FR SnG : Q7o na SB 100/200

• LiffEX
      LiffEX
      Bronz
      Registrace: 01.12.2011 Příspěvky: 3,162
      IPoker, $0.50 Buy-in (100/200 blinds) No Limit Hold'em Tournament, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: 3,642.50 (18.2 bb)
      MP: 2,695 (13.5 bb)
      CO: 3,577.50 (17.9 bb)
      BTN: 1,965 (9.8 bb)
      Hero (SB): 3,120 (15.6 bb)

Preflop: Hero is SB with 7 Q
      3 folds, Hero raises to 488, BB calls 288

Flop: (976) 7 A 3 (2 players)
      Hero bets 732, BB calls 732

Turn: (2,440) 9 (2 players)
      Hero checks, BB checks

River: (2,440) 2 (2 players)
      Hero checks, BB bets 2,422.50 and is all-in, Hero folds

Results: 2,440 pot
      Final Board: 7 A 3 9 2
      BB showed A A and won 2,440 (1,220 net)
      Hero mucked 7 Q and lost (-1,220 net)

Zkoušel jsem Steal, ale jak bylo vidět, tak to nevyšlo, na flopu jsem chtěl prezentovat handu s Ace..
  • 9 odpovědí
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      O stealu bych uvažoval, pokud je hráč tight, ale pokud má loose staty, tak bych to nechal být. Přece jen Q7o OOP proti loose nezahazujícímu hráči není moc dobré.

Na flopu si betnul strašně moc. Betoval bys tak s A?

Stačilo by 2/5 nebo 1/2, víc dávat nemusíš, ptž. je board dry.
    • LiffEX
      LiffEX
      Bronz
      Můj bet na Flopu je něco kolem 3/4 potu, což bych nejspíš klasicky udělal. Možná, že kdybych měl ten A7, tak bych betnul méně a snažil se jej vlákat. Mít Ax, kde x je nízký kicker, tak bych betnul dost a s vysokým kickerem bych betnul kolem půlky.
      Steal jsem provedl právě proto, že to byl tight hráč. Do loose hráče bych se tak nehrnul, jak jsi již psal.
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Bet 3/4 potu se mi na takovém flopu zdá naprosto zbytečný. Soupeř tu často bude skládat na 40% potu.

Kdybych měl A se slabým kickerem, tak bych rozhodně nesázel hodně, snažil bych se to uhrát na pot kontrol.
    • strategic12
      strategic12
      Bronz
      Registrace: 05.06.2011 Příspěvky: 2,465
      Ak by bol na BB nejaký tight hráč, tak by som ho stealoval.

Na flope by som cbetoval, board je na to vhodný. Dal by som menší stávku okolo 50% potu, lebo kto by sa chcel pustiť, tak to urobí aj na menší bet. :)
    • LiffEX
      LiffEX
      Bronz
      strategic12 původně napsal
      Ak by bol na BB nejaký tight hráč, tak by som ho stealoval.

Na flope by som cbetoval, board je na to vhodný. Dal by som menší stávku okolo 50% potu, lebo kto by sa chcel pustiť, tak to urobí aj na menší bet. :)
      Přesně proto jsem ro urobil, s tím stealem. Na flopu jsem betnul 3/4 potu, abych Ace prezentoval.
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Proč bys s A sázel tolik?
    • LiffEX
      LiffEX
      Bronz
      Podle mě to má 2 strany mince jak se říká.
      1) na flopu bych betnul 3/4 potu třeba proto, aby to měl dostatečně drahý, kdyby měl podezření že to je blaff, nebo bych mohl mít A s nízkým kickerem.
      ALE
      2) kdybych měl A, tak bych mohl vsázet méně do 1/2potu, tím bych mu dal pocit, že nic nemám a jen to zkouším.

Co myslíte?
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

hAnziCZech původně napsal
      O stealu bych uvažoval, pokud je hráč tight, ale pokud má loose staty, tak bych to nechal být. Přece jen Q7o OOP proti loose nezahazujícímu hráči není moc dobré.

Na flopu si betnul strašně moc. Betoval bys tak s A?

Stačilo by 2/5 nebo 1/2, víc dávat nemusíš, ptž. je board dry.
      Toto, pokud proti tobě stojí nějaká fish, co ti nikdy nezahodí, tak si dost komplikuješ situaci, pokud bys mermomocí chtěl proti hrát, tak se nabízí limp-stab.

Na flopu je velmi špatné vsázet tak, navíc se tím komituješ do potu. Pokud nic nemá, tak stačí bet například 400-425, čímž si rapidně zlevňuješ steal, na takovém boardu ti prostě JTo zahodí téměř na jakýkoliv bet, naopak pokud má něco, co chce callnout, tak mu jen daruješ chipy.
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      LiffEX původně napsal
      Podle mě to má 2 strany mince jak se říká.
      1) na flopu bych betnul 3/4 potu třeba proto, aby to měl dostatečně drahý, kdyby měl podezření že to je blaff, nebo bych mohl mít A s nízkým kickerem.
      ALE
      2) kdybych měl A, tak bych mohl vsázet méně do 1/2potu, tím bych mu dal pocit, že nic nemám a jen to zkouším.

Co myslíte?
      1) Určitě bych nebetoval nikdy tolik. Slabé A se v tomto spotu hrají na pot kontrol, ne přehrávání.

2) Princip je, že budeš na tomto typu boardu sázet stejně, když máš i když nemáš, abys měl vybalancovanou range.
      Navíc si myslím, že menší bet tu vypadá silněji než nějaký velký, ptž. bys přece nebetoval silné A 3/4. Nechtěl bys soupeře vyhnat. Další karty ti taky nemohou moc ublížit.