Blog : HU CG

• Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      Registrace: 05.04.2011 Příspěvky: 3,031
      Ahoj,
      tak jsem se rozhodl založit blog o mojí bitvě na HU cash games na PKR.

Takže abych to shrnul... Dohodli jsme se Siminhem na stakingu s vlastní investicí.

Vlítl jsem na to asi před měsícem a trochu jsme podcenili limity a hrál jsem rovnou NL25. Ze začátku se dařilo, ale nevyhranost limitu přineslo daň v podobě chyb, které mě stály několik BI... Následoval sestup o limit níže, kde jsem začal válčit... Potkal mě tak swing a tak jsem si dal pausu a začal víc studovat, koukat na videa, couchingy, analyzování hand a poté jsem začal opět hrát. A přineslo to své ovoce.

Abych to shrnul.. Zastavil jsem se na BR 500$ s tím, že pokuď pujdu ještě níž, tak končím. Ale nakonec jsem to tedy dal a začal pomalu a konstantně vyhrávat. Za poslední týden jsem na 800$ a začínám opět shotovat NL25. Sice bez většího úspěchu, protože je tam dost regulárů a proti nim hrát nechci a fishek, co zavítá na limit NL25. moc není, ale najdou se :f_love:
      Takže důležitá věc : Table selection :D

Jinak tady budu reportovat, jak na tom jsem a jak se daří včetně grafů...

GL ME!

Uvítám rady, nápady, kritiku, nabídky na sw. session.
  • 207 odpovědí
    • hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      Registrace: 04.07.2011 Příspěvky: 757
      Čaute Bombarku,
      taky už jsem přičuchnul k HU CG a hrozně mě to baví.

Kolik hraješ najednou stolů? Co jsem koukal, tak na ongame síti hrají někteří regulární hráči třeba i 4 stoly najednou. Já osobně si troufnu hrát jenom 1 a soustředím se plně na hru.
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      hawranomut původně napsal
      Čaute Bombarku,
      taky už jsem přičuchnul k HU CG a hrozně mě to baví.

Kolik hraješ najednou stolů? Co jsem koukal, tak na ongame síti hrají někteří regulární hráči třeba i 4 stoly najednou. Já osobně si troufnu hrát jenom 1 a soustředím se plně na hru.
      Ahoj,

hraju 4 stoly taky... Podle toho s kým... Když mě někdo vyzve a znám ho, tak max 2, protože většinou se jedná o dobrého hráče. Ale téměř vždy jsou to fishky, co neví o HU absolutně nic a prostě se nudí, tak si to pinknou... Na nich se pakuju nejvíc, protože prostě akorát rozdávaj... Občas není na škodu si procvičit hru s dobrýma hráčema... Ty fishky ti prostě docallujou všechno na A high, i když ty to máš... A rádi se s tím stakoffujou... :f_love:

Jinak pole na PKR je asi nejslabší, co jsem kdy viděl... Na každým lmitu je asi tak 3-5 regulárů, ale nikdy je tam nenajdeš jak hrajou spolu (včetně mě)... Od limitu vejš už to je těžší a moc fishek tam není.. Do NL50 co jsem koukal, tak to je pohoda... Je tam hodně rybiček a easy money... Ale občas jim to prostě točí a neuděláš s tím nic.. Ale prostě doporučuju!! Nevím, jaké to je na ongame... ?? řekneš? :D

Jinak jsem rád, že tu je někdo, kdo hraje tenhle formát i na nižších limitech... Už jsem přestal doufat :D
    • hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      No na ongame je to slušný rybník, ale traffic není žádná sláva.

Já jsem začal na NL4, protože jsem depositnul na hernu 100 dolarů a nechtěl jsem riskovat s 10BI na NL10. NL4 tam má jen málo regů a spousta z nich jsou fishky. Ale najde se tam i pár slušných hráčů, ale většinou to je někdo z vyšších limitů, kdo si příjde prostě jen tak pinknout nižší limit na odreagování.

Na NL10 je taky jenom několik regů. Někteří hrají podle mě dobře, ale někteří mají dost unikátní (exploitable) styl hry. (třeba standard open ze SB na 5bb)

Ve výsledku bych řekl, že je to dost podobné tomu jak popisuješ PKR. Typická potrava pro mě taky jsou především hráči, kteří nemají ponětí jak se HU hraje.

Vyšší limity jsem zatím moc nesledoval, ale další na ongame je NL20 a je to na podobném principu. Možná že je na NL20 už více regů, co jsem tak koukal, ale jejich hru jsem nesledoval, takže nevím jaká je jejich úroveň.
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      Tak jak se dařilo do teď, tak se to opět otočilo.. Jen co jsem založil blog ?(

Prostě vše šlo, točilo... Včera jsem se odhodlal na shot na NL25... dopadlo to jak??... TRAGICKY!!!

Hrál jsem s pánem, co je rádoby regulár, ale je to hrozná fish.. Bohužel mu to neskutečně točilo, kdy mu na river chodil jeden z jeho 2 outů (set do mých 2 párů, atd...) Stálo mě to 2,5 BI a večer jsem analyzoval, takže pak postnu výsledek....

A dneska?? jsem prakticky BE, ale sám se divím, že tomu tak je... Nastal sestup na NL10 a zdálo se být vše v pořádku. Jenže zdání klame a šlo to opět do pr***e! Po 2 vyhraných BI jsem si dal pausu a pak to zkusil opět znova...

A už se to vezlo... Setupů, jak nam***no... Bohužel jsem se s tím vždy stakoffl a ať jsem přemýšlel, jak jsem chtěl, tak vždy mi vyšlo, že buď blufuje a nebo má over pár a přehrál ho. Jaké pak na mě čekalo překvapení, když např. moje TJ prohrálo proti AJ se setem jacků... tohle je jen jedna handa z mála... Navíc jsem nehrál s žádným regulárem a jen samé fishky... Ale když to nejde, tak to nejde... First deposit bonus jsem bohužel už docelaroval, takže nemam co clearovat...

Dnes se hrál depositor turnaj na PKR 10.000$ a 2.500$.... Jak jsem vypadl v obou? :D

V 10.000 jsem měl na stole i jednoho člena komunity a bohužel musel být svědkem ohavnosti, za kterou bych toho panáčka asi profackoval udělat mi to live.....

Byl jsem na SB, pán na UTG limp a asi dalších 5 hráčů limp.. já tedy complet z SB s 33. Flop 39K s FD... pán z UTG betnul asi třetinu potu a ostatní call. Já 3 betnul a pán mi poslal all-in. Chvíli jsem tankoval modlil jsem se ať má něco jako AK, nebo eventuelně tu FD. Každopádně zahodit to nešlo a jak jinak.. Ukázal mi KK.. Pogratuloval jsem (you fckn moron... limp preflop with KK??? ) a s úctou jsem odešel bojovat na druhý stůl dalšího depositoru.

Tam jsem utrpěl taky krásnej setup, když moje JJ na flopu J52 neustály boj proti KK, když na river dorazil neomylně král... Tím bych asi tak ukončil mé dnešní působení na herně PKR.. :D Zítra to snad pojede, nebo se toho zblázním... Grafy a handy postnu později... Díky za trpělivost..
    • hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      variance je občas sviňa, ale ono se to otočí ;)

držím palce
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Ahoj, z toho čo píšeš súdim, že máš problémy s tiltom a mindsetom, čo je v HU ešte krtickejšie než kdekoľvek inde ;)

Mrkni sem, možno tu nájdeš pár užitočných rád: Psychologie
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      Díky :)

Samozřejmě ještě pokulhávám, ale chci toho odehrát co nejvíc a postupně se tím obrnit... Ale když se to celkem nakupí, tak to se mnou zamává... chápu, že to je normal, ale takhle xkrát za den.. :f_mad:

Jinak jak bych to řekl.... Prostě chci hrát tak, abych se do těchto situací nedostával.. Otázka zní.. Je to možné?? ... ?(
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      EDIT : Sry za crying post. Teď jsem si přečetl pár článků o psychologii pokeru a sebekontrole a očividně se to neděje jen mě! Takže teď budu pracovat na mindsetu a sebekontrole!

Tak jsem si dal ještě noční session... Už to opravdu přestávám zvládat...

Zase o 4 BI lehčí.. Ani jeden flip jako AK do AQ, KK do AK, AA do A8 nevytočím...

Nakonec mi hřebíček do rakve dal panáček co si limpnul AA a já jak jinak a nečekaně dostal AK :D :D Flop AK4 přímo libovej pro mě... :D Jak sladce jsem to callnul ten jeho 4bet shove... :f_love: jenže pak bych to definoval asi takhle :f_o:

Takže končím na pár dní, protože to, co se děje, je neuvěřitelné...

za téměř 3 dny - 11 BI a ani jednou se nedostat přes 110 bb to je opravdu moc... Moje draw prostě nedolezou, o hitnutí boardu nemluvě a když se už výjimečně rozhodnu něco barrelovat, tak to soupeř nečekaně má, nebo mi to docalluje a vyhraje to na A high atd...

Samozřejmě, že dělám chyby, ale jistý pro hráč HU CG mi říkal, že to jde hrát i bez karet... Zjistil jsem, že se to dá.. Ale ne NL10.

Dneska jsem odehrál asi 4x session s tím, že ani jednou jsem nevyhrál flip a jen díky docelarování bonusu jsem byl BE.. že já k tomu vůbec sedal...

Perlička na závěr..

Sednul si ke mě pán s 2$ (20bb??!) a já už asi hodinu čekal na stůl, tak jsem si s nim zahrál... za 50 hand odcházel s 20$... Tak takhle mi to točí!

Chce to nějakej životabudič, nebo něco jiného... Nechci brečet, to né...
      Jenže nevím co s tím. Do teď to šlo poslední týdny, jako po másle a teď najednou tohle...

Prosím, kdyby měl někdo k dispozici nějakej materiál na HU CG dejme tomu do NL50, tak bych prosil o poskytnutí (resp. prodání? ) protože mi asi uniká podstata věci...
    • hawranomut
      hawranomut
      Bronz
      co tyhle videa o HU, ty už si viděl?

Simple Heads-up Poker - Part 1
      Simple Heads-up Poker - Part 2

Ty mi daly do začátku strašně moc.
    • bivoj
      bivoj
      Bronz
      Registrace: 11.04.2011 Příspěvky: 179
      Bombarek původně napsal
      EDIT : Sry za crying post. Teď jsem si přečetl pár článků o psychologii pokeru a sebekontrole a očividně se to neděje jen mě! Takže teď budu pracovat na mindsetu a sebekontrole!

Tak jsem si dal ještě noční session... Už to opravdu přestávám zvládat...

Zase o 4 BI lehčí.. Ani jeden flip jako AK do AQ, KK do AK, AA do A8 nevytočím...

Nakonec mi hřebíček do rakve dal panáček co si limpnul AA a já jak jinak a nečekaně dostal AK :D :D Flop AK4 přímo libovej pro mě... :D Jak sladce jsem to callnul ten jeho 4bet shove... :f_love: jenže pak bych to definoval asi takhle :f_o:

Takže končím na pár dní, protože to, co se děje, je neuvěřitelné...

za téměř 3 dny - 11 BI a ani jednou se nedostat přes 110 bb to je opravdu moc... Moje draw prostě nedolezou, o hitnutí boardu nemluvě a když se už výjimečně rozhodnu něco barrelovat, tak to soupeř nečekaně má, nebo mi to docalluje a vyhraje to na A high atd...

Samozřejmě, že dělám chyby, ale jistý pro hráč HU CG mi říkal, že to jde hrát i bez karet... Zjistil jsem, že se to dá.. Ale ne NL10.

Dneska jsem odehrál asi 4x session s tím, že ani jednou jsem nevyhrál flip a jen díky docelarování bonusu jsem byl BE.. že já k tomu vůbec sedal...

Perlička na závěr..

Sednul si ke mě pán s 2$ (20bb??!) a já už asi hodinu čekal na stůl, tak jsem si s nim zahrál... za 50 hand odcházel s 20$... Tak takhle mi to točí!

Chce to nějakej životabudič, nebo něco jiného... Nechci brečet, to né...
      Jenže nevím co s tím. Do teď to šlo poslední týdny, jako po másle a teď najednou tohle...

Prosím, kdyby měl někdo k dispozici nějakej materiál na HU CG dejme tomu do NL50, tak bych prosil o poskytnutí (resp. prodání? ) protože mi asi uniká podstata věci...

Tohle mě potkalo před měsícem na Poker770 a od té doby jsem to nepustil :f_eek:

HU umí být krutý, přeju ať se to brzo otočí.
    • Siminho1985
      Siminho1985
      Bronz
      Registrace: 10.11.2011 Příspěvky: 876
      HEads up CG je hlavně taky o psychice,pokud jste labilnější ,je lepší se tomu vyhnout a věnovat se třeba six maxu. Je tam více situací kdy jdou stacky do středu stolu, hrajou se skoro všechny any 2, pokud vás soupeř zdeptá psychicky ,tak napůl vyhrál a vy pak jen čekáte na karty.

Zkus používat trochu víc pot kontrol, nesnaž se zbytečně dělat velký poty,Dobrá taktika,pokud soupeř nedělá rebuy na plný stack, je ho trpělivou hrou připravit o pul stacku, potom mužete vyhledat situace 50 na 50, kdy proti jeho stacku použijete zase jeho stack ,který jste od něj vyhráli:) To vám psychicky trošku pomuže.

Neříkám že taky nemlátím do stolu to jo,ale za 5 hand už musíte bejt opět připraveni ukázat to nejlepší.

Ještě rada pokud hrajete s někym s 20bb,zkuste dělat pre flop raise pouze 2bb, tyhle hráči maj tendenci dávat all in,a vy si tak ten fold uděláte levnější. Já už tyhle hráče nepouštím ke hře,nemám to zapotřebí,neni tam žádnej prostor pro hru, takže je to 50 na 50 kdo vyhraje.

Tak gl,třeba se za pár měsíců ke mě někdo z vás připojí a dáme dobrej match:)
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      hawranomut původně napsal
      co tyhle videa o HU, ty už si viděl?

Simple Heads-up Poker - Part 1
      Simple Heads-up Poker - Part 2

Ty mi daly do začátku strašně moc.

DÍKY!!!!! :f_love: :f_love: Já hledal a nemohl najít ... super :)

Jinak právě já se snažím hrát pot control a pot zvyšuju pouze, když to mám, nebo mám nějakou draw....

Nechci pak na riveru overbetovat, abych dostal nějakou value... Jenže od toho shotu (a to přísahám) mi prostě ani jednou ta draw nedošla a když mám nějakej top pár (dva páry) tak vždycky (poslední 3 dny) doleze nějáká hovadina - spáruje se board a mé 2 páry jsou rázem nic, 2 ouťáci trefí svůj out atd...

Jsem takovej člověk, co nevěří na náhodu a štěstí. Jsem zastánce toho, že člověk ovlivní vše svým jednáním a faktory štěstí (dlouhodobej swing) do toho nemaj co kecat. Asi jsem jinej, ale tak to beru. Tzn. hrát tak, aby to štěstí rozhodovalo v co nejmíň případech.. A že prohraju preflop točky s AA do A8... S tím už se nedá nic dělat...
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      No...

Opravdu už přestávám rozumět tomu, co se to děje... Pokračuje to, co tu píšu dřív...

Dnes opět znovu suckouty, jako prase... AJ do 5J s J na flopu... River runner runner straight... A2 s A2 na flopu... samo měl pán AJ a spároval se board na riveru... Přitom je to taková ryba, co snad poprvé v životě hraje poker...

Nejsem schopnej se dostat přes víc, jak 120 BB... prostě když to konečně mám, tak mi to nikdo nezaplatí... Zákonitě do mých setů pán callne píč***u a doleze mu flush/str8. Stejně tak u raket, či KK... Navíc mi pán poslal přeflop all-in za 260 BB s A2 do mejch KK... river runner runner str8... Trenuju si mindset, ale tohle už začíná bejt unreal...

Když se tam zamyslím, tak z obou blogu, co jsem tu měl, tak furt jsem tam měl je crying posty.. Takže dost vážně uvažuju, že s pokrem skončím. Asi to nebude o té "smůle", ale asi jsem fish, co si myslí, že to umí... I když jsem dostal ubezpečení, že mi to opravdu netočí a zahrál jsem to správně...

Videa jsem zkouknul, články taky, momentálně čtu Collina Moshmana... Fakt si jako ta fish začínám připadat já, protože lidi, kteří si ke mě báli sednout a nechtěli se mnou hrát, tak mě teď prosí, ať s nima hraju... :f_confused:

A navíc včera byl zmar dokonán tím, že jsem utrpěl krásný suck out s AA do 48 po xbet war preflop... Já open, pán 3bet, já 4 bet on shove... river opět str8... Chtěl jsem bouchnout do stolu a rozřízl jsem si palec o myš... :f_o: :f_mad: :f_mad: ....

Zmar...

Jinak kdo chce toho Moshmana poslat, ať napíše ;) Vynikající kniha ;)
    • justHany
      justHany
      Bronz
      Registrace: 09.05.2011 Příspěvky: 194
      Asi bych ti měl napsat, že suckouty dáváš i ty a že badbeat je tvůj přítel protože jsi to zahrál dobře..... blablabla. Tvůj blog sleduju a sleduju tě od tý doby co jsi si dohodnul staking se Siminhem.

Držím ti palce ať jsi brzo tak 20 BI nad EV :s_cool: .Ale zase já bych fakt chtěl hrát s někym kdo mi callne na 4betshove s 48 :f_biggrin: . Ne já chápu jaká je ta frustrace. Já prostě věřim že příde měsíc, kdy prostě budu nad EV, že jí ani nebudu vidět :D :f_biggrin: .

Přeju ti GL

Hany
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      Jasně... Ono je to chvilkové.. ;) (snad :D )

Předtím jsem měl run 300$ a vycházelo všechno mě.. Takže zákonitě to muselo přijít.. Ale jen mě to frustruje, že ty rybky to vytáčí.. Kdyby ti hráči byli alespoň dobří... Ale ta kvalita je otřesná.. Jinak pár hand, se kterýma jsem se stackoffl... a I Siminho mi psal, že je to prostě správně, ale smůla no..

Teď jsem potkal tu rybku znovu a stáhl jsem ho o 3 BI, protože mi calloval hovadiny.. Tak snad se to otáčí :)
    • justHany
      justHany
      Bronz
      Registrace: 09.05.2011 Příspěvky: 194
      A ještě bych chtěl vědět jaký dodržuješ BRM ? :O A na jakým limitu teď hraješ a kolik stolů. Já tu hu cg hraju sice zatím málo, ale chtěl bych se jí věnovat. tak kdyby jsi chtěl mohli by jsme dát sweat session, byl bych moc rád :s_evil:
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      Klidně bych do toho šel... Hraju NL10 ... A budu hrát, než to fakt budu crushovat a až dosáhnu hranice 40 BI na NL25, tak plánuju přechod... Snad to dám tak týdne, max do 2...

Na NL10 na PKR to můžeš dát i během pár dnů. NL10 HU je plná ryb a vždycky tam je plno stolů. Ta sw. session by byla super ;)
    • bivoj
      bivoj
      Bronz
      Registrace: 11.04.2011 Příspěvky: 179
      Taky bych rád sw session. Aspon budu moct srovnat poker770 a PKR.
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      Super.. Stačí se domluvit. Přidejte si mě a domluvíme se. Ale dneska určitě ne, protože mi neuvěřitelně laguje net.. :f_mad: