vyvoj FLH

• irik83
      irik83
      Bronz
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,231
      Tak naše vážená subkomunito :D

jsem se rozhodl, ze opravdu chci neco udelat se svou hrou a stat se postupne fulltime hracem limit pokeru. Pro tento cil zakladam jeste tenhle novy post, kde bych chtel obcas nejakym zpusobem tuto myslenku rozvinout a podporit. Ted jsem ve fazi kdy bych potreboval najit ty nejvetsi leaky a ty postupne odstranit (o nekolika zasadnich vim a zrejme je rozeberu ve svym blogu). Nasledne by tenhle thread mel slouzit predevsim pro ty, kdo by chteli odvazne jit touto cestou stejne jako ja (samozrejme, ze odsud nikoho nevylucuju a nevyhazuju ;) ). Jde mi nyni o to, ze bych se rad dovedel s jakym cilem hrajete vy ostatni FL. Je to jen a pouze zabava jako jakykoliv jiny sport, chcete si obcas neco privydelat a nebo by jste se chteli zivit predevsim pokerem a pripadne se pouze jistit parttime zamestnanim..

Tohle o cem mluvim nemusi a zrejme ani nebude otazka tydnu ci mesicu, ale je aspon dle myho nazoru fajn mit stanoveny cil, ceho bych svou hrou chtel dosahnout a tomuto cili prizpusobit i studium a svuj rozvoj. Myslim, ze jinak k tomu pristupuje nekdo z cisteho zajmu pouze o traveni volneho casu a jinak clovek, ktery to chce brat jako budouci prijem...

Pokud by se mezi vami tedy nasel jeste nekdo kdo by chtel mirit stejnou cestou jako ja (stejnej blazen a odvazlivec :D :D ) tak piste sem...

Jde o to pokud by tu nekdo takhle vazne uvazoval, ze bychom si mohli vytvorit nejake studijni plany a cile, aby se lepe postupovalo..urcite to bude chtit intenzivnejsi pripravu tzn. aktivne se zapojovat do HJ fora (postovat sve handy i hodnotit ostatni a srovnavat nazory se Stepanem), podnikat ruzne sweet sessions, delat vzajemne leakfindery apod. Proste zacit se opravdu ucit hrat...

O co mi nejde: nejde mi predevsim o to udelat tady este nejakou radoby elitni podskupinu, spis jen proste nas posunout dal. Nechci aby to slouzilo jen vybranym lidem, ale brat odsud muze kdokoliv. Mozna by to spise treba do budoucna znamenalo vypomoct i Stepanovi se zacatecniky, kteri zde se zde budou objevovat a Stepan by tak mel vetsi prostor pro pokrocilejsi hrace (opet velmi smely plan, ale bez cilu a planu bychom nikam nedosli!!)

Pokud se tedy v tomhle postu nekdo z limitaku vidi budu jen rad. Ty ostatni poprosim, aby se nesmali (nebo aspon ne moc hlasite) tomu co jsem tady vyplodil. :s_cool:
  • 95 odpovědí
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Registrace: 21.09.2011 Příspěvky: 1,482
      +1 :heart:
      Možná by jsme mohli pro začátek každý vypsat nějaký skutečný realný cíl na řekněme měsíc dopředu a po té době se k tomu vrátit a nafackovat si kdo co proč nesplnil, klidně začnu :f_biggrin:

Za mě - březen --> 15 000 hand --> gold status na PS--> promo Gladiator 20dní x10PP
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Registrace: 07.05.2011 Příspěvky: 2,451
      ja jsem v podstate na konci slepe cesty, a nevim jak daleko se budu muset vratit, na party mam momentalne 85 dolaru, takze jeste jedne dva propady a budu tam na 0.05/0.10. Puvodni plan tam byl ze 110 udelat rychle 150 a jet 0.25/0.50

Urcite bych chtel vylepsit svoji prac s HEM. A hlavne respektovat ty informace.

uvedu par prikladu:
      1) mam AK a hitnul jsem par A, tight hrac (agrese na flopu 7 %) me donkne na bezpecnem flopu, v soucasne dobe jsem nauceny ze ho nemam raisovat jen callovat, ale on stejne v 90 % ma set, vyjimence dva pary. Nedokazu se donutit proste dat fold.
      2) s maniakem capuju svuj set na flopu, na turnu se zdvojila nejvyssi karta, opet capujeme, na river prislo A a v tuhle chvili bych mel dat jen call, protoze manika skutecne na flopu mohl mit TPTK nebo limpnute AA a na riveru lepsi fullhouse, v dost pripadech ho skutecne ma.

Uvazuju ze si uplne preprogramuju jednotliva rozklikavaci statistiky v HEM2, udelam si je hodne podrobne jako to bylo v HEM1. Da se to tam naklikat nejak, uz jsem se dival.
      a budu si davat zejemna pozor na
      A) zda pot byl 3-bet pred flopem a sledovat statistiky jen pro tento pripad
      B) zda se jedna o hru na blidnech a opet sledovat statistiky jen pro tento pripad

proste pokud ten hrac na c-bet na flopu hrac zahodi v 50 % muze klidne v 3-bet potu zahazovat 90 % a na blindu 10 %
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Panove zkuste se pridrzet aspon ted na zacatku daneho tematu.

Neru to vzal za spravny konec, nicmene bych tak uplne mozna nesel cestou techto cilu (aspon ne doslova). Me osobne prijde, ze dat si za cil odehrani x hand mesicne/tydne/denne je trochu -EV a to z prosteho duvodu. Takovy cil si muze dat hrac, ktery ma odehrano spoustu mesicu a vi "presne" kolik je schopny !pohodove! odehrat hand. V okamziku kdy si das tento cil a nevychazi z tvych zkusenosti, muze se lehce stat, ze jej nesplnis a diky tomu prijde situace kdy bud sklopis hlavu, ze jsi nesplnil svuj cil, nebo nejakou dobu pred uplynutim obdobi zacnes nahanet volume a to bude voda na mlyn souperum..hra pujde do kytek..takze dat si za cil odehrany volume ANO, ale pouze v pripade, kdy vim kolik jsem realne schopen uhrat..s ohledem na to, ze kdykoliv se muze neco stat (a to presne zrejme ty ted znas z vlastni zkusenosti) a nebudes moct hrat..nahanet na konci neni dobry a pocit z nesplneni realne nerealneho cilu taky nebude idealni ;)

K zizelevakovi pouze asi toto: ja jsem na tom dost podobne co se prace s hudem tyka. Hodne o tom svedci i moje hry, kdy mam pomerne velky vykyvy pro me z jednoho prostyho duvodu: hraju dost primocare a malo rozlisuju proti komu jak hraju!! I z tohoto duvodu jsem ted pozadal Stepana, aby se vice zameril na hru u jednoho stolu a vic nam ukazal praci s hudem a jednotlivymi staty...(Stepane este te budeme muset presvedcit, aby si zacal pouzivat HEM2 a my nemeli tak odlisnej hud, pac nektere staty bohuzel ve dvojce nevidim :P :D )

Ale jak sem rikal v uvodu threadu. Ja bych tady ted chtel vedet, zda se tu najde nekdo s tak odvaznym cilem stat se fulltime hracem pokeru. Neni to kratkodoby cil, ale dlouhodoby. V zamestnani jeste dlouho hodlam zustat (radove nejaky ten rok, ale chci vedet kam jdu a podle toho se vcas zaridit..)
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Tak ten toppár prostě jen docalluj a pak si udělej poznámku, staty jsou good ale když budeš mít k tomu ještě poznámku tak je to easy fold.
      Btw psaní poznámek k hráčům to je asi muj největší leak.
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Iriku jasně že vím kolik jsem schopný denně odehrát, proto ten cíl. Takže co vlastně tady přesně chceš řešit? Každej asi tajně sní že bude poker pro. Většina to nedokáže. Protože se nedokáže donutit dělat věci správně a nedokáže si naplánovat čas. Časem se každý z nás naučí beatovat micro. Bude z toho nějaký příjemný peníz na přilepšení. Ale překročit práh a stát se profíkem to není jen o pokru. Hrát s vědomím že na tom závisí veškerý tvůj příjem je stres pro nás zatím nepředstavitelný, je to úplně jiný level zvládání emocí a tiltu. Pokud chceš tedy nějakým způsobem spojit síly a hnout se tak určitě je to dobrý nápad. Mě napadá několik věcí a jsou spojené s cíly.Jde o to co chceš aby tenhle nápad splňoval. Studijní skupinu? Podle mě , pokud budeme plnit třeba nějaký společný cíl tak je to motivace. O motivaci to je především.

Moje návrhy
      :spade: Nějaký společný souhrn cílů který nebude závislý na limitu apod. např. počet hand měsíčně, počet hand v judge foru, pravidelné psaní blogu. Dali bysme nějaký obecný cíl pro kohokoliv kdo by se chtěl zapojit, např. 7500 hand měsíčně + 10 zajímavých hand v judge foru + aktualizovaný blog. Kdo by to splnil postoupil by další měsíc na novou výzvu, vyšší např. 10000hand a profit 0,5BB/100 + blog. Nevim prostě nápad, každý by byl ve této výzvě na určité úrovni. Taková motivační soutěž mezi náma, nic nehrotit jen for fun. Každý další level by byl těžší a nutilo by nás to zlepšovat se a pochlubit se jak jsme dobří. Ty levely bych vymyslel, nějakou podobnou věc už jsem v minulosti dělal v jiném projektu.

:spade: sweet session 1x týdně s mikrofonem, přesně daný čas, jen lidi zapojeni do této výzvy a jen lidi co jsou ochotni hrát aby tam nebyl nikdo kdo bude mít nulový přínos

:spade: sweet session kde by se nehrálo ale vždy jeden z nás by jel ruce v HEMU a ostatní by říkali své názory, hodnotili apod. prostě společný leakfinder

Jen nápady.
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Neru ted uz si se s tema napadama trefil. Presne neco podobnyho jako jsi psal zejmena ohledne tech sweat sessions apod.

Abych jeste trochu upresnil oc mi jde: chci vedet zda tu je jeste nekdo s ambicemi hrat poker vice pro zisk nez jen jako volnocasovou aktivitu srovnatelnou treba s modelarstvim. Prirovnal bych to ke sparing partnerovi (samozrejme i vice), kteri by si pomahali s resenim odehranych hand, leakfindery apod. V podstate takovy vzajemny koucink. Clovek, ktery to dela opravdu jen for fun do toho urcite neda tolik casu a tolik pile jako ten kdo se tomu chce opravdu seriozne venovat a stale se zlepsovat ;)
    • CC100
      CC100
      Bronz
      Registrace: 10.05.2011 Příspěvky: 766
      .
    • irik83
      irik83
      Bronz
      @CC100: v tvym prispevku citim tak trochu ironii nebo jak to nazvat. Chapu, ze nyni s takovyma uvahama muzu pusobit tak trochu jako blazen, ale jak jsem rekl, bez cile se moc daleko nedostanes..
      Uz jeden muj znamy, ktery vede skupinu budoucich traderu, zverejnil nyni hodne odvaznou studii rozvoje skupiny. Ani jeden z jejich clenu zatim neobchoduje za realne penize, ale zvazuje, ze uspesni novi traderi zainvestuji sve budouci sidlo s restauraci, golfovym hristem apd. On sam je uspesnym traderem a ve sve myslenky veri. Tak i ja si tento cil davam s tim, ze vim kudy chci jit a chci pro ro zacit delat maximum!!

Zaroven bych se timto prispevkem nechtel nijak povysovat a delat z tohodle nejakou elitni podskupinu podskupiny. Rozumim tomu, ze nikdo nechce byt rybou, ale vezmi to takhle: pokud chces hrat "jen" for fun, budes ochotny travit hranim pokeru toliko casu jako nekdo kdo by chtel poker brat jako rovny vydelek? Tezko.. budes stejne jako on prahnout po novych informacich a po zlepsovani, ale nikdy pro to zlepseni neobetujes tolik jako clovek co se bude chtit stat profi/semiprofi hracem.

Vidime to treba i na tom jak se tady lidi zajimaji o nejaky nadstandard vzdelani. Kdyz jsem zalozil vlakno o sweet session tak jsem veril, ze o to bude velky zajem...NENI...chapu, ze to nekomu casove nevyhovuje a ze treba neni dokonala organizace, ale chytnete se vseci za srdce a reknete kolikrat jste navrhli termin konani, kdyz nevyhovuje dany. Kdo se snazil nejakou session zorganizovat a v tomhle to presne je. Ja bych tohle hodne ocenil jako nadstavbu k pondelnim treninkum, k videim a textum, ale clovek, ktery to ma jen jako zabavu tomu nepodridi zbytek cinnosti NIKDY..

Ja to ani nijak neznevazuju, treba se mi to v zivote nepodari, naopak treba tady nekdo z nas bude koucovat spolecne se Stepanem... je to o vuli stejne jako cokoliv jinyho dosahnout..

P.S: hraju (snazim se hrat) 25/50 centu a ten rozdil v prijmech i ztratach uz tady zacina byt znat oproti zacatkum napr. na 5/10 centu...
    • CC100
      CC100
      Bronz
      .
    • cimprcampr
      cimprcampr
      Bronz
      Registrace: 10.05.2011 Příspěvky: 1,315
      irik:
      Já si myslím, že to CC nemyslel ani trochu zle a navíc se vším co napsal souhlasím.

neru:
      Dávat si profitové cíle, je největší hovadina ever. Můžeš hrát dobře a stejně prohrát, nesplníš cíl a co pak? Začnš zmatkovat, stejně jako si zmatkoval nedávno ty. A pak půjde tvoje hra do pr... Jinak bod 1 perfektní.

Uzavírat sweat session jen účastníkům skupinky co se tady snažíte vytvořit, imho taky blbost. Já nikdy nechci být poker pro, nemám zájem plnit měsíční cíle a stejně jsem byl jediný kdo měl v Irikově vlákně o Sweatce session snahu se zúčastnit (v podstatě můj postoj k pokeru vystihl CC ve svém příspěvku) myslíš si, že ti ani já ani CC nemůžeme do sweat session něco nového přinést, když se jednou za čas (opět nemám zájem dělat z toho něco pravidleného, na konktrétní hodinu chodím do práce, z pokeru si práci dělat nechci) připojíme a přidáme se k vám? Já si myslím, že by to mělo být spíše ve vašem zájmu, než proti němu.

Bod 3 perfektní.

ALL
      Cíle jste si tedy stanovili pěkně vysoké a budu vám fandit. Nic proti, každý je jiný, každému funguje něco jiného. Ale dávat si hned ze startu takhle vysoký cíl, může být imho i kontraproduktivní. Osobně fandím spíš postupným cílům. Rozhodně vás ale nemám za blázny, to určitě ne.
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Nejde o profitové cíle ale o cíle které budou mít za cíl aktivitu.
      Já mam něco v hlavě už dlouho tak to hodím na papír a uvidíme, třeba to bude zábava. Navíc cokoliv co zvýší zájem o FL, cokoliv co rozdmíchá debatu nebo oživí hand judge sekci je pozitivní.
      V současnosti nemám žádné cíle typu "poker pro" ani ve snu. Abych seknul s prací to bych musel točit min. 2k dolarů měsíčně a to je zatím fantasmagorie. Ale pokud by byl cíl prostě jen "zlepšování" tak je vždy +EV.
      Btw nedávno jsme měli takový malý a v té době nemožný cíl - tréninky - a jak to dopadlo.. :s_biggrin:
    • CC100
      CC100
      Bronz
      .
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2009 Příspěvky: 5,202
      Ahoj borci,

máte mou plnou podporu v této snaze :s_thumbsup: Bez cílů a odhodlání by se nikdo nikam neposunul. :s_ugly: Já taky viděl budoucnost v kartách, i když ostatní neviděli, chce to mít odvahu a vytrvat :s_evil:
      Ale obecně si myslím, že není rozumný skupinu uzavírat těm, kdo mají trošku menší ambice. Každý může přinést tzv trošku do mlýna a svůj názor na věc, víc hlav, víc ví :s_evil:
      Ještě k tomu 50k na 3/6 - v roce 2004 se dalo 50k vydělat i na 0,5/1 USD :f_biggrin: V té době byla obtížnost stolů 5/10 USD asi jako dneska 0,25/0,50 USD, zlaté časy...bohužel teď je to trošku těžší už, ale těch 50k se dá na 3/6 vygrindit. Při winrate 1BB/100 jde asi o 360.000 rukou, tj 30.000 rukou za měsíc, tj 1000 rukou denně. Problém je v tom, že 1BB/100 na 3/6 USD je docela těžký, i já mám pod 1, asi 0,8 BB/100 a málokdo má přes jedna. Každopádně ale když člověk přihodí 50.000 rukou/ odehraje ještě menší počet rukou na Partypokeru (vyšší rake), tak se dostane na stejná čísla :s_cool:
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Registrace: 07.05.2011 Příspěvky: 2,451
      ja osobne vsechny aktivity jedu naplno, nebo s nima ze dne na den zkoncim, nedokazu delat neco jen tak polvicate, jako to delaji ostatni lide pro zabavu. Me bavi prekonavat tezke cile.

Pokeru venuju vetsinu sveho volneho casu uz rok a pul, i kdyz prvni rok byl jen facebook poker a pak play money. Ale v pokeru o realne penize to myslim vazne.

Me aspon pomaha mit nejaka pevne stanovena pravidla a ani na chvili nepremyslet o jejich poruseni. zatim mam nasledujici:

1) BRM 300 BB (od 0.5/1 500, od 1/2 1000). I kdyz jsem na konci season o jediny cent pod limitem, prechazim na nizsi limit. Tohle pravidlo se me dari dodrzovat a jen diky nemu jsem v tiltu neboostnul vsechny penize
      2) mit stop limit na kazdou season, po jeho prekoroceni (treba o jediny cent) konec season bez ohledu na cokoliv dalsiho. V soucasne dobe ho mam benevolentne na 60 BB, ale i to se me dari uspesne porusovat
      3) pokud vedome raisnu hrace, i kdyz jsem presvedceny ze ma lepsi ruku a nemam sanci ho vyfoldovat a vim o tom, tak je to znamka tiltu a jak tohle udelam potreti v season kratce po sobe, tak okamzity konec. Tohle pravidlo posledni dobou uspesne dodrzuju, ale nekdy je tilt tak silny, ze se neovladnu.

zatim zadna dalsi pravidla nemam
    • irik83
      irik83
      Bronz
      Já si myslím, že to CC nemyslel ani trochu zle a navíc se vším co napsal souhlasím.

nenasel jsem lepsi vyraz, ale nebylo to nijak ve zlym ;) spis takovej naznak neduvery, ze se da takovy cil dosahnout :)

Uzavírat sweat session jen účastníkům skupinky co se tady snažíte vytvořit, imho taky blbost....

nikdo tohle nechce!!! Pokud to z nejakych prispevku vyplynulo tak ode me ne..ja hned v uvodu rekl, ze nechci nejakou subkomunitu nebo elitni skuppinu atd..pokud nekdo tomu venuje min casu at si hraje kdy chce, kdy mu to vyhovuje :) , spis i z toho vytahne treba jen ty nejpodstatnejsi veci a ma vystarano..sam za sebe, pokud bude maximum aktivnich lidi tak to prospeje vsem..takze ZADNY uzavirani :)

jinak jsem rad, ze se tady trochu rozproudila nejaka debata at uz s takovymi nebo makovymi nazory..uz jen kvuli tomu to chci zkusit a dokazat ;)
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Můžem zkusit pořešit tu sweat session ve variantě nějakého leakfinderu.
      A upřímně, bude to pro mě mít hodnotu i když se zůčastní jen jeden člověk, čim víc tim líp.
      Prostě jeden z nás by přes join_me projížděl a komentoval svoje handy, ostatní by řekli své názory. Jasný že Štěpán tohle občas dělá na trénincích ale jde mi o to aby jsme se zamysleli i my ostatní, ono poslouchat Štěpána a kývat je easy ale sám něco vymyslet je podle mě o dost těžší.

Takže navrhněme datum a napište kdo by se účastnil.
      požadavky pro komentovaného hráče - HEM, min. 1h času, mikrofon, skype, limit min. 0,1$/0,2$
      požadavky pro ostatní - min. 1h času, mikrofon, skype
      termín za mě - jakýkoliv den večer po 20h kromě pondělí /trénink/
    • irik83
      irik83
      Bronz
      ja se hlasim..muzu prakticky kdykoliv, nemam zadny pevny program..jen vyjimecne nejsem pritomen...v podstate kdyy jsem na skypu a zrovna nehraju nebo treba nevarim tak se mohu pridat ;)
    • Begginer509
      Begginer509
      Bronz
      Registrace: 27.10.2011 Příspěvky: 1,397
      Ahoj,
      to je opravdu zajímavý vlákno. Můj cíl v pokeru je stejnej jako Irika. Můžu znít jako blázen, nebo snílek, když se podívám na aktuální stav, ale možnost, že bych neuspěl a nakonec se nestal ani semi/pro někde na 1/2 dolary, mne doposud vůbec nenapadla, ačkoliv aktuálně nemám zrovna voheň období. Je mi celkem fuk, jak dlouho mi to bude trvat, ale hodlám to zkoušet třeba 10 let, dokud se to nepodaří, nebo poker online zase nějaký chytrý úředník nezakáže, jako v USA. Do tohoto Irikova projektu bych se rád připojil, hlavně to společný rozebírání hand si myslím, že by mohlo bejt super. Bohužel aktuálně do konce března jsem na tom s časem dost špatně, ale pak by to mělo být lepší. V podstatě jsem ochotný věnovat vzdělávání se a hraní pokeru prakticky veškerý volný čas. Tím volným časem samozřejmě však nemyslím jenom čas po práci, nemůžu zanedbávat lidi kolem sebe a další "domácí práce," ale to co zbejvá, bych aktuálně rád věnoval pokeru.
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Navrhuji termíny

Pátek 24.2 - 20:00 - 21:00
      Sobota 25.2 - 20:00 - 21:00

Jeden z těchto dnů by mi vyhovoval, dáváme malýho v půl osmý spát takže dřív by to pro nebylo úplně pohodlný.