Q a dostat value z jeho dominované range.
      Naproti tomu pokud na tom flopu máš třeba 65s, tak máš handu bez showdown value a s velmi malou šanci že se improvne. V tu chvíli bych rozhodně cbetoval.

Flop
      Obecně platí že čím více je board wet a koordinovaný, tím méně je vhodné cbetovat. Např. pokud máš AKo, raisneš na BU a BB tě callne a flop přijde T :heart:9 :heart:7 :spade:, tak je nejlepší se prostě vzdát, protože tenhle flop trefuje jeho range strašně moc. Řekněme že villian bude mít standartní defending range, z ní vezmeme pár hand jako A :diamond:8 :diamond:, J :spade:T :spade:, 8 :club:8 :heart:, K :heart:J :heart:, 7 :club:8 :club:, 5 :club:5 :diamond:, K :diamond:T :spade:, K :spade:Q :spade:, Q :diamond:9 :diamond:, A :club:J :club:. Co z toho na takovým flopu zahodí proti jedné sázce? Možná tak 55, ale jinak nic.
      Co když přijde flop A :diamond:6 :heart:2 :spade:? Zůstane jenom A8s, 88 a AJs. Tvoje fold equity je mnohem vyšší na takto dry flopu, než na tom předtím.

Obecně je vážně potřeba o cbetech přemýšlet trochu hlouběji a ne jenom "raisnul jsem pre, takže cbetnu ať přijde cokoliv".
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      Dneska jsem začínal zase shotovat NL4 a říkám si, že se mrknu na Cornieho blog, jestli tam nemá nějaký nápady. Po asi 10 minutách listování a ničeho nenalezení jsem to vzdal a zavzdychal, že by bylo fajn, kdybych na to někde narazil, nebo kdyby to nebylo tak schováno. A ejhle, prání bylo vyslyšeno :) GJ :s_cool:

EDIT: Ten post můžeš po přečtení smazat, ať tu nezaclání.
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      tak jsem rád, že jsme mysleli na to samý ;) :f_thumbsup: sezname readpostů už je v procesu, zatím prvních 12 stránek a další budu doplnovat postupně

příspěvek mazat nebudu, stejně tu možná vznikne diskuze k tomuhle nápadu... takže diskuze se dá promazat kdykoliv za pár týdnů klidně a nechat tu jen ty materiály ;)
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Podľa mňa je dôležité úprimne si stanoviť dlhodobé ciele a zistiť čo nás na pokeri motivuje...

Goal setting, Motivation

...uvedomiť si, aké nástrahy nás môžu po ceste zaskočiť

Greed vs. Fear

...ako sa s nimi vyrovnať (a ako sa z nich neposrať :D )...

Mindset storm

...ako na ne rýchlo zabudnúť...

Forget about past

...a ako si to nekomplikovať.

Menej je viac

(pridal som k článkom i názvy, zhodné s nadpismi linkov)
    • hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      Registrace: 04.07.2011 Příspěvky: 757
      Super nápad Cornie.

Osobně si nemyslím, že jsem na svém blogu napsal nějaká velká moudra. Hlavně dost často kroutím hlavou nad něčím co jsem napsal třeba před dvěma měsíci nebo nad tím, jak jsem zahrál některé handy a tak...

Každopádně jsem svůj blog proletěl a vybral jednu část postu, která se mi ještě furt líbí. (Ačkoliv jsem ten post psal někdy v listopadu 2011)

Poker jsem začal hrát také kvůli tomu, že chci zvýšit vlastní psychickou odolnost. Občas se totiž nechám vyvést z míry i nějakou hloupostí a když se nad tím člověk zpětně zamyslí, zjistí, že se mohl v dané situaci rozhodnout lépe, kdyby měl chladnou hlavu. A teď nemyslím jenom poker, kde to platí samozřejmě taky, ale normální život mimo karetní universum.

Proto až zase jednou prohraju handu, kterou bych měl ve většině případů vyhrát, není třeba se nad tím rozčilovat. Lepší bude brát to jako další příležitost pro sebezdokonalení.
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Registrace: 05.10.2010 Příspěvky: 2,455
      pokud neco z myho blogu stoji za precteni krom veskerejch crying postu etc. tak to mozna bude tohle... kvalita nezarucena, ale je to asi to nejlepsi co muj blog nabizi :D

Mindset

[SPOILER]

[B][COLOR=red] Správny mindset, jak a proč si ho udržet..? [/COLOR][/B]

Sliboval jsem nějaký smysluplný post v průběhu týdne tak tu tedy je...

Mindset

[img]http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSwFedVHxXmscJrZE99xdljm_CMvEcDAU_7fXBChw5OgKYuXs1r[/img]

Většina pokerových hráčů pravděpodobně ví, že mindset je klíčová esence úspěšnosti... já bych o tom mohl povídat... nebýt toho, že jsem takový nervák už dávno bych se pravděpodobně nedeptal na low stakes :f_biggrin:

Mindset je poměrně obsáhlej pojem a předpokládam, že ho nebudu muset nikomu osvětlovat, každopádně né uplně každý si uvědomuje dopady špatného / dobrého mindsetu na svojí hru... nebo například jak různé aspekty osobního života mají vliv na pokerový mindset...a jak jsem již zmiňoval na začátku je to naprosto klíčová věc pro úspěch v pokeru....

pokusím se zde osvětlit pár věcí co mě na tohle téma napadá a snad si z toho někdo i něco odnese... pokud ne tak alespoň já se k tomu vrátím vždycky ve špatném období a uvědomím si díky tomu, že za všechno si můžu sám :f_biggrin:

Dopady " real " life na pokerový mindset

Předpokládám, že každý hráč si je vědom, že jeho nálada atd mohou ovlivnit jeho hru, problém je, že dost hráčů ( včetně mě ) si to často neuvědomují v plném rozsahu nebo to dokonce ignorují....

extrémní příklady jsou třeba :

Hráč je unaven po dlouhym dni tak že se mu zavírají pomalu oči a i tak si řekne, že si dá ještě hodinkovou seassion na x stolech... WTF??...

Hráč příjde domů připitej lehce, ale řiká si, aaale nic co bych nezvládnul, zapne si na chvíli poker a ráno si nadává... WTF??....

Hráč je po nějakej brutální hádce / rozporu s někym úplně vytočenej a samozřejmě ho nenapadne nic lepšího než si zapnout poker.... WTF??...

Hráč má finanční potíže a samozřejmě začně hrát se super agro BRM a řikat si teď to potřebuju trefit nebo dneska potřebuju nahrát tohle a tohle.... WTF??...

tohle jsou takový dost přehnaný příklady, ale na druhou stranu když si každej sáhne na srdce kolikrát jsme se do situace né tak vzádelý týhle dostali? Nebo nedejbože do přímo tihle situací....

Někdo si dokonce může namlouvat, že tyhle věci na něj nemají vliv, každopádně to je lež... vůči tomuhle nemůže být imunní nikdo.... na někoho to může mít menší dopad než na jiné, v různých disciplínách budou dopady menší než v jiných ( například 30bb HT HU vs 200bb deep HU cg ), ale vždycky tam ty dopady jsou ať si člověk namlouvá co chce....

Obsahuje to věci co obv každý z nás někdy zažil, alespoň některé z nich : money scared efekt, sníženou všímavost, levelování se do nesmyslných výšin a spoustu dalších negativních efektů....

Takže předpokládám, že se všichni schodneme, že je důležité hrát pouze s pozitivním mindsetem.... jsem si jistý, že tohle dojde každému hráči, ale proč proboha denodenně vídám i tak solidní hráče jak hrají na tiltu / se špatným mindsetem jen protože se prostě nedokáží smířit s realitou?

Ego.... u většiny hráčů hlavní problém... " však na tihle stakes v životě přece nemůžu prohrávat!!!! "

" však takováhle ryba mě přece nemůže nikdy obrat ... !!! "

" nehraju špatně je to jen variance ono se to brzo obrátí... "

been there done that... tohle je přesně důvod proč jsem měl tu dlouhou pauzu od online pokeru.. kolikrát jsem si již řikal, že jsem tenhle problém vyřešil a i přes to se pořád vracím do stejného bodu a to jest hraní se špatným mindsetem a následný logický downswing....

Většina hráčů si uvědomuje, že hraje špatně až po seassion nebo nedejbože až po ztrátě BR... někteří si to nepřipustí ani poté...

Jak se těmhle situacím vyvarovat?

Je to naprosto jednoduché... před každou seassion než si člověk zapne tich x stolů a začne bezhlavě grindit co se třeba zamyslet nad tim jakej byl den? Otevřít si třeba okno ve svym upírským zatemněnym doupěti, pustit nějakej pohodovej playlist, dát si něco dobrýho k jídlu k pití a pak se pustit do grindu? Každej máme nějakej ten recept / rituál na to jak si zlepšit náladu tak proč ho nedělat před každou seassion? Klíčem k úspěchu určitě nebude vstát v 8 ráno vyčistit si zuby napít se nečeho a do 3 minut sedět u kompu....

k dlouhodobýmu pozitivnímu mindsetu samozřejmě taky výrazně pomůžou jiný vedlejší činnosti... člověk nemůže žít jen pokerem... jděte si zaběhat, zajet někam s kámošema, vzít holku do kina whatever každej si najde svoje, ale prostě člověk nemůže nikdy spadnout do tý rutiny kdy je to jen poker poker poker... opět to přichází z úst člověka co to zažil a viděl ty dopady.....

je to prostě jednoduchý a logický... každej si určitě alespoň matně vzpomene na ty pocity kdy začínal s pokerem... to nadšení, to poznávání nového... a jak se cítíte před seassion teď? Většina z vás takhle rozhodně ne....

Ta radost z hrání, ale neni pryč na trvalo... stačí si dát od pokeru pauzu na týden nebo dva... on nikam neuteče... a člověk se pak vrátí silnější než kdy dřív :)

jednoduše řečeno před každou seassion by se člověk měl zamyslet, jestli vůbec chce hrát a proč chce hrát... pokud necití takový ten zápal jako kdysi, nebo alespoň něco na ten způsob tak by jednoduše seassion neměl začínat....

No tak to bude asi vše.. doufám, že to někomu pomůže si uvědomit tu základní myšlenku a následně si sám najde svůj recept na dobrý mindset...

ještě jsem hodim nějakou písničku z mýho pohodovýho hracího playlistu :f_biggrin:

a cya at the tables :s_cool:

[/SPOILER]

Caste chyby zacinajicich hracu
      [SPOILER]

[B][COLOR=red] Časté chyby začínajícího hráče[/COLOR][/B]

Je to už poměrně dlouho co hraju poker, ale pouze krátce ( cca 6 měsíců z toho pouze 3 jsem hrál online ) v něm dlouhodobě " vyhrávám " takže se pořád považuji za takového začátečníka...i když od NL2 jsem už poskočil na míle daleko, pořád mám daleko delší cestu před sebou... za tu byť i krátkou dobu jsem na sobě stihl pozorovat strašně moc negativních efektů co pravděpodobně nastanou u skoro každýho hráče který začne rychle ( občas ani to nepotřebuje ) postupovat nahoru...

Rozhodl jsem se, že takový ty nejzásadnější, který se mi vybaví v hlavě tady vypíšu... kdy jsem se do toho stádia dostal a jaké to mělo následky případně jak se tomu vyvarovat... bude to užitečné jak pro mě ( jelikož jsem komplikovaná osobnost jsem si jistej, že se u mě dost z tich chyb může znovuobjevovat po čase... ) a dost možná i pro vás, protože jak jsem psal, podle mě se to týká skoro každého hráče....

1. Opojení vítězstvím ( positive / winning tilt jak to chcete )

Jedna z věcí co mi dělala největší problém.. teď se to snažím hlídat, ale i tak se bojím, že se do toho stavu zase někdy dostanu a budu toho zpětně litovat....

Pro ty co tento pojem neznají ho v rychlosti osvětlím.. jedná se o stav kdy se člověk cítí neporazitelný... pravděpodobně začně hrát zbytečně moc loose dost se levelovat do absurdních výšin a snaha o nějakej crazy move narůstá každých 10 sekund co jste ne 6bet shovnuli na bluff....chvilku to vycházet může... problém je, když to vycházet přestane... a pokud se člověk z tohohle hodně rychle neprobere často to bude přisuzovat varianci a bude si řikat, že se to prostě jednou otočí, takovej člověk na sobě dost často taky přestane absolutně pracovat, protože si myslí, že se nemůže naučit nic novýho.. to už jsou úplný extrémy a je potřeba se z toho dostat co nejrychleji, než si člověk takovýhle zlozvyky zažije a pak si je bude mnohem hůř odvykat...

Do tohohle stavu se člověk může dostat po novej seassion v krátkodobym měřítku... což neni tak strašný, ale může se do něj dostat i například když začně porážet novej limit a nebo má dlouhej hot run a to pak ve výsledku bude mnohem dražší a bolestnější...

jak tomu zabránit? Je potřeba hrát v klidu s prázdnou respekitve čistou hlavou... nemyslet na to jak dneska chcete zase vyhrát 10bi a jak za chvíli budete už beatovat high stakes timhle tempem... neustále kontrolovat svojí hru, ideálně i s jinými hráči... např. postovat handy na fórum nebo to probrat s kámošem co hraje stejný / větší stakes / rozumí dobře pokeru... nebo mít něco na způsob tý mojí mrtvý study group :) Jednoduše řečeno je potřeba nikdy neusnout na vavřínech....

2. Netrpělivost

Trpělivost je jedna z klíčových vlastností pokerového hráče... ať jde jenom o čekání na dobrý spot / karty když máte na stole fishku a nebo o dlouhodobou věc jako je postupování limity....

Často tady na fóru vidím jak lidi netrpělivě přeskakují stakes po 1k odehraných handách a skáčou o 2 limity výš na stakes co v živote nehráli jen díky lucky MTT hitu etc.... hádejte jak takový lidi dopadají většina z nich bustne a ty šťastný co nebustnou se stejnak jakmile jim skončí hot run vrátí na jejich originální microstakes....nebudem si nic nalhávat nebyl jsem jinej taky jsem si tim obdobím prošel....Tenhle problém je hlavně u hráčů co chtějí z pokeru mít dlouhodobé příjmy a ne až tak u rekreačních hráčů co to mají jako koníček...

Proto je potřeba si uvědomit... neni žádná hanba hrát o 2centový blindy na NL2 a mít výdělek za týden 10 dolarů... je jasný, že hned nemůžete vyhrávat na živobytí, ale je to první krok a časová investice do budoucna, neni to žádná ostuda, naopak pokud se vám povede vybudovat se úplně od nuly bez nějakých lucky MTT hitů ( to neni nic proti MTTčkařům, sám je hraju to mám spíš na mysli lidi co trefí jeden MTT a pak už MTT v živote nehrajou etc. ) tak zasloužíte obrovský respekt a určitě vám to potvrdí i špičkový / lepší hráči, protože vybudovat se od nuly to chce hodně silnou vůli trpělivost a umění... takže se za to rozhodně nestyďte a nikam nepospíchejte... poker je celkově hra o longrunu a není to běh na krátkou trať :f_thumbsup:

3. Předbíhání se ve studiu / Aplikování složitých konceptů na micro stakes

Z části se jedná o netrpělivost viz bod 2, ale chci to rozepsat detailně takže jsem se rozhodl tomu dát svojí vlastní " odrážku "

Často se může stát, že vám porazit limit bude trvat tak dlouho, že si budete myslet, že veškerý materiály už máte nastudovaný a nic novýho se naučit nemůžete... omyl... vždycky si můžete opakovat a stále revidovat svoje handy... největší chyba co můžete v tejhle situaci udělat je, že se začnete učit materiály na stakes o 2 - 3 limity vyšší a pak byť i podvědomě koncepty z tihle strategií začnete aplikovat na vašem limitu kde to stejnak nikdy nikdo nepochopí a budete na tom akorát ztrátový... nebo se zbytečně začnete levelovat.... Been there done that... je to strašnej pocit když pak sice hrajete " super pokročilou hru " ale ve výsledku hrajete jako fish, protože nehrajete optimálně na vaše stakes...vždycky je potřeba u pokeru se zamyslet nad tím jakého levelu dosahuje váš oponent...

Ps : neříkám, že všechny pokročilý koncepty z vyšších stakes jsou useless na micru, ale většina bohužel ano takže pokud se dostanete nešťastně do situace kdy nastudujete spoustu věcí z vyšších stakes tak se pak permanetně budete muset kontrolovat jestli přemýšlíte o vaších oponentech stále jako microstakes hráčích a nebo jestli najednou nehrajete proti TwiceT.....

momentálně me už nenapadá nic dalšího co by tu nebylo tisíckrát vyřčeno... ( tilt etc. ) takže tímhle bych asi tento post zakončil co se " vzdělávací stránky " týče a snad to někomu pomůže...

----------------------------------------------------------------------------------------------

[/SPOILER]
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      super :s_thumbsup: skvělé věc z vašich blogů :s_cool:

fisky - asi lepší by bylo to hodit do spoileru aby si mohli lidi číst přímo v tomhle vlákně imo ?
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Cornie4ever původně napsal

fisky - asi lepší by bylo to hodit do spoileru aby si mohli lidi číst přímo v tomhle vlákně imo ?
      To som presne chcel, ale keďže mám spojlers i priamo v tých článkoch, celé sa mi to nejak porozhadzovalo, zabil som tým asi 15 minút a aj tak mi to nešlo zobraziť správne (zo spojlerov mizli celé odstavce - aj keď nikto okrem mňa by si to asi nevšimol :f_biggrin: ). Som asi antitalent ale toto bolo pre mňa po tej neúspešnej peripetii najschodnejšie riešenie.
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Fiskantes původně napsal
      Cornie4ever původně napsal

To som presne chcel, ale keďže mám spojlers i priamo v tých článkoch, celé sa mi to nejak porozhadzovalo, zabil som tým asi 15 minút a aj tak mi to nešlo zobraziť správne (zo spojlerov mizli celé odstavce - aj keď nikto okrem mňa by si to asi nevšimol :f_biggrin: ). Som asi antitalent ale toto bolo pre mňa po tej neúspešnej peripetii najschodnejšie riešenie.

jaj, I see..

updatuju průběžně druhý post o vaše data ;)
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,622
      Čau,
      je to skvělý nápad :s_thumbsup:
      Já jako věčný začátečník asi nebudu mít čím přispět,ale určitě si tady počtu :f_biggrin:
    • klcoo
      klcoo
      Bronz
      Registrace: 27.11.2010 Příspěvky: 210
      Dalsi dokonaly blog .. cornie super .. :)
    • matokiko
      matokiko
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 873
      super navod ako ist z nl10 na nl50 :)
    • Ahareen
      Ahareen
      Bronz
      Registrace: 10.11.2010 Příspěvky: 2,977
      koukám učebnice pro goldem akademii (rozuměj bradavice) je tu právě ve výrobě :D :D
    • dkozel
      dkozel
      Zlato
      Registrace: 11.07.2009 Příspěvky: 867
      Moc dobré téma, asi budou sice patřit k těm, co si zde hodně přečtou a moc toho tady nepřispějí.
      Tak aspoň takové minimum.

Nastálo období, kdy jsem začal zažívat první upswingy, downswingy, bad beaty a tilty. Prostě jsem začal poznávat dobré i stinné stránky pokeru a musel jsem se s tím nějak vyrovnávat. Z počátku to bylo, jako pro každého začátečníka, velice těžké. Zjistil jsem, že se různé pokerové situace velmi nápadně podobají všelijakým situacím z běžného života. Asi proto, že jsem si v dosavadním životě užil smůly, různých karambolů a kopanců dost, stávalo se mé vyrovnávání s těmito nástrahy pokeru stále snadnější a snadnější.

Za dalšího půl roku mé pokerové konto přesáhlo hranici 600€ a to jsem ani moc nehrál, asi tak 50 - 60 hodin měsíčně. Bral jsem v té době poker už vážně, ale hlavně jako zábavu a zpestření života. Hranice 700€ však pro mně byla jakoby zakletá. Dlouho moje hra stagnovala s drobnými výkyvy nahoru a dolů až přišel těžký downswing. Ztratil jsem více než 1/2 svého bankrollu. Ještě, že jsem se držel zásad bankroll managementu. Proto bych chtěl apeloval na všechny začátečníky: "Dodržujte bankroll management, v pokeru je možné všechno a je třeba mít dostatečné zajištění. Jinak stači trochu delší smolné období a jste na nule." Mé smolné období trvalo skoro půl roku, ale za žádnou cenu se mi to nechtělo vzdát a hrál trpělivě dál.

Pokerové cíle

Pokerové cíle na rok 2012

Učit se, učit se, učit se,
      toto pravidlo vždy ctít.
      Hrát, hrát, hrát,
      čistou hlavu přitom mít.

Nepodléhat tiltu, nerozčilovat se,
      v klidu smolnou prohru přijímat.
      Brát to rozumně a s humorem,
      vždycky je lepší se smát.

Analyzovat, analyzovat, analyzovat,
      Poučit se z vlastních chyb.
      Dobře si stoly vybírat
      a těžit z chyb slabých ryb.

Bavit se, bavit se, bavit se,
      mysl i srdce do toho dát.
      V této hře je všechno možné, zdá se,
      tak nezahálej a koukej si to vychutnat,

Při downsvingu panice nepodléhat,
      někdy přijde chvilka zlá.
      Do studia hry se více zahloubat.
      vždyť poker je ta nejlepší hra.
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      Můj celkem rozsáhlý post o cbetování:

Agrese soupeře
      Pokud je soupeř agresivní, doporučuju necbetovat flopy typu 883r (zejména pokud jsi oop), protože tě na nich bluff raisne skoro vždy a raději si jdi pro check raise nebo delayed cbet (vizte níže). Naopak pokud je soupeř pasivní, tak tyto flopy cbetuj vždycky, protože tě nikdy nebluff raisne.

Delayed cbet
      Delayed cbet používám skoro jenom proti agresivním protihráčům na boardech typu 883r, protože nechcu aby mě bluff raisnuli. Jde o to že agresivní hráč si řekne: kdybys měl na takovým flopu třeba A8, nebo 33, vsadil bys flop? Asi ne, takže nemáš nic, můžu tě bluff raisnout. Naopak pokud checkneš behind, tak to v něm vyvolá obavy že slowplayuješ a na turnu tě neraisne jako bluff.

Showdown value
      Řkněme že flop přijde T82r a ty máš AQ. Nemáš moc proč cbetovat, protože nejlepší handu tady budeš mít dost často a naopak více profitabilní je bluff catchovat na turnu nebo riveru s A-hi, popř. trefit na turnu A nebo Q a dostat value z jeho dominované range.
      Naproti tomu pokud na tom flopu máš třeba 65s, tak máš handu bez showdown value a s velmi malou šanci že se improvne. V tu chvíli bych rozhodně cbetoval.

Flop
      Obecně platí že čím více je board wet a koordinovaný, tím méně je vhodné cbetovat. Např. pokud máš AKo, raisneš na BU a BB tě callne a flop přijde T :heart: 9 :heart: 7 :spade: , tak je nejlepší se prostě vzdát, protože tenhle flop trefuje jeho range strašně moc. Řekněme že villian bude mít standartní defending range, z ní vezmeme pár hand jako A :diamond: 8 :diamond: , J :spade: T :spade: , 8 :club: 8 :heart: , K :heart: J :heart: , 7 :club: 8 :club: , 5 :club: 5 :diamond: , K :diamond: T :spade: , K :spade: Q :spade: , Q :diamond: 9 :diamond: , A :club: J :club: . Co z toho na takovým flopu zahodí proti jedné sázce? Možná tak 55, ale jinak nic.
      Co když přijde flop A :diamond: 6 :heart: 2 :spade: ? Zůstane jenom A8s, 88 a AJs. Tvoje fold equity je mnohem vyšší na takto dry flopu, než na tom předtím.

Obecně je vážně potřeba o cbetech přemýšlet trochu hlouběji a ne jenom "raisnul jsem pre, takže cbetnu ať přijde cokoliv".
    • Floowwee
      Floowwee
      Bronz
      Registrace: 12.12.2010 Příspěvky: 616
      Alficor1 původně napsal
      Můj celkem rozsáhlý post o cbetování:

Agrese soupeře

Delayed cbet

Showdown value

Flop
      Obecně platí že čím více je board wet a koordinovaný, tím méně je vhodné cbetovat. Např. pokud máš AKo, raisneš na BU a BB tě callne a flop přijde T :heart: 9 :heart: 7 :spade: , tak je nejlepší se prostě vzdát, protože tenhle flop trefuje jeho range strašně moc. Řekněme že villian bude mít standartní defending range, z ní vezmeme pár hand jako A :diamond: 8 :diamond: , J :spade: T :spade: , 8 :club: 8 :heart: , K :heart: J :heart: , 7 :club: 8 :club: , 5 :club: 5 :diamond: , K :diamond: T :spade: , K :spade: Q :spade: , Q :diamond: 9 :diamond: , A :club: J :club: . Co z toho na takovým flopu zahodí proti jedné sázce? Možná tak 55, ale jinak nic.
      Co když přijde flop A :diamond: 6 :heart: 2 :spade: ? Zůstane jenom A8s, 88 a AJs. Tvoje fold equity je mnohem vyšší na takto dry flopu, než na tom předtím.

Super!
      Tohle je hodně důležitý si uvědomit, i já někdy vůbec nevím zda C-betuju správně. Hlavně po delší době hraní se stává ( aspoň tedy u mě) , že ten Cbet dělám automaticky a ani o tom nepřemýšlím nějak extra. Tomu se vyvarovat. :s_cool:

Navíc by mě zajímalo jak je to se Cbetem v multiway potu? Někdy jsem úplně ztracen, jestli Cbet nebo to vzdát.
      Se silnou draw a pokud hitnem je to jasný, ale co když máme JJ a na board přijde Qxx a jsme MP vs CO a BB například. Nebo podobné oříšky mi dělají problém :f_confused:
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      Floowwee původně napsal
      Super!
      Tohle je hodně důležitý si uvědomit, i já někdy vůbec nevím zda C-betuju správně. Hlavně po delší době hraní se stává ( aspoň tedy u mě) , že ten Cbet dělám automaticky a ani o tom nepřemýšlím nějak extra. Tomu se vyvarovat. :s_cool:

Navíc by mě zajímalo jak je to se Cbetem v multiway potu? Někdy jsem úplně ztracen, jestli Cbet nebo to vzdát.
      Se silnou draw a pokud hitnem je to jasný, ale co když máme JJ a na board přijde Qxx a jsme MP vs CO a BB například. Nebo podobné oříšky mi dělají problém :f_confused:
      Jj přesně tak, je potřeba se vyvarovat tomu robotickýmu cbetování všech boardů.

V multiway potech záleží podle mě nejvíc na těchto faktorech: na počtu hráčů, na jejich statech a na tom jestli máš pozici na jednoho, dva (tři,...) nebo na nikoho.

Osobně v pozici cbetuju víc (a bareluju víc turnů, samozřejmě pouze pokud se pot stal heads up) a mimo pozici se častěji vzdávám. Zrovna dneska jsem se v HEMu díval na svoje cbet staty v jednotlivých pozicích, a na UTG (kdy je největší šance že budeš multiway oop) cbetuju jen asi 55% (moje overall je okolo 70%).

Obecně si myslím, že pokud jseš oop, tak je lepší na spoustě flopů prostě check foldovat, protože jak fishky tak dobří hráči ti v pozici nepoloží skoro nic (i když oba z jiných důvodů) a check jako pfr vypadá relativně strong (protože všichni očekávají cbet, a tvůj check může vypadat jako trap), takže tě lidi většinou prostě nebudou bluffovat.

K tomu JJ na Qxx flopu, přesně tohle je podle mě perfektní spot na check s tím, že pokud CO vsadí, tak budu pokračovat následovně: a) pokud BB foldne, já callnu, b) pokud BB callne/raisne, foldnu (pokud je BB skandální kokot tak je v případě jeho callu tvůj overcall taky ok).

Mimochodem, tohle je docela cool spot, protože CO za tebe vlastně cbetuje a ty tím získáš celkem úplnou informaci o handě aspoň jednoho soupeře (BB) úplně zdarma. Pokud BB foldne tak se můžeš rozhodnout podle AF a podobných faktorů týkajících se CO, co dál a budeš v potu heads up, byť oop a bez iniciativy což je na hovno, ale nedá se čekat že by většina hráčů na uNL tripple barelovala v těchhle situací. Takže můžeš bezpečně hrát check/call flop a check/fold turn.

Pokud CO checkne back, a na turnu přijde libovolná karta underkarta kromě která nepáruje board (pokud se spáruje 4, 3 nebo 2 tak to neplatí), tak v případě že BB checkne, tak určitě vsaď pro value, protože BB by nechecknul lepší handu dvakrát (i když opět je potřeba říct že u super spicy moronů se stává i tohle) a CO by nechecknul behind silnou handu taky (zejména protože je pot 3way, ale pokud je board super dry tak to samozřejmě udělat může).

Snad tenhle post trochu pomohl. :)

Jen takový menší disclaimer - tohle je čistě můj pohled na věc. Přestože nejsem žádný high stakes hráč nebo coach tak si myslím, že jsem dost kompetentní abych v tomhle ohledu mohl radit.
    • Floowwee
      Floowwee
      Bronz
      Registrace: 12.12.2010 Příspěvky: 616
      Alficor1 původně napsal
      Floowwee původně napsal
      Super!

Jj přesně tak, je potřeba se vyvarovat tomu robotickýmu cbetování všech boardů.

V multiway potech záleží podle mě nejvíc na těchto faktorech: na počtu hráčů, na jejich statech a na tom jestli máš pozici na jednoho, dva (tři,...) nebo na nikoho.

Osobně v pozici cbetuju víc (a bareluju víc turnů, samozřejmě pouze pokud se pot stal heads up) a mimo pozici se častěji vzdávám. Zrovna dneska jsem se v HEMu díval na svoje cbet staty v jednotlivých pozicích, a na UTG (kdy je největší šance že budeš multiway oop) cbetuju jen asi 55% (moje overall je okolo 70%).

Obecně si myslím, že pokud jseš oop, tak je lepší na spoustě flopů prostě check foldovat, protože jak fishky tak dobří hráči ti v pozici nepoloží skoro nic (i když oba z jiných důvodů) a check jako pfr vypadá relativně strong (protože všichni očekávají cbet, a tvůj check může vypadat jako trap), takže tě lidi většinou prostě nebudou bluffovat.

K tomu JJ na Qxx flopu, přesně tohle je podle mě perfektní spot na check s tím, že pokud CO vsadí, tak budu pokračovat následovně: a) pokud BB foldne, já callnu, b) pokud BB callne/raisne, foldnu (pokud je BB skandální kokot tak je v případě jeho callu tvůj overcall taky ok).

Mimochodem, tohle je docela cool spot, protože CO za tebe vlastně cbetuje a ty tím získáš celkem úplnou informaci o handě aspoň jednoho soupeře (BB) úplně zdarma. Pokud BB foldne tak se můžeš rozhodnout podle AF a podobných faktorů týkajících se CO, co dál a budeš v potu heads up, byť oop a bez iniciativy což je na hovno, ale nedá se čekat že by většina hráčů na uNL tripple barelovala v těchhle situací. Takže můžeš bezpečně hrát check/call flop a check/fold turn.

Pokud CO checkne back, a na turnu přijde libovolná karta underkarta kromě která nepáruje board (pokud se spáruje 4, 3 nebo 2 tak to neplatí), tak v případě že BB checkne, tak určitě vsaď pro value, protože BB by nechecknul lepší handu dvakrát (i když opět je potřeba říct že u super spicy moronů se stává i tohle) a CO by nechecknul behind silnou handu taky (zejména protože je pot 3way, ale pokud je board super dry tak to samozřejmě udělat může).

Snad tenhle post trochu pomohl. :)

Jen takový menší disclaimer - tohle je čistě můj pohled na věc. Přestože nejsem žádný high stakes hráč nebo coach tak si myslím, že jsem dost kompetentní abych v tomhle ohledu mohl radit.
      Wau, tak to jsem ani nečekal, že odpověď bude tak komplexní! :f_thumbsup:

Jinak mi to pomohlo hodně, konečně tuším jak se na tyhle situace dívat. Díky :f_biggrin:

PS: skandální kokot zabil :D :D :D
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      Registrace: 31.03.2010 Příspěvky: 8,323
      pridam nieco aj ja, je to od opala...navod ako sledovat videa, pre mna malo vyznam, snad si v tom niekto nieco najde:

Ale pokial sa kazdemu videu, ktore sledujes naozaj dokladne venujes, tak neverim, ze ti v najblizsich mesiacoch "dojdu" silver videa.Ono totiz nestaci si to video pustit, sledovat monitor hodinu a povedat si, ze mas za sebou dalsie... Sam som to tak robil roky a teda mozem hovorit z vlastnej skusenosti, ze je to najmenej +EV stravenie casu ake sa da pri pokri dokazat. Neexistuje, ze by sa ti podarilo pozriet 40 minutove video za menej ako 1.5 hod, pokial si plne sustredeny a rozmyslas nad obsahom. Viac krat mi skusenejsi hraci radili pisat si poznamky, uvazovat nad kazdym klikom, ktory urobi coach vo videu apod. Konecne som sa k tomu dokopal a jedine co lutujem je, ze mi to trvalo tak dlho...Spociatku je to strasne narocne, ale ked si na tento sposob vstrebavania informacii zvyknes, inak to uz asi robit nebudes.Je velky rozdiel medzi tym, ked video iba sledujes, pocuvas co coach vravi a hovoris si "Aha, jasne..", "Hmm, zaujimave..." alebo ak si video kazdych 10-20 sekund zastavis a zamyslis sa "Je lepsie betnut alebo checknut? Preco?", ci "Jednoznacny bet.. Ja by som betol $xx". Potom si video pustis a coach urobi nieco uplne ine. smile Ak je dobry a vysvetli to, mozes si celu situaciu prehrat znovu - ak vyslovi myslienku, o ktorej ti ani nepadalo uvazovat, tak si spravis poznamku (zalezenie zosita len pre pokrove videa je tiez dobry napad) a uz na to snad nezabudnes... Z casu na cas si tie poznamky znovu prejdes, osviezis si zaprasene myslienkove procesy a opat sa posunies dalej ako hrac.
    • 1
    • 2