[DoN] Qq 50/100

• Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,747
      Position: Stack UTG1: 1500UTG2: 1500Hero: 1500MP1: 1500MP2: 1500MP3: 1990CO: 1460BU: 1410SB: 1400BB: 1240

SnG-MTT $ 1.10 (10 Players)
      50/100 No-Limit Hold'em (10 Players)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.105.40920.2 by http://www.pokerstrategy.com

--------------------------------------------------------------------------------

Preflop: Hero is UTG3 with Q ♥, Q ♣
      2 fold,
      Hero raises 200 to 300, MP1 folds,
      MP2 raises 200 to 500, 2 fold, BU calls, 2 fold, Hero calls

Flop: (1650) 7 ♦, 6 ♥, 3 ♦ (3 Players)
      Hero checks,
      MP2 bets 1000 ( (AI)), BU folds,
      Hero bets 1000 ( (AI))

Turn: (3650) T ♠ (2 Players)

River: (3650) 3 ♠ (2 Players)

Final Pot: 3650

Results follow:
      Hero shows two pairs, queens and threes (Q ♥, Q ♣) → (Q ♥, Q ♣, 3 ♦, 3 ♠, T ♠)
      MP2 shows two pairs, sixes and threes (A ♦, 6 ♠) → (6 ♥, 6 ♠, 3 ♦, 3 ♠, A ♦)

Hero wins 3650 with two pairs, queens and threes (Q ♥, Q ♣) → (Q ♥, Q ♣, 3 ♦, 3 ♠, T ♠)

---------------------
      Podle mě docela zajímavá handa na zhodnocení.

Moje úvaha:
      Preflop:Zpětně bych volil menší sizing(2.5BB), v danou chvíli jsem volil 3BB, abych zved value, kdyby někdo callnul. Normálně bych se stacknul preflop, ale ten minraise mě hodně vyděsil, nevěděl sem co si o tom myslet. Takže "call".
      Flop: Po 10 vteřinách jsem zvolil taktiku check/call, vycházel sem z toho, že když pudu all-in já, tak mě dost možná dorovnaj jenom kombinace, který jsou lepší, to riskovat nechci. Zároveň ale QQ na tomhle flopu nebudu vzdávat. Jeho range na push bude určitě širší(jistá šance na bluff, AK apd), než range na call, proto se mi zdálo výhodnější nechat pushnout jeho, než abych pushoval sám a ukázal sílu karty.

Pokud by BU ten push callnul, tak bych zahodil. Nicméně jsem si docela oddechnul, že neměl eso...

Co vy na to?
  • 7 odpovědí
    • TheLazyGrinder
      TheLazyGrinder
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 3,599
      no uz ked tak veselo callujes za 1/3 stacku tak co by si robil na A,Kx flopoch???
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Na flopu A,Kx bych foldnul.

Na flopu Qx jsem byl připraven se stacknout tímto způsobem, nebo pak pushem na turnu.

Pravděpodobnost, že má A, nebo K skoro hraničila s jistotou(pokud by neměl nějaké JJ,1010)

Stejně tak sem očekával, že na Q-hight flopu bude velká šance se stacknout, protože se agresor těžko bude chtít vzdát 500 žetonů, to by je tam neposílal před flopem. A vzhledem k tomu, že mě ta akce stála navíc jen 200,tak se mi to zdálo jako výhodná akce, dorovnat 200(1/8 stacku) a dál se rozhodnout až podle flopu.

V podstatě ten pot byl tak obrovský, že si neumim představit fold a nechtěl jsem točit proti např. AK. Kdežto na flopu, kde neni A, ani K budu vždycky napřed a zbyde jen turn a river=>pak mě po flopu poráží jen AA a KK, takže vim na čem +-sem.

Jestli to chápu správně, tak správně by bylo jít predlop allin?
    • TheLazyGrinder
      TheLazyGrinder
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 3,599
      ok, ale skus si spocitat ze ako casto flopnes Qhigh flop ked ty drzis QQ ???
      A ked pride Jhigh alebo T high flop aj tak nevies na com si , preto ze tam ta dokonca biju vsetky pary TT+ , mne to pride hrozne spewy callnut to za 1/3 stacku a potom check foldovat na K, A high flopoch co bude dost casto...
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      No, bylo to myšleno tak, že bych se stacknul na flopu, kde by Q byla nejvyšší karta, tj. na Qxx,Jxx,10xx,...všude zde bych se stacknul, i když bez jistoty výhry.

Vyšlo mi hrubym naťukánim čísel, že Ax, nebo Kx přijde v 35-40%(podle toho co drží soupeři), takže v nějakých 60% případů bych měl šanci stacknout se.

Nicméně riziko, že naskočim do AA, nebo do KK, případně do JJ na flopu s J trvá furt.

Proto se mi to v tu chvíli zdálo jako bezpečnější varianta. Každopádně to, že tim dával 200 na call a nevim na čem jsem, toho jsem si bohužel vědom a nebyl sem si vubec jistý, jestli se to tak dá zahrát.

Já ty argumenty chápu, je jasný, že víš o čem mluvíš, ale abych se přiznal, pořád se to ve mě nějak vnitřně tluče, když se na tu handu koukam znova. Asi se k tomu vrátim zejtra ráno s čistou hlavou. :D
    • peca77
      peca77
      Bronz
      Registrace: 24.07.2011 Příspěvky: 884
      Já bych dal určitě 4bet/shove abych nemusel řešit co udělám na boardu s esem nebo kingem :rolleyes:
    • GumidekB
      GumidekB
      Bronz
      Registrace: 16.06.2011 Příspěvky: 853
      peca77 původně napsal
      Já bych dal určitě 4bet/shove abych nemusel řešit co udělám na boardu s esem nebo kingem :rolleyes:
      Určitě stejně.
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      preflop 4bet push.

Případně fold, ale to bych musel mít na hráče opravdu dobrý read, že tohle dělá jen s KK+.