Nescom Videoblog

• Nescom
      Nescom
      Bronz
      Registrace: 21.07.2011 Příspěvky: 127
      Ahoj všichni :)

Tak jsem se rozhodl, připojit se do vaší výzvy a pokořit všechny limity od NL2 až po NL2k. :s_biggrin: Nejdřív se pokusím trošku představit a pak bych nějak vysvětlil jak si představuju videoblog :)

Jmenuju se Petr a třetím rokem studuju na VUT v Brně. Poker "hraju" cca 4 roky z toho pořádně tak půl roku :D . Hraju jsem dal do uvozovek, jelikož ze začátku jsem si spíš pinkal freerolly pro zábavu. Asi před rokem jsem hrával NL10 na FTP a co to zavřeli tak online v podstatě vůbec a zaměřil jsem se na live poker. Posledního půl roku hodně sleduju Pokerstrategy.com a začal jsem objíždět Friendly Poker Tour, což je malá série live turnajů po hospodách, kde jsem se věnoval hlavně cash game 5/10. V současné době cítím, že díky obojímu, jsem se hodně zlepšil jak herně (Pokerstrategy) tak i v trpělivosti (live turnaje), což byl dřív můj velký problém. Mezi moje největší úspěchy bych zařadil vyhranej freeroll v PLO (tuším $1.34) na PKR :f_biggrin: a live cash game 10/20 v Prostějově minulý pátek, kde se mi povedlo za 8 hodin udělat profit cca 40 000 CZK :s_biggrin: . Ikdyž v obou částkách je obrovskej rozdíl tak na obojí jsem pyšnej asi stejně. :D

Rozhodl jsem se udělat videoblog, jelikož doufám, že vás to třeba zaujme a budete se sem rádi vracet a tak nějak si tím zajistím přísun vašich názorů a připomínek. Chtěl bych vždycky po session nahrát kraťoučké video, dejme tomu 5 minut, kde bych tak nějak projel zajímavé hands a společně bysme to tu zkonzultovali. :f_biggrin: Myslím si, že by to bylo fajn, jelikož byste viděli celou tu hand postupně s obrázkama a já bych si to mohl trošku obkecat :D

Jedinej problém je, že teď moc nestíhám, jelikož jedeme s přítelkyní na víkend pryč, takže bude video až zítra. :s_evil: Zatím by mě zajímalo jak se vám líbí nápad videoblogu a co si myslíte o NL2 a second barrels na nich :s_confused:

Počáteční bankroll: $51.25
      Současný bankroll: $55.17
  • 33 odpovědí
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      Registrace: 26.09.2010 Příspěvky: 992
      Ahoj,

za mě rozdhodně +. Dobrej nápad, bude tu zase o jeden zajímavý blog víc. Sice jenom NL2, ale pro mě, jako hráče převážně NL10, je to stejně dobrý. Ty rozdíly mezi limitama nejsou tak propastný, rybek je stále dost, i když o něco míň :)

GL
    • plague44
      plague44
      Bronz
      Registrace: 15.12.2011 Příspěvky: 321
      hodně štěstí .. Prostějovák? :)
    • kokos99sd
      kokos99sd
      Bronz
      Registrace: 25.07.2011 Příspěvky: 2,702
      vypadá zajímavě....

ohledně nl2 - default to prostě typicky progrindi, ale pokud budeš v handě s nějakým regem, který má fold to cbet flop 10% a fold to cbet turn 100%, tak asi víš co máš dělat :f_biggrin:
    • Nescom
      Nescom
      Bronz
      Ahoj :) Takže první video bude lehce se zpožděním, protože mám trošku technické problémy co se nahrávání videa týče :rolleyes: , ale to by se snad během dneška nebo zítřka mělo pořešit a video už by tu snad mohlo být .. :f_p:

Jinak jsem moc rád, že myšlenka videoblogu se vám zamlouvá :s_love:

Plejk: cca 20 km od PV :f_p:
    • Floowwee
      Floowwee
      Bronz
      Registrace: 12.12.2010 Příspěvky: 616
      Čau, zajímavej nápad a určitě budu sledovat.

40000Kč to je hodně pěkný :D

PS: Taky bydlím nedaleko Prostějova ( cca 13km ) a do Olomouce to mám tak 10km, to jsme skoro sousedi :]
    • Smiko21
      Smiko21
      Bronz
      Registrace: 17.08.2011 Příspěvky: 351
      Blog budu sledovat a zdravím krajany. Já jsem mezi Olomoucí a Prostějovem
    • Nescom
      Nescom
      Bronz
      Ahoj :)

Tak se mi konečně povedlo nahrát video na youtube :s_biggrin: Budu moc rád za jakoukoliv kritiku, nápady a samozřejmě doufám, že se vám video bude líbit a přispějete svými názory k jednotlivým handám :)

Video 15.2.2012

Uploaded with ImageShack.us
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Mrkol som zatiaľ na prvú handu (AK) a je v tom zbytočne moc uvažovania na môj vkus. Sme na NL2, máme TPTK = bet/fold flop (3/4 potu), bet/fold turn (2/3 potu), bet/fold river (1/2 potu). Sizing som dal len odhadom.

Trochu nezmyselne v tej hande hovoríš, že ak má niekto eso betne to sám, ALE to nemusí byť pravda. Pasívny hráč si často nejaké slabšie eso rád checkne, ale keby si betol Ty bez ohľadu na sizing, tak to nezahodí. Prichádzaš o value a zároveň ostatným dovoľuješ aby lacno na ďalších streets pochytali svoje outy a potom Ťa suckli, čo sa i pravdepodobne stalo.
    • Nescom
      Nescom
      Bronz
      Fiskantes: Ahoj :) Včera večer jsem nad tím checkem na flopu hodně přemýšlel a vzpomněl jsem si, že ta handa byla trochu jinak :D Zkoušel jsem totiž hrát 8 stolů a to se trošku projevilo na mojí pozornosti a já jsem si nevšiml toho hráče na CO :D
      Na výsledku by to, ale nic nezměnilo a tu chybu bych udělal stejně. :f_frown:

Každopádně moc moc děkuju za tvůj názor (vzal jsem si ho k srdci a dneska už jsem takový chyby nedělal :f_cool: ) a kdyby sis někdy udělal chvilku čas, tak bych byl moc rád, kdyby ses mrknul na ostatní handy a něco mi sem zas hodil :f_biggrin:
    • Nescom
      Nescom
      Bronz
      Jinak jsem si včera a dneska dal 2 session:

Hands: 1 031
      Profit: $9.36
      Celkový bankroll: $66.40

• Nescom
      Nescom
      Bronz
      Tak dneska to bylo jak na houpačce .. set ups, set ups a set ups :s_o: Dal jsem si 2 session a včera jednu mini session. Hlavní chuťovka byla v 2. session kde to byl krasnej triple set up během asi 3 minut .. :f_mad:
      Takže okoupat a na Friendly Poker Tour, kde (předpokládám) by mi dneska mělo dojít snad úplně všechno :f_cool: Akorát mě mrzí, že je zítra zabíjačka a nedostanu se tím pádem dneska do PV na cash game 10/20. No snad jindy :)

Včerejší session:
      Hands: 48
      Profit: + $0.23

1. dnešní session:
      Hands: 1 367
      Profit: + $2.68

2. dnešní session:
      Hands: 1 231
      Profit: - $4.50

Dvoudenní profit: - $1.59
      Celkový bankroll: $64.97
      Graf:

• Nescom
      Nescom
      Bronz

Posledních pár dnů jsem blog trošku zanedbával tak doplním nějaké informace :P

Současný bankroll: $69.11

Co se týče NL2 tak už jsem se komplet vzdal nějaké kreativity, protože ta tady prostě nefunguje. Nejlíp to asi ukáže graf z mojí včerejší session:

Na grafu je vidět, že nemá cenu snažit se vyřadit střední páry nebo cokoliv vymýšlet. Je to prostě jenom o tom odsedět si to, počkat na monstery a dostat se na NL4 ..

Jinak tady je ještě celkovej graf:

Co se videa týče tak ho teď nahrávat nebudu, jelikož můj krk je teď trochu mimo, tak jenom ležím, piju čaj a hraju :f_biggrin:
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      Na NL2 FR mám stejnej názor. Tam prostě nesmíš nic vymýšlet, jak ty říkáš musíš si prostě počkat na monster. Bohužel já když dostanu monster handu, tak buď se mnou nechce nikdo hrát, nebo dostanu suck out ..
    • Hucas
      Hucas
      Platina
      Registrace: 08.08.2010 Příspěvky: 7,745
      Ahoj,

super nápad s tím video blogem :) Sorry, že se tak pozdě vyjadřuju k videu, ale objevil jsem to až teď :)

AK se všichni shodneme, že je to bet na flopu , hlavně když nemáme pozici, bez toho se v handě na dalších streetách bohužel ztrácíme ;)

Ohledně 34o - strašně strašně těžký limpovaný poty :s_ugly: kdy v rangi soupeře je prostě hrozně moc věcí, včetně tý 2. I když je to ryba, tak si nedovedu představit handu, která tě na riveru raisne a ty ji porážíš + tam nevidím skoro žádný bluffy, snad jenom kromě bustnutý :heart: flushdraw. Za mě je to už možná na riveru pasivní check-call s tím, že necháme právě butsnutou flushdraw blufnout a ušetříme, nebo bet-fold pokud si myslíme, že má například 56, nebo A6, A5 nebo něco podobnýho, co nás ještě crying callne. Každipádně proti raisu už jsme hodně špatný, i když i mně by se to hrozně těžko foldovalo :s_cry:

SB vs BB - Q8o bych normálně zahodil ze SB, pokud by soupeř nebyl vyloženě hodně tight na BB. Pak se v tý handě hrozně ztratíme a jak vidno, tak se hrozně těžko hraje postflop. Při blufování pak sledujeme statistiky fold to C-betna flopu/turnu/riveru + WTSD soupeře akorát vzorky, který na soupeře máš jsou hrozně malý, takže by default, fold preflop zkrátka :D

JJ taky zajímavá handa. Jenom call OOP není špatně. Donk na flopu možnost je, i když já to taky nesnáším :D Na turnu check behind sopeře jasně říká, že má Showdown value a to buď s A, nebo s T, kterou podkontroluje, protože nechce čelit check-raisu například. JInak ten hráč je podle statů dost tight preflop, takže tam nebude mít uplný blbosti raisovaný do těch limpů (limpu). na riveru to skoro nikdy není bluff a to, že máme set na tom nic nemění, takže check-fold je asi nejlepší varianta, on si všechny handy typu Ax, Tx co porážíš checkne back a bereme pot a pokud vsadí tak zkrátka nejsme dobrý, well played.

Jinak koukám, že už si i objevil hodnocení hand v hand evaluation fóru, tak tam taky můžeš sunout nějaký zajímavý handy, kdy ti je ohodnotí twinn víc do detailu ;)

Ohledně videopostů bych taky asi uvítal spíš kratší videa. něco jako třeba 5 minutový video, kte by si v rychlosti shrnul svoje myšlenky, uvedl nějaký handy, který se pak budou diskutovat třeba tady a popsal svůj aktuální stav. i pro tebe do budoucna to bude o hodně přínosnější, když si budeš procházet kratší videa jako retrospektivu tvýho vývoje ;)

Ale to je jenom nápad, jak už takhle super myšlenku jenom nepatrně vylepšit :)

Hodně štěstí a nastavuju follow :s_cool:
    • Nescom
      Nescom
      Bronz
      Ahoj takže aktualizace :)

Vzhledem k tomu, že jsem pořád trochu nachlazenej tak jsem si dneska celej den hrál :f_biggrin:

Odehrál jsem celkem 3 session a tady je výsledek :f_cool:

Celkový počet hand: 2 597
      Celkový profit: + $9.94

Dnešní graf:

Celkový graf:

Jinak jsem začal používat Table Ninju a moc se mi líbí, hlavně přednastavení sázek, což mi šetří hodně času :f_p: Momentálně hrávám 8-9 stolů kaskádovitě. Co mně dneska zarazilo je, jak se mi "začalo otevírat showdown winnings a nonshowdown winnings". Dokáže mi někdo vysvětlit co to znamená? Je to tím, že už tolik nesleduju stoly, ale hraju spíš na autopilota? :s_o:

Momentální BR: $76.69

Video by snad mohlo být zítra uvidím jak dneska zabere čaj :f_cry:
    • kokos99sd
      kokos99sd
      Bronz
      Registrace: 25.07.2011 Příspěvky: 2,702
      Nescom původně napsal

Jinak jsem začal používat Table Ninju a moc se mi líbí, hlavně přednastavení sázek, což mi šetří hodně času :f_p: Momentálně hrávám 8-9 stolů kaskádovitě. Co mně dneska zarazilo je, jak se mi "začalo otevírat showdown winnings a nonshowdown winnings". Dokáže mi někdo vysvětlit co to znamená? Je to tím, že už tolik nesleduju stoly, ale hraju spíš na autopilota? :s_o:

Momentální BR: $76.69

Video by snad mohlo být zítra uvidím jak dneska zabere čaj :f_cry:
      jo, je to tak

- začni hrát draw agresivně, někdy používat více agresivity, takže i při 12 ti stolech se dá udržet červená křivka kolem nuly, ale pravdou je, že se budeš dostávat do více marginálních spotů a nepůjde ta modrá nahoru tak pěkně :) ...
    • Nescom
      Nescom
      Bronz
      Ahoj :) Další denní aktualizace :f_p:

Dneska to bylo jak na houpačce :D Krásnej hot run na začátku a pár setupů následovaných mou hloupostí :f_cry: Každopádně tady jsou dnešní výsledky:

Celkový počet hand: 3 232
      Celkový profit: + $8.05

Graf dnešních session:

Celkový graf:

Momentální bankroll: $84.74

Teď už nezbývá než se pomodlit k set bohům, aby mě zítra trochu popostrčili, protože už se nemůžu dočkat dne ani hodiny až z NL2 vypadnu :f_mad: :D

Hucas: Moc díky za komentář :) Pokusím se zítra (pokud budu moct po dnešním karnevalu mluvit, jelikož přítelkyně strašně moc chce jít :D ) vybrat 3 až 4 handy a namáčknout je nějak do 5 minut :) Rovnou je asi hodím i Twinnovi na vyhodnocení a pak to asi hodím i sem ať je to všechno pěkně pohromadě :)

kokos99sd: Ahá :f_biggrin: No pokusím se na tom zapracovat, ale asi až na NL4. Na NL2 mám pocit, že tu ani nikdo neblafuje a ani nezahazuje X( což mě trošku irituje :f_biggrin: Ale každopádně moc děkuju za vysvětlení :)

Jinak dneska večer jenom turnaj na Friendly Poker Tour u nás v Nezamyslicích :) Bohužel jenom turnaj, protože přítelkyně chce na karneval :D Takže doufám v nějakou deep strukturu turnaje, velkej počet účastníků a snad rychlej náběh cash game :f_cool: Přítelkyně totiž míchá takže nemůžem jít dřív než před koncem turnaje :]
    • Floowwee
      Floowwee
      Bronz
      Registrace: 12.12.2010 Příspěvky: 616
      Super, už se těším na další video!

Jinak, jak tak sleduji, tak poker už se hraje opravdu všude. U nás v Drahlově už jsme zavedli pravidelnou "Pub mid-stakes cash game" :D

Jinak GL v turnaji, to si dáš vklidu, když ti míchá přítelkyně ne? :f_biggrin: :f_biggrin:
    • Nescom
      Nescom
      Bronz

Sice opožděně, ale přece dávám slibované video :D Rovnou se omlouvám za svůj hlas. V pátek a v sobotu sem byl na live hře a pivo a tequila na nachlazení nezabírá :rolleyes: :D Ve videu jsou 3 handy a má deset minut (to se příště pokusím ještě kousek srazit, ideálně fakt do těch pěti minut (teď už bych si to s tím krkem nedal :( ). Handy jsem vybral takové, kde mám problém spíš z herního hlediska =)

26.2.2012

Jinak v sobotu jsem odehrál jednu session:

Počet hand: 678
      Denní profit: + $2.21

Graf session:

Celkový graf:

Aktuální bankroll: $86.95

Jinak LIVE výsledky:
      :heart: Pátek: Turnaj konec po breaku - 350 Kč a Cash Game (5/10, cca 2 hod, 3-5 handed) + 2 100 Kč
      :diamond: Sobota: Turnaj Runner Up :D + 350 Kč a Cash Game (5/10, cca 3 hod, 3-4 handed) + 500 Kč
      Tzn. 2 600 - 600 (útrata) = cca 2k zisk za víkend :)

Floowwee: Vtipný je, že co přítelkyně míchala první 3 turnaje tak jsem je všechny vyhrál :f_biggrin:
    • 1
    • 2