Sammyho znovuzrodenie na FR

• 3sammy
      3sammy
      Bronz
      Registrace: 22.11.2009 Příspěvky: 559
      Zdravim vsetkych nadsencov pokru :heart:

Skusim sa trocha predstavit:
      Moje meno je Samuel, mam 22 rokov, som zo Senice.
      Priblizne pred mesiacom som si na futsale poranil koleno a vedel som ze ma caka minimalne 2 mesiace pauza, tak som rozmyslal ako vyuzit kopu volneho casu. Volba padla na poker :spade:

K pokru:
      Pred 3 rokmi som sa si zaviedol internet, da sa povedat ze aj kvoli pokru. Bol som nadseny z prenosov co chodili v TV, uplne ma to dostalo.
      Zacal som hravat, zoznamovat sa so strategiami atd.
      Vzdy ma to tahalo ku cash game stolom. So zaciatku som vzdy bustol, nemal som ani len potuchy co je to BRM. Jednoducho som si vlozil napr 50$ sadol na NL50 a tam som to bud bustol alebo triple up a vybral.
      Potom prisli na rad prve pokusy o BRM. Zacinal som takmer vzyd od 50$ pinkal som si NL2ku ale nedokazal som nikdy udrzat kontrolu nad tym. Ked som po 2 hodinovej session skoncil -3 az 5 BI vzdy ma chytil tilt, zobral som cely rok, sadol na nejaky vyssi limit a tam som to bustol.
      Typicky priklad hraca. Ano presne takychto chceme mat u stola. Som sutazivy typ ktory velmi nerad prehrava, ale casom a skusenostami sa ucim ze v poker cliente existuje aj tlacitko Fold :)

MTT som takmer nikdy nehraval.
      K Live hre: Isty cas som bol pravidelnym ucastnikom v jednom klube v nasom meste. Turnaje som moc nehraval, nebavilo ma tam sediet 6 hodin na 20e freezoute, kde bral 1. okolo 100e. Hraval som cash game 0,5/ 1e kde som sa citil fajn. U nas v meste bola slaba hracska zakladna. Chodil som tam takmer vzdy piatky a soboty, ked tam chodievali na cash najvacsi gambleri, ktori boli vacsinou podnapili. Takmer vzdy som odtial chodil +. Stacilo si iba pockat byt trpezlivy. Ti hraci hrali kazdu hru, limp/call.

Co si slubujem od vyzy?

:club: Zodpovedny BRM
      :club: Hodnotie jednotilych hand, postovanie grafov
      :club: Zodpovednejsie hranie, na kolko budem vysledky uverejnovat, aby som sa nemusel prilis hanbit :)
      :club: Zvysit studium ohladne pokru, clanky, videa

Kde a co a s cim budem hrat:

:diamond: Poker Heaven
      :diamond: NL4, 5-6max
      :diamond: Bankroll mam 80e

Este by som sa chcel tymto podakovat Corniemu za super myslienku. Vyborna vec pre zacinajucich hracov. Mozu sa porovnavat s tymi lepsimi. Ukazal si Nam ze sa to naozaj da s 50$ vypracovat daleko. Dufam ze bude co najviac ludi co Ta budu nasledovat. Co som pozeral na blogy ucastnikov, tak zatial super.

GL Vsetkym

Budem dufat ze sa najde nejaky cloviecik co si precita moj bolg :)
  • 103 odpovědí
    • 3sammy
      3sammy
      Bronz
      :heart: Mam zlato, tesim sa jak maly chlapec:heart:

Ale asi viacej by ma potesilo keby som hned na 1. den vyzvy neodpalil 4 BI! Hroza, ale zivot ide dalej. 2 na sack out a 2 svojou hlupou hrou. Zajtra zacnem hrat s cisitim svedomim a nebudem silit 6 stolov na raz, potom chopim chybne rozhodnutia a odpaluje BI :(
    • 3sammy
      3sammy
      Bronz
      Zdravim sam seba, kedze tento blog nikto necita :)

Samomluva nie podla mna choroba a ja to mam navyse aj v mene, Samo :D

K pokru:

Posledne dni som hral hrozne! Mal som aj par session s -4BI na NL4 co je nemyslitelne, ano bolo tam aj par sack outov, ale o to nejde.
      Hru som dost silil, zbytocne hram na moc stoloch a snazim sa balancovat range a podobne, uplne zbytocne. Hram spekulativne handy. Nieco ako AKs baralujem na 2 streets s tym ze mi to fish na 2 foldne, ale kdeze, fish si veselo calluje s najnizsim parom.
      Premyslal som ze co a ako a rozmyslam ze zacnem hrat viac taight a ten nudny, "ucebnicovy" poker, ak mame tak dame :)
      Ina cesta asi neexistuje
      Aj som dost tiltil, lebo posledne dni to bolo velmi zle z mojej strany co sa tyka pokru, to zmenim teraz

K vyzve:

Co sa tyka financii, nie je to najhorsie, ale inak, moc prepadak a hlavne hanba sam voci sebe
      Vela veci zlyhalo. V tilte po zlych session som sa vidal na limit kde mam brl tak 3BI a dohanal som straty, mozem len dakovat stastiu ze som nebustol!
      Nepoucitelny :f_mad:
      Vdaka nejakym bonusom, gamblovaniu na vyssich stakes to cini nejakych 20 €

Som zvedavy na dnesok, co zasa predvediem. Dnes chcem hrat seriozne viac taight a ABC nudny ale ucelny poker!
    • kokos99sd
      kokos99sd
      Bronz
      Registrace: 25.07.2011 Příspěvky: 2,702
      Ahoj, jak to jde na tom PokerHeavenu? Co soft ohledně mutlitablingu a pole, popř. traffic?

Jinak pekny blog, jen to cervene pismo se dost blbě čte :f_biggrin:
    • 3sammy
      3sammy
      Bronz
      Ahoj. Tak Poker Heaven, ma v celku prekvapil.
      Na Software som si v pohode zvykol, a 4-6 stolov sa da, viacej asi nie...
      Traffic? Napr teraz tam je okolo 2000hracov, coz je dost malo podla man, standart v tych dobrych hodinach cca 16-22:00 nejakych 5-8k hracov. Ale aj v noci je to 800-1000 coz je velmi malo, ja hravam najradsej v noci
      Hraci su vacsinou slabi, len je chyba ze ja som slabsi ako oni :f_p:
      Len to moje levelovanie v tilte, potreboval by som dostat po prstoch!
      Ty co, ako?
      Aj ten Rakeback, bude solidny, uz sa tesim na 1.3. , dufam ze do vtedy nebustnem :P Uz teraz to cinni nejakych cca 50e co urcite pomoze
    • kokos99sd
      kokos99sd
      Bronz
      Přemýšlím teď o herně, na kterou bych přešel a láká mě ten rakeback 30%+, jinak ti hráči.... pokud jsou někde slabí hráči, ale přesto jsou tight, tak to není nic moc, takže je tam dost krmiva (ryb)? :D

No těch 6 stolů jestli jde tak to mi bohatě stačí..

A je tam hodně regulárů?, co vyšší limity?

Dík moc za pomoc :s_cool:
    • DaresB
      DaresB
      Bronz
      Registrace: 29.04.2010 Příspěvky: 314
      Zdravím ,

to že v Senici zatvorili ten pokrový klub naštvalo docela aj mňa, mal som v pláne chodievať tam vyberať tie fishe :D :f_love:
    • 3sammy
      3sammy
      Bronz
      Tak ten rakeback je velmi lakavy, ale zas nejako masgrindit sa tam neda.
      Ponukaju aj 200% first deposit bonus. Ale docela pomaly sa uvolnuje by som povedal. 100fpp(alebo ako sa volaju tie body)= 5e, ale mas na to 2 mesiace.
      Neviem ako je to na vyssich limitoch, ale casto sa stava ze stoly su plne, musis cakat chvilu a stane sa ze tam je aj dost shortov, ludi co nehraju s full stackom, ale vsak to su vacsinou tie ryby.
      Ja sa trapim na najnizsich limitoch, vyssie som pozrel iba v tilte :D
      Ale snad sa polepsim a od buduceho mesiaca by som mohol prejst na NL10, uvidime
    • kokos99sd
      kokos99sd
      Bronz
      No já přemýšlím že bych tam taky nastoupil až na NL10, takže GL

poslední věc... min buy in ke stolu? je tam hodně shortů?
    • 3sammy
      3sammy
      Bronz
      Teraz som to pozeral tu NL10 , su tam $, e aj librove stoly, zda sa mi ze najviac frcia eurove.
      Nasiel som stoly kde je minimum 50BB, na standartnych je 20BB.
      Teraz mam online 2800 hracov a na NL10 je momentalne 28 plnych stolov 5-6 max, co ma velmi prekvapilo, ze tam je x krat vacsi traffic ako na NL 4, plus tam su momentalne cca 4 stoly kde su 2-4 hraci,
      na NL4 je momentalne cca 20 stolov, kde je v priemere 4-5 hracov.

Kludne si to stiahni cez Poker Strategy, pozri sa na soft, traffic a podla toho sa rozhodnes ci tam budes hrat alebo nie.
      Ale zda sa mi ze ten rake tam je nejaky moc vysoky, neviem sice kolko presne, ale zasa pri rakebacku je to asi len dobre :)
      na NL25 sme hrali 2 v all in pot 52,89 a rake bol 2,6
      na NL4 sme 3 v all in pot 12,28 rake 1,51
      nechce sa mi to pocitat, kolko to je % ;)

Ak by si sa rozhodol, ze tam budes hravat, potom sa mi ozvi ze ako sa Ti tam paco a ako sa dari.

GL :club:
    • kokos99sd
      kokos99sd
      Bronz
      No tak jak je tam tak solidní rakeback (s FDB jsem slyšel, že to bude 50%), tak mi ten vysoký rake nevadí, a naopak se bude lépe clearovat bonus :D . Problém s rakem mám na Titan Pokeru, kde je okolo 8% a mám i na nějakém pátém VIP statusu nějaký 13% rakeback :f_cry: .

Dík moc za odpovědi, ten pokerheaven vypadá čím dál tím líp :s_cool: , začnu tam hrát asi do dvou týdnů, než vyřeším založení moneybookers a takový věci, abych tam mohl pak depositnout...
    • 3sammy
      3sammy
      Bronz
      Takze po dlhsej dobe som odohral troska normalnejsiu session, proti slabym hracom som hral ABC a proti regom ak sa to tak da nazvat, ale uricte top 5 hraci z NL4, som sa bavil, som ich 3 betoval, vcelku to vychadzalo :)

Session:

72 minut
      profit: 10,38
      hand: 612
      Staty: VPIP: 24 PFR: 20 , 3 bet: 9(to je moc, nie?) agg:2 WTSD 33

Skuste sa prosim niekto vyjadrit aj k tym statom, je to NL4, mensia vzorka, ale nieco sa z toho usudit da

Pripajam aj graf, konecne nejaky normalny:

Inak este by som sa chcel spytat: Vacsinou hram Eurove stoly, HM je vedeny v $ a aj ked hram Eurove stoly tak mi to pocita ako $, treba to nejako nastavit?
    • 3sammy
      3sammy
      Bronz
      Ahoj, az teraz som si vsimol tvoj prispevok.
      Si z SE? pozname sa?
    • DaresB
      DaresB
      Bronz
      Nepoznáme sa, som z Jablonice :) Par kamošom tam bolo hrať a prišli z toho klubu bohatší :f_biggrin:
    • 3sammy
      3sammy
      Bronz
      Z Jablo mam celu rodinu....
    • DaresB
      DaresB
      Bronz
      ake priezvisko ??
    • 3sammy
      3sammy
      Bronz
      Takze dnes to islo v celku fajn, ale v noci som nemohol spat, nudil som sa tak som si zapol poker hoc som nemal nejaku chut hrat (CHYBA!)
      Najskor v poho, ale potom som odpalil cca 4BI, tilt, zasa tie gamblerske prvky (NEPOUCITELNY!)
      Prechod na NL25 (BRM mam na NL4!!) tam to docela islo, o to az tak nejde....
      Stoly som zavrel a vravim si este by som si dal nejaky HU tak som nasiel stol kde bol typek sam na NL50!! Tak sme grindili, ja som ho pripavil o 3BI,
      ano vsetko je fajn ze som dnes vyhral okolo 200€
      ale takuto cestu som si nepredstavoval :f_mad:

Hlavne ked som sa zapojil do vyzvy, myslel som si ze budem hrat zodpovednejsie atd :f_cool:

Je fajn ze mam teraz krasny BR na NL10 , na ktoru sa tak dlho tesim, ale som vcelku znechuteny sam zo seba :f_o:

Uz to boli taki co nahrali x penazi za par dni, ja som k nim nechcel patrit, formou tohto gamblovania....

Uvidime co ukaze cas, chvilu som aj rozmyslal nad cash outom, peniaze by sa aj hodili, disciplina je moja najslabsia stranka, pritom pri pokri asi najdolezitejsia!

Ale tak mam rad tuto hru, posledny mesiac som jej obetoval tolko casu a usilia, asi by mi bolo smutno :)

Vacsinou ak som unaveny, nemam uplne ze chut na hranie tak vtedy tiltujem, beham na vyssie limity, gamblujem... Ak mam cez den kopu energie chuti do hrania, tak hram vacsinou seriozne a vacsinou aj rozdycham, nejake tie 3-4 BI v minuse....

Ked to budete niekto citat, dufam ze ma neukrizujete, ano viem ze su to zle veci, som si plne vedomi svojich obrovskych chyb, nebijem sa to do prs aky mam skill a ako som nahral nejake peniaze.
    • kokos99sd
      kokos99sd
      Bronz
      Najdi si nějakou mimopokerovou aktivitu na odreagování popř. když se necítíš na hraní, ať máš něco, co tě zabaví... Já koukám na seriály a hraju FIFU a PES :f_biggrin:

EDIT: a po suckoutech a badbeatech si zapnu CS: source, lepší než odtiltovat BR :D

EDIT: Ale nejvíc mě dokáže naštvat vlastní kreténismus, vlastní chyby a blbosti.... to mi skoro nic nepomůže :f_cry:
    • 3sammy
      3sammy
      Bronz
      Dnes mam za sebou 1. oficialny shot na NL10, vcelku to islo, o proti NL4 velky rozdiel. Ale konecne ma ta hra aspon aku taku ligiku, tu uz dokazu hraci aj foldovat :)

Pipajam graf

Staty:
      VPIP: 20,9 PFR: 17,3 3Bet: 8,2(to bude asi moc vysoke cislo) WTS: 28,7

zaujimava handa:

Boss $10.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 1642828
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

SB: $9.90 - VPIP: 27, PFR: 27, 3B: 0, AF: 2.0, Hands: 37
      BB: $11.77 - VPIP: 67, PFR: 15, 3B: 11, AF: 2.2, Hands: 46
      Hero (UTG): $10.00 - VPIP: 24, PFR: 18, 3B: 6, AF: 1.5, Hands: 13856
      CO: $13.78 - VPIP: 18, PFR: 13, 3B: 0, AF: 3.0, Hands: 38
      BTN: $9.37 - VPIP: 24, PFR: 0, 3B: 0, AF: 2.0, Hands: 41

Pre Flop: ($0.15) Hero is UTG with K :diamond: A :club:
      Hero raises to $0.30, 1 fold, BTN calls $0.30, 1 fold, BB calls $0.20

Tu mala byt vacsi raise

Flop: ($0.95) 2 :diamond: K :club: 6 :heart: (3 players)
      BB checks, Hero bets $0.70, BTN calls $0.70, BB folds

Turn: ($2.35) 9 :spade: (2 players)
      Hero bets $2.00, BTN raises to $8.37, Hero calls $6.37

Pokracujeme, co znamena ten jeho all in? Set, 2 pary? Chceme sa stacknut s top parom top kickerom?

River: ($19.09) 5 :spade: (2 players)

Final Pot: $19.09
      Hero shows K :diamond: A :club:
      BTN shows 9 :heart: K :heart:
      BTN wins $18.14
      (Rake: $0.95)
    • TrueMortem
      TrueMortem
      Bronz
      Registrace: 05.10.2010 Příspěvky: 2,455
      cus, hele tak jsem zbezne prolitl ten blog... vypada to celkem dobre... ten 3bet na tom 5handed stole je urcite dobry mit takhle vetsi tich 9 je sice uz dost, ale pokud umis dobre hrat postflop 3bet poty tak je to ok :) pokud ne tak samozrejme uber na xbetovani light :) jinak bych rekl ze absolutne v poradku a pokud se budes drzet studia a BRM tak urcite pudes vys :) GL :)