Průvodce začátečníka: z NL2 na NL100 IDEÁLNÍ CESTA

• Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      readpost

CHALLENGE: Z $50 na $10.000 aneb Průvodce začátečníka

Zdravím všechny PokerStrategisty, zejména nováčky a cashovkáře. Pro ty kdo mne neznají přikládám jedno foto z letošního WSOP a proklik na moje představení na našem fóru. Nicméně pro tohle téma bude celkem jedno kdo jsem já, kdo jste vy a co vás přivedlo na tuhle stránku. I veškerou minulost můžeme hodit za hlavu. Budeme začínat uplně od nuly, bez softwaru, bez hand historií, na úplně nové herně, na limitu který jsme ještě nikdy nehráli.. Zkrátka a jednoduše, budeme začínat tam, kde začíná skoro každý začátečník na PokerStrategy.com - a sice s 50$ dolary na herně PartyPoker (bud startovní kapitál od PokerStrategy.com nebo 50$ vložených) a s nulovými nebo skoro nulovými vědomostmi o pokeru.. A naším cílem bude dostat se z našich 50$ až na $10,000 + úspěšně zvládnout a vysvětlit všechny dílčí kroky, na kterých se bude zakládat náš úspěch. Možná by se ještě hodilo vysvětlit PROČ jsem se k této výzvě rozhodnul a pár dalších detailů?

• PROČ: Prozatím vždycky jsem hrál poker proto, abych jím vydělal peníze. Jestli se to dařilo a jak dobře, si můžete přečíst v mém představení výše. Nicméně v poslední době jsem zjistil, že mi ani tak nedělá radost vyhrávat peníze sám a grindit dlouhé hodiny mid stakes cash game nebo nedělní turnaje kvůli pár dalším dolarům. Ale spíš mi v pokeru dělá radost, že rozkvétá naše komunita a že většina nováčků na PokerStrategy.com je schopná díky naším strategiím rozmnožit svůj startovní kapitál 50$ na větší a větší částky. A proto jsem se rozhodnul vybrat všechen svůj bankroll z online heren (kromě FTP, kde mi z technických důvodů visí dalších 6kusd ale i ty vyberu hned jak to bude možné) a ponechat si pouze 50usd na PartyPokeru a projít s Vámi všemi společně cestu od začátků až po vysoké stakes. PartyPoker jsem si vybral proto, že je to aktuálně nejlepší herna na které nabízíme startovní kapitál 50$. Mojí motivací bude stát se úplným začátečníkem a na vlastní kůži si prožít všechny úskalí, které cesta za úspěchem obnáší. Vysvětlit všechny věci, které budu ze začátku dělat a proč. A diskutovat všechny různé aspekty s ostatními členy na fóru.

• PRAVIDLA: Začínám s 50usd na PartyPokeru. Začínám hrát na úplně novém počítači, na kterém nemám žádný poker software. Všechno, co budu ke své hře využívat budou materiály dostupné na PokerStrategy.com. Možná si některé nástroje koupím později, pokud mi to můj bankroll dovolí, ale na všechno si budu muset vydělat hraním a v tuhle chvíli nemám nic než 50usd na PartyPoker. V průběhu svojí cesty budu detailně popisovat co dělám a proč a budu dávat do tohoto příspěvku pravidelné aktualizace stavu. Budu se vždy snažit chovat maximálně racionálně a zapojovat se do různých promo akcí atd abych maximalizoval svůj prospěch jako hráč. Veškeré informace pro toto si budu muset sám najít anebo zjistit v rámci PokerStrategy.com komunity a webstránky, přičemž o tom všem budu informovat v tomto tématu.

• Aktualizace a reporty na fóru: Na každý měsíc stanovím cíle a budu je následně vyhodnocovat. Cíle budu vždy stanovovat tak, aby mi co nejvíce pomohly zlepšit moje předpoklady v daném měsíci co nejvíce navýšit můj bankroll. Ze začátku to bude velmi jednoduché, budu tady hlásit jenom 1) svůj aktuální bankroll, 2) svůj status na PokerStrategy.com (vzhledem k tomu, že můj avatar je headadmin, budu číslo SP a status manuálně uvádět) a 3) počet článků, které jsem četl a promo akce do kterých jsem se zapojil. Později, až pokročím a podaří se mi snad nainstalovat nějaké výhodné PokerStrategy.com softwary budu moci dokonce i dávat na forum grafy a další zajímavosti.

• CÍL: Cílem je názorně ukázat všechny důležité kroky, které (jak doufám) mi pomohou se z 50$ dostat až na 10,000$.

• Chcete se k výzvě připojit: Chcete si taky zkusit, jestli to dokážete? Připojte se k challenge a budeme si navzájem fandit a pomáhat - Z 50$ na 10,000$ aneb výzva pro všechny!

Tak jdeme na to.. Hodně štěstí u stolů!
  • 178 odpovědí
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      readpost

Aktualizace - 9.8.2011, 21:41, START CELÉ VÝZVY

:diamond: Prostředky k dispozici: Svůj osobní počítač a PartyPoker Software stažený přes PokerStrategy.com

:diamond: Prostudované materiály: nic, respektive jednou narychlo přečtené basic články Big Stack Strategie

:diamond: Bankroll (peníze na hraní) : 50usd viz níže screenshot

• Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      readpost

PLÁN NA DNEŠNÍ DEN - 9.8.2011

:diamond: Moje psychické rozpoložení: Jsem úplný začátečník a jsem natěšený na hraní. Ale vím už od pár lidí, že se jim podařilo rychle všechno prohrát, protože nedodržovali bankroll management a nerozuměli základům hry. Navíc vím, že ze začátku je potřeba alespoň nastudovat basic články a těmi se řídit. Proto se nejprve podívám do sekce Strategie BSS a ještě jednou si přečtu basic články než se do toho pustím.

:diamond: Cíl na dnešní den:

Kamarád mi poradil kde najdu pravidla Texas Holdemu tak jsem si je radši ještě jednou přečet. A ted už ty strategický věci.

1) Přečíst tyto 3 BASIC články:

:club: Co znamená Big Stack Strategy?

:club: Jak hrát před flopem

:club: Jak hrát po flopu

2) a až si ty články přečtu tak se hnedka pustím do hraní. Mám v plánu udržovat poměr tak 3:1 studium vs hraní.

Takže jdu studovat, zatím čus ;) (BTW - pokud byste náhodou pochybovali o tom, jestli to skutečně dělám, tak vězte že jo.. Chci si opravdu projít všechno od základů a postupovat podle toho a dát ideální manuál na cestě za CG úspěchem)
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      readpost

HURÁ NA HRANÍ PODLE NAUČENÉ STRATEGIE

:club: V prvním článku jsem se dočetl spoustu zajímavých věcí o herním stylu (budu tedy hrát TAG) a hlavně jsem si zapsal za uši dodržování bankroll managementu:

:spade: Když získáte 25 buy-inů na nejbližší vyšší limit, můžete přejít na tento limit.
      :spade: Máte-li už pouze 25 buy-inů na nejbližší nižší limit, musíte přejít zpět na tento limit.

:club: Druhý článek byl teda na mě docela složitej ale dobrá, já jsem studijní typ, takže jsem to schroustal a vzal si z toho následující ponaučení:

:spade: Vytiskl jsem si tabulku startovních kombinací a budu hrát podle ní.
      :spade: Budu dodržovat princip hraní z pozice
      :spade: Naučil jsem se počítat svůj open-raise
      - Váš raise = 4x big blind
      - plus 1 big blind za každého hráče, který se do hry zapojil před vámi.
      :spade: A dokonce už umím i re-raisovat pokud přede mnou někdo raisoval
      - Váš re-raise = 3x výše původního raise plus 1x výše původního raise za každého hráče, který původní raise dorovnal.
      :spade: Když někdo raisne za mnou, budu pokračovat jenom s AA a KK, případně pocket párem (při dodržení pravidla call20) a pokud mě jenom mini-raisne tak callnu všechno (kromě AA a KK kde navyšuji dál).

:club: Třetí článek už je na mě teda supr složitej, přesto jsem ho přečet a něco si z něj zapamatoval.. Ted už mám chut jít hrát, takže si ho přečtu znova další den až se budu věnovat pokeru.

Tedka jdeme na to. Budu hrát Cash Game Full Ring - NL2 FR blindy 0,01 / 0,02$ na PartyPokeru. Snad ty strategie budou fungovat :s_confused: :f_confused: ?(
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      readpost

Cornie4ever původně napsal
      PLÁN NA DNEŠNÍ DEN - 9.8.2011

:diamond: Moje psychické rozpoložení: Jsem úplný začátečník a jsem natěšený na hraní. Ale vím už od pár lidí, že se jim podařilo rychle všechno prohrát, protože nedodržovali bankroll management a nerozuměli základům hry. Navíc vím, že ze začátku je potřeba alespoň nastudovat basic články a těmi se řídit. Proto se nejprve podívám do sekce Strategie BSS a ještě jednou si přečtu basic články než se do toho pustím.

:diamond: Cíl na dnešní den:

Kamarád mi poradil kde najdu pravidla Texas Holdemu tak jsem si je radši ještě jednou přečet. A ted už ty strategický věci.

1) Přečíst tyto 3 BASIC články:

:club: Co znamená Big Stack Strategy?

:club: Jak hrát před flopem

:club: Jak hrát po flopu

2) a až si ty články přečtu tak se hnedka pustím do hraní. Mám v plánu udržovat poměr tak 3:1 studium vs hraní.

Takže jdu studovat, zatím čus ;) (BTW - pokud byste náhodou pochybovali o tom, jestli to skutečně dělám, tak vězte že jo.. Chci si opravdu projít všechno od základů a postupovat podle toho a dát ideální manuál na cestě za CG úspěchem)
      SHRNUTÍ DNEŠNÍHO DNE - 9.8.2011

:heart: splnil jsem svůj plán a přečetl všechny 3 články, které jsem chtěl. Přečetl jsem si je dokonce 2x, jednou než jsem začal hrát a jednou v pauze při session. Když jsem četl podruhé, tak jsem jim lépe rozuměl, protože už jsem měl trochu praxe na NL2 FR CG.
      :heart: Nakonec jsem hrál trochu víc než jsem chtěl a poměr 3:1 studium vs hraní jsem nedodržel. Asi 2 hodiny jsem studoval a asi 5hodin hrál 2-4 stoly a přesně dodržoval strategii. (ve skutečnosti jsem hrál 1,5hod 5-14 stolů ale to se pro začátečníky nedoporučuje takže to odted budu vždycky převádět). Hodně jsem hrál jenom proto, že se mi celkem dařilo a něco jsem vyhrál, jinak bych session ukončil dřív a šel dělat něco jinýho nebo bych znova studoval ty 3 články.

Analýza hry:
      :heart: Většinu času jsem foldoval a skoro se nedostával do hry.
      :heart: Když jsem měl pocket pár, snažil jsem se trefit set na flopu a když se to nepovedlo tak jsem na flopu zahazoval. Bylo to dost frustrující protože jsem ve většině případů musel na flopu složit. Když jsem set trefil a raisnul tak soupeř skládal, ale 2x se mi povedlo vyhrát celý stack když měl soupeř overpár.
      :heart: Většina her končila už na flopu takže jsem zjistil že je výhodný mít na flopu pozici a iniciativu abych mohl použít continuation bet. Takže většina mých zisků jsou vyhrané malé poty na flopu.
      :heart: Když mě soupeř na flopu raisnul, většinou jsem zahazoval. Hrál jsem dál jenom s 2ma páry a lepšími kombinacemi, taky podle podoby flopu. Párkrát jsem hrál dál i s top párem a to se mi vymstilo. Zjistil jsem že když soupeř raisuje na NL2 tak má skoro vždycky aspon 2 páry nebo lepší.. Někdy má silnou draw.
      :heart: Když se hra dostala na turn nebo river, navyšoval jsem pot jenom se silnými a velmi silnými kombinacemi, jinak jsem hrál obezřetně.
      :heart: Měl jsem taky dost smůlu, občas jsem prohrál lepší karty v all-inu před flopem, ale snažil jsem se z toho nevytýct a hrát v klidu dál :D

Ukázka hand
      (handy jsem vložil do PokerStrategy.com hand convertoru tady)

Když všechno funguje tak jak má

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (7 handed)

Known players:
      MP3:
      $2.20
      CO:
      $0.96
      BU:
      $2.27
      SB (Hero):
      $2.02
      BB:
      $0.67
      MP1:
      $3.76
      MP2:
      $7.14

Preflop: Hero is SB with K, K.
      3 folds, CO raises to $0.08, BU folds, Hero raises to $0.24, BB folds, CO raises to $0.96, Hero calls $0.72.

Flop: ($1.94) Q, 5, Q (2 players)

Turn: ($1.94) T (2 players)

River: ($1.94) 9 (2 players)

Final Pot: $1.94.
      Results follow:

CO shows two pairs, queens and jacks(J J).
      Hero shows two pairs, kings and queens(K K).

Hero wins with two pairs, kings and queens(K K).

Přehrát handu

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (3 handed)

Known players:
      BU:
      $2.84
      SB (Hero):
      $2.40
      BB:
      $2.15

Preflop: Hero is SB with 4, 4.
      BU raises to $0.06, Hero calls $0.05, BB folds.

Flop: ($0.14) K, 8, 4 (2 players)
      Hero checks, BU bets $0.14, Hero raises to $0.34, BU raises to $2.78, Hero calls $2.00.

Turn: ($5.26) K (2 players)

River: ($5.26) Q (2 players)

Final Pot: $5.26.
      Results follow:

Hero shows a full-house, fours full of kings(4 4).
      BU shows two pairs, aces and kings(A A).

Hero wins with a full-house, fours full of kings(4 4).
      BU wins with two pairs, aces and kings(A A).

Když není nutné nějak zběsile raisovat, protože soupeř má nejčastěji horší pár, takže si z něj chceme vzít co největší value a nevyplašit ho.

Přehrát handu

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (8 handed)

Known players:
      CO (Hero):
      $2.10
      BU:
      $1.91
      SB:
      $2.29
      BB:
      $2.11
      UTG2:
      $0.55
      MP1:
      $3.83
      MP2:
      $2.21
      MP3:
      $2.00

Preflop: Hero is CO with Q, Q.
      3 folds, MP3 calls $0.02, Hero raises to $0.10, 3 folds, MP3 calls $0.08.

Flop: ($0.23) 8, 9, 3 (2 players)
      MP3 checks, Hero bets $0.14, MP3 calls $0.14.

Turn: ($0.51) 9 (2 players)
      MP3 bets $0.40, Hero calls $0.40.

River: ($1.31) 9 (2 players)
      MP3 checks, Hero bets $0.86, MP3 calls $0.86.

Final Pot: $3.03.
      Results follow:

MP3 shows a full-house, nines full of threes(3 3).
      Hero shows a full-house, nines full of queens(Q Q).

Hero wins with a full-house, nines full of queens(Q Q).

Když máme smůlu v all-inu před flopem

Přehrát handu

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (3 handed)

Known players:
      SB:
      $1.75
      BB:
      $1.37
      BU (Hero):
      $3.05

Preflop: Hero is BU with K, K.
      Hero raises to $0.08, SB folds, BB raises to $1.37, Hero calls $1.29.

Flop: ($2.75) A, J, 6 (2 players)

Turn: ($2.75) T (2 players)

River: ($2.75) 5 (2 players)

Final Pot: $2.75.
      Results follow:

BB shows a pair of aces(Q A).
      Hero shows a pair of kings(K K).

BB wins with a pair of aces(Q A).

Když uděláme chybu a přehrajeme svůj Top pár - měli bychom skládat když na takhle nebezpečným flopu přijde raise na flopu

Přehrát handu

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (8 handed)

Known players:
      UTG2:
      $3.86
      MP1:
      $2.11
      MP2 (Hero):
      $2.00
      MP3:
      $2.00
      CO:
      $2.92
      BU:
      $0.80
      SB:
      $3.54
      BB:
      $6.54

Preflop: Hero is MP2 with J, A.
      UTG2 calls $0.02, MP1 folds, Hero raises to $0.10, 4 folds, BB calls $0.08, UTG2 folds.

Flop: ($0.23) 8, 9, J (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.11, BB raises to $0.41, Hero calls $0.30.

Turn: ($1.05) 2 (2 players)
      BB bets $0.75, Hero raises to $1.49, BB calls $0.74.

River: ($4.03) T (2 players)

Final Pot: $4.03.
      Results follow:

BB shows a straight, jack high(7 T).
      Hero shows a pair of jacks(J A).

BB wins with a straight, jack high(7 T).

Když si soupeř platí gut-shot a pak mu na riveru přijde a mi to neumíme zahodit :D

Přehrát handu

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (7 handed)

Known players:
      MP2:
      $3.88
      MP3:
      $1.95
      CO (Hero):
      $3.53
      BU:
      $2.45
      SB:
      $2.08
      BB:
      $1.76
      MP1:
      $1.57

Preflop: Hero is CO with 6, 6.
      3 folds, Hero raises to $0.08, BU folds, SB calls $0.07, BB folds.

Flop: ($0.18) Q, 6, J (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.09, SB calls $0.09.

Turn: ($0.36) 3 (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.22, SB calls $0.22.

River: ($0.8) T (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.38, SB raises to $1.20, Hero calls $0.82.

Final Pot: $3.2.
      Results follow:

Hero shows three of a kind, sixes(6 6).
      SB shows a straight, ace high(A K).

SB wins with a straight, ace high(A K).

Tadyta handa je správně zahraná ale na riveru máme složit protože soupeř raisuje a pravděpodobně má vyšší set nebo postupku.

Stav Bankrollu

I přes relativní smůlu kterou jsem dneska měl a i přesto že jsem nehrál ideálně (přehrál jsem top pár AJ a měl smůlu s KK vs AQ) se mi nakonec podařilo vyhrát další +2,30$. Takže celkem BR: 52,69$. (a to jsem ještě byl 2,50usd pod EV, lol :f_mad: tracker zapínám až po session z evidenčních učelů, pro hru ho nepoužívám, neb ho v této výzvě zatím ještě nemám).

Nijak to nepřeceňuju, protože mám odehráno málo hand, ale mám radost :]

• Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      readpost

Aktualizace - PO PRVNÍM DNU HRANÍ A STUDA

:diamond: Prostředky k dispozici: Svůj osobní počítač a PartyPoker Software stažený přes PokerStrategy.com

:diamond: Prostudované materiály: Detailně prostudované, tj několikrát přečtené 3 basic články Big Stack Strategie
      a samozřejmě pravidla Texas Holdemu

:diamond: Bankroll (peníze na hraní) : 52,69usd

PLÁN NA PŘÍSTÍ TÝDEN - TJ. DEN 2 - 8 MOJÍ KARIÉRY

:diamond: Moje psychické rozpoložení:
      - První den hraní jsem přežil a nebustnul jsem se, to je paráda =) Snažím se přesně dodržovat strategii z nastudovaných strategických článků. Hraju maximálně tolik stolů, abych si byl při každém rozhodnutí dobře vědom toho, jestli jsem se rozhodl správně, nebo špatně. Pokud nevím, jestli bylo moje rozhodnutí správné, jdu si radši znovu přečíst článek.

- Ale občas ztrácím trpělivost a začínám mít chut zagemblit. Dodržování strategie je hrozně psychicky náročný, skoro pořád musím foldovat, když mě někdo raisne, tak skoro vždycky folduju. Když mám dobrý karty tak bud soupeři složej nebo maj štěstí na riveru a já prohraju celej stack :f_mad: Ale vím, že zvládnout tohle psychicky je ze začátku nejtěžší. Vím, že jediné řešení je následující:

1) Dostatečně nastudovat teorii hry a získat herní praxi
      2) Pak už si budu jednoznačně jistej svojí hrou a můžu začít hrát víc stolů najednou, čímž se hra stane daleko zábavnější.
      3) Snažím se nesledovat výsledky podle dosaženého profitu, bankrollu (vím, že ze začátku budu spíš prohrávat) ale podle toho, jak dobře rozumím hře.

:diamond: Moje cíle na příští týden jsou:

1) Přečíst tyto BRONZ články:

:club: Pokerová matematika: Odds a outy
      :club: Pokerová matematika: Implied pot odds
      :club: Po flopu - iniciativa na vaší straně
      :club: Po flopu: Iniciativu má soupeř
      :club: Po flopu: Nikdo nemá iniciativu

Vím, že tam jsou i další bronz články, ale ty si nechám na později, protože nejsou tak důležité. (doporučím později, kdy je vhodné je přečíst). Čím víc čtu tyhle články, tím víc si uvědomuju, že jsem o pokeru nic nevěděl a divím se, že jsem první den neprohrál všechno :f_eek: Můj plán je projít všechny tyhle články opravdu důkladně abych jim porozuměl, a čtení si budu prokládat hraním abych si naučené věci ozkoušel v praxi. Je to 5 článků, ale pochopit je znamená velký posun ve winrate. Nemá smysl brečet nad spoty, kde jsme měli smůlu, důležitý je zvyšovat si edge a herní skill. Pokud nemám sebedůvěru, že už všemu rozumím, nebudu hrát ale dám si pauzu a půjdu opět studovat články.

:club: 2) Zapojit se do akce Učíme se vyhrávat

- Objevil jsem tuhle skvělou výzvu. V první úrovni se představím na fóru a dám tam lidem odkaz na svůj blog aby viděli kdo jsem a mohli mi poradit s mým pokerovým růstem.
      - V druhém levelu je test, který otestuje moji znalost bronzových článků výše. Test je prý proklatě těžký, člověk musí mít 12 z 15ti odpovědí správně aby prošel a spousta lidí proto ve výzvě skončí už v druhém levelu. Nevadí, o to větší je to výzva a aspon se ty věci naučím pořádně.
      - navíc můžu tenhle i další týden vyhrát 100usd což by mi pěkně bodlo do začátků.

:club: 3) Jinak zatím nic zvláštního nedělám. Ignoruju všechny výzvy abych si nainstaloval software, analyzoval handy nebo snad koukal na videa. NE - já se nejdřív potřebuju naučit teorii hry a trochu si jí sám ozkoušet. Jediná video série kterou si pustím je skvělý úvod do BSS od Mika Hovorky. Tou si oživím věci, které jsem se naučil v basic článcích včera. Navíc je ta video série celkem zábavná =)

:club: 4) No a ted už poslední cíl. Chci odehrát dost hand a ideálně něco vyhrát. Ale hlavně se budu snažit hrát dobře. Je to jedna velká session a žádný učený z nebe nespad. Nebudu se snažit ohromit ostatní tím, kolik už mám bankroll (stejně jsou všichni v mínusu nebo už busto), tuhle deklaraci úspěchu si nechám na později.

Takže jdu číst články a hrát. Později tady napíšu, jak to šlo, zatím čau :s_cool:
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      readpost

POZNATKY ZE HRY (první týden)

Dneska jsem si potvrdil pár věcí. Bude to v podstatě o tom, že se hraje opravdu hodně tight. Když někdo raisuje tak to skoro vždycky má. Když naopak raisujeme my a zrovna to máme, soupeři skoro vždycky zahoděj. Proto je dobrý raisovat jenom když (i) potřebujeme handu hodně ochránit anebo 2) soupeř má často horší karty se kterýma nás dorovná. Občas je dobré i zapojit slowplay a nechat soupeře se odblafnout. Hlavní ponaučení ale tkví v tomto:

:diamond: 1) Naučit se foldovat! Musím umět foldnout i overpár, když mě soupeř raisne. Někdy si člověk myslí, že by soupeř mohl mít draw, když board vypadá jako tady. Ale na tomhle levelu prostě soupeř skoro vždycky má handu když raisuje. Pokud má draw, tak nejsem tak velký favorit a pokud má lepší handu, tak jsem skoro uplně bez šance a riskuju tady celej stack?? LOL - měl jsem 100%ně zahodit na turnu. Když takhle sázej blízko potu tak je to skoro vždycky value. Přehrál jsem svojí handu a stálo mě to stack.

Přehrát handu

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      SB:
      $2.16
      BB:
      $2.11
      UTG1:
      $2.00
      UTG2:
      $3.48
      MP1:
      $2.00
      MP2 (Hero):
      $4.25
      MP3:
      $5.98
      CO:
      $2.15
      BU:
      $2.18

Preflop: Hero is MP2 with T, T.
      3 folds, Hero raises to $0.08, 2 folds, BU calls $0.08, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.19) 2, 7, 8 (2 players)
      Hero bets $0.09, BU raises to $0.18, Hero calls $0.09.

Turn: ($0.55) 5 (2 players)
      Hero checks, BU bets $0.53, Hero raises to $3.99(All-In), BU calls $1.39.

River: ($6.46) 9 (2 players)

Final Pot: $6.46.
      Results follow:

BU shows a pair of queens(Q Q).
      Hero shows a pair of tens(T T).

BU wins with a pair of queens(Q Q).
      Hero wins with a pair of tens(T T).

:diamond: 2) Naučit se foldovat. Winning by folding! :D Když vsaděj hodně na riveru, tak to často maj. (ikdyž už jsem párkrát nachytal soupeře na švestkách při pot blafu na riveru). Ale je potřeba rozlišit ty situace. Když je takhle Axxxx board a já jsem projevil sílu před flopem a na flopu, tak by jenom blázen proti mě blafoval. Takže jsem měl na riveru zahodit, protože je to obrovská sázka na riveru a skoro nikdy to není blaf. Málo soupeřů dokáže blafovat all-inem ve velkých potech. Proto zkoušejme callovat blafy jenom v menších potech. Moje neochota rozloučit se s AK mě opět stála stack. Měl jsem zahodit na riveru.

Přehrát handu

Known players:
      CO:
      $2.38
      BU:
      $2.72
      SB:
      $2.87
      BB:
      $2.05
      UTG1:
      $1.66
      UTG2 (Hero):
      $2.00
      MP1:
      $1.86
      MP2:
      $3.26
      MP3:
      $1.91

Preflop: Hero is UTG2 with A, K.
      UTG1 folds, Hero raises to $0.08, 3 folds, CO calls $0.08, 3 folds, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.19) A, T, 3 (2 players)
      Hero bets $0.09, CO calls $0.09.

Turn: ($0.37) J (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.27, Hero calls $0.27.

River: ($0.91) 8 (2 players)
      Hero checks, CO raises to $1.94(All-In), Hero calls $1.56.

Final Pot: $4.41.
      Results follow:

CO shows three of a kind, threes(3 3).
      Hero shows a pair of aces(A K).

CO wins with three of a kind, threes(3 3).

:diamond: 3) Nevymýšlet blbosti jako re-raise před flopem na nesmysl. Musím hrát podle tabulky. Maximálně se můžu odchýlit od tabulky tak že budu raisovat před flopem s pocket párem místo limpu (protože pak na flopu často vyhraju Cbetem ikdyž flop netrefím). Ale nesmím hrát moc loose před flopem. Tady jsem dostal myšlenku která je cestou do pekla. Rozhodl jsem se využít tight přístupu soupeřů tím, že raisnu blbost před flopem. A následně jsem netrefil OESD a rozhodl jsem se zachránit handu pot blafem all-in na riveru. Takže další poučení z týhle handy - neblafovat ve velkých potech! Blafovat se dá v malých potech kdy soupeř nejeví zájem o hru. Ale né ve velkých potech, kdy soupeř 2x sázel.

Přehrát handu

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BU:
      $2.12
      SB:
      $2.08
      BB (Hero):
      $3.05
      MP2:
      $2.09
      MP3:
      $1.80
      CO:
      $0.61

Preflop: Hero is BB with 9, 8.
      4 folds, SB raises to $0.08, Hero raises to $0.20, SB calls $0.12.

Flop: ($0.4) T, 6, J (2 players)
      SB bets $0.19, Hero calls $0.19.

Turn: ($0.78) 5 (2 players)
      SB bets $0.37, Hero calls $0.37.

River: ($1.52) 4 (2 players)
      SB checks, Hero bets $1.45, SB calls $1.32.

Final Pot: $4.29.
      Results follow:

Hero shows high card jack(9 8).
      SB shows a pair of jacks(J A).

Hero wins with high card jack(9 8).
      SB wins with a pair of jacks(J A).

VÝSLEDEK

Dnes jsem hrál 1,900hand. Ze začátku jsem prohrál 5BI takže jsem v jednu chvíli měl na učtě jenom 43$. Ještě že dodržuju bankroll management, jinak už bych začal být nervózní a dělat blbosti. Měl jsem jako již tradičně smůlu (kdo taky nemá pořád smůlu že jo? :f_eek: :) ale hlavně jsem udělal i pár chyb, viz výše. !! Ve hře jsem dál pokračoval jenom proto, že jsem si byl jistý, že dokážu hrát dobře a že moje prohra je z velké části smůla. Kdybych měl pocit, že začínám bláznit, okamžitě bych hru ukončil !! Nakonec se mi povedlo trpělivou hrou sesbírat víc menších a středně velkých potů + pár celých stacků. A to díky tomu že jsem začal hrát více rozumně a disciplinovaně a po 1,900 handách jsem nakonec skončil přece jenom v plusu.

Můj celkový bankroll aktuálně je 58,66$.

Skill level a herní pozorování: Solidní a teoreticky správnou hrou (viz články) se daří udržovat převahu nad soupeři. Ale musím udržet disciplínu a foldovat i dobré handy. Když mám pocit že soupeř blafuje a jedná se o menší nebo střední pot, tak můžu zkusit hero-callovat neboli bluff-catchovat. A když zjistím, že soupeř blafoval, udělám si na něj poznámku. Pomalu začínám zjišťovat, že by se mi hodilo víc informací na soupeře, jestli jsou disciplinovaní, nebo hrajou blbosti. Tuším, že příští týden začnu používat software. Tento týden se ale ještě budu soustředit na studium článků a hraní.

Vím co dělám, a proto ve finále zvítězím!

• Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      readpost

já bych všem doporučil nejprve pořádně prostudovat ty články, co jsem uvedl. Od toho se všechno odvíjí, mít herní jistotu v každý okamžik.

Ze začátku všem doporučuju 2-3 stoly. Jde o to, abyste měli dost času na to spočítat si matematiku, zamyslet se nad range soupeře, nad svojí equity a udělat plán na příští streetu. Ze začátku tohle zabere klidně 15+ sekund na jedno rozhodnutí na flopu a dál (takže by nebylo od věci hrát třeba jenom 1 stůl, nebo spíš 2-3 protože nejste v akci na všech stolech najednou).

Já jsem včera hrál 13 stolů asi 1,5 hodiny. 9 na velkým monitoru + 4 na vedlejším. Ale to není směrodatný, protože já velkým počtem stolů doháním málo času na hraní a mám už herní praxi, FR stolů bych zvlád i 24 (na to ale nemám monitory). Já už každý rozhodnutí klikám automaticky za 1-3sec a nejsem v akci na všech stolech najednou. Jinak zatím nepoužívám pro hru SW, ale bude to jeden z cílů do týdne 2 ;)
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Bartyx původně napsal
      Wow, 1900 hand denně, to už je slušný. Kolik teda hraješ reálně stolů? Já když hraju 4 stoly, tak už se občas přistihnu, že nesprávně zhodnocuju situace. Víc jak 10 stolů už bych dokázal fakt jen ABC podle tabulky a na flopu bych dělal krávoviny.
      readpost

Hrát před flopem podle tabulky je naprosto v pořádku. Hlavně jde ale o skill po flopu. IMO předpoklady úspěchu jsou:

1. Hrát před flopem ABC rozumně podle tabulky. Toto je podmínka nutná, nikoliv postačující =)

2. A většina herního výsledku potom závisí na tom, jak dobře hrajeme po flopu. tzn je potřeba rozumět hře po flopu, o tom to hlavně je - což nás opět vede k článkům, díky kterým hře po flopu porozumíme.

Spousta lidí si třeba stěžuje, že mají smůlu a že kvuli tomu zbankrotovali, na bad beaty. Ale vůbec si neuvědomují, že jejich porozumění hře po flopu nikdy nebylo takové, aby dokázali být vůbec v profitu. Takže jejich + a - byl vždycky jenom náhoda a variance. Proto vždycky říkám "Increase your skill to decrease the variance", když jsme opravdu dobří (body 1 a 2 výše) tak na nás v dlouhodobém horizontu náhoda nemá žádný vliv :f_cool:
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      readpost

PÁTEČNÍ SICK GRIND - a co nového jsem se dozvěděl?

1) [I]Opět jsem se dozvěděl "novinku", že by to chtělo umět zahodit top pár [/I] :f_biggrin: Tady to chtělo fold na riveru, protože na Axxx boardu nebude na tomhle limitu skoro nikdo 3barrelovat jako blaf a máme jenom blaf catchera :f_mad:

$0.01/$0.02 No Limit Holdem
      PartyPoker
      7 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG Cornie ($2)
      UTG+1 Meikiii87 ($3.78)
      MP Faz_um21 ($3.83)
      CO ROZIU74 ($1.85)
      BTN Elavel ($2)
      SB ant0n_karton ($3.72)
      BB florex116 ($2.01)

Pre-Flop: ($0.05, 7 players) Cornie is UTG A:heart: J:spade:
      [Cornie posts $0.02]
      Cornie raises to $0.08, 3 folds, Elavel calls $0.08, 2 folds

Flop: A:spade: 7:club: 6:club: ($0.19, 2 players)
      Cornie checks, Elavel bets $0.15, Cornie calls $0.15

Turn: 9:diamond: ($0.49, 2 players)
      Cornie checks, Elavel bets $0.37, Cornie calls $0.37

River: 6:heart: ($1.23, 2 players)
      Cornie checks, Elavel goes all-in $1.40, Cornie goes all-in $1.40

Final Pot: $4.03
      Cornie shows
      A:heart: J:spade:
      Elavel shows
      9:spade: 9:club:

Elavel wins $3.83 (net +$1.83)

Cornie lost $2

2) A taky jsem si potvrdil, že AK je dobré proti 3 betu většinou zahazovat (pokud to není BTN vs BB nebo tak něco, kde občas soupeři mají i AQ).

Soupeř má na tomhle limitu nejhůř tuhle 3betovací range (QQ+, AK) a proti ní máme 41% takže nemá smysl stack off na AK. A už vůbec nemůžeme callovat 3bet mimo pozici, takže tady jsem měl prostě normálně raise / foldovat rovnou před flopem..

PartyPoker
      9 Players

Stacks:
      UTG Sloboda ($3.05)
      UTG+1 beller0ph0nt ($0.90)
      MP1 Cornie ($5.67)
      MP2 zagoorakis ($2.25)
      MP3 calindar ($2)
      CO pitillo2420 ($0.57)
      BTN Aroza ($1.94)
      SB eldor1979 ($2)
      BB Cristig3r ($2.32)

Pre-Flop: ($0.03, 9 players) Cornie is MP1 K:heart: A:heart:
      2 folds, Cornie raises to $0.08, 1 fold, calindar raises to $0.20, 3 folds, Cristig3r calls $0.18, Cornie goes all-in $5.59, calindar goes all-in $1.80, Cristig3r goes all-in $2.12

Flop: K:club: A:club: 4:spade: ($10, 3 players, 3 all-in)

Turn: 6:spade: ($10, 3 players, 3 all-in)

River: 2:heart: ($10, 3 players, 3 all-in)

Final Pot: $10
      Cornie shows
      K:heart: A:heart:
      Cristig3r shows
      J:spade: 8:spade:
      calindar shows
      K:diamond: K:spade:

calindar wins $5.71 (net +$3.71)

Cornie collects $3.96 (net -$1.71)
      Cristig3r lost $2.32

Každopádně už mám odehráno 5,300 hand a všechny cíle na tenhle týden jsem naplnil, takže o víkendu vyhlásím další. (Už vážně potřebuju začít hrát se softwarem, pár informací o soupeři navíc se bude hodit =) ).

Výsledek je na session to poslední podstatný, ale podařilo se mi v těch zbylých 2,5k handách který jsem nepokazil jako ty 2 výše nahrát 5BInů, takže roll poskočil na 68,15$. Juchů, ale byla to šichta :s_cool:

• Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      readpost

Díky všem za analýzu a komentáře k handám, který jsem zahrál špatně. To je jedna strana mince, nedělat tyhle hloupý chyby. Ale -

V JAKÝCH SPOTECH VLASTNĚ NEJVÍC VYDĚLÁVÁME?

Za těch 5,000 hand co jsem zatím na NL2 odehrál mám pocit, že nejvíc profitabilní scénáře, který ve hře na NL2 vyhledáváme jsou tyhle:

1) máme AA nebo KK a dostaneme se do all-inu před flopem. Protože soupeř je moc agresivní / loose, nebo je zrovna v tiltu, případně vůbec neví co dělá.

ESA
      PartyPoker
      9 Players

Stacks:
      UTG resident43 ($0.97)
      UTG+1 beeq93 ($1.62)
      MP1 Jarno57 ($2.24)
      MP2 Ilyushkac00L ($2)
      MP3 Cornie ($2.14)
      CO Ruberland ($1.98)
      BTN ElcheCityy ($2.43)
      SB DimkaSindeev ($2.10)
      BB HiddenApple ($2.97)

Pre-Flop: ($0.03, 9 players) Cornie is MP3 A:club: A:heart:
      4 folds, Cornie raises to $0.08, 1 fold, ElcheCityy raises to $0.24, 2 folds, Cornie raises to $0.54, ElcheCityy raises to $1.08, Cornie goes all-in $1.60, ElcheCityy calls $1.06

Flop: 6:heart: 2:heart: 2:spade: ($4.31, 2 players, 1 all-in)

Turn: 9:spade: ($4.31, 2 players, 1 all-in)

River: 8:spade: ($4.31, 2 players, 1 all-in)

Final Pot: $4.31
      Cornie shows
      A:club: A:heart:
      ElcheCityy shows
      K:club: A:spade:

Cornie wins $4.10 (net +$1.96)

ElcheCityy lost $2.14

PartyPoker
      4 Players

Stacks:
      CO RAGLANMAN ($1.36)
      BTN jmbigman ($1.99)
      SB zugwut ($3.90)
      BB Cornie ($2)

Pre-Flop: ($0.05, 4 players) Cornie is BB A:club: A:heart:
      [RAGLANMAN posts $0.02]
      RAGLANMAN checks, 1 fold, zugwut calls $0.01, Cornie raises to $0.08, RAGLANMAN folds, zugwut calls $0.06

Flop: 9:diamond: 9:club: 8:club: ($0.18, 2 players)
      zugwut checks, Cornie bets $0.12, zugwut raises to $0.24, Cornie raises to $0.45, zugwut goes all-in $3.58, Cornie goes all-in $1.47

Turn: 10:club: ($5.92, 2 players, 2 all-in)

River: 10:heart: ($5.92, 2 players, 2 all-in)

Final Pot: $5.92
      Cornie shows
      A:club: A:heart:
      zugwut shows
      2:heart: 8:heart:

Cornie wins $3.82 (net +$1.82)

zugwut collects $1.90 (net -$2.00)
      RAGLANMAN lost $0.02

2) máme pocket pár a správnou hrou před flopem podle tabulky se nám podaří podívat na flop a trefit set. A když soupeř taky něco má, tak ho raisneme už na flopu a nejdýl na turnu jsme v all-inu a často vyhrajeme stack. Stack nevyhrajeme vždycky, ale to nemění nic na tom, že jsme zahráli dobře (soupeř někdy prostě nic nemá a zahodí, ale to se nedá nic dělat).. Někdy je dobrý na flopu jenom callnout pokud soupeř nemá moc overpárů, top párů v rangi nebo pokud chceme nalákat do potu dalšího hráče (slowplayovat). Ve většině případů je ale lepší rovnou raisovat.

POCKET PÁRY A CALL 20 PRAVIDLO
      PartyPoker
      7 Players

Stacks:
      UTG Cornie ($2.30)
      UTG+1 doruletzzzU ($7.68)
      MP Leacho18 ($2)
      CO kuthulhu2011 ($0.47)
      BTN drgab77 ($2.60)
      SB ddstifler18 ($2.59)
      BB Vorak72 ($0.77)

Pre-Flop: ($0.03, 7 players) Cornie is UTG 4:diamond: 4:spade:
      Cornie calls $0.02, 3 folds, drgab77 raises to $0.10, 2 folds, Cornie calls $0.08

Flop: 9:diamond: 4:club: 6:club: ($0.23, 2 players)
      Cornie checks, drgab77 bets $0.11, Cornie raises to $0.27, drgab77 raises to $0.77, Cornie raises to $1.27, drgab77 goes all-in $1.73, Cornie goes all-in $0.93

Turn: 2:heart: ($4.93, 2 players, 2 all-in)

River: 3:spade: ($4.93, 2 players, 2 all-in)

Final Pot: $4.93
      Cornie shows
      4:diamond: 4:spade:
      drgab77 shows
      J:heart: J:diamond:

Cornie wins $4.40 (net +$2.10)

drgab77 collects $0.30 (net -$2.30)

PartyPoker
      3 Players

Stacks:
      BTN aerial_roo ($2.84)
      SB Cornie ($2.40)
      BB shortty666 ($2.15)

Pre-Flop: ($0.03, 3 players) Cornie is SB 4:diamond: 4:club:
      aerial_roo raises to $0.06, Cornie calls $0.05, shortty666 folds

Flop: K:club: 8:club: 4:spade: ($0.14, 2 players)
      Cornie checks, aerial_roo bets $0.14, Cornie raises to $0.34, aerial_roo goes all-in $2.64, Cornie goes all-in $2

Turn: K:heart: ($5.26, 2 players, 2 all-in)

River: Q:diamond: ($5.26, 2 players, 2 all-in)

Final Pot: $5.26
      Cornie shows
      4:diamond: 4:club:
      aerial_roo shows
      A:heart: A:diamond:

Cornie wins $4.58 (net +$2.18)

aerial_roo collects $0.44 (net -$2.40)

PartyPoker
      7 Players

Stacks:
      UTG JKJoKie ($1.11)
      UTG+1 VikaV12 ($3.96)
      MP Cornie ($2.36)
      CO mxm2806 ($0.60)
      BTN kooobik ($1.91)
      SB wahlbergii ($2.01)
      BB maris90111 ($2)

Pre-Flop: ($0.05, 7 players) Cornie is MP 10:diamond: 10:club:
      [mxm2806 posts $0.02]
      1 fold, VikaV12 raises to $0.12, Cornie calls $0.12, mxm2806 calls $0.10, 3 folds

Flop: Q:diamond: A:spade: 10:spade: ($0.39, 3 players)
      VikaV12 bets $0.28, Cornie calls $0.28, mxm2806 folds

Turn: 3:heart: ($0.95, 2 players)
      VikaV12 bets $0.45, Cornie calls $0.45

River: 6:diamond: ($1.85, 2 players)
      VikaV12 checks, Cornie goes all-in $1.51, VikaV12 calls $1.51

Final Pot: $4.87
      Cornie shows
      10:diamond: 10:club:
      VikaV12 shows
      A:club: J:spade:

Cornie wins $4.63 (net +$2.27)

VikaV12 lost $2.36
      mxm2806 lost $0.12

PartyPoker
      8 Players

Stacks:
      UTG Cornie ($2.61)
      UTG+1 karacek ($1.91)
      MP1 John13Doe ($0.64)
      MP2 Alpresi ($2)
      CO SvarogVL ($3.87)
      BTN Guba74 ($1.42)
      SB Paisting ($6.37)
      BB fffantomas ($2.17)

Pre-Flop: ($0.03, 8 players) Cornie is UTG 5:spade: 5:heart:
      Cornie calls $0.02, 6 folds, fffantomas raises to $0.11, Cornie calls $0.09

Flop: 5:diamond: 7:spade: 4:spade: ($0.23, 2 players)
      fffantomas bets $0.16, Cornie raises to $0.38, fffantomas calls $0.22

Turn: 8:club: ($0.99, 2 players)
      fffantomas checks, Cornie bets $0.38, fffantomas folds

Final Pot: $1.37

Cornie wins $1.33 (net +$0.46)

fffantomas lost $0.49

3) Hrajeme tight a podle tabulky před flopem

Zbytečně nerozhazujeme peníze, prostě si počkáme na ideální scénáře 1 a 2. Foldování nic nestojí :s_cool: Když nebudeme prohrávat, nedostaneme se pod psychický tlak a budeme si v klidu hrát ty výhodné situace..

4) Když nikdo nevstoupil před flopem do hry a máme handu z tabulky, tak se zapojíme. Snažíme se zapojovat z pozice a jako agresor před flopem abysme mohli na flopu Cbetovat.

Dobrá startovní pozice

= SPOUSTA MALÝCH POTŮ!!! :f_love:

5) Po flopu se řídíme zlatým pravidlem.

Slabá handa - malý pot.
      Silná handa - velký pot.
      Blafovat? Jenom v malých potech když nikdo nejeví zájem o hru.

Stačí dodržovat tyhle základní věci a mělo by to jít =) Pokud to nejde, asi hrajeme špatně po flopu a musíme si znovu přečíst basic a bronze články po flopu nebo se aspon podívat na mikova BSS videa. A ono to půjde :s_cool:
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      readpost

Ted jsem si uvědomil, že pokaždé když na PartyPoker depozitneme, tak máme nárok na $1,000 depositor freeroll, který se hraje ve čtvrtek.

tenhle čtvrtek jsem ho bohužel prošvihnul a už se nechystám depozitovat.. Ale pokud někdo plánujete zahájit challenge anebo si prostě dobít, tak na to určitě pamatujte :s_cool:

Takže bankroll boostery:

$1,000 depositor freeroll - každý čtvrtek při depozitu.
      $5,000 Bankroll booster - každou neděli v 14,30 ET, freeroll, stačí mít 5 PartyPoints za týden

Při prvním vkladu (pokud je aspoň 50$) na Party se nám navíc upgradne učet a dostaneme vstupenku do $2,280 turnaje a bonus 100$. Na to já už ale nárok nemám, už jsem na Party párkrát depozitoval. Tak spíš pro ostatní, ať se vám líp postupuje v challenge ;)
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      readpost

Aktualizace - PO PRVNÍM TÝDNU HRANÍ A STUDA

:diamond: Prostudované materiály:

:diamond: Bankroll: 73,85$

:diamond: PokerStrategy.com status: Stříbro, 117StrategyPoints

:diamond: Moje psychické rozpoložení:
      - Vím, že když se plně soustředím a hraju podle tabulky před flopem a správně po flopu, tak soupeře začínám přehrávat. Pomalu ale jistě ve stylu "kousek po kousku, šmatlám rybkám po fousku" :f_biggrin: Na minulé stránce tohohle blogu jsem zanalyzoval svoje nejčastější chyby a naopak situace, které mi vydělávají nejvíce peněz. Musím být trpělivý a využívat dobré situace a naučit se foldovat ve špatných situacích. A hlavně se do špatných situací nedostávat příliš loose hrou před flopem.

- Díky opakovanému studiu článků a herní praxi začínám víc rozumět jaká rozhodnutí jsou dobrá a špatná. Čím víc to budu mít zažité, tím víc můžu hrát stolů. 2-3 stoly po týdnu hraní je ok. Kdo zvládne 4, patrně má hodně načteno.

- Občas už začínám cítit, že někteří hráči jsou úplní maniaci a můžu proti nim callovat víc loose. Jiní zase jsou hrozně tight a když raisujou tak jim musím zahodit určitě top pár top kicker a někdy i 2 páry. Proto by se mi hodilo mít na hráče statistiky a další ready. Když zrovna nejsem v handě, dělám si poznámky na hráče. A potřebuju začít používat software.

PLÁN NA PŘÍSTÍ TÝDEN - TJ. TÝDEN 2 MOJÍ KARIÉRY

• 1) Zvládnout druhou úroveň Učíme se vyhrávat . Pokud neprojdu testem z bronzových článků, tak těžko můžu vydělat 10,000$.

• 2) Nainstalovat si pokerový software a začít používat statistiky na stole při hraní - neboli používat HUD. Možnosti software jsou

:club: PokerStrategy.com Elephant - jedná se o plně vybavený trackovací software, který je pro PokerStrategisty zcela zdarma. Bude mi ukazovat statistiky na hráče, ukládat databázi hand, kterou budu moci analyzovat a ukáže mi i všechny potřebné grafy. Jakékoliv problémy vyřeším na PokerStrategy foru v sekci Poker Software . :f_thumbsup: Elephant je skvělá volba pro každého začínajícího hráče. Pokud bychom ale věděli, že brzo budeme hrát stakes NL50+ a můžeme si dovolit za 30dní zainvestovat 60usd, můžeme rovnou vyzkoušet trial verze 2 nejlepších profi trackerů PT3 nebo HEM.

:club: Poker Tracker 3 (PT3) - lze stáhnout na internetu 30 denní trial verzi zdarma. PT3 obsahuje pár dalších užitečných profi funkcí navíc ve srovnání s naším slonem =)

:club: Holdem manager (HEM) je asi nejlepší a nejkomplexnější profi nástroj. Poslední 2 zmiňované lze se slevou zakoupit i přes PokerStrategy.com shop.

Co se týká statistik, ze začátku mi bude stačit VPIP a PFR abych měl alespoň nějakou představu o hráčích. Tým moderátorů PokerStrategy aktuálně pracuje na HUD slovníku pro všechny. Dovolil jsem si použít z rozpracovaného konceptu vysvětlení 2 základních statistik

VPIP (Voluntarily Put Money Into the Pot): číslo ukazuje % hand, s ktorými hráč dobrovoľne vstupuje do hry (limpuje alebo raisuje) pred flopom. Čím vyššie je toto percento, tým viac je hráč pred flopom loose. Hlavne na nižších limitoch platí: čím vyššie percento VPIP, tým horší hráč. U tight hráčov sa toto číslo pohybuje medzi 15-20% . Pod 10% už hovoríme o supertight hráčovi (rock), nad 40% je to s najväčšou pravdepodobnosťou donk alebo maniak.

PFR (Preflop Raise): vyjadruje % hand, s ktorými hráč navyšoval pred flopom. Čím nižšie je toto číslo u vašich oponentov, tým viac si môžete dovoliť limpovať so špekulatívnymi handami, pretože je len malá šanca že vás z hry vyženú raisom. Keď naopak hráč s nízkym PFR raisuje pred flopom, často má monster handu. Optimálna hodnota PFR u tight hráča je okolo 10% (cca ½ VPIP). PFR pod 5% označuje chronického limpera.

Následně doporučuji přečíst diskuze o statech na našem foru tady a tady . Více o statistikách se můžete dočíst i ve stříbrných článcích (na překladu do češtiny se pracuje)

Stats (1) - Basics
        Stats (2) - Interpretation

• 3) Nastudovat a pochopit jeden další strategický článek

:club: 8 typů hráčů - jak získat jejich peníze

Teď když už máme pokerový software a učíme se interpretovat statistiky je extrémně užitečné vědět, jakým způsobem statistiky využít ke zvýšení našeho profitu :s_cool: Proto jsme si tento článek nechávali na později, protože teď když už máme statistiky na soupeře pro nás bude klíčem k úspěchu. Pochopte, jaké chyby dělá ten který soupeř a vezměte si od něj jeho stack =)

• Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      readpost

Aktualizace - MOJE PRVNÍ STATISTIKY

Tak už jsem se na NL2 rozkoukal, chytil dynamiku a díky statistikám na soupeře to začíná jít docela rychle nahoru =) Posledních 2,000 hand důsledně dodržuju tabulky a hraju po flopu přesně podle toho co jsem si předsevzal na poslední analýze pár řádek zpátky a všechno krásně funguje :f_cool: Sice mi klesá červená křivka výher bez showdownu, protože se míň stack-offuju na flopech a turnech (kdy soupeř někdy zahodí na raise takže vyhraju bez SD) ale zase neprohrávám celé stacky s horší handou v SD což je ve finále daleko důležitější - nárůst modré křivky výher v SD..

Bankroll: 81,02$

• Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      readpost

Ukázka využití HUDu při hře - rozhodnutí s AK

:diamond: 1) Otevřeme AK z UTG2 a dostáváme mini-3bet od hráče s VPIP=9 , PR=2 a 3bet=0, počet hand = 56. Co s tím?

PartyPoker
      9 Players

Stacks:
      UTG Babayota ($3.20)
      UTG+1 Cornie ($3.36)
      MP1 karatebajnok ($1.86)
      MP2 hat050 ($2)
      MP3 Volchenok777 ($1.83)
      CO cfyby ($2)
      BTN LauriVanDorf ($2.25)
      SB carl075 ($2.36)
      BB El_Manito ($1.18)

Pre-Flop: ($0.03, 9 players) Cornie is UTG+1 A:spade: K:diamond:
      1 fold, Cornie raises to $0.08, karatebajnok raises to $0.16, 6 folds, Cornie folds

Final Pot: $0.27

karatebajnok wins $0.27 (net +$0.11)

Cornie lost $0.08

Easy fold už před flopem. Soupeř má vždy AA nebo KK. Nechceme ani vidět flop. Na flopu Kxx bychom akorát prohráli celý stack a na flopu Axx bychom prohráli celý stack v případě že má soupeř AA a už by nám nic nedoplatil v případě že má KK. Soupeř je ROCK (podle posledního článku 8 typů hráčů) a toho je nejlepší prostě jenom obírat o malé poty. Ve chvíli kdy raisuje musíme vždycky zahodit a jít mu z cesty. Tenhle hráč může vydělat jenom na slabších hráčích, my mu nikdy nezaplatíme ani cent navíc, když to bude mít =)

:diamond: 2) Hráč z MP1 21/15/7 (VPIP/PFR/3b) open raisuje my callujeme s AK protože jsme v pozici a chceme využít poziční výhodu po flopu. Nicméně hráč z BB se statistikami 25/18/11 (VPIP/PFR/3b) 3betuje a původní raiser folduje. Co ted?

PartyPoker
      9 Players

Stacks:
      UTG FISHPUPU ($1)
      UTG+1 benji1770 ($1.58)
      MP1 J111P ($2)
      MP2 ecatchpole1 ($2)
      MP3 Cornie ($2.81)
      CO seseku ($1.93)
      BTN aycaramba82 ($2.21)
      SB henrynoy ($1.67)
      BB laca1958 ($1.73)

Pre-Flop: ($0.05, 9 players) Cornie is MP3 K:diamond: A:heart:
      [ecatchpole1 posts $0.02]
      2 folds, J111P raises to $0.12, 1 fold, Cornie calls $0.12, 3 folds, laca1958 raises to $0.56, J111P folds, Cornie goes all-in $2.69, laca1958 goes all-in $1.17

Flop: 7:heart: 10:diamond: 8:spade: ($4.69, 2 players, 2 all-in)

Turn: 5:heart: ($4.69, 2 players, 2 all-in)

River: 8:heart: ($4.69, 2 players, 2 all-in)

Final Pot: $4.69
      Cornie shows
      K:diamond: A:heart:
      laca1958 shows
      Q:club: A:spade:

Cornie wins $4.51 (net +$1.70)

J111P lost $0.12
      laca1958 lost $1.73

V tomhle případě je náš AK jasně dobrý na stack-off protože hráč na BB je MANIAK. Nejlepší je jít rovnou all-in. Proti jeho 3betovací range 11% náš AK vyhrává v 58%

Board: Equity Win Tie
      MP3 41.60% 37.07% 4.52% 77+, A9s+, KTs+, QTs+, JTs, ATo+, KQo
      CO 58.40% 53.88% 4.52% AdKh

:diamond: 3) A jedna ukázka ze hry po flopu proti podivnému hráči 27/11/7

PartyPoker
      9 Players

Stacks:
      UTG leandrosori ($2.11)
      UTG+1 rorrordz1 ($0.92)
      MP1 benya1960 ($1.10)
      MP2 Cornie ($2.03)
      MP3 kinderproc ($0.68)
      CO Chaot64 ($1.93)
      BTN Mic2zor ($1.82)
      SB therock2r ($3.61)
      BB mgreghouse ($2)

Pre-Flop: ($0.03, 9 players) Cornie is MP2 A:club: K:spade:
      3 folds, Cornie raises to $0.08, 4 folds, mgreghouse calls $0.06

Flop: 9:heart: 10:diamond: 2:diamond: ($0.17, 2 players)
      mgreghouse checks, Cornie checks

Turn: 10:heart: ($0.17, 2 players)
      mgreghouse bets $0.12, Cornie calls $0.12

River: 2:spade: ($0.41, 2 players)
      mgreghouse bets $0.29, Cornie calls $0.29

Final Pot: $0.99
      Cornie shows
      A:club: K:spade:
      mgreghouse shows
      7:diamond: K:heart:

Cornie wins $0.95 (net +$0.46)

mgreghouse lost $0.49

preflop - Soupeř je dost loose, calluje hodně karet před flopem. Nejsilnější kombinace a pár dalších 3betuje, takže v jeho calling range je mnoho karet s obrázky, connectorů, hand typu K5s apod.

Na flopu nemáme důvod Cbetovat protože velmi často máme stále nejlepší handu, ale chceme spíše pot kontrolovat protože naše handa není až tak silná... dalo by se rovněž říct že nemáme nic :f_eek: i tak ale proti většině jeho hand jsme napřed, pokud zrovna netrefil pár na flopu. Ten by ale možná betoval.

turn - desítka na turnu je pro nás dobrá, protože snižuje pravděpodobnost, že má soupeř desítku. Jeho bet tedy nejspíše znamená, že nemá nic a vzhledem k našemu checku na flopu se domnívá že nemáme nic a může nás vyblafovat.

river - 2ka na riveru ještě umocňuje náš předešlý read. jakýkoliv pár by spíše check/callnul protože board je scary.. takže jeho bet river znamená bud desítku, kterou ale nemá skoro nikdy nebo nejčastěji blaf kterým se nás snaží opakovaně přesvědčit že něco má.. My ale vzhledem k pot odds a tomu, že tak v 70% případů má soupeř obrázkové karty které jsou menší než naše můžeme relativně snadno dorovnat. I díky statistikám které nám říkají že soupeř je podivně loose a nejspíš agresivní po flopu.

Vzhledem k tomu, že začínáme pracovat s % rangema soupeřů a naší Equity, přichází nyní správný okamžik na stažení programu PokerStrategy Equilab :]
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      readpost

MOCNÝ NÁSTROJ POKERSTRATEGY.COM EQUILAB V PRAXI

PokerStrategy.com Equilab - stáhnout si a naučit se používat tenhle nástroj z vás udělá hráče!! V kombinaci s Elephantem a znalostí ranges podle PokerStrategy.com Equilab budete v každém okamžiku hry vědět na čem jste a už vás za stolem nic nepřekvapí ;) :s_cool:

Malá ukázka - rozbor handy QQ v pozici
      Hráč UTG2 se staty 9/4/0 (ROCK) open-raisuje a za ním je call od hráče 31/10/11 (podivná loose calling station, která ale často 3betuje). Co ted?

Stává se vám někdy že nevíte jestli je dobré jít s QQ all-in už před flopem nebo ne? Odpověď na to, kdy je to vhodné dává právě Elephant HUD v kombinaci s PokerStrategy.com Equilabem. Pojdme se podívat do Equilabu co znamená 4% opening range soupeře a jak si proti ní stojí naše QQ. Nastavíme nejprve 4% hand do Equilabu abychom viděli co znamená 4% hand které soupeř open raisuje

Následně necháme Equilab vyhodnotit jak si proti této range stojí naše QQ a dozvíme se že slušně, neboť má 56%.

Co teď? RAISE nebo CALL? Odpoví nám opět Equilab. Jak bude vypadat range ROCKa se kterou bude ochotný jít all-in?

A jak si proti této range stojí naše QQ?

Nemá tedy smysl raisovat, protože bychom se tzv "izolovali proti lepším handám" a v 80% případů kdy handa skončí all-inem preflop bychom prohráli. Proto callujeme, v pozici s QQ která proti rangím soupeřů navíc pořád hraje velmi slušně (56%). Nicméně dostáváme 3bet od hráče 26/13/0 který ještě nikdy ne3betoval což znamená, že má AA nebo KK. Za ním oba hráčí callují a my víme že máme horší handu ale můžeme set minovat, pokud bude splněno pravidlo call20:

Snadno callujeme a na flopu všichni 3 původní hráči checkují a 3bettorovy ruply nervy a vyslal tam rovnou all-in na flopu:

Všichni fold, viz přepis handy tady :]

PartyPoker
      7 Players

Stacks:
      UTG DonKrawall ($3.34)
      UTG+1 OnkelKC ($2.09)
      MP kentflash111 ($0.97)
      CO Cornie ($2.26)
      BTN chrispretto1 ($1.91)
      SB jonaserminio ($1.33)
      BB Bill0151 ($2)

Pre-Flop: ($0.03, 7 players) Cornie is CO Q:diamond: Q:spade:
      1 fold, OnkelKC raises to $0.08, kentflash111 calls $0.08, Cornie calls $0.08, chrispretto1 raises to $0.18, 2 folds, OnkelKC calls $0.10, kentflash111 calls $0.10, Cornie calls $0.10

Flop: J:spade: 9:spade: 6:club: ($0.75, 4 players)
      OnkelKC checks, kentflash111 checks, Cornie checks, chrispretto1 goes all-in $1.73, OnkelKC folds, kentflash111 folds, Cornie folds

Final Pot: $2.48

chrispretto1 wins $2.45 (net +$0.54)

Cornie lost $0.18
      OnkelKC lost $0.18
      kentflash111 lost $0.18

Ponaučení: Elephant HUD a PokerStrategy.com Equilab nám dávají obrovskou výhodu nad našimi soupeři. Je to jakobychom jim viděli do karet :s_cool: :]

• Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      readpost

@snoppel - souhlasím s tebou, že

Dobrý mindset a přístup k pokeru je nutná podmínka úspěchu!

Ale o tom je celý tenhle blog, jak správně přistupovat k pokeru a na prvních stránkách jsem hodně vysvětloval právě přístup k pokeru a mindset v kategorii "Moje psychické rozpoložení". Takže bych si dovolil říct, že tvoje tvrzení že tenhle blog je k ničemu je přinejmenším dost silné slovo =) Ale to je jedno, chápu co jsi tím chtěl říct, že MINDSET je klíčová věc. S tím souhlasím.

Proto se sluší doplnit ještě znovu odkaz na klíčové téma tady na foru:

:diamond: Mindset a vaše nálada před session.

btw - právě jsem se přihlásil na twinnův coaching - super :s_cool: :f_love: Twinn skvěle vysvětluje a popisuje přesně ty věci, které ukazuji i já tady na blogu. :s_love:
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      readpost

Průběžný update - ikdyž na tento týden mám v plánu pouze hraní a práce s HUDem + Equilabem

:diamond: Proč dneska updatuji?

Tento týden mám vyhrazený skoro převážně na hraní a nastavení softwaru / statistik. Potřebuji si ošahat práci s HUDem, vyzkoušet si hraní s ním u stolů, poladit si nastavení a proniknout do toho, jak správně používat staty. K tomu mi hodně pomůže PokerStrategy.com Equilab. Ale z Equilabu není nutné se na první pohled vyděsit, v podstatě pro začátek stačí si zapamovat tohle:

1% range = AA, KK
      2% range = AA, KK, QQ, JJ
      3% range = AA, KK, QQ, JJ, AKs, AKo

Tohle budou zhruba range se kterými Vás budou soupeři 3betovat. Vždycky se koukejte v HUDu na číslo 3betu (to je číslo s kolika procenty hand soupeř reraisuje váš raise před flopem) u soupeře. Naše reakce proti 3betu by obvykle měla být taková

Pokud máme AA a KK, jdeme all-in
      Pokud máme AK, v podstatě vždy foldujeme proti 1%, 2% i 3% range. I proti 3% range máme jenom 40% Equity a nestojí nám to za tu velkou točku. Trochu lépe jsme na tom s QQ ale stejně bych se spíš přiklonil k foldu.
      Rozhodně nikdy s AK necallujte 3bet před flopem od těchto rangí, pokud byste měli být po flopu mimo pozici, to je největší chyba. Prostě foldujte. Ukazoval jsem to na ukázce hand na minulé stránce. Sám standardně open-raisuju AK a folduju na 3bet od tight hráčů. Folduju i proti 4% range pokud jsem OOP.

Pokud má soupeř 4,2% range = JJ+,AQs+,AQo+ tak už máme s AK 51% equity. Přesto většinou proti 3 betu od této range volím pouze call pokud jsem v pozici a fold pokud jsem mimo pozici. Důležité je si taky uvědomit, z jaké pozice soupeř raisuje nebo 3betuje. Někteří hráči často 3betují z blindů proti stealu z LP, přičemž pokud jejich celková statistika 3betu je 4%, znamená to obvykle že z blindů 3betují širší range, třeba 7%, v tom případě můžeme jít 4bet a hrát o celý stack již před flopem.

Z HUDu vám pro začátek stačí sledovat VPIP, PFR a 3bet. Abyste získali dojem o tom, jaký ten hráč zhruba je. Podle toho si uzpůsobíte rozhodnutí, tj nebudete se řídit přesně vždy důsledně tabulkou, ale začněte uvažovat o tom, jaký je váš soupeř, z jaké pozice hraje, jaká je jeho range.

No nicméně, dneska postuju hlavně proto, abych vám všem řekl:

Pokud jste po 2-3 týdnech hraní v plusu, je to velký úspěch!! :s_cool: :f_grin: :f_love: Spousta lidí je touhle dobou v minusu, nebo už jsou dávno busto.. Pokud zlepšujete porozumění hře (to je hlavní) a k tomu vám jde bankroll nahoru, je to super výchozí pozice. Začátky jsou těžké - mrkněte se na tenhle článek, určitě vám to zvedne náladu ;)

:diamond: Třicet tipů pro začátečníky (1)
      :diamond: Třicet tipů pro začátečníky (2)

čau a GL,

Cornie

• Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      readpost

Johniiicek původně napsal
      Iam not afraid"
      +1 :f_grin: :f_love: :f_love: Líp bych to nikdy neřek =)

I´m NOT afraid

@ all - tohle pokerové uvažování, které tady učím bude základ i pro porážení NL100, však tam už za pár týdnů budeme ;) Interpretace statů a správná herní technika (teorie z článků + zkušenost + informace od zkušenějších z videí) tam bude tak 80% naší winrate. V příštím updatu doporučím další věci, hlavně videa ke koukání a coachingy. Ale teď chci aby opravdu všichni strávili celý týden na tom aby se naučili pracovat s HUDem a pochopili range podle Equilabu. Už jen základy co tady diskutujeme nám dají obrovskou edge proti většině pole na Party od NL2-NL10 (samozřejmě je ale nutné hrát dobře po flopu, což přijde časem díky praxi a studiu materiálů, které tady doporučuju). Jo a většina soupeřů nebudou češi, takže se naučíme lépe a oberem je

@ Greginator - je celkem jedno, jaký tracker používáš. ;) Já mám PokerTracker, můžeš si ho pořídit taky 30denní trial verze je zdarma. Ale připadá mi lepší si pořídit Elephant protože ten je zdarma napořád. PT3 nebo HEM si můžeme koupit později pokud budeme mít už dost vyhráno.

@ zizelevak - to je dobrá připomínka. Ale já na rake u hry nemyslím. Je to zanedbatelná věc ve srovnání s winrate. Navíc na PartyPokeru je nejnižší rake na micro stakes na všech hernách (i proto jsem si ho vybral) což je v kombinaci s Party promo akcemi a našimi promotions the nuts - btw nezapomente se učastnit tohoto skvělého 25,000$ freerollu na Party pro PokerStrategisty. Pokud jste ještě nevkládali, ted je nejlepší doba depozitnout si aspon 50usd (pak je můžete vklidu vybrat zase zpátky :f_p: ) protože se vám zároven i upgradne učet a dostanete supr bonusy za upgrade učtu takže zabijete 2 mouchy jednou ranou). Podstatně to zvedne váš profit ty bonusy a promo akce.

Dneska večer bych se rád dostal k rozebrání nějakých dalších herních situací. Případně pište co by vás zajímalo, nebo co vám dělá problém? Pokud nebudou podněty tak budu normálně pokračovat v tom, co myslím já, že je ze začátku klíčové pro winrate. ;)
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      readpost

Týden hraní a práce s HUDem + Equilabem - report z dnešní session

Tak a mám za sebou prozatím nejhorší session, ve které jsem prohrál 5dolarů.. Příčiny jsou následující:

:diamond: nehrál jsem svojí A-game
      :diamond: k session jsem přišel celý uspěchaný z toho důvodu že jsem si přečetl o promoakci 3usd za 15PartyPoints a chtěl jsem je stihnout uhrát. (Poučení: Nikdy nerozhodte svůj mindset nesmyslným honěním se za trochou rakebacku! :f_grin: ). Bude vás to stát víc. Kam se poděla moje příprava před session? btw a ty body jsem stejně nenahrál
      :diamond: session byla posmolená jak na badbeaty, např. prohrané AA do JJ v all-in před flopem, tak na špatné karty na turnech a riverech.. Spoustukrát jsem hrál správně na flopu nebo turnu aby pak na turnu nebo riveru přišla špatná karta která mě stála střední nebo větší pot. A to jsem ještě dokázal párkrát na riveru správně foldnout top pár anebo jiné slušné handy :s_cool: :f_grin: .
      :diamond: nestalo se skoro nic pozitivního.. se svýma top handama jsem sbíral blindy, když jsem měl QQ, tak měl soupeř KK apod. Prostě všechno špatně.
      :diamond: dneska mi navíc nějak lagoval software a špatně vyskakovaly okna, což mi komplikovalo multitablení a to mě lehce tiltovalo :s_rolleyes:

Ta nepřehlednost na jednotlivých stolech mě přivedla i k jedné komické handě hned zkraje session, kde jsem udělal luxusní missclick :D

standardně dorovnávám 0,01$ za SB na BB, takže jsem to kliknul a věnuju se dalším stolům a najednou koukám WTF jaktože se to točí do showdownu a on tam byl all-in z UTG za 1,01$ :f_biggrin: a ještě jsem to vytočil, to si mě pán určitě hned obarvil nazeleno :f_eek:

Přehrát handu

Known players:
      MP3:
      $2.36
      CO:
      $3.15
      BU:
      $2.02
      SB (Hero):
      $2.00
      BB:
      $1.29
      UTG1:
      $2.08
      UTG2:
      $1.02
      MP1:
      $2.60
      MP2:
      $2.76

Preflop: Hero is SB with 4, 8.
      UTG1 folds, UTG2 raises to $1.02(All-In), 5 folds, Hero calls $1.01, BB folds.

Flop: ($2.06) 3, K, K (2 players)

Turn: ($2.06) Q (2 players)

River: ($2.06) 8 (2 players)

Final Pot: $2.06.
      Results follow:

UTG2 shows a pair of kings(J A).
      Hero shows two pairs, kings and eights(4 8).

Hero wins with two pairs, kings and eights(4 8).

Nicméně to bylo asi tak všechno pozitivní co mě dneska potkalo a potvrdilo se že první (nezasloužené) vyhrání z kapsy vyhání. Těšit mě může snad jedině to, že jsem trochu zasponzoroval komunitního kolegu Acemaxe a neprohrál tak všechno do cizáků :D :f_love: Bylo to v jednom z těch spotů kdy mám dobrou handu a soupeř má ještě lepší a jediná moje úloha je uspořit na riveru :f_biggrin: :D bohužel těchto spotů kdy jsem mohl tak maximálně uspořit jsem měl dneska prevela :s_confused: :f_frown: Analýza handy s Acemaxem tu

PartyPoker
      8 Players

Stacks:
      UTG HRM411 ($1.99)
      UTG+1 dj_rabbix ($1.55)
      MP1 DMLV777 ($2.18)
      MP2 Weaselman_94 ($0.78)
      CO the_DeviI ($3.17)
      BTN LauriVanDorf ($2.32)
      SB Acemax519 ($2)
      BB Cornie ($2.03)

Pre-Flop: ($0.03, 8 players) Cornie is BB Q:heart: A:club:
      6 folds, Acemax519 calls $0.01, Cornie raises to $0.08, Acemax519 calls $0.06

Flop: 5:spade: J:club: A:heart: ($0.16, 2 players)
      Acemax519 bets $0.12, Cornie calls $0.12

Turn: 9:heart: ($0.40, 2 players)
      Acemax519 bets $0.28, Cornie calls $0.28

River: 10:diamond: ($0.96, 2 players)
      Acemax519 bets $0.46, Cornie says "AQ", Cornie folds

Final Pot: $1.42

Acemax519 wins $1.38 (net +$0.44), Acemax519 says "55",
      Cornie lost $0.48

před flopem je to ok, acemax chce vidět flop s párem, já raisuju a přichází call.

na flopu mne překvapilo že jsi leadnul? pokud bych neměl eso, tak bych foldoval. Proto máš lepší checknout. A já když mám eso tak budu stejně Cbetovat. Ale budu Cbetovat i když eso nemám (což bych ale zahodil na tvůj lead bet flop) takže můžeš vyhrát o jednu sázku navíc když checkneš.). No nicméně jsem teda dorovnal ale už jsem byl obezřetný.

Na turnu už můžu asi i zahodit, když vím, že je soupeř rozumně tight, ale já jsem taková station no :f_biggrin: :D Nerad zahazuju top páry, lidi často takhle leadují něco slabšího než je AQ, třeba AT, JT, KQ, KT a podobné věci a zkusí ještě jeden blaf na turnu. TAk jsem se rozhod pro call s plánem dostat se levně do showdownu. V případě checku na riveru bych checkoval behind.

No nicméně sázka na riveru mě utvrdila v tom že Acemax něco má. Skoro nikdo takhle neblafuje 3x lead.

Každopádně NH a čau zase příště u stolů :s_cool:

A pak už to byla směsice
      - "nemůžu nic trefit na flopu",
      - "když něco trefím tak má soupeř ještě lepší handu"
      - a "když to zrovna mám tak jsou všichni fold".. :s_evil:

minuta za minutou míjí a do hlavy se začíná vkrádat nepříjemný pocit, že
      - dneska to fakt nejde,
      - přichází "občasné kontrolování stavu prostředků na účtě" (ne, Cornie, opravdu to nezlepší tvoji hru ani mindset koukat se kolik jsi dneska prohrál :f_p: :s_wink: ,
      - "tendence jít all in už před flopem když máme JJ na BB a CO raisne a má statistiky 20/9/3 (ano - 3betnul jsem, ano - dostal jsem 4bet od CO a ne, nedokázal jsem zahodit :D ano - prohrál jsem 2 dolary proti KK, well played sir :f_mad: :] )

a podobné velmi známé příznaky tiltu =)

Poučení: Kdybych dokázal i přes nepřízeň štěsteny a zoufalý bad run udržet A-game a minimalizovat ztrátu, moje EV by bylo breaking even (a celkový výsledek -3$). Ale udělal jsem pár chyb a EV tak kleslo na -2$ a celkový výsledek na -5$).

Co ted s tím? Znáte ten pocit?

- Jaktože nemůžu nic vytočit?
      - Proč mi nikdo nic nedoplatí?
      - Proč hra běží tak pomalu?
      - Co tam ten ***** zase hraje?
      - Počkej až mi přijdou esa, uvidíš...
      - Určitě to je rigged!...
      - Ježiš, už jsem prohrál 3buy-iny.
      - Co takhle jít na vyšší limit a zkusit to tam vyhrát zpátky? Tady to budu vyhrávat zpátky 100let

= TILT, nás největší nepřítel :evil:

= :spade: :diamond: Pokud ztratíme nadhled nad hrou a začneme se rozčilovat nad tím, co nemůžeme ovlivnit, ztratíme kontrolu, ztratíme banrkoll management a hrozí nám bankrot! :diamond: :spade:

Bacha na to!! Neposlouchejte ty hlasy =) Nechoďte gamblit na vyšší limit a nenechte o sobě rozhodovat štěstí. :f_mad:

Je to o úhlu pohledu. Dneska jsem měl nejhorší session zatím a prohrál 5$ a můj sen přejít za chvíli na NL4 se rozplynul :( Ale zítra bude zase pěkný ráno a budu mít na svým účtě pořád 76$ a můžu se dál zlepšovat a obrat ryby na NL2 :f_cool: Schválně klikněte na stránky 2,3,4 apod. Jakou jsem měl radost když jsem pracně vyhrál prvních 50centů, když jsem poskočil na 56, na 68. Ted mám ještě víc a krátkovým zkratem bych se rozhodl porušit BRM a všechno prohrát? NEVER! Však mám víc než před pár dny, a to jsem super happy za ten BR. A zase přijdou lepší dny, kdy budeme mít štěstí a půjde to samo. Přijdou dny kdy bude štěstí neutrální a my vyhrajeme protože jsme lepší. Ale jsou i dny, kdy nevyhnutelně prohrajeme. A naší úlohou je: Prohrát co nejmíň.

Cash game is not about what you win, but about WHAT YOU DO NOT LOSE!!
      :f_wink: (cashovka není o tom co vyhrajete, ale o tom co neprohrajete). Takže když jsem viděl, že dneska to nemá cenu lámat přes koleno, tak jsem to prostě zabalil na -5usd :s_grin:

TAKE IT EASY :s_cool:

Bad run? No a co? :s_smile: